Byli to nerozluční přátelé. Psali o filmu radikálně a bez předsudků. Dali vzniknout filmovému hnutí, které natrvalo změnilo klima světového filmu. Objevili pro film Jean-Paul Belmonda. Dokázali dokonce zrušit na jeden rok festival v Cannes. Spolu se svými souputníky udali tón francouzské kinematografii druhé poloviny dvacátého století. Řeč je o François Truffautovi a Jean-Luc Godardovi. Tvůrcích filmů jako Jules a Jim, Nikdo mě nemá rád nebo U konce s dechem. Dokument, kterým nás provází mladičká hvězda evropského filmu Isild le Besco se věnuje především vzrušené atmosféře začátku šedesátých let a společné cestě obou režisérů ke slávě až jejich následnému dramatickému a nenávistnému rozchodu. (oficiální text distributora)

JoudaCZ

Z tohoto dokumentu mi přišla nejpřínosnější Leaudova linie, z níž jsem se dozvěděl něco nového, ale to asi nebylo hlavním cílem filmu. Ale co jím bylo, to netuším. Střípky informací těkající mezi FT a JLG, zaměřené zejména na jejich debuty, nevypovídají příliš o jejich vzájemném vztahu. Později se film zaměří na jejich postupnou politickou a uměleckou divergenci, ale to zase v takovém kalupu, že nestačíte vstřebat ten vývoj. A pozor na spoilery, dokument ukazuje několik docela zásadních scén zejména z Truffautových filmů. ()