poster

Dívka, která si hrála s ohněm

 • Švédsko

  Flickan som lekte med elden

 • Dánsko

  Pigen der legede med ilden

 • Německo

  Verdammnis

 • Slovensko

  Dievča, ktoré sa hralo s ohňom

 • Velká Británie

  The Girl Who Played with Fire

Mysteriózní / Thriller / Krimi / Drama

Švédsko / Dánsko / Německo, 2009, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ***

  Oproti knize, zahlcené informacemi, z nichž si sami musíme vyextrahovat podstatné, nabízí film jenom fakta nezbytná pro pochopení zápletky. Nahuštění mnoha set stránek do dvou hodin znemožňuje věnovat prostor něčemu jinému než kriminálnímu vyšetřování. Přitom síla knih tkví v množství propracovaných postav (zejména ženských), z nichž zde dostávají výraznější prostor jenom Lisbeth a Mikael. Na to, aby z ní někdo udělal našlapanou detektivku, obsahuje předloha málo akčních scén a hodně vysvětlování, které je ve filmu řešeno tím nejotravnějším způsobem – dvě postavy sedí, v lepším případě jdou a vedou nekonečný dialog. Žádný nápad, jen mechanický převod slov z psané do audiovizuální podoby. Zapojení diváka je minimální, vzhledem k nijak podnětné práci s kamerou a mizanscénou takřka nulové. Neustále střídání vypravěčů z pochopitelných důvodů odpadlo, s ním bohužel také nečernobílé vykreslení postav. Zlí jsou zlí, hodní hodní. Zatímco první díl byl atmosférický, nápaditě vyprávěný a herecky vděčný, dvojka je jenom tak nějak nemastně neslaně ospalá. 60%(9.12.2010)

 • paascha
  ***

  Souhlasím s názory, že je to slabší, než jednička. Přesto je ale tato slabota stokrát lepší, než 99% české produkce, zvláště té televizní!(9.3.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet €4miliónyTržby USA $7,638,241Tržby Celosvetovo $67,049,619Tržby za predaj DVD v USA $3,556,393 //počet predaných kusov 259,280║ Nuž dejovo už nie tak pútavé ako prvý diel, je tam citeľne dosť naivných scén, dejovo kolísavé, pokiaľ som si uvedomil a dal dohromady o čo skutočne ide, už som mal polovičku filmu za sebou. škoda len priemer /60%/(16.6.2010)

 • larelay
  **

  Fuck me! Ako je mozne, ze po jednotke nastal az takyto diametralny rozdiel?: Obrovske sklamanie...(24.7.2010)

 • Cervenak
  ***

  Fajn, ale na rozdiel od jednotky už len "solídna televízna detektívka". A je z toho cítiť, že nevyužili všetky motívy rozvinuté v knihe (rozoznám to, hoci som predlohu nečítal). Našťastie to držia nad vodou zaujímavé postavy. Keď sa tí dvaja nakoniec predsa len stretnú, skoro ma to dojalo.(3.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace