Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

LuciusWlk

"Výborná" realističnost. Skvěle vystavěný příběh, bez přehnaných dějových kotrmelců. Téma, které je každodenně přítomně. Gosling takovéto role umí podat a i M. Williams byla hodně dobrá. Tak si říkám, kde je nějaká ta cena. Zajímavý komentář: verbal :) ()

RockChick

Ale jo, k něčemu ten film byl přece jenom dobrý - opět mu utvrdil v názoru, že vdávat se teda rozhodně nikdy, nikdy, NIKDY nebudu! A velké mínus taky za Williams; neříkám, že by neuměla hrát, ale ten její permanentně nakvašený a utrápený výraz mně při sledování Blue Valentine náladu teda fakt nezlepšil. To neumí do toho umírání dát i trochu života? ()

noctambule

Na Blue Valentine jsem se až moc těšila a teď jsem zklamaná, i když to podle hodnocení nevypadá. Dostalo se mi něčeho, co jsem nečekala. Sledování dvojice, která si navzájem jen ubližuje, nebylo příjemné. Snímek je plný krutých pravd, ale film není realita a bylo zde dost scén, které mi reálné nepřišly, nebo možná na to nemám ten správný věk, abych je pochopila. Film se bude víc líbit mužům, protože pro ně vyznívá líp ("Mám pocit, že chlapi jsou romantičtější než ženy. Když se my oženíme, vezmeme si jednu holku, celou dobu se tomu bráníme, dokud nepotkáme holku a řekneme si: Byl bych idiot, kdybych si ji nevzal. Je úžasná. Ale zdá se, že holky se dostanou do bodu, kdy si prostě vyberou tu nejlepší možnost.") ale o tom bych já polemizovala:-) Hlavní dvojice nezklamala, pasovali k sobě výborně. Postava Cindy, jak byla napsaná mi ale nesedla, vždyť ona po většinu času mlčela! Ne že bych po Cindy požadovala ukecanost, ale všechno nejde uhrát jen neverbální komunikací, i když to Michelle odehrála skvěle. U hodnocení jsem byla přesně mezi 3 a 4*, ale po nádherných závěrečných titulcích se přikláním k tomu vyššímu. Není to obyčejný snímek, ale velmi specifický. Blue Valentine patří k těm filmům, které člověk ocení až časem, až v něm uzraje. Jedno je jisté, happy z něho nebudete. ()

Madluska

Nebyl to špatný film, ale pořád mi při něm hlavou pobíhala otázka po jeho smyslu. Proč točit film o tom, co vídáme dnes a denně kolem sebe ve stejné podobě? Když se přenesu přes tohle a přes několik zbytečně doslovných scén, zbude mi smutný příběh o lásce, která rychle vzplála, ale podobně rychle i dohořela. Příběh o snílkovi (kdo se opovážil nazvat ho gaučovou bramborou?!) a jeho realistické ženě. Příběh, z kterého si odnesu hudební klenot v podobě nezapomenutelné ukulele-verze bolavě pravdivé písničky You always hurt the one you love. Díky hudebnímu číslu, vydařeným závěrečným titulkům a nápaditému střídání časových rovin nakonec 3*. ()

Billie777

Film o životě, o velké lásce, která končí rozpadajícím se manželstvím. Tohle je opravdu neuvěřitelně realistický snímek, rozhodně nedoporučuju romantikům věřícím v lásku na celý život, novomanželům nebo prostě čerstvě zamilovaným. Nejlepší na tomto filmu je Gosling a Michelle Williams, oba hrají výborně a tak strašně přirozeně, že jsem jim všechno uvěřila. Je smutný, když vidíte co se stane z tak velké lásky a zároveň co se dokáže stát z jednoho člověka - kromě toho, že Gosling hrál skvěle (ale i Michelle mě příjemně překvapila, jak dobrá tu byla) se na něm i maskéři opravdu pěkně vyřádily, ze začátku sympaťák, nakonec člověk, se kterým bych v jedné domácnosti nevydržela ani minutu. Smutný film ale tak pravdivý, jak to v životě doopravdy je. I přesto si ale nemůžu pomoct, ale na čtyři hvězdičky to u mě není, něco mi v tom prostě překáží, je to pořád spíš jen průměr. Ale shlédnutím rozhodně nic nezkazíte. 13.09.13 - Měním názor a tři hvězdy na čtyři. ()

Michelle75

Čekala jsem romantiku o které se mi bude zdát :) a po půl hodině jsem spadla na beton a rozbila si držku. Co to je?Blue Valentine je hlavně city drásájící emoční týrání dvou lidí. Cindy mě na tutti štvala,zatímco Davida mi bylo převážně líto. No a aby to to bylo o nečem,tak to dopadlo tak jak to dopadlo. Zajímavé,že při promítání děje do minulosti měl David tak nějak navrch-možná taky ne jde jen o můj dojem. Ale ta čelní lysina a tak hodně brzy,vždyť se jednalo o pár let ách joóó. ()

Ilhan

I přes ten styl vyprávění, který se tomu všemu snaží dát punc originality, je to jen několikrát omletý příběh velké romance, která nakonec skončí spackaným manželstvím a (pravděpodobně) rozvodem. Romantická část je o mnoho zajímavější, než ta druhá spackaná, která spíše nudí. Navíc tak výrazný rozdíl postavy Deana v obou liniích je až zarážející, nepřesvědčivá a hlavně trestuhodně neobjasněná. To, co z celého toho příběhu mohlo být nejzajímavější, tam prostě není. 50 % ()

cab

Nedovarene drama velkych ambici, malych rozmeru, dobrych hercu, neprehledne vestaveneho pribehu, vcelku nezazivne nudiciho prubehu a silneho dramaticko-socialniho nametu. SPOILER: V konecnem ramci se da zhrnout, ze par ve vztahovem zmatku, ktery osciluje od poblaznene zamilovanosti az do neuveritelne vypjatych scen s atmosferou, ktera neustale houstne, nenachazi vychodisko. 55% ()

Frakira

Konečně se Gosling vymanil ze svých romantických nebo naopak oholených hrdinů se stejným výrazem a ukázal, že má i jiné výrazové prostředky...3 a1/2* ()

eccola

Po čtrnácti dnech přemýšlení o filmu jsem přidala ještě hvězdičku. Ne kvůli tomu, že by byl dokonalý, ale hlavně proto, že hned nevyvane a nutí uvažovat nejen nad postavami a dějem, ale obecně nad tím, co je v životě dost a co moc málo, i když si to stejně každý přeje. Vynikající Ryan Gosling, jakoby to byly dvě různé osoby, tak dokázal vystihnout proměnu. A chvála scénáristovi i režisérovi, že neměli nutkání všechno dopovědět a nechali prostor právě pro uvažování, co to všechno pro mně znamená. ()

HArna

Několikrát jsem u toho skoro usnul,ale není to žádnej odpad.Za zmíňku stojí skvělá herecká dvojice Gosling-Williams. ()

Hanys_

Nic netrvá věčně. Vcelku realistické drama (ikdyž Gosling byl chvílemi děsný a až neuvěřitelný kretén). Ale o tom, jak se láska pomalu ze vztahu vytrácí, mám s Míšou Williamsů přece jenom radši jiný snímek. 6.5/10 ()

kolemjdouc

chlap posedlý fungováním (aspoň nějakým) vztahu.Pokud ženskou častuje dnes a denně otázkami typu :jak to vidíš a cítíš ty a proč to nevidíš a necítíš jako já - to by fakt porazilo i vola.Sem tam se mu do snahy zamotá i (asi) biologický) otec Frankie a má o zábavu postaráno.Mě osobně opět vadily rozhoupané záběry kamery.Nevím co tím chtějí režiséři říct ale vě mě to budí dojem, jakože kameru má na rameni člověk ,který celou noc probděl někde v baru.Je to velmi rušivý element.Film je jinak dost náročný na pozornost a pokud se soustředíte na jednu postavu přestanete tu druhou chápat. U mě dobrý. ()

Pat.Ko

Film opisuje manželstvo, ktoré si prechádza krízou. Kladná vec na tomto je, že to opisuje realisticky. Tvorcovia chceli možno tými flashbackmi tu negatívnu atmosféru to nejak "zpozitívniť", ale na mňa to pôsobilo ešte viac negatívne, že ako ten vzťah medzi nimi dopadol. Je to depresívne, ale na druhej strane je to nudné a dosť predvídateľné. Ak by hlavní protagonisti by neboli R. Gosling a M. Williams, tak možno by to ani nebol priemerný film. 6/10. ()

iampatrik

75% Opět vynikající Gosling s neméně vynikající Williams. Realistický pohled na vztah v konečné fázi bez nějakých sladkých romancí.. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper