Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

F.man

Další z těch malých překvapení, kdy od filmu nic nečekáte a dostanete překvapivě silný zážitek. Blue Valentine je taková sonda do reality průměrnosti - nečekejte tedy žádné filmové hrdiny, žádné výprávěčské zajímavosti, žádný gradující děj. Naopak Cianfrance natočil čistý a ničím nezabarvený, průměrný, dnes tak častý, příběh rozpadajícího se manželství. Docela chápu, že svým pomalým tempem a absencí nějakého výrazného děje může určité diváky nudit, každopádně mě to sedlo parádně. Má to totiž přesně tu atmosféru, kterou od takového dramatu čekám. Reálnost a uvěřitelnost. Tři až čtyři hvězdy, za herectví ústřední dvoje zaokrouhluji nahoru. In my experience, the prettier a girl is, the more nuts she is... which makes you insane. You're probably nutty coo coo crazy. ()

Marsik

Filmy z rodinného prostředí o běžných starostech nebo o vztazích mám rád. Tohle se mi celkem líbilo už kvůli hlavní dvojici, Ryan (cool chlapík) a Michelle zahráli obstojně. Samotný námět filmu je zajímavý, nicméně po skončení filmu jsem si řikal, že se to dalo zkrátit do 90 minut. Místama byl děj táhlý, a tak jsem měl v závěru pocit z filmu trošku horší než na začátku. Ale v pohodě jsme ho dokoukal a protože mám Ryana rád, tak ty 4 hvězdičky dám, ale jen tak tak...70% (with J.) ()

Anchi

Nic moc. Spíš nic než moc. Vím, že za chvíli nebudu vědět, o čem to bylo a jediné co mi možná zůstane na paměti bude Gosling v roli, která mi nesedla. Příběh, téměř ničím ne tak zajímavý, aby se okolo něj musel točit celý film, nic navíc. ()

Defaultovna

Tak veľmi som sa tešila, bola som vopred rozhodnutá udeliť 5... no, áno, film ma chytil za srdce, kopol do zadku a dojal a herecké výkony sú nesporne výborné ale niečo mi chýbalo, a neviem prísť na to, čo to bolo. A neumriem spokojne kým to nezistím, takže po nejakom čase sa k tomuto filmu rozhodne vrátim. ()

nirvana91

Komentár môže obsahovať SPOILER: Pred pozeraním Blue Valentine som pôvodne čakala nejakú klasickú romantickú komédiu s happyendom, tak na odľahčenie. Záverečné sekundy filmu ma preto hodne prekvapili, nie však v zlom slova zmysle. Avšak ani vo mne nezanechali 2x príjemný pocit, pretože dejovo to bolo pravdivé až to človeka zabolelo. City predsa nie sú niečo, čím sa môžeme zaručiť doživotne. Nikdy nemôžme vedieť, či o rok, päť, desať, či dokonca päťdesiat nebudeme všetko cítiť úplne inak. A čo nám potom ostáva? Ostať a trpieť alebo ujsť? Čo ak nás ten druhý človek tak neskutočne miluje? Necháme ho ísť? Alebo si vezmeme jeho slzy a ospravedlňujúce slová k srdcu, ktoré obmäkčia? Zaujímavé dejové prelínanie trpkej prítomnosti s dávno odzvonenou idylickou minulosťou. Ryan Gosling perfektný! ()

JimWayne

Skromná romantická dráma postavená na reálnych ľuďoch a reálnom príbehu zo života. Každodenná vzťahová rutina, ktorá nie je vždy krásna ako by sme chceli. Herecky na jednotku, Gosling plus Williams skvelá kombinácia. Začiatok do tvorby Cianfrance nebol najhorší. ()

RasputincZ

Blue Valentine mi z filmů které jsem letos viděl nejvíce připomíná Rabbit's Hole. Opět je to rodinné drama, které působí o dost více civilně a obyčejně, ale nepřišlo mi zas tak komorní a uzavřené jako právě již zmíněné Rabbit's Hole. Přesto síla Blue Valentine tkví ve výborném hereckém páru a hudbě. Nenominování R. Goslinga na Oscara považuji za zradu, protože jak Gosling tak Williams se herecký výborně doplnovali a zasluhovali nominaci oba. Prolínání dějových rovin mi ve filmu vůbec nevadilo, ba naopak mírně jsem si vzpomněl na časové dokumenty Heleny Třeštíkové, jimž se ve filmu Cianfrance tolik přibližoval. Přesto nakonec uděluji 3* a to kvůli neskutečně zdlouhavé stopáži. Nerad říkám o filmech, že jsou nudné, ale zde mě jiné slovo nenapadá. Kdyby se některé scény v apartmánu Budoucnost zkrátily, myslím, že by to filmu jenom prospělo. A druhá výtka je spíš subjektivní a to, že po celých 120 minut mě vztah mezi Davidem a Cindy nechal ledově chladným. Postavy jsou napsány tak, že divákovi ukážou světlé, ale i stinné stránky manželského páru, přesto jsem si mezi nimi nedokázal vybrat postavu, která by mi byla sympatická, a proto mi jejich osud byl celkem volný. ()

GodComplex

Mam rad romance i depresivni filmy, ale ne kdyz je ta deprese pusobena realisticnosti obycejneho zivota obycejnych lidi. Kdyz jsou ti lide navic ztvarneni extremne nesympatickymi herci, nastava problem. Ve chvilich kdy se to snazi o romanci to nefunguje, protoze Ryan Gosling i Michelle Williams jsou vylozene odpudivi (navic vsechny ty explicitni sceny jsou humus) a kdyz to ma byt vyhrocene drama, tak to take nefunguje, protoze tem hercum mate akorat jeste vetsi chut dat facku (pro Michelle) a pesti (pro Ryana). Ke vsemu ten obligatne syrovy styl nataceni. Vubec, tenhle film nehodlam respektovat! 2/10 ()

fremy

Než jsem si udělal pořádek v postavách byl konec filmu. Bohužel zmateně jsem se orientoval i ve flashbacích. Jestli mi měl příběh říci, jak těžké může být dodržet slib, pak to ke mě nevyznělo plnými slovy. ()

nirvanafan

Pár, který se bral v oparu sentimentálně-romantické lásky a následně absolutně nezvládl párové koroze (jak by řekl pan Plzák :D). Divák vidí pouze období zamilovanosti a následný střih cca po pěti letech a manželství změněné k nepoznání. ()

Riddick77

Nepřehledná a všední nuda... Přiznám se, že jsem to dokoukat nedokázal, neboť mi to přišlo neskutečně rozvleklé, omšelé a bez hlubšího smyslu. Řeči o opravdové životní lásce hlouboce nechápu, ale možná mám jen nedostatek životních zkušeností. Když je to ale tak realistické a bezprostřední, tak proč na to koukat? Ono by vás bavilo nahrát si pár minut z vlastního dne a pak si je "dramaticky" přehrát? Hm, mě ne! 1/10! ()

MikO_NR_1909

Je dobré, keď z času na čase vznikne takáto romantická dráma. Myslené koketujúca a snažiaca sa podať látku s autentickým vyznením. A to aj napriek tomu, že jej primárnym publikom sú dievčatá a herci ako Gosling nemusia každého oslniť. Zároveň aj jej tvorbu zasiahli tradičné klišé ako zbytočná explicitná štylizácia, prehnanosť emócií a absentujúce prvky (každodennosť, nielen dokolečka idúci vzťah) resp. nemosť subjektov iných ako hlavnej dvojice, z ktorých sa zásadné momenty nedozviete (rodičia...). Ale je to kvalitné a pieseň You and Me v retro štýle vás ponorí hlboko, veľmi hlboko. ()

aluna

Všichni bychom si měli "natočit", vrýt hluboko do šedé kůry, krásný a šimrající pocity začínajícího vztahu v plný palbě zamilovanosti. A pak si tyhle obrázky živit a často připomínat. ()

numi

Facka do úsměvu všem snílkům o lásce na první pohled. Kopanec do rozkroku všem optimistům věřícím, že dobré skutky budou štědře odměněny. Má to ale jednu chybu: dívat se na asexuální sexuální scény, antiromantickou romantiku a úmyslně nefungující dialogy může být někdy nuda. A závěrečné vyústění bylo vzhledem k tomu, jak snímek vyobrazil Deana, jen těžko uvěřitelný. Ale můžete to brát jako vztahovou lekačku pro ty, co prožívají své happily ever after. ()

Alementina

V dobrem i zlem.... ! Uzasne je to poskladane, ty strihy jsou proste presne, nektere sceny se mi zaryvaly pod kuzi, protože to mám odžité.. chapu, proč to má u nekterych nizke hodnoceni, ale ja zas nemuzu dat jinak nez plny pocet... PROTOZE! A zaverečné titulky jsou dokonalost, bez vyhrady pro kazdeho. ()

ABLABLABLA

Zajímavý film, který mě ale bohužel tak trochu nudil. Skoky z přítomnosti do minulosti a zpět (aneb do budoucnosti-název hotelového pokoje) bez jakýchkoli varování, příběh se začíná pomalu vynořovat, herce mám ráda, ovšem tady se nemohli plně předvést, neboť hráli obyčejné lidi a možná proto byl film místy nudný. Někdy jsem si říkala, že ty jejich dialogy bych zvládla taky:) ()

Makky

Silný snímok s úžasnými hereckými výkonmi. Výpovedná hodnota je jasná a prinúti každého zamyslieť sa. Film odzbrojujúci čistou realitou zobrazujúci obyčajný život s problémami, ktoré má každý druhý. Za týždeň si však pravdepodobne spomeniem len na herecké výkony. Lepší priemer. ()

kaylin

Ryan Gosling je herec, na něhož mám v poslední době docela štěstí. Podobně jako na Ewana McGregora, kterého jsem poslední dobou viděl hned v několika filmech - "Zkrat", "Perfect Sense", "Začátky" a vlastně i "Muž ve stínu". Rayna Goslinga jsem zase viděl ve filmech "Drive", "Den zrady", "Bláznivá, zatracená láska" a také "Blue Valentine". Je to nádherný film, který je především o dvou lidech. Dean je mladík, který neměl příliš skvělou budoucnost, ale snažil se najít si práci, něco se sebou dělat. Je to docela jednoduchý mladík se špatným smyslem pro humor, ale je věrný a miluje. Alespoň si to myslí. Cindy je holka, která před sebou také nemá doktorát z jaderné fyziky, ale snaží se. Chce být dobrou zdravotní sestrou, chce pomáhat a myslí si, že svou práci dělá dobře. Když se poznají, je všechno jednoduché, všechno je krásné. Zamilují se. Když se poznají více, je všechno mnohem komplikovanější a jejich vztah se zdá spíše chybou. Jenže si to oba uvědomují docela pozdě. Ve filmu se prostřídává současnost s flashbacky a divák má tak docela krásný kontrast toho, jak krásné to bylo a do jak hnusného se to zvrtlo. Láska je krásná, vztah dvou lidí je nádherný, ale postupem času se může stát, že se to krásné změní v pravý opak. Tohle je silná výpověď o tom, jak šílený někdy život může být. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper