• NinadeL
  *****

  Vývěsní štít českého němého filmu mívá sice tu a tam své kritiky a odpůrce, ale po prezentaci na CSF i ČT pomalu míjí doba raritních elitářských projekcí v NFA, čemuž lze jedině fandit. Respektive lze fandit novému elitářství, kdy se veškerý český němý film zamete pod koberec s tím, že Václav už viděn byl, tak co chcete víc? Chceme vazbu minimálně s Máňou Ženíškovou, Anitou Janovou a to ani nemluvím o masivní oblíbenosti Skeře :)(21.2.2009)

 • Fingon
  ***

  Upřímně? Nenávidím němé filmy bez hudby. CSFilm, potažmo NFA nejspíš někam zašantročila hudbu, o které se píše v úvodních titulcích... a snímek samotný mi přišel dost nudný.(31.10.2009)

 • 666teen
  ***

  Celkem chápu dobové nadšení provázející vznik filmu. Holt to svatováclavské milénium se nějak oslavit musí, nejlépe nějakým monstrprojektem, což je v případě výročí z roku 1929 tenhle náš (poslední) němý film. Nově zrekonstruovaná hudba je v pořádku, ale ruku na srdce, tohle je němá truchlohra. Nebo truchlá němohra.(29.9.2010)

 • Matty
  ***

  Dobré... dokud nezačnete přemýšlet, jaké filmy vznikaly ve stejné době za mnohem menší peníze jinde ve světě (např.: ve Francii Utrpení Panny orleánské, v Sovětském svazu Muž s kinoaparátem, v Německu Bílé peklo). Okolnosti vzniku jsou v tomto případě zajímavější než film samotný. 65%(31.10.2010)

 • Marek1991
  ***

  Na svoju dobu pomerne priemerný film. Nie je nejak extra zaujímavý a má pomerne nudný dej. Nedá sa ubrániť dojmu, že ho mali skúsiť poňať inak.(10.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace