Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

Boogeyman

Sladká sentimentální břečka, za kterou by se Hanks měl stydět. Postava té mladé odvázané a kůl černošky je takový kýčopřešlap, že by vyčníval i z "buďsámsebou" osazenstva Muzikálu ze střední....Ale cílovka je ženská nad padesát, to zatím nejsem, tak dám aspoň dvě z nostalgie na dobu, kdy Hanks a Robertsová patřili mezi největší taháky. ()

Pilda17

Když vidím Toma Hankse na plátně, čekám film na úrovni. Larry Crowne toho nenabídne moc nebo spíš nic než moc. Je to škoda, ale na takové téma a s tak slabým dějem se z toho vyždímat moc nedá. Jelikož jsem čekal komedii a ani jednou jsem se nezasmál, tak se někde musela stát chyba. U mě rozhodně ne a doufám, že příští podívaná s Tomem bude daleko lepší, protože tohle se moc nepovedlo. Tom se jako režisér moc nepředvedl, originalita chybí a hodně.. 4/10 = 40% ()

Rosaviva

Obyčejný romantický snímek, který ničím nepřekvapí, ale dokáže odreagovat, alespoň mě. Je pravda, že místy jsem se trochu nudila, ale zase na druhou stranu jsem se docela pobavila a to nejen jednou. Přišlo mi trošku divný, že se Tom Hanks tak rychle dokázal začlenit mezi o nejmíň 20 let mladší studenty, ale budiž, je to jen film. 3* ()

misterz

Plytký, klišoidný a nudný scenár, až sa mi nechce veriť, že sa na ňom podieľal Tom Hanks. Asi by sa mal venovať iba herectvu, to mu ide na jednotku. Film zaspal dobu minimálne 20 rokov, taká príbehová úbohosť na základe starej scenáristickej mustry už dnes nikoho neosloví. Navyše mi Hanks vo filme pripadal ako umelý android, naprogramovaný na vrchol slušnosti, konzervatívnej strnulosti a dobroty. Celý jeho zjav bol podčiarknutý neprirodzenou vizážou, miestami som mal chuť poťahať ho za líce a presvedčiť sa, či to ozaj nie je guma a len Hanksov dvojník, pričom ten pravý si v skutočnosti pri nakrúcaní spokojne sedel niekde v štábe a popíjal kávičku. 40/100 ()

Payushka

Nebudeme se tu asi hádat, když řeknu, že Tom Hanks je výborný herec. Má spoustu zkušeností, dělal se Stevenem Spielbergem i Robertem Zemeckisem. Člověk by si tak mohl automaticky odvodit, že se musel od těchto mistrů režie něco přiučit… Omyl. Moje krásná učitelka je senilní romantická komedie bez nápadu, s urputnou snahou zalíbit se mainstreamu mezi 40 a 60 roky a s tak hroznými dialogy, že i Julia Roberts občas vypadá, že vážně neví, co to říká. ()

Anderton

Tak z reality vytrhnytý hollywoodsky film som nevidel už veľmi dlho. Píšem to aj potom, čo som nedávno videl Ant mana a Mission impossible 5. ()

Dzeyna

No náhodou, moc příjemný film. Vůbec nic přehnaného nebo přeslazeného. Všechno tam, kde má být. Dokonce i kousek vtipu a má to takový svůj šmrnc, díky kterému se divák nenudí. Tom Hanks + Julia Roberts vytváří skvělou hereckou dvojici a podávají své role opravdu zábavně a neohraně. Hodně milá atmosféra, já jsem potěšena a překvapena. Skvělý nápad a myslím, že i realistický. ()

teutates

Pohádka o tom jak senilní dědeček vzpomíná na časi minulé, chopí se režie, přizve si babičku a komedie se může začít. Božiíi 3/10 ()

Ant

Milé, ale amatérsky napsané. Příběh tak trochu o ničem. Každopadně film perfektně reprezentuje Hanksovu osobnost. Škoda, že to nedopadlo lépe. 3* dávám bez ostychu za příjemné herce a feel good náladu. ()

predators

Z kulinařiny Toma Hankse tu máme malou ochutnávku toho, jak můžeme dopadnout bez vzdělání. No, pak taky, že i mezi studentem a učitelkou může vzplanout plamínek lásky, a že na vysoké jsou zakázány pouze dvě věci: kouřit v prostorách školy a používat mobilní telefon na hodinách ekonomie. Motorkáři si můžou přičíst jednu hvězdu... 50% ()

nash.

Čekal jsem klasickou hollywoodskou romantiku, místo toho jsem dostal hořký, přesto milý příběh o tom, že každá mizérie může mít i nečekanou světlou stránku. Jednoduchý příběh a nenucený styl vyprávění, který jako by v sobě měl nádech mé oblíbené asijské filmařiny, sympatická dvojice, kterou si člověk nemůže neoblíbit, obklopená lehce ujetými figurkami, dodávajícími humorný odstup od téměř depresivní mizérie, kterou Larry a vlastně i Mercedes procházejí. Úvodní scéna, kde Larry dostává padáka doslova svírá žaludek, bizarní kurs, který vede Mercedes dává filmu téměř nádech absurdity a ekonomie Eda Matsutaniho přidává do nečekaně pohodové směsi svérázný humor. Tom Hanks je v každém okamžiku výborný, Julia Roberts nezůstává pozadu a občas povedený vtípek, nebo ujetá situace přimíchaná do neveselého základu příjemně odlehčí náladu. Zkrátka, pro mě byl Larry Crowne nečekaně příjemným překvapenín. ()

cukorek

Tom Hanks a Julia Roberts sú " trocha staršie pomaranče, napriek tomu šťavnaté a džús, ktorý z nich mi tento krát naliali do pohára mi celkom chutil". Príbeh Larryho Crowna, ktorý stroskotal v práci kvôli neabsolvovaní vysokoškolského vzdelania, ho zábavne prinútil opäť zasadnúť do školských lavíc, kde samozrejme preletí iskra lásky k jeho učiteľke Merce Tainotovej, takže divák sa stáva svedkom, že láska kvitne v každom veku. Romantický náboj bol doplnený vkusnými a vtipnými poznámkami (manželka je myšlienková polícia, alebo "kompliment" J.Roberts, že je ako žehliaca doska, či Japonský profesor smejúci sa ako Fantomas). Nebol to tip "crazy" komédie kde sa smejete až do popukania, ale tip, ktorý sa niesol decentným a šarmantným spôsobom prevedenia, adekvátnym k veku hlavných predstaviteľov. Páčil sa mi aj výber gitarových piesní, ktorý mi zalahodil a zároveň ma prekvapil.70% ()

Slarque

Nepříliš vtipná a ještě o něco méně romantická komedie, kterou zachraňuje Tom Hanks herec. Jenže bez scénáře to nezvládne, ani kdyby se roztrhal. Kde jsou nějaké zajímavé vedlejší postavy (kromě japonského profesora ekonomie, ten se díky jeho hereckému představiteli jediný povedl), kde je nějaký příběh, který by měl hlavu a patu? Zkrátka je to nakonec skoro tak pitomé, jako český distribuční název. Škoda. ()

Chrustyn

Pokud by se z filmu kompletně vystřihl jakýkoliv náznak romantiky mezi Hanksem a Robertsovou, byl by to příjemný, hořko-sladký pohled na muže po padesátce, který přišel o svou božskou práci v supermarketu z důvodu, že nemá vysokou školu, což se v období finanční krize moc nehodí. Bohužel tu však ona romantika je, naštěstí však méně, než by se mohlo zdát. Hanks je natolik velký sypmaťák, aby film udržel ve snesitelných mezích a jen díky němu je celkem příjemnou podívanou. Roberstovou už bych ale na plátno nepouštěl, protože je čím dál tím více otravnější a málem to Hanksovi celý zkazila. ()

marhoul

To je těžko. Hanks jako takový mi málokdy sedne. Není mi sympatický, přestože mu neupírám řadu výborně zahraných rolí. V tomto případě měl možná zůstat v režisérském křesílku a do hlavní role obsadit někoho charismatičtějšího. Celkově ten film není až tak blbý, jenomže ani Júlinčina jiskra ho nedokázala vytáhnout trochu výš. ()

Flego

Larryho príjemná cesta na začiatku ktorej bola ambícia vyštudovať vysokú a na konci láska. Romantika pre starších je nalinkovaná jednoduchým perom, kde sa vtipné momenty striedajú so slabšími. Po romantických komédiach pre mladých je to pekné osvieženie. ()

rikitiki

Absolutně nepravdivý český název filmu je svědectvím zoufalé snahy distributora najít v tom aspoň nějaký příběh. Kterýžto ale neexistuje. Motiv hlavního hrdiny, kterého po letech úspěšné kariéry vyhodí z práce, protože nemá vysokou, se úplně ztratí. Nějaké sbližování mezi ním a jeho učitelkou vůbec neexistuje. Místo toho se hrdina kamarádí s podivně vzorným gangem, který mu bůhví proč pořád ve všem pomáhá a chodí na nudné přednášky ekonomie. ____ Když jsem viděla první záběry filmu, pomyslela jsem si, že je fakt průšvih, když má Tom Hanks na sobě evidentně mnohem silnější vrstvu maku-upu než Julia Roberts. S dalšími minutami se ale ukázalo, že to je ještě to nejmenší, co může na tomhle nudném ničem divákovi vadit. ()

penylane

Nuda, nuda, nuda - celý film je prakticky o ničem - jednoduchá dějová linie, která nemá žádné napětí, vyústění, zkrátka nic. ()