Croodsovi

The Croods

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

,,CO JSTE ZAČ?“ … ,,JSME CROODSOVI!“… ,,AŽ JE POZNÁŠ, NEPŘIJDOU TI TAK HROZNÍ…“ /// Jeskynní rodinka tužící rodinná pouta zvláštním způsobem a jejich zábavná cesta z temnoty. Svět, ve kterým PŘEŽÍT, NENÍ ŽÁDNÁ SRANDA, a námět dokazující, že témata doby našich pra pra pra pra předků ještě nebyly vyčerpaný. A taky, že žít tenkrát byla o dost větší prdel! (Když jste se nezapomněli bát, samozřejmě.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám člověka, kterej má zábavnější historky než E.A. Poe. 2.) Můj pásek je opičák a šála – taky nějaký zvíře. 3.) Hledám divnější tchýni, než je ta moje. (Cože – nic? Chudáčku…) /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(18.9.2013)

Tohle je EPIC, ne jako ta sračka plná brouků. Vtipné, vizuálně naprosto úžasné, originální, velkolepé a s luxusní hudbou. Animované překvapení roku. Rád si to dám znova.(18.9.2013)

No já nevím kde bych začala. Celý film se jenom smějete, v závěru máte čas na jednu, dvě slzy a v zápětí se zase smějete. Co scéna to geniální nápad a vy su furt jen a jen smějete. Jsem nadšená! A poselství? Je důležité se neuzavírat mezi staré (ne)osvědčené zásady, otevřít svou mysl a jít vstříct novým nápadům a taky nebránit se dát na dobré rady svých přátel. Já si to snad půjdu pustit ještě jednou(5.7.2014)

Animáky jdou krapet mimo mě, na tom se asi už nikdy nic nezmění. Tady máme poměrně dějově řídkou povídačku o tom, kterak jedna pravěká rodina vylezla z díry a našla nové možnosti. Výsledek je skrz naskrz průměrný a předvídatelný, naštěstí se nešetří barvami a neokoukanými animovanými nápady. Rodinné, milé. Nebojím se o to, že své diváky si to spolehlivě najde. Já mezi nimi napodruhé rozhodně nebudu.(27.12.2016)

Překvapí akční scény, za které by se nemusel stydět ani uznávaný Michael Bay. Zamrzí podobně jako v minulém Sandersově filmu vykrádání Avatara. Pokud jde o příběh, asi není třeba zmiňovat že i zde se jedná o spíše dětskou zábavu, které se občas zasměje i dospělý. Nicolas Cage za mikrofónem film táhne poměrně spolehlivě. 65%(30.9.2013)

• - Za ta léta vývoje filmu se příběh změnil ze dvou kamarádů Gruga a Guye na rodinný příběh s několika hlavními postavami. (Miuri)

• - Po závěrečných titulcích je ještě krátká scéna s mamutími myškami. (necisty)

• - Návšteva produkcie v národnom parku Zion v Utahu slúžila ako inšpirácia pre vytvorenie prostredia na začiatku filmu. (beso74)