Croodsovi

The Croods

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale DreamWorks začíná válcovat animáky od Pixaru. The Croods jsou svěží, velmi vtipná záležitost s úchvatnou animací. Navíc pobaví ratolesti i dospělé, což je ta nejlepší kombinace. :) Zatím animák roku! "Release the baby!"(17.9.2013)

"Óóó, teraz mi ho bolo TAKMER ľúto..." Úplne skvelý animák , ktorý sa páčil celej mojej rodinke. Dobrá nálada a vtípky vydržali až do záverečných tituliek a to sa všetkým animákom nepodarí. Mimo technickej dokonalosti a farebnej krásy je to i príbeh ktorý stojí za to. Postava bezzubej starenky je jednoznačne najvtipnejšia postava, ktorá vždy pobaví nejakou vtipnou hláškou. Keď riešite darček na vianoce pre deti, tak rodinka Croodsových určite nesklame. Stávka na istotu. 100%.(27.10.2013)

Tohle je EPIC, ne jako ta sračka plná brouků. Vtipné, vizuálně naprosto úžasné, originální, velkolepé a s luxusní hudbou. Animované překvapení roku. Rád si to dám znova.(18.9.2013)

S výjimkou Ralfa nejlepší animák od Dráčka. A zřejmě není náhoda, že ho točil ten samý režisér... (9/10)(1.11.2013)

Flinstoneovi v zábavnějším a epičtějším kabátě. 80%(30.4.2014)

• - Po závěrečných titulcích je ještě krátká scéna s mamutími myškami. (necisty)

• - Pracovným označením filmu bol názov Crood Awakening. (MikaelSVK)

• - Dle originálního názvu The Croods by měl být český název správně Croodovi a nikoliv Croodsovi, podobně jako například  u seriálu The Flintstones (od r. 1994), kteří se v české distribuční verzi jmenují Flintstonovi.  (Gig)