Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

Wargoo

Sám Clooneyho nemusím, podľa mňa je preceňovaný... ale, v tomto filme som ho žral. Hej, hej.. ako mnohí napísali, tá kaša okolo umierajúcej matky je trošku dosť "zamerikanizovaná", ale na mňa to zapôsobilo. Dojemná scéna na konci filmu, keď sa Clooney lúči zo svojou ženou, ma absolútne dostala. Napadlo ma, ako by som to asi celé riešil ja, a slzy sa mi vhrnuli do očí sami od seba. Pre mňa príjemne namiešaná zmes, ktorá vo mne zanechala príjemný pocit. Ano, stačí vidieť raz, ale ten raz si to ozaj človek môže užiť. A idem si na youtube pustiť nejakú krásnu Hawai music... Silnejšie 4**** a 76,227% BTW: V Hollywoode nám rastie ďalšia kráska... Volá sa Shailene, a má krásne vlasy. :) ()

Axident

Hmno, vypadá to, že si s Georgem přestáváme padat do noty. Za tohle dostal cenu za kritiků jako nejlepší mužský herec? Těšil jsem se na veliký zážitek, ale dostal jsem dvě hodiny celkem ukrutné nudy a nijak výrazných hereckých výkonů, což platí zejména pro Clooneyho stabilně konstantní výraz tváře. Škálou mimických projevů už se dostal na úroveň Stalloneho :o) Mám rád komorní dramata, i pomalé filmy ze života, ale tady se neděje stodvacet minut lautr nic! Snad jen jako reklama na prosluněnou Hawai to funguje. V prvních sekundách dostanete info, jak si přivodila manželka koma a po zbylou stopáž se chystá pohřeb a manžel při tom zjistí, že měla milence, najde ho, promluví si o tom, manželku odpojí od přístrojů a film skončí, asi tak. Ani brilantní dialogy, ani žádný mudroidní přesah či scénky, kdy vás zamrazí. Párkrát se zasmějete, ale jeden vyhulený přítel dcery nestačí. Nevím, u mě jednoznačně palec dolů :o( a budu jedině rád, za jiný názor. ()

Mahoney.

V popise stojí že je to komédia/drama. Musím povedať že komediálne mi to príde len z 30tich %. (Bolo tam zopár hlodov na ktorých sa dalo zasmiať.) Keď som na to išla do kina nevedela som čo ma čaká. Ale nakoniec sa mi dostalo pekného filmového zážitku. George Clooney výborne stvárnil úlohu otca ktorý sa snaží zvládnuť svoje dcéry v zlých časoch ich životov. Preto si aj zaslúžil golden globe za tento film. Jednoznačne odporúčam každému pozrieť si. Síce hodnotenie filmu spadá skoro do priemeru, no mňa oslovil veľmi a to asi hlavne preto že mám sama nejaké rodinne ťažkosti, tak som sa vedela stotožniť s dojímavým príbehom a s postavami. (Ale trošku nesúhlasím s tvrdením že je to životná úloha Clooneyho. - Možno skôr posledná skvelá úloha za posledný rok.) ()

Radek.SCH

Tatík Clooney, pohodová a upřímná nezávislárna a... a akademici už leští Oscarům hlavy? Každý rok má nějaký hype. Juno, Smrt čeká všude a jim podobné. Vůbec ne špatné, ale zbytečně komercionalizované. - 70 % ()

hazaba

Výborný George Clooney, ani se nedivím, že dostal Glóbus. Co mě osobně na filmu ale asi nejvíc upoutalo, byl kontrast mezi dramatem, který se na plátně odehrával a pohodovou havajskou hudbou, která všechno podkreslovala a tím pádem i v mnoha případech zmírňovala ten hutný zážitek. A rozhodně zaujala Shailene Woodley. ()

Filmwoman

Příběh tohoto filmu je běžný a celkem nudný, jen to obohacuje zápletka s milencem G. Clooneyho ženy, která leží v kómatu, ale při tomto filmu jsem se ani nesmála, nebrečela a ani nebyla napjatá. Prostě to ve mě nevyvolalo žádné emoce. ()

Rockerman

Nevím jestli tento film získá letošního Oscara, ale pokud ho získá, nebudu překvapen (minimálně Clooneymu bych to přál). Je to totiž poměrně silný film (na pět hvězd je pro mne té "síly" přece jen trochu málo), nabitý, a to hlavně na konci, emocemi. No a to právě mají Američané rádi, tak hezky si v kině poplakat, ne? Příběh je to jednoduchý. Manželka je v kómatu a hledá se její milenec, aby se mohl se svou milou rozloučit. Na druhé straně jde o prodej velkého pozemku na Havaji, zděděného po předcích. Scény, kdy vždy zaneprázdněný otec si musí najednou najít cestu ke svým dcerám, jsou ve filmu ty nejlepší. Líbilo se mi to hodně a proto volím nadprůměrné hodnocení. 75% ()

owwidius

Schvalne som si nechal film par dni ulezat v hlave a ako som si myslel, musim sa rozpamatavat, o com vlastne bol. Lahkym a prijemnym stylom je to podobne ako Sideways, co sa mi velmi pacilo, ale toto je viac rodinne. Zaner v popise hovori aj 'komedia', ale naozaj vtipne su tak 3 momenty, skor je to teda taka odlahcena drama. Filmik neni zly, ale neni ani nicim extra (na to, ake chyry o nom koluju, resp 5 nominacii). Pozrel som si az teraz trailer a ten vyzera velmi dobre, ale ako vravim, film u mna iba priemer. Co sa tyka hercov tak suhlas, najlepsi boli tusim vsetci 3 mladi. 6/10. [#17/2012, kino #5] ()

char_t

Silný příběh v zajímavém prostředí Havaje, na kterou snad poprvé nekoukáme jako na ráj surfařů, ale jako zemi s městy i přírodou. Parádně se povedlo i obsazení, Clooneymu byla zřejmě role šita na tělo, o Shailene Woodley taky ještě uslyšíme, potěšili i Lillard a Krause. Po dlouhé době film, při kterém celý sál mlčel, kdykoli se filmařům zachtělo. ()

FilmWave

Především krásné reálie a prezentace Hawaje. Ale další "Bokovka" nebo "Little Miss Sunshine" se nekoná. Celé je to málo přirozené (narozdíl od "Bokovky") a ne dost vtipné (narozdíl od "Little Miss"). K podobnému tématu se mnohem silněji vyjádřila např. "Náhodná setkání" s Fordem. Ale pořád je to velmi milý film s dobrými herci a pohodovým tempem. ()

Rokle

Zdá se mi, že spousta lidí, která byla zklamaná, do toho přicházela s pocitem, že čekají hutnou depku. Ne že by to byla přímo komedie, je to převážně drama o tom, jak se chlap musí vyrovnat se ztrátou své manželky a k tomu se ta situace ještě posune k dalšímu nepříjemnému zjištění. Co z toho nade všechno tyčí je nadhled, jakým je téma zpracováno. Pokaždé když už padáme na drsnou plochu sentimentu, přijde někdo, kdo tu psychologickou deku rozhodí a je vymalováno :) Častokrát se tak děje prostřednictvím Sida, jehož přivítaní u rodičů má nezapomenutelnou pointu... Vedle standardně kvalitního Clooneyho si mé srdce získala starší ségra (Shailene Woodley), která má přesně vyváženou dávku krásy a roztěkané mladé rebelky. Ona a pestrobarevné lokace mě ihned přinutily k úvaze, zda se na tu Havaj nevydat :) ()

zelda82

No nevim, nejak me to slzopuzeni spis nasralo nez cokoli jineho...Tyhle radoby rodinne-krizove filmy za kazdou cenu jsou strasne vyskonstruovane a The Descendants bohuzel nejsou vyjimkou... ()

GOREGASM

Formálně špičkové melodrama, které plně využívá Clooneyho charismatu, talentovaných hereckých dcer a Paynovy tvůrčí osobitosti. Reálie Hawaie zabírají na první pokus, a přestože nejde o hloubkovou sondu do nitra tragédií paralyzované rodiny (chvíli jsem chtěl použít zvěrstvo typu - zdysfunkčnělé...), u filmu si nad tématem hrozby smrti a následných důsledků zameditujete. Paynovy filmy už můžeme směle zařadit do té tzv. komerční nezávislé tvorby, která sebou přecijen výslednou tíhu nese a nepůsobí ploše jako řada hollywoodských pokusů. Vše okořeněno lehčí dávkou Paynovského cynismu. 70% ()

Mortishka

Pomalé , veľmi nudné pasáže a tá hudba ktorá sprevádza celý film sa mi totálne znechutila. Na mňa to nepôsobilo a pritom som citlivá duša ktorú rozplače aj Včielka Maja ale tu to nefungovalo..Vôbec! ()

Ben Nevis

Clooney nehraje špatně, ba hraje přímo dobře, čímž zvedá film do mírného nadprůměru. Bez něj by byl film nesnesitelný, protože se tu brečí málem jak v turecké telenovele a vedlejší postavy moc sympatické nejsou. Film mi trošku svoji honičkou za milencem připomíná Little miss Sunshine, ale není tak povedený. ()

Fujara777

ÁNO: Dojem z jednotlivých celkov filmu varíroval od priemerných k výborným, konečný dojem z celého filmu je veľmi príjemný. Páčili sa časti, ktoré boli komické a postava Sida, to je snáď samostatná kapitola. Až sa občas zdalo, že tam nie je na odľahčenie, ale že si z toho tvorcovia robia srandu. NIE: Tomuto filmu by pomohlo, keby bol ešte dodatočne prestrihaný. Áno, snaží sa vykresliť kontrast medzi osudmi a prírodou, ale je to nefunkčné, respektíve zbytočné, keďže priamo na kontrast s rajom sa upozorňuje v expozícii. Takto zábery prírody pôsobili nudne, spomaľovali vývoj a oslabovali dojem z filmu, kde ide najmä o vzťahy. Osobitý význam to malo v časti, keď si boli pozrieť pozemky. Takisto ma vytáčajú tie vzďaľovačky, robené zrejme transfokátorom - to bolo ako z nejakého starého amerického seriálu. Našťastie som napočítal len dve. ()

Pat_rick_fan

Veľmi príjemné a ľudské, hrajúce síce hodne na city, ale vďaka fantastickým výkonom Clooneyho a mladej Shailene Woodley to vôbec nevadí. A Havaj je krásny. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)