Croodsovi

• USA The Croods (více)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

sha.piro

Milé animované překvapení. Původně jsem si (z ukázek v kině) o Croodsových myslel, že to bude jen jeden z dalších obyčejných "tady, tu máš" animáků, které jsou jen o mlácení se po hlavách, ale i když ano, dočkal jsem se příjemného překvapení. Hodně mi to připomínalo Charlieho Chaplina - ač kope druhé do zadnic a vyvádí jiné nepřístojnosti, ty honičky i způsob, jakým to dělá je úsměvný. A to je to co mám rád. Úsměvnou (i když dosti praštěnou) nenucenou zábavu. Takže rodino: "Vypusťte mimino!" : ) ()

Ma_mo1985

Nic extra neočekávejte a nebudete z kina odcházet zklamaní. Prostředí a postavy (i ty zvířecí) vypadají dobře jen ten příběh je prostě takový "prázdný". Přišlo mi to delší než to ve skutečnosti je. A to není dobře... ale pro děti naprosto vymazlená pohádka z pravěku. ()

zipS

3x som sa zasmial.. dost malo za tu cenu vstupeniek. maalo muziky za vela penazi. Animaak, ktory toho vela nenamuti. 1* za to, ze som sa zoparkrat zasmial.. 2* za to, ze u deti to malo celkom uuspech. ()

P0dbi

Výtečný animovaný snímek s nadupanou akční scénou v začátku, kterému trochu chybí nějaký výraznější děj. Schéma cestování před katastrofou není nic nového. Nicméně film dovede být ve všech částech zábavný, pořád se něco děje, svět je krásně barevný, plný netradičních bytostí a hlavní postavy jsou milé. Závěrem se dostane klasické emocionální scény a rodinného poučení. Krásných 80 %. ()

Jurcekk

Je to hlavne biznys. Nejaká veľká myšlienka tam nie je. Ale bavilo nás to celú rodinu. Červený kŕdel bol super. A záverečná fotka rozosmiala celé kino. ()

RoyBatty444

Podarený úlet z doby kamennej s jednoduchými, ale veľmi vtipným humorom a sympatickými postavami. Je určený hlavne mladšiemu publiku ale zabaví sa celá rodina. Boj o prežitie dominuje životu pestrej famílie, až natrafia na mladého Ľuda a ten ich oboznámi s ešte väčšími problémami ako je strach pred krvilačnými predátormi, a to posuvom tektonický platní. ktorý ich má čoskoro pripraviť o strechu nad hlavou (tu vyjadrený ako ísť za slnkom a zajtrajškom). Týmto stále ustráchaný a väčšinu času žijúci naši predkovia podstúpia dobrodružnú cestu za záchranou pred istou smrťou. Presadenie sa v skupine, tímová práca, samozrejme tolerancia a rodina sú hlavným poučením filmu. Filmu vládne rýchle tempo a v slovenskkom dabingu obstojný predklad ˝vypistite dieťa˝, ˝seniorka odstavená˝. ()

snupko13

Sranda bohovská, už dlhšie v animákoch absentuje takzvaná stupidita ala looney tunes až Crúdovci jej dali konečne priestor. Síce tým pádom škoda, že dejovo je to poslabšie hoci farebné ako v avatarovi, ale aj tak sa jedná o veľkú švandu a pre mňa o tú hlavne v animákoch má ísť. Veľké plus možno pre niekoho minús je, že celý film utiahlo šesť postáv a tak snáď až na cavemother hlášky sa ušli všetkým. Hodnotím ako skvelú, farebnú zábavu po dlhšom čase. ()

Alvin

Flintstooneovi říznutí Dobou ledovou ve zcela neoriginálním příběhu, který kupí jedno klišé za druhým. Dospívající dcera chce poznávat svět, následně se pochopitelně zamiluje do sympatického světa-znalého mladíka, otec rodiny ztrácí autoritu, všichni jsou nuceni opustit bezpečí jeskyně a vydat se na cestu do neznáma atd. Nuda proložená ještě větší nudou. Zdejší téměř osmdesátkové hodnocení je těžce přestřelené a ve skutečnosti odpovídá snímku spíš tahle známka. ()

vlk++

Animáček pro všechny věkové skupiny, pravěká rodinka přijde o svou jeskyni a je nucena putovat za světlým zítřkem. Samotná animace je skvělá, zatím nejlepší, mimika postav a emoce velmi dobré, okořeněno vtipnými scénkami.... ale všechno tohle nestačí, pokud je nevýrazný příběh. Zatím lepší 3*, příliš neláká pro další shlédnutí, i když Iška je teda číslo ;) ()

teseth

Parádní animák, který bavil svým zpracováním i příběhem. Velmi povedená je úvodní scéna s vejcem, kterou jsem si musel pustit znovu a výborně jsem se u toho bavil. Rozhodně doporučuji!!! ()

Brabíček

Skvělá pohádka, příběh má hlavu a patu, skvělá animace prostě krása. je to nenásilná, zábavná pohádka, i když sem tam občas trošku přes čáru, co se týče toho, jak by to asi vypadalo ve skutečnosti, ale co je to animák a já si to užíval, pobavil jsem se a i dnes, Když je u nás synovec, chce tenhle animák a vždy se u něj aspoň zasměju. ()

Teen.AGE.r

Párkrát jsem se opravdu upřímně a od srdce zasmál, film mě celkově velmi bavil a užíval jsem onen vizuální megalomanský orgasmus, kterým je divák neustále zahlcován. Škoda že jsem to neviděl v kině a ve 3D - třeba bych dal i 5* :) ...80% ()

kaller

Parádní animák se skvělou vizualizací a báječnými nápady, do čehož lze zahrnout i celý pytel vtipných scének a gagů. Tenhle pravěký svět s příjemným rodinným akcentem si prostě musíte zamilovat! ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman