Nepolepšitelný (TV film)

Nepolepšiteľný

(festivalový název)

Česko, 2009, 88 min

Velmi dobré herecké výkony. Člověk až skřípe zuby, v čem to kdysi žil. Je dobré tu dobu připomínat, zvlášť když je to udělané takovým způsobem jako tento film.(3.3.2010)

• blackrain

Kňažko byl jako primář idiot. V téhle roli si ho budu dlouho pomatovat. Politika by se neměla vměšovat do práce. Šlo přece o život pacientky a to by měla jít veškerá politická diskuse stranou. Vyhodit kvalifikovaného doktora s dlouholetou praxí je absolutní hloupost. On to nakonec Martin Ivánek vyřešil sám. Dostal infarkt, který byl smrtelný. No nic, doba už byla taková. Hlavně, že už je minulostí. Spolykat prášky je taky blbost. Tereza ale neviděla jiné východisko ze situaci, ve které se nacházela, matka alkoholička schopná odpřísáhnout cokoliv a o otčímovi je pouze zmíňka. Doktor Ivánek ji chtěl na chvilku z toho prostředí vykořenit.(29.11.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// +po dlouhé době opět skvělí Jaromír Hanzlík v hlavní roli, překvapí Eliška Zbranková, potěší Zdenka Procházková (proč zde není uvedená?), zaujme tísnivý příběh, doplněný melancholickou a přitom hezkou hudbou, dobově dobře udělané (rok 1969) -tenhle film je potřeba pořádně vydýchat, je opravdu hodně melancholický a tíživý/// Možná že jsem s hodnocením příliš vysoko, ale jak mám hodnotit když mě film úplně pohltil a na konci mě vyflusl úplně zničeného. Přál jsem hrdinovy šťastný konec, ale věděl jsem že to šťastně nedopadne. Pro diváka je to však překvapivá podívaná./// Celkem 85%///(29.10.2010)

Koljovský hraní na city vyhoněný ad absurdum.(10.12.2009)

Hoci sa film vyznačoval nevyrovnanosťou, čo by som od skúseného režiséra nečakal, bolo to príjemné sledovanie.(30.11.2009)