Holly Berenson je začínající cateringová podnikatelka a Eric Messer úspěšný ředitel sportovní sítě. Jejich první rande dopadlo katastrofálně. Vše, co mají ti dva společného, je jejich vzájemná nelibost a láska ke kmotřence Sophii. Když dívčiny rodiče zahynou při tragické autonehodě, Holly a Eric se dozvídají nečekanou novinu: v případě nepředvídatelné katastrofy je jim svěřena do opatrovnictví. Po počátečním šoku se postaví k situaci čelem a přestěhují se k malé kmotřence. Díky přátelským sousedům se postupně učí, jak se starat o dítě, projdou i při návštěvách sociální pracovnice. Po čase všichni tři tvoří téměř dokonalou rodinu. A Holly zjišťuje, že Erik je i zábavný a dobrosrdečný. Všímavým sousedům neujde, že se do sebe Erik a Holly zamilovali. Jenže Erikovi nabídnou povýšení ve Phoenixu a on neví, jestli dát přednost rodině, nebo kariéře. Rozcházejí se a Holly má zlomené srdce. Ne nadlouho, v její blízkosti je totiž pohledný pediatr... (TV Nova)

haWranka

Komedie? Ale vůbec ne. Zasmála jsem se přesně jednou (ani už nevím čemu) a asi dvakrát jsem se usmála. Tenhle film je drama. Naprosto předvídatelný, málo romantický a málo tragický. Takže zbývá jenom kochat se hlavním hrdinou a pánové hlavní hrdinkou. I když ani oni nejsou ideální, protože jiskření se nekoná, to můžu jenom vzpomínat na The Ugly Truth - tam hrála Katherine Heigl prakticky stejnou postavu... ()

E lan

Dobré, vtipné a zábavné. Nic víc, nic míň. Docela originální scénář zdobí také slušné herecké obsazení a vcelku zábavný spád celého filmu. Poučení člověk sice hledat v tomto filmu nemůže, ale rozhodně se nenudí... ()

MELODY

Je mi líto. Těch pár slušných hlášek ani zdaleka nedokáže vyvážit nulovou uvěřitelnost a přííííííšerně přepálenou stopáž. ()

Zenithgirl

Klasická romantická komedie, která ničím neurazí a poklidně plyne k předvídatelnému konci :) (nemám ráda špatný konce, takže vyhovuje) Na film se celkem příjemně kouká, mezi hlavními představiteli to jiskří a soundtrack taky fajn. Nemám co dodat, prostě pohodový film na nedělní podvečer :) ()

sigf07

Tenhle scénář tu už byl nesčetněkrát a jediným důvodem proč se na Pod jednou střechou podívat znovu, jsou Katherine Heiglová a Josh Duhamel. Oba mají komediální talent a tady to mezi nimi příjemně jiskřilo. I díky tomu jsem bez námitek přetrpěl scénky, v níchž hraje hlavní roli obsah plenek a dobře se bavil. Po Kdopak to mluví je to asi druhá nejlepší komedie pro nastávající rodiče. ()

Lasombra

Po dlouhé době opravdu vydařený slaďák u kterého mi ukápla nejedna slzička, společně s výborným humorem musím dát 4 hvězdničky! ()

M1911

Nesnáším "komedie" o dětech. Ale na druhou stranu chápu jedince, kterým roztrhá bránice pokakáná plína, poblinkané triko či hehe, checht, lapálie, která nastane když děcko začne v noci brečet! No kdo by se nesmál! Úplně slyším ten hurónský smích v kinosále, když Holly příjde před návštěvu, a teď se něčeho držte, s HOVÍNKEM NA TVÁŘI! HAHAHAHAHAHA. No a ta třeskutě originální dvojce úzkoprsé, svobodné nervózy a bezstarostného plejboje, o jejichž osudech nemáte do poslední sekundy ani šajna, no to je skutečně scénaristická lahůdka. A nebojte, tlustá kamarádka, pohledný svobodný dokotor i "rodinný" přítel gay jsou samozřejmě přítomni. K dokonalosti snad chybí už jen pes, nejlépe štěně. Zkrátka snímek k pohledáni pro důchodkyně, obtloustlé staré panny, 3+ násobné profesionální matky a ostatní jednodušší jedince, jejichž oblíbená obrana jejich milovaných filmů je "no... je to takový ze života no..." Mrskl bych tomu z fleku odpad, ale jelikož jsem si všiml, že málokdy dávám 1* a bylo to o fous zábavnější než, řekněme, mytí nádobí, tak budiž. A to i přes fakt, že Christininy přednosti zde byly naprosto nevyužity. ()

ChloeQueen

Taková ta hollywoodska klasika s krásným Joshem Duhamelem a mile naivní Katherine Heigl. Pokud se naskytne příležitost vidět tento snímek v TV znovu, nebudu se bránit. :) ()

lakart

Katherine Heigl opět nezklamala a zahrála v dobře vystavěné romantické komedii, která nehýří originalitou, ale je milá, vtipná, upřímná a člověk se u ní nenudí. Na nějaké vyšší hodnocení to ale prostě není. 65% ()

boni

Čekal jsem spíše romantickou komedii a bylo mi dáno romantické drama. Místy se člověk i zasměje, ale celkově se to nese ve vážnějším duchu než podobné filmy, na které jsme zvyklí z americké produkce. Pro někoho to bude asi příjemná změna a osvěžení filmů na jedno brdo, ale pro mě mírné zklamání. Opět jeden z filmů kde je délka spíše na škodu a až příliš často vás to nutí, se mrknout v jaké části se film právě nachází. Přesto to bylo celkem stravitelné a na jedno podívání uspokojivé. ()

pirulka

Príjemný rodinný film, ktorý vie vyplniť večer. Príbeh je síce predvídateľný, ale to nemusí vždy prekážať. Treba vyzdvihnúť malú Sofie, ktorá bola naozaj rozkošná <3, a niektoré scény boli skutočné podarené. ()

Jonatána

Je úplně fuk, jestli tam jsou blbosti. Je to prostě kouzelné...a čtvrtá hvězdička je za tu skvělou dámu ze sociálního úřadu. Jsem sociální pracovnice a hladí mě na duši, když někde ukáží "socku" jako toho, komu jde o dítko, jak to má být a jak tomu (opravdu, věřte mi :-) ) v naprosté většině případů je. Třeba něco podobně pěkného někdy ukáže i český film. ()

Likan7

Fajn nápad s originální myšlenkou, která minimálně v první půli funguje solidně. Drama se pěkně míchá s komedií, která k tomu není blbá. Jakoby si ale film v první hodině vystřílel to nejlepší a od nějaký 60., 70. minuty je to už posmrtná křeč, která je šíleně natahovaná do neoriginálního a předvídatelného závěru. Ten měl ale přijít o půl hodiny dřív. ()

mira.l

Jako antikoncepce, natažená do na takový film téměř neúnosných dvou hodin, to fungovalo celkem dobře. Ale to je tak všechno. ()

Bezmenny

Áno, malo to strašný začiatok. Áno, nie je to nič originálne. Áno, ma to hromadu chýb. Ale...v popise je napísané : komédia. A ja som sa bavil. Takže to svoj účel splnilo. Nakoniec som bol spokojný a o to predsa v tom kine ide.... ()

RajCZitko

Už od začátku, kdy jsem viděl na tento film trailer jsem měl pocit, že to může být docela zajímavý. A Až na začátek, kdy rodiče v závěti zanechali opatrovnictví svým nejlepším přátelům, to bylo trochu moc, to bylo opravdu vtipný a hezký. ()

petr12

Film je primárně cílený na ženy. Mladá, bezdětná, podnikavá dívka se setká s typickým záletníkem, ze kterého se stane mávnutím proutku vzorný otec jejich společné dcery, kmotřenky, která jim z jasného nebe spadla do klína díky tragické nehodě jejich nejlepších přátel. A jako pomyslná třešnička působí jejich měnící se vzájemná averze v čistou lásku. Jen mám problém, že jsem jim to neuvěřil. ()

dj_kure

Velmi příjemná podívaná a na dnešní dobu rozhodně nadstandardní komedie. Určitě sice nepatří k těm komediím kde by jste byli šokováni průběhem, ale nevtíravý humor a vtipné gagy vás budou bavit i přes trochu delší stopáž. Už dlouho se mi nepovedlo takhle skvěle na dvě hodinky "vypnout". Rozhodně to není žádné veledílo, ale 3* jsou podle mě málo a 4 zase moc. Takže ve finále 4* s odřenýma ušima 66% ()

DadysGirl

Pro mě příjemné obsazení hlavních rolí, které nezklamalo. Bavilo mě to a určitě si jej někdy při dlouhém večeru pustím znovu. ()