Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

ivan bohatyr

Reklam to mělo spoustu, ale jak jsem viděl tak zbytečně. Pouze prostý tahák na hvězdy, nic víc. Johnymu to tady vůbec nesedlo, nenarodil se pro skákání po střechách. A Angie, ta váží i s postelí 30kg, to se někomu líbí taková chodící kostra? No a dějově vůbec není o co stát. Tohle nevidět, o nic nepřijdete. Snad jen o ten výlet do Benátek a trochu akce, ale to bych klidně pro příště oželel. ()

DonHUS

Kterak dvě figurky (totálně nevyužitý Depp s Jolie) pobíhaly po Benátkách v komickém nesmyslu plném nelogičností. Úplná bída to ale není, aspoň to ubíhá a nenudí. 50% ()

venison

Průměrná, kýčovitá detektivní romantika.. Pointa mi byla známá téměř již během titulků :-) Proč se takové filmy točí? Aby mládenec mohl vzít žábu do kina a mít dobrej pocit, že udělal něco pro ni, ale nezanedbal ani sebe :-))) A Depp s Jolie? No, aby se bylo celý film na co dívat :-) Plus dávám Benátským exteriérům i interiérům :-) ()

Cocacolix

Příběh v kostce: Johny Depp chodí po Benátkách. Angelina Jolie chodí po Benátkách. A občas ve filmu najdeme nějaký ten zvrat. Třeba když Johny depp chodí po Benátkách s Angelinou Jolie! Předraženej a zbytečnej film. Okatej tah producentů narvat top hérečku a top herce do jednoho filmu. A aby na to kejvli, tak uděláme film kterej pro ně nebude výzvou a bude v Benátkách. No nekupte to! Na jejich místech bych si dokázal představit i Dannyho Treja a Květu Fialovou. A možná by to fungovalo líp... Dávám jednu hvězdu za hezkou výpravu. Benátky mi to oživilo vskutku skvěle. A to je asi tak všechno, co mi ten film dal. Protože co se scénáře týče, tak ten byl opravdu špatný. Jak moc špatný? Tak špatný že jsem už z traileru odhadl, jak by to nejspíš dopadne. A světe div se, vyšlo mi vše do puntíku ;) ()

Phietros

Čekal jsem tedy více akce, napětí a třeba i nějakou tu milostnou scénu.. Místo toho protažená nuda s místy, kde se něco děje, ale hned to zase skončí a zase nuda... Nejlepší části filmu začátek a závěr! Angelina hraje tajnou agentku, která dostává dopisy od muže, kterého chce dopoadnout FBI. Když dostane dopis aby nastoupila na vlak a našla někoho podobného a přesvědčila policii že to je on vybírá si Deepa. Společně vystupují v Benátkách kde ho vezme k sobě na hotel, policie chvíli věří že je to on, ale po té zjistí, že se jedná jen o Učitele matematiky. Do toho všeho ho chtějí ostatní dopadnout kvůli otevření sejfu s penězi.. Ve finále se dozvídáme že Deep jakož to turista, je celou dobu hledaný a měl plastiku obličeje... S penězi i s Angelinou odjíždění a v trezoru nechá pro polici šek za nezaplacené daně a zároveň jako výsměch jeho rafinovanosti... ()

majxik

Skvělé herecké obsazení, několik vtipných scén a průměrná akce propojené trošku zvláštním a zapeklitým příběhem. Teoreticky bych uvažoval i o ještě jedné hvězdičce za poslední hlášku filmu "proč jsis vybral zrovna tento obličej", chudák Johhny Depp, ale bohužel stejnou mírou mě zkazil dojem jeden háček a to že jsem rozuzlení filmu tušil už v půlce filmu, a to se vyplnilo. Takže 3 hvězdičky a výtka, ambice a dobré skvělé herecké obsazení nejsou všechno i s dobrým rozuzlením, nejdříve se ten uzel musí umět uvázat, což tady je lehce odfláklé. ()

Pavlínka9

Skvělý příběh, ale podle mě hodně špatně natočené. Film se táhnul asi jako gondola po benátském kanálu...Ani ne v půlce filmu jsem tušila, kdo je opravdový Alexander a tudíž mě závěr nijak nešokoval...Sexuálně nabité prostředí, které Angelina Jolie vytváří svým příchodem kamkoliv a svým uhrančivým pohledem s nádechem nevinné laně :D,to si asi z tohoto filmu budu pamatovat nejvíce. Noblesnost, elegantnost, ale také určitá nuda stojí hned v závěsu...Vanessa Paradise se jen musela modlit během natáčení, aby Angelina Johnnyho nevyměnila za Brada ;) ()

BoncheR

Po všetkých stránkach celkom slabé. Z každého rožku trošku ale dokopy nič. Aj napriek tomu sa mi tento film veľmi páčil ;-) Angelina Jolie je skvelá herečka! :D ()

Hnedoocko

Jediné, co se filmu vytknout nedá, je okouzlující Angelina Jolie a svůdný Johnny Depp. Je mi až líto, že herci nemohli ukázat, co v nich je. Žádná velká akce, rádoby romantické scény mi nic neříkaly...zkrátka se jen na ty dva dobře koukalo. ()

tere.z

...až *** (za Deppa) Nenechte se zmást. Cizinec je romantická komedie, značku thriller má v popisku jenom kvůli pár ubohým scénám uprostřed filmařsky vděčných Benátek (to už tu navíc bylo). Osobně nechápu, jak takový film mohl stvořit režisér jako Florian Henckel von Donnersmarck, který má na kontě Oscara za drama Životy těch druhých. Protože Cizinec je především maximálně průměrný film. Jediným výrazným plusem je Johnny Dep (v netradiční roli obyčejného nýmanda) a pro ty, kdo ji mají rádi, Angelina Jolie (já mezi ně nepatřím). Jenže mezi těma dvěma to ani pořádně nejiskří. Takže co je na Cizinci dobrého? Spoustu logických chyb vem čert – Cizinec má za úkol hlavně bavit a to se mu celkem daří. Ale po odchodu z kina na něj zapomenete stejně rychle, jak rychle se Frank zamiluje do Elise. A že to byla rychlovka. ()

Trustme

Krásné Benátky, svůdná Angelina, prapodivný Depp. Tři aspekty kvůli kterým jsem film shlédnul až do konce. Zápletka a odhalení jsou dekódovány i čtenáři knih Rosamunde Pilcher během prvních indícií. Film není úplně k ukamenování, ale na pořádný pohlavek zcela určitě. Obávám se, že romantická divačka zde najde minimum love story a nevýrazného Deppa. A stejně tak tolerantní divák se unudí k spánku u uspávací schovávané a reklamě na krásy Evropy pro bohaté turisty. Není to ani napínavé, ani svižné, je to jen k zlosti a zřejmě ke splnění plánu filmového studia v kategorii - dva nejslavnější herci současnosti v propadáku. ()

Timak

Ale jo, já se bavil. Jelikož jsem velký fanda JP a vlastně i AJ, tak moje hodnocení je trochu zkreslené. Ale věřte, že i přesto, že jsem čekal něco úplně jiného, tak mi ten film vykouzlil úsměv na rtech a přece jen jsem si řekl, že to nebyla ztráta času. Suma sumárum, žádná pecka to nebyla, ale film vás pobaví a čas vám příjemně uteče. ()

drake31

Tak podľa všemožných reakcií a kritík som čakal väčšiu blbosť, ale vo finálnej podobe to zas nebolo také zlé. Pravda že podľa trailerov a hereckého obsadenia to vyzeralo na väčšiu zábavu, ale dalo sa to zniesť. Najväčší problém vidím v tom že tvorcovia si poriadne nerozmysleli čo vlastne chcú točiť. Mala to byť komédia ? Ten vtip sa tam našiel ale vcelku malom množstve. Mal to byť akčný film ? Tak to by bolo potrebné pridať na akčných scénach, ktoré ako sa mi marí tam ani neboli. Mala to byť dráma ? Videl niekto nejakú dramatickú scénu ? Ja totiž nie. Bol to mix všeho možného a to pôsobilo miestami rozrušujúco. Ale keď si vezmem to sympatické obsadenie na čele s mimoriadne očarujúcou Angelinou a tým vcelku podareným finále ... tak s odretými ušami to získava odo mňa 3* ()

Mihail123

What the hell? Zmätené, nezáživné pobehovanie hollywoodskych top hercov. A pritom s takýmito tvárami by sa dalo natočiť niečo komerčne i filmársky oveľa lepšie. Nuda nad nudu. ()

Tereza666 odpad!

Nikdy jsem si nemyslela že tohle řeknu. Nikdy, nikdy, NIKDY! Depp byl otřesnej, o Angeline ani nemluvím, tu jsem nevnímala od první chvíle co otevřela tu pusu. Že film bude stát za prd? To jsem věděla hned na začátku, ale teda TOTO! ()

morena.jea

Veľa "znalcov" tento film odsúdi už iba preto, že hviezdne obsadenie predsa nemôže vyprodukovať kvalitu. Dovolím si nesúhlasiť. Zrozumiteľný dej, úžasné prostredie, dokonalá hudba. Skrátka príjemný a dobre stráviteľný film. ()

skretik

Zábavné, smiešne, podarené :)... až na pár klišé a to klasické... profesionálny zabiják strieľa... a nie len raz minie, takže hlavný hrdina prežije :) ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)