Vlčí mládě

USA, (2011–2017), 70 h (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Hudba:

Dino Meneghin

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen (více)

Série(6) / Epizody(100)

Vlčí mládě je napínavé drama o proměně a zakázané lásce současných teenagerů. Jde o svěží a odlišný pohled na stejnou látku jako ve filmu Školák vlkodlak z roku 1985 s Michaelem J. Foxem.
Šestnáctiletý Scott McCall, věčný outsider ignorovaný okolím, touží po alespoň minimálním uznání, které by jej vytrhlo z každodenní středoškolské anonymity. Když se jedné noci přidává v lesích k policejnímu pátrání po mrtvém těle, setkává se v temnotě s tajemným tvorem. Je pokousán a jen zázrakem vyvázne živý. Další den jej však ve škole čeká překvapení – z plachého outsidera se stane vlkodlak... a jeho život už nikdy nebude jako předtím.

PRVNÍ ŘADA (12 dílů) První, kdo na Scottovu proměnu přijde a vytrvale stojí při něm, je jeho nejlepší kamarád, spolužák a spoluhráč z lakrosového týmu Stiles. Ve městě se však objevují i další vlkodlaci a také nová atraktivní spolužačka Allison, k níž Scott nachází opětované zalíbení. Až později vyjde najevo, že celá její rodina patří k lovcům vlkodlaků. Scott se tak dostává do velmi ošemetné situace mezi nimi a nebezpečným „alfou", tajemným vůdcem vlkodlačí smečky, jehož kousnutí chlapcovu proměnu přivodilo. Protože se spolu s tím zázračně zlepšily i Scottovy tělesné vlastnosti a dovednosti, postoupí v lakrosovém týmu na místo druhého kapitána, čímž se stává trnem v oku dosavadního kapitána Jacksona, a ten dotěrně pátrá po původu Scottových úspěchů.

DRUHÁ ŘADA (12 dílů) Nový člen Argentovy rodiny přijíždí na Beacon Hills a Scott s Allison jsou nuceni i nadále tajit svoji lásku. Ve stejnou dobu je Derek Hale posedlý získáním síly jako nový Alfa a do své smečky přibírá nové členy, včetně čerstvě pokousaného Jacksona. Zatímco Derekovým cílem je získat Scotta do své skupiny, Argentova rodina začíná z Allison trénovat schopného lovce vlkodlaků.

TŘETÍ ŘADA (24 dílů) Studenti Beacon Hills High se vracejí z prázdnin, vztah Scotta a Allison skončil, a Scottův nejlepší přítel Stiles se společně s Lydií zapletl do detektivní práce. Lydia se mezitím vyrovnává s rozchodem s Jacksonem, který se odstěhoval do Londýna. Derek, Isaac a Peter zkoumají Alfa smečku, která přišla do Beacon Hills a unesla Boyda a Ericu. Isaaca, jenž byl také chycen, osvobodí neznámá dívka...

ČTVRTÁ ŘADA (12 dílů)
 Scott, Stiles, Lydia a Kira se stále vzpamatovávají z nedávných tragických ztrát a nastupují do nového semestru se starostmi, které jsou více lidské než nadpřirozené. Snaží se také pomoci své nové kamarádce Malie začlenit se zpět do společnosti.
Na scénu se v nové podobě vrací Kate Argent. Spolu s příchodem dalšího tajemného nepřítele známého jako Dobrodinec čelí celý Beacon Hills obrovské hrozbě. (AXN)

ASSteroid

Podle mě jediná výtka jsou ty Béčkové příšery, ale koukat se na to dá. Dokonce i oblíbené postavy si každý určitě najde. ()

DDCC

První série: 5*, druhá: 3*, třetí (první část): 2* (a to jsem ještě hodný).. První série naprosto ohromila (asi až v půlce, začátek byl klischée až to bolelo), druhá série začala dobře, ale skončila stereotypně.. a teď se připravte na nával mých emocí k 3. sérii: Tragédie! Ty trapné pohledy, rádoby dramatické dialogy a výstupy - nuda! Jako vážně.. z vtipného seriálu o vklodlacích z toho udělali shit, který se snaží napodobit snad až nějaký romantický horror (?), či co.. -,- (a je to venku) :) EDIT: 2. část 3. série je bombastická! Stal se z toho tedy už jakýsi nadpřirozený seriál, kde vlkodlaci jsou až na posledním místě. Vůbec tam o ně nejde. Postavy mají naprosto jiné role. Až mi to trošku připomíná AHS a změnu po každé sérii. V této 2. části 3. série už nehrajou hlavní roli teenageři. Jsou to normální vyspělí jedinci. A je to celé o zachraňování, ochraňování a hledání, stopování (trošku až krimi) té "špatné magie". Zajímavé, škoda že neudělali nový seriál a místo toho "transformovali" jeden starý. Kdyby to udělali u PLL, uškrtil bych je! :D ()

Mirischka

Ze začátku jsem Teen wolfa brala spíš jako srandičku, která měla jen dvě dobré věci a to byla dobrá dynamika mezi herci a vtip. Teď, téměř na konci 3. série, se z Teen wolfa stal psychicky náročný seriál (motto 3B "Lose your mind" asi tvůrci nevybrali náhodně) a taky akční podívaná s hodně slušně vypadajícími triky. Jako třešnička na dortu se nevytratila ani dynamika, ani vtip a ještě se přidalo na sex-appealu. Bravo. ()

kavon

Na teen wolf jsem se nejdřív vůbec nechtěl dívat, ale když jsem byl u kamaráda přemluvil mě zhlédnout pilotní díl. A ejhle. ono to nebylo zas tak stupidní. Dobrá klišé příběh kdy outsidera na střední škole pokouše vlkodlak a on se stane hvězdou, ale má to něco do sebe ten seriál má tempo, má náboj má, skvělý scénář. Každým dílem mě překvapuje a to je dobře. Jediné co bych mu vytkl je podoba vkodlaků. Dá se to pochopit když je to seriál MTV. Skvělé jsou i herecké výkony a přítomnost krásné Crystal Reed jen potěší. Prostě takový seriál pro teenagery a na mě to působí dokonale. 95%. ()

robin 1

1.série=některé průměrné epizody, některé zajímavé a napínavé.Mínus-moc romantických chvílek, které jsou nudné.=78% 2serie-velké zlepšení, lepší děj, víc hororu a lepší podání herců.=90% 3.série-3.série v seriálech to většinou zkazí, ale tady to je naopak:lepší scénař, víc prostoru pro Scotta, Dereka a Stilese.=100%. ..Nevím jak dopadně 4série, bez Allison a Isaaca, ale možná noví herci budou lepší. ()

matko2351

Pilot videný a dosť nezáživný, ale napriek tomu seriál pozerám ďalej a páči sa mi. Teraz 3 hviezdičky, časom možno aj viacej. ()

hanula999

Jeden z mých fakt nejoblíbenějších seriálů! Je super a každou řadu je lepší a mnohem zábavnější. V první sérii jde o nevinného Scotty,který je astmatik,ale ve 4 . řadě jde o urostleho mladého vlkodlaka! Super,super, super !!!:) ()

dusik153

Na serial jsem se začal dívat nejprve s domněnkou, že to bude něco nezáživného. Myslel jsem si, že je to jen další pokus o touto dobou typický typ žánru. Ale pak se to ,,rozjelo". Serial mě začal neskutečně bavit. Sceny se Stilesem a s jeho nekončící ironii jsem miloval. Děj se stále mění, takže mě v každém dílu něco překvapilo. Doporučil bych to tak spíše lidem v mladším věku. ()

Veronika.Sl1

Teen wolf je jeden z tých seriálov pri ktorých vás pri dopozeraní jedného dielu donutí hned pozrieť další. Na teen wolf sa mi páčia herci Tyler Posey a Dylan oBrien ktorý sú neskutočne zohraná dvojka! Miestami niektoré deje su menšie klišé a každou seriou je tam viac viac pribudajúcich postáv preto som pri hodnotení pár percent ubrala. Hodnotenie: 90%/100% ()

Zakarija

Tak tohle je moje guilty pleasure. Absolutně. Dostala jsem se k tomu náhodou o prázdninách, když jsem se šíleně nudila, a tak jsem zkusila všechno možný, i Teen Wolf (díky díky díky:)). Nemohla jsem se pak dočkat každého dalšího dílu... Každopádně... Scott se Stilesem spolu s Lydií utáhnou seriál úplně v pohodě, ale tak moc mi chybí Allison, Isaac a Chris! Opravdu moc! A v té poslední sérii nebyl ani Derek s Peterem! Už to nemá takové grády pak. Navíc, není magor jako magor a Peter je v tomto naprosto jedinečný! Ten novej psychózní týpek Theo či jak je nudnej k uzoufání! Kira je to samý v bledě modrým, navíc se se Scottem k sobě vůbec nehodí. Na Maliu a toho mladýho jsem si docela zvykla, ale sakra... Danny? Kouč? Jestli se něco stane šerifovi, tak si mě nepřejte!!! ()

sara93

První série teda byla nudnější , ale jsem ráda , že jsem to se seriálem nevzdala . Kvalita každé série stoupá a stoupá až se s toho stává kvalitní hororový seriál . ()

KarolinaPoyn

Taky znáte tu chvíli, kdy vám někdo sedmdesátkrát řekne, ať se na něco podíváte a vy už v tu chvíli víte, že to prostě budete nenávidět, i kdyby to bylo sebevtipnější? Přesně tak to bylo u mě s tímhle seriálem. Prostě teen wolf? Ten název je přesně důvod, proč jsem se na to koukat nechtěla, ale! Ale nakonec to není to nejhorší, co jsem kdy viděla. Ano, bez Stilese by to bylo pěkně suchý, ale když tam je, tak se na to koukat dá. Jsem u první série a zatím tak.. 2,5* ()

DoctorLenny

Někde v hloubi duše mne zřejmě mrzí, že tenhle seriál musím zařadit mezi své oblíbené, ale když si vzpomenu na ten brilantní vývoj z první série po pátou, kdy se z ohraného středoškolského klišé s trochou mystična náhle vyklubal solidní teenagerovský seriál s prvky až horroru, kde se autoři nebojí několik postav i sprovodit ze světa, zkrátka, nakonec toho nelituji. Tohle bych od MTV skutečně nečekala. Jsem mile překvapena. ***** ()

Kokonka

Nikdy jsem nesledovala seriály a ani mě to nemrzelo. Když jsem ale jednou ležela s antibiotikama v posteli, jen tak ze zvědavosti a na doporučení kamarádky jsem si stáhla první díl. Už při prvních minutách jsem litovala a nadávala si-stupidní dialogy, šílené efekty nesympatičtí herci a Dylan O'Brien který se snaží být vtipný. Nicméně se mi už stahoval druhý díl a tak jsem vytrvala. Po shlédnutí druhého dílu následoval třetí a tak to šlo až do konce první série, která mě nakonec docela chytla. Druhá byla ještě lepší-vylepšení efektů a dialogů (nebo jsem si už zvykla?), lepší zápletka, Scottovi konečně ostříhali vlasy a Stiles začal být alespoň trochu vtipný. A pak přišla třetí série rozdělená na dvě části. Ta první je srovnatelá se druhou sérií, možná trochu lepší- spoustu nových postav (které mi ale vůbec nevadí- ba naopak), ještě lepší dialogy, Derek si našel holku, ze které se vyklube ,,druidovská" vražedkyně a Stliles doplněný o své božské vlasy dosáhl nejvyššího levlu vtipnosti a stal se mojí nejoblíbenější postavou. Druhá část byla ta úplně nejlepší a pouštím si jí pořád dokola- efekty super (hlavně Stilesovo ,,zlé já"), záhadní Oni, Allisonina smrt, hodná a zlá démonická liška, Stiles má smrtelnou nemoc, je posedlí zlou liškou ale konečně si našel holku! Čtvrtá a pátá série jsou srovnatelné- vše se točí kolem Eichen Housu, Lydie a Scotovo smečky, efekty a zápletka se stále zdokonalují a kamarádi se stále rozcházejí a zase scházejí. Je to ten nejlepší seriál, který jem kdy viděla, možná proto, že je to jediný seriál, který jsem kdy viděla a vřele doporučuji... ()

Foxgirl

Popravdě jsem 1.sérii z větší části sledovala jen kvůli hercům (když se tak zamyslím, tak snad u žádného seriálu jsem si neoblíbila hned 1.sérii...). Pak jsem se podívala na 2. sérii a seriál se pomaloučku začínal být mým nejoblíbenějším a u 3. série už nebylo co řešit... Pro mě tento seriál dal světu vlkodlaků trochu jinou podobu a jsem za to ráda. Jediné co mně trochu štve je to, že se nenávratnou rychlostí odchýlili od vlkodlaků ke spoustě jiným nadpřirozeným postavám/bytostem. ()

kori_kori

díky nemoci s otázkou co s načatým večerem jsem se dostala až k tomuto seriálu ... zpočátku jsem na to koukala váhavě, ale postupně jsem začala všem těm postavám propadat, někdy to byla pohádka, jindy napínavý jak malý kšandy ... spousta zajímavých fantazijních "postav" nejen na straně dobra, humor, kamera, kostýmy ... a moji nejoblíbenější? vývojem postav a jejich ztvárnění u mě vedou Stiles a Lydia ()

dalia

Po zhlédnutí všech 6ti sérií musím říci, že i když seriál měl svá slabší období (nejméně mne bavila dějová linie s "dread doctors"), celkově si po celou dobu udržel mou pozornost a i závěr, který bývá u delších seriálů většinou trochu problematický, se podle mého názoru povedl. Pohlední herci, sympatické postavy, solidní triky, nechybělo napětí i humor, prostě příjemná oddechovka a ve své kategorii velmi solidní seriál. Jen drobná poznámka - nechápu, co může někoho motivovat k hodnocení seriálu pouze po zhlédnutí pilotního dílu. Ano, mohu zjistit, že toto není můj šálek čaje, takže se na seriál prostě nebudu dívat a zkusím něco mně bližšího, ale v tom případě nebudu přece psát hodnocení na ČSFD... ()

Anna.Neumano

Serial začíná průměrně což mě i bavilo sice zvláštní efekty stojí za nic ale nevadí. 2 serie mě celkem taky bavila ale jak se z vlkodlaka stane plaz jako WTF!!!... i tak jsem se dál dívala. U třetí série jsem už prostě přeskakovala a co bylo za děj jsem si nechávala říct vždycky ,,minule jste viděli". Vydržela jsem i třetí serii a to hlavně kvůli Stilisovi který je má nejoblíbenější postava a přeskakovala jsem scény dokud se tam neobjevil on ,protože řekněme si to takhle že bez jeho postavy byl serial o ničem. Jak už bylo ve 3 serii hodně postav tak do 4 pro jistotu ještě přidali další abysme v tom měli ještě větší bordel. I jak má celý tento svět fungovat je tvůrcům očividně jedno, jednou jsou tam nějací doktoři kteří cestují časem jestli to tak tak chápu. Celkově co se jim zrovna tam hodí tak tam daj...což mě rozčilovalo. Jediná postava která tam je nejlepší je Stiles a od 4 serie Malia jinak jsou mi všichni nesympatičtí.Taky je zvláštní že Stiles je až (asi pro zatím) panic. Celkově se u toho serialu držím kvůli Stilisovi jinak mám chut s tím seknout a najít i jiný serial i tak ale chválim. Víc jak 3 hvězdičku prostě tomu dát nemůžu. ()

peetzahy

*Pilot nepatřil zrovna mezi ty nejlepší, ale dejte tomu šanci.* Zatím jsem viděl první tři série. První hodnotím kladně, příběh se musel nějak rozjet a nezdála se mi tak přeplácaná jako ty další. Druhá série plní očekávání, napínavá a udrží diváka u obrazovek. Třetí série, tam se mi nejvíce libí prvních dvanáct dílů, dalších 12 v této sérii je trochu mimo mísu dle mého. Každopádně série byla stále napínavá a konec nejvíce emotivní. Chystám se na čtvrtou řadu tohoto seriálu, ale na ni se neženu tak zhurta jak na první tři, které jsem jel díl po dílu. Ve čtvrté už neuvidím své oblíbence Crystal Reed, D. Sharmana nebo bratry Carverovi. EDIT: Po shlédnutí 4.série nejsem tak nadšený jako z předešlých a tak je to i za mě nejhorší. V této sérii se mi vůbec nelíbí Kira a nehodí se mi tam. Dále mi vadí odchod dalšího oblíbence, Dereka. *Hodnocení: 1.série 83%, 2.série 90%, 3.série 84% (první půlka 90%, druhá 78%), 4.série 70%* ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021