Croodsovi

The Croods

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Přiznám se, že Shrek mi moc nesednul, tohle je lepší. Nabízí se srovnání s Dobou ledovou – podobný trip, ale tady trochu naivní, postavičky vtipné, ale ne jako v DL. Bavil mě hlas Emmy Stone, dostal mě tygr. Vadil mi klasický patos k závěru. Dobře koukatelný, něco tomu chybělo. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 3 | akce 7 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(5.7.2013)

Fajne a pjekne!(27.7.2014)

To milostné jiskření mezi Eep a Guyem by mohla závidět nejedna hraná romantická komedie!(15.6.2014)

• Zíza

Určitě to má poselství a na každém je, jak si ho přebere. Ale je to tak nijaký, neoriginální, už na začátku je jasné, jak to skončí. Nevadilo by to, ale to by to ovšem nesmělo být fádní, nezajímavé. Všechno je jak podle šablony – příběh, hudba, animace, dabing, návrhy postav, jejich chování, vtipy, … Jako by si tvůrci řekli: „Tak a teď hezky všechny opijeme rohlíkem. Tohle se líbilo tady, s tímhle byli diváci spokojení tady, tohle fungovalo tady, tohle je můj oblíbený vtip, ten tam taky musíme dát… a teď to všechno vezmeme a uděláme z toho super guláš! A všem to bude chutnat!!!“ NOPE. Třeba takové Na vlásku, Jak vycvičit draka i ten blbej Nemo nebo ještě přiblbější Kung Fu Panda se mi líbili mnohem víc – to mělo nějakou jiskru. Slabé 2*.(17.5.2014)

Kvalitní animák o putování pravěké rodině v zábavném kabátku se spousty úsměvnými momenty. Taková příjemná oddechovka. Sice byly okamžiky, kde jsem si říkal "Tak a teď už by to mohlo skončit", ale jak říkám divoká pravěká rodinka Croodsových to svým humorem zachránili. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(18.6.2013)

• - Jedná se o první animovaný film studia DreamWorks, který byl distribuován studiem 20th Century Fox. (Kritiq)

• - Po závěrečných titulcích je ještě krátká scéna s mamutími myškami. (necisty)

• - Návšteva produkcie v národnom parku Zion v Utahu slúžila ako inšpirácia pre vytvorenie prostredia na začiatku filmu. (beso74)