Croodsovi

Krúdovci

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Vtipný a svižně natočený animák. Paradoxně nejlepší scéna je asi ta úvodní honička s vejcem. Přišlo mi že to nemá moc děj a příroda je vykradená z Avatara, ale ta rodinka mě prostě bavila a uteklo mi to rychle. Viděl jsem to s dabingem a jsem za to rád, protože Cage si v té roli nějak nedokážu představit.(30.11.2013)

• boshke

Ano, jednou jsem se od srdce zasmál (když ten čokl spadl ze stromu) a animace byla opravdu moc pěkná. Tolik positiva. Takto visuálně odpudivé postavy nemohl bohužel zachránit ani skvělý dabing Nicholase a Emmy. Nechápu za a) že je vůbec někdo stvořil a za b) že se obecenstvu očividně líbí. Příběh jako takový (byl vůbec nějaký?) slabý, kroutil jsem hlavou nad všemi těmi želvoptáky či sovokočkami a dalšími potvorami. Už když jsem koukal po plakátech v metru, tak jsem si říkal, že ty postavy jsou příšerné a že to bude blbost, nechal jsem se však přesvědčit vysokým hodnocením. Měl jsem dát na svůj první dojem... 50%(30.10.2014)

No já nevím kde bych začala. Celý film se jenom smějete, v závěru máte čas na jednu, dvě slzy a v zápětí se zase smějete. Co scéna to geniální nápad a vy su furt jen a jen smějete. Jsem nadšená! A poselství? Je důležité se neuzavírat mezi staré (ne)osvědčené zásady, otevřít svou mysl a jít vstříct novým nápadům a taky nebránit se dát na dobré rady svých přátel. Já si to snad půjdu pustit ještě jednou(5.7.2014)

Podobenství o jeskyni pro děti, ale hlavně je to děsná prča. A to jsem si v prvních minutách říkal, že tak nesympaticky animované postavičky (z vizuálního hlediska) jsem snad ještě neviděl.(10.7.2013)

To víte, doba ledová je doba ledová, řekl už kdysi Machovi a Šebestové člověk neandrtálský .. a já se s tím pochlubím i vám ; ) Croodsovi nejsou nijak originální podívanou, vše bylo viděné ve spoustě jiných animáků a i ten pestrobarevný svět jako by Pandoře z oka vypadl, klasicky tu nechybí ponaučení, že rodina by měla táhnout za jeden provaz a tak, ale jedno jim nejde upřít a to, že si na nic nehrají, jen se prostě snaží přežít tu zkázu světa, co se blíží a člověk si to s nimi celých těch 90. minut s úsměvem od ucha k uchu užívá. Dneska mám náladu na pohádky a s nimi chuť omládnout o spoustu let do doby, kdy nebylo potřeba řešit jakékoliv starosti okolního světa .. a s touhle pravěkou rodinkou se mi to alespoň na chvilku povedlo ; )(28.10.2013)