Croodsovi

The Croods

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Z historického hlediska si nejsem zcela jist, zda jeskynní člověk uměl létat, ale slyšel jsem o tom, že v pohádkách se používá cosi zvané fantazie, tak si tím nebudu dál lámat hlavu. Spíše bych se rád věnoval těm prvním nesmělým krokům Croodsových ven z jeskyně, bizardní fauně i flóře a hlavně optimistickým pohádkám končících smrtí. Při jednotlivostech jsem se zkrátka skvěle bavil, ale celkově bych si to zbavování se strachu dokázal představit daleko potrhlejší či méně temné, neboť hlavy mých dětí občas schovávané pod peřinou nesvědčí nic o tom, že tudy vede ta nejsprávnější cesta k vyspělé civilizaci.(29.1.2014)

Tohle je EPIC, ne jako ta sračka plná brouků. Vtipné, vizuálně naprosto úžasné, originální, velkolepé a s luxusní hudbou. Animované překvapení roku. Rád si to dám znova.(18.9.2013)

Doba kamenná nemusela být tak nudná a omezená doba. Rozhodně ne s pravěkou rodinkou Croodsových, kterou okolnosti donutily opustit stereotyp jeskyně a objevit neznámý a neprobádaný pravěký svět. Příjemně strávená hodinka a půl s rodinkou Croodsových, s šablonovitým příběhem a celkem roztomilou animací. Průměrná rodinná podívá na sobotní odpoledne.(11.5.2014)

Flinstoneovi v zábavnějším a epičtějším kabátě. 80%(30.4.2014)

Podobenství o jeskyni pro děti, ale hlavně je to děsná prča. A to jsem si v prvních minutách říkal, že tak nesympaticky animované postavičky (z vizuálního hlediska) jsem snad ještě neviděl.(10.7.2013)

• - Návšteva produkcie v národnom parku Zion v Utahu slúžila ako inšpirácia pre vytvorenie prostredia na začiatku filmu. (beso74)

• - Clark Duke pojmenoval Thunkova mazlíčka "Douglas", což je jméno jeho zástupce. (Miuri)

• - Za ta léta vývoje filmu se příběh změnil ze dvou kamarádů Gruga a Guye na rodinný příběh s několika hlavními postavami. (Miuri)