Miláček

• Velká Británie Bel Ami (více)

Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas). (oficiální text distributora)

Mishqo

Postavy boli tak plytké, že ma vôbec netrápilo čo sa s nimi deje. V podstate celý scenár bol ohavne napísaný, prišlo mi to len ako hromada scén bez akéhokoľvek logického súvisu. A hovoriť o nejakých emóciách je už úplne zbytočné. Keby sa chcelo, dalo by sa z toho námetu vymačkať viac. Ľúbila sa mi hudba, len škoda že ten istý motív sa opakoval počas celého filmu. =D ()

Blue.Poison

Povrchní, ploché, nudné. Postavy se filmem protloukají, jakoby neměly jedinou emoci. Tvůrci snad zapomněli na výchozí bod a zejména cíl celého příběhu. Naturalismus by měl být lidský, syrový a pronikat až do hloubky nicotnosti bytí. Zde však není jediný náznak, žádná snaha o nahlédnutí do nitra zkaženosti, tudíž ani rádoby finále si divák nemůže užít. ()

Kicune

Všechno v pořádku, až na Pattinsona. Jeho herectví je jako pěst na oko. Toporný výraz, chlípný úsměv a hluboká prázdnota v jeho očích. Z plátna skoro nesleze, ovšem není scéna, ve které by se u odporného slizouna objevilo něco, čemu se říká emoce nebo vášeň. Prkennost, kterou předváděl v upírské sérii, mu evidentně zůstala a v tomhle případě pokazila jinak scénáristicky, režijně a herecky (až na něj) dobře zvládnutý snímek. Velká škoda. ()

blackJag

Maupassantovo dílo mám velice rád, takže jsem se docela těšil a ve výsledku byl i spokojen. Dalo se čekat, že původní literární aspekty díla půjde jen obtížně zachytit dostatečně věrně (na prostoru 2 hodin jednoduše nemožné), film tak působí sice kráceným dojmem, výsledek přesto není nic ostudného. Pattinson i ostatní obstáli (nevěřil bych, že budu Christinu Ricci někdy považovat za skutečně krásnou, ovšem stalo se), výprava funguje a závěr nedá se popsat jinak, než jako kultivované ztvárnění božího záměru (ovšem nazíraného z pokroucené lidské perspektivy) - málo ještě nikdy nikomu nestačilo :-) 65% ()

strelenaL

Jeden z mých oblíbených literární příběhů, který pohužel ve filmovém zpracování postrádá to kouzlo co má kniha. Upřímně koukat se na milostné pletky Umy Thurman s Pattinsonem brrr :-/ naopak daleko lépe se koukalo na G. Duroye s Clotildou de Marellovou (Christinou Ricci). Proto pouze 3*. Atmosféra a prostředí skvělé, hudba dobrá ale bohužel příběh nějak skomírá což je velká škoda. ()

klima777

Bel Ami by měl vyvolávat mrazení. Což se neděje. Příliš barvotiskové a vinou výkonu Roberta Pattinsona maličko legrační dílko. Žel, opravdu pouze dílko. ()

Autogram

Nevedel som si dosť dobre predstaviť hanblivého upíra ako parížskeho Casanovu, ktorý prekotí všetko vo veku od 18 do 60 rokov. A nevedel si to predstaviť ani on sám a tak vo filme musia aktivitu v súkromí aj v intrigách prevziať jeho tri ženy, len sa mi nezdá, či to takto myslel aj autor knihy. Tie tri ženy aj celý film zachránili takmer od odpadu, lebo ani ostatné mužské výkony neoslnia. Príbeh filmu je spočiatku nejasný, v strede okrem milostných románikov skoro žiadny, len v ďalekom pozadí vojna, aby na konci prebiehal dej ako z rýchlika s nejasným koncom s očakávaním ďalšej časti, ktorá dúfam nebude. ()

MI-380

Narůstající moc médií ovlivňujících politiku a byznys, za vším hledej nejmocnější lidi Paříže - totiž manželky těch, kteří si to o sobě myslí, a mezi nimi se proplétá jeden z nejodpornějších hrdinů světové kinematografie - Bel Ami. Silný příběh, slabá adaptace: 60% (zatím 3695 hodnotících s průměrem 56%). ()

marrjaana

Pořád jsem doufala, že Robert umí hrát a tak jsem se mu rozhodla dát ještě jednu šanci ve filmovém zpracování mé milované knihy. Scénář, režie, kostýmy, hudba i ostatní herecké výkony byli dobrý. Jenže celé to silně pohřbil Robert, chápu že hraje arogantní grázlíka, ale jak můžete celý film vystavět na chlápkovy, který umí " zahrát" pouze absolutní opovržení světem a poté cosi co má být nejspíše utrpení? ()

LuciusWlk

Film ve své dramatické podstatě nepřináší nic, než sled událostí, které neosloví a jen plynou. Pattinson je strnulý jako řepa před sklizní a bylo mi po celou dobu úplně jedno, jak to s ním, potažmo s celým dějem dopadne. Jakákoli emoční linka, která by provázala diváka s příběhem čí očekáváním zde téměř není. Pletichy, či politické machinace jsou odsunuty do pozadí dialogových narážek a vše je podřízeno Pattisonovým postelovým dobrodružstvím, které jsou ale přímou korespondencí do společenských pater za oponou. Čímž vzniká nevyvážený guláš zaměřený prvoplánovitě na líbivé kulisy a Pattisonův zadek. ()

Kanca

Tento film byl tak trochu ztráta času! Pro mě opravdu velké zklamání! Nalákali mě na něj především známí herci, kteří v něm hrají, ale ani jejich výkon zde nestačil na to, aby mě film nějak nadchnul! V půlce už jsem se vážně modlila, aby byl film u konce a nechápala jsem, co zajímavého by se mohlo v dalších 50ti minutách ještě odehrát...Nechápala jsem správně...Nic zajímavého se tam neodehrálo...Film prostě začal a pak skončil, aniž by se tam mezitím odehrála nějaká akce...Nemělo to prostě tu šťávu, kterou jsem čekala!!! ()

Hanys_

Knížku jsem četl hodně dávno, takže nějaké srovnávání se u mě nekonalo (pamatuju si jen ten základní koncept kariéry přes postel), ale i tak Bel Ami hodně bolel. Nevím jestli to bylo Pattinsonem (moc se mi tady nehodil) nebo tou ospalou režií, ale vůbec mě to nedokázalo vtáhnout do děje. 4/10 ()

Dixiee

Role sexuálniho symbolu francie 19. století tedy Pattinsonovi nesedí. Působí slizce a odpudivě a celý film jsem si (kromě toho že jsem si přála aby už byl konec) říkala, co na něm ty ženy vidí, protože mi byl vysloveně odporný. Pattinsona nezbožňuju, jako půlka populace, ani ho nesnáším jako zbylá půlka, ale faktem je, že jsem si celý film říkala jak ten člověk neumí hrát. Nebo umí, ale pořád tak nějak stejně. A to jeho nesmyslné přežvýkávání čehosi bylo také hodně zvláštní, to je možné použít v roli upíra neustále toužícím po krvi, ale v roli nenapravitelného svůdníka? No nevím. ()

Belatris

Nepotřebuju adaptace, které se snaží být chirurgicky přesné, ale casting Pattisona mě rozesmál už u traileru, a při sledování filmu samotného jsem se smála čím dál víc. Až na jediný záchvěv herectví (když překvapivě změnil svůj univerzální výraz) byl tím nejnudnějším, nejméně charismatickým a zajímavým mužem, který se kdy objevil na plátně... Což je tedy opravdu ideální volba pro Maupassantova Miláčka. Dámské osazenstvo dostálo svému obvyklému standardu a kdybych si mohla z té hodiny a půl vystřihnout unylého Eddieho, snad bych se k tomuto snímku ještě někdy vrátila. ()

Wishkah

Po odchodu z kina jsem si nemohl vzpomenout o čem to sakra bylo. Ani jedna postava nebyla sympatická, hlavní hrdiny je zkažený a netalentovaný floutek....prostě kravina. Možná, že kniha má nějaký význam nebo myšlenku, no z filmu ji cítit nelze. Bůhví proč producenti obsadili Pattinsona do role, pro kterou nemá parametry. Tahle rola by spíš vyhovovala nějakému hezounkovi. I když to bylo tak na plocho napsané, že by to asi neuhrál ani Brando ve vrcholné formě. Moje rada? Pokud se tomuhle filmu můžete vyhnout, tak se mu vyhněte. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

10.11.2009

Minulý týden se shodou okolností vynořily zprávy o dvou projektech, v nichž si veterán Anthony Hopkins a žhavá hvězda současnosti Robert Pattinson zahrají slavné spisovatele. Začněme tím, který naše… (více)