honzii

Je jasné, a je to vidět i na hodnoceních a komentářích tady, že většinu lidí tenhle film nevytrhne. Je to trošku škoda, protože je skvělý. Není to povrchní snaha o nějakou prosluněnou a indie hudbou prošpikovanou dramakomedii, ale skutečná sonda do rodinných vztahů, navíc herci perfektně zahraná. Líbí se mi, jak navenek film vypadá hrozně pozitivně, vyvolává smích, aby v zápětí ukázal, že řeší dost složitá závažná témata. Pro mě neuvěřitelně milé filmové překvapení. ()

Pollock

Velmi dobře natočený, skvěle zahraný a zároveň i uvěřitelný snímek, který si na nic nehraje. Chvílemi jsem se opravdu od srdce zasmál. ()

Michelle75

Kevspa to vystiha neprosto přesně, já jen dodám, že Mark Ruffalo hraje ve výborných filmech, ale pro mě je vždy spíše takový stínový muž, i když hraje výborně. V tomhle snímkuy se mi bez výhrad šíleně líbil, jeho zvláští neúplný usměv-škleb, se pro tuhle roli naprosto hodí a Julianne mě taky překvapila, protože ji mám spíše za výbornou, ale projevem chladnější herečku....a tady je to roztomilý uragán a bavič v jednom. Odpočinkový, příjemný film. ()

Nassau

Nesedlo. Z filmu na mě šla jen prázdnota a poměrně výrazná nuda. A upřímně, kdybych u toho nejedl oběd, tak to snad ani nedokoukám... ()

Herráček

Jsem rád, za tyhle filmy, kde lidi umí nakládat s tematikou, která se dneska natolik normalizuje, až filmy, který se o ní točí vyznívají uboze... Tady je to prostě holej fakt, kterým se nikdo nezabývá a nemá potřebu ho rozebírat... A když se do toho dají i herci, kterým se to dá věřit... Vynikající... ()

pijavica

5,0/10 Snaha narúšať stereotypy a vymedzovať sa voči "edukačným dielam" typu V siedmom nebi je mi obvykle sympatická - nedočkáte sa tu žiadnych múdrych slov a perfekcionistických výchovných lekcií. Bohužiaľ, film sa úzkostlivo snaží pôsobiť nenútene a "normálne", a na druhej strane nenútenosť a "prirodzenosť (inakosti)" okato demonštrovať doslova v každej sekunde - výsledkom pre diváka nemôže byť nič iné než nefalšovaný pocit simulácie. ()

Seti

Jedno z těch podivných vztahově rodinných dramat, o kterých si v první chvíli myslíte, že jste něco podobného ještě neviděli, ovšem ve finále se ukáže, že problémy se řeší všude stejné, ať v hetero nebo v gay rodině. Musím však přiznat, že zamícháním sexuální orientace hlavních postav získávají všechny tradiční situace tradiční rodiny poměrně netradiční rozměr, a právě tento aspekt byl pro mě na filmu nejzajímvější. ()

janik.sk

Príbeh netradičnej americkej rodiny prechádzajúcej krízou. Decká pubertálnou, mamy krízou stredného veku. Všetko sa to odohráva v krásnom prostredí a nechýba svojský humor. A ako to v živote býva, čo ťa nezabije, to ťa posilní. ()

adam9

Skončilo to tak, jak mělo, ale stejně mi bylo Marka Ruffala líto. Juliane Moore má už sice svůj věk, no pořád je to kus :P ()

cab

Dve lesbicky jsou matkami dvou deti, ktere se narodily prispenim jednoho darce spermatu a proto se ho kdyz dospeji snazi vyhledat. Ke svemu prekvapeni nachazi pohodoveho majitele bio-restaurace, ktery ma na celou do te doby zjevne klidnou rodinou harmonii prevratny vliv. Probuzeni starych neresti minulosti a nekolik nevyslovnenych vet poslouzi jako nastartovani dramaticke casti s nastesti logickymi vyustenimi. Herci se okamzite zalibi a hraji presne to, co jim bylo napsano. 75% ()

Rssa

Okénko nezávislého filmu letos nejlépe zatím plní tento film. Brilantní výkony všech zúčastněných, zajímavý a celkem netradiční příběh, nekonvenční vyústění a vyznění. Dvě lesbické matky dvou nevlastních dětí prožívají tichou krizi, kterou jako katalyzátor uspíší dárce spermatu (tedy otec dětí), který si začíná omotávat kolem prstu značnou část rodiny.Ruffalo je zde za alfasamce a je dostatečně uvěřitelný. Některé scény jsou obzvláště pikantní. A nechce se mi věřit, že lesby koukají na mužské gay porno...80 % ()

Milan25

Herecky skvělé. Nikde jsem neviděl líp zahrát takové pocity trapnosti jak tu. A že jich tam nebylo málo. Výborný Mark Ruffalo. ()

B4TM4N

Rozebírání moderní rodinny bych přenechal výhradně v rukou mistra Balla. Nu, ale aspoň je tohle mnohem lepší než Miss Sunshine...Rozpaky vzbuzují především podivné lesmatky a značná část dialogů ve stylu Cool? Yeah, ok...cool. Oběcně se herci snažili, ale jaksi jim nebylo podstrčeno úplně to správně předchystané kopyto, kterého se měli držet. ()

Hanys_

Jasně, je to fain oddechová podívaná s dobrými herci a zajímavým scénářem, ale ruku na srdce - takových snímků ročně vzniká šílená spousta. Nějak ten všeobecný humbuk kolem tohohle snímku prostě moc nedávám, takže ani ty nominace na Oscary vlastně moc nechápu...6/10 ()

MareT.

Já se rád přidávám k kladným názorům. Film je úchvatný koncert dvou velkých hereček, které se báječně doplňovaly v příběhu o dvou matkách, jejíž dvě děti našly dárce spermatu a nepřímo svého otce. Film je tedy hlavně o emocích, ale především je to o tom, jak se dva zamilovaní lidé (v tomto případě dvě ženy) vypořádávají s krizí. Finálé je naprosto obyčejné, ale právě proto jsem se cítil celkem dojat (a trochu za to může i fakt, že finále je velká loučící scéna a já prostě loučení neustávám). Další poznatek bych věnoval režísérce, která jasně dala najevo, co si myslí o ženách. Není feministická ani kriticka vůči chlapům, ale několikrát dala jasně najevo, že ženám fandí více než mužům a že je jím někdy lépe bez nich. Což já považuju za velký klad, protože je v tom určitá odvaha (po skončení filmu mi došlo, že celá vedlejší linie se synovým kamarádem Clayem je vlastně jenom propagace ženské intuice, která je neomylná). Škoda, že některé scény, které bodly hodně hluboko a obě herečky excelovaly, nebyly delší. ()

bila.tecka

Díky jedinečnému High Art mám k režisérce jistý shovívavý postoj, téma lesbické rodiny mě proto od ní nijak nepřekvapilo. Bohužel mě nepřekvapilo skoro v ničem, atypická rodina s dvěma matkami-lesbičkami a jejich dětmi, které se chtějí seznámit se svým biologickým otcem, je šedivě stejná jako každá druhá hetero. Možná mám problém s "chemií" postav, jejich analytické kydy (pojďme si o tom promluvit) jsou k uzoufání protivné. Pozitivní je tak aspoň postava Marka Ruffala, jehož vpád do zdánlivě harmonického vztahu vyvolá pár reakcí. Děcka jsou v pohodě, já jsem spíš nasrán... Funny, smart and sexy (jak se píše na přebalu filmu)? No way! ()