Servírka Slim (Jennifer Lopez) se vdala za muže svých snů, Mitche (Bill Campbell), a myslela si, že pro ni začíná ta nejšťastnější doba v životě. Po prvním dítěti se však obrázek dokonalé rodiny začíná měnit, když Slim objeví druhou manželovu skrytou stránku, která může důvěru, lásku a klid proměnit v teror. Bojí se o své dítě, a tak uteče i s ním. Mitch však s pomocí najatého muže vytrvale pronásleduje kořist, která patřila k jeho rodině. Nakonec je Slim nucena se bránit a zaútočit na Mitche ve fyzické i psychologické bitvě, aby mu ukázala, že už toho má všeho DOST! (Bontonfilm)

-bad-mad-wolf-

Cosi o filmu Dost jsem si mlhavě pamatoval pouze díky deset let staré recenzi z časopisu Cinema. Pamatoval jsem si to zjevně špatně, jelikož film není dramatem o domácím násilí. Alespoň ne tak úplně. Sledujeme servírku, která se za sympatických okolností seznámí se svým budoucím (a prachatým) manželem, nicméně jednoho dne se její domeček ideálů zhroutí a nádavkem dostane na držku. Od tohoto zlomu je manžílek vykreslován jako cílevědomý psychopat, zatímco servírka se mění v action woman deluxe. Střídá image i jména s kadencí ostřílené tajné agentky, účastní se divokých automobilových honiček, za necelý měsíc se naučí perfektně ovládat bojová umění. Prostě takové obyčejné manželské drama. Na závěr ženuška ukázkově infiltruje barák manžílka, zablokuje telefony, detektorem vyslídí zbraně a připraví se na finální boss fight. Ehm, ano, je to přitažené za vlasy. Celý tenhle prapodivný akční thriller se navíc tváří okatě televizně a nebýt tam Lopezka s Juliette Lewis, asi bych tomu i uvěřil. Pokud mám být upřímný, natočeno je to všechno snesitelně a celkem bez problémů jsem film ustál až do konce (ačkoliv kratší být mohl), nicméně podobné zpracování bych čekal u snímku z jiné dekády a s jiným tematickým podkresem. 3/10 ()

LiVentura

Asi nejlepší snímek s Jennifer v hlavní roli. Zajímavé, celospolečenský problém řešen a vyřešen. Však stále tolik americké a přízemní. ()

mzss1

(80%) Ale jo, tento film DOST mi sedl, až se trochu divím tomu nízkému, průměrnému hodnocení, ale co už … Chápu, že to není nic převratného, téma asi už ohrané, ale já se bavil od začátku do konce. Jennifer Lopez je sympaťačka, krom svojí očividné krásy i to charisma v sobě má. Zkrátka, utáhla celý film. Její filmový manžel Billy Campbell to sehrál též výborně. Roli slizkého a manipulativního parchanta zvládl bravurně. Snímek obsahuje spoustu napínavých scén, věčných útěků a přesouvání se do různých míst. Hudba od Davida Arnolda se zde povedla. Finále bylo už trochu přehnané, ať už vysoce inteligentní příprava a zabezpečení domu, tak už boj ženy proti muži, ale nijak zvlášť mě to neiritovalo, ba naopak bavilo. Víc chyb v tom hledat nemohu. Určitě se na tento film ještě někdy podívám. Vysokou úroveň to mělo. ()

nash.

Navzdory místnímu opovržení, navzdory všem lapsům ve scénáři, navzdory všem klišé, navzdory... nenudil jsem se. (možná proto, že mám rád příběhy slabých, kteří se odhodlají bojovat).. Bylo to svižné a bez hluchého místa, mělo to pár dobrých momentů a padoucha, který byl fakt na zabití.. ()

Slarque

Začátek byl zcela nezajímavý romantický odpad. Pak přišla střední část, která se zmítala mezi romantickým dojákem a akčním thrillerem tak blbě, že se snažila dojímat i při automobilové honičce. Při závěrečném souboji už jsem fandil manželovi, i když mi bylo jasné, že nemá šanci. Feministická agitka pro začátečnice, které budete mít opravdu brzy dost. ()

klerik

Niektorým napadlo, že Julia Roberts odštartovala svoju "vážnu" kariéru filmom NOCI S NEPRIATEĽOM.Tak prečo by to nevyšlo aj JLo? Tak predovšetkým preto, že film je žánrovo nevyvážený a zaváňa béčkovosťou (finále). Ale v podstate je to priemer zrovnateľný s vyššie spomenutou tuctovkou. Rozdelenie na kapitoly je vyslovene trápne, ale občas to je napínavé. Feministky určite zaujme aj napriek malej uveriteľnosti... ()

SeBig

Název má pravdu tentokrát. Dost už těmto nudám. Ženyfr Lopezová je drsná jak šmirgl papír a nudí kecama. ()

LaciLC

Jennifer Lopez v hlavnej úlohe v thrilleri. Nemohol som sa ubrániť smiechu, ale film som si aj tak pozrel. A nakoniec som aj z časti zmenil názor. Na každom kroku tu síce číha klišé, takže o originálnosti vôbec netreba hovoriť, takisto o hercoch, ale to je asi tak všetko. Naopak vôbec som sa nenudil a film je natočený natoľko pútavo a občas je aj napínavý, že si podľa mňa tie slabšie *** zaslúži. ()

korbitch22 odpad!

v kurzu jak se stát feministkou,vám jako instruktážní video pustí tento laciný,dementní a vyloženě hloupý thriller.Aptedovo veliké šlápnutí vedle. ()

Arsenal83

20 rokov po tomto béčku stále môžem povedať, že tohto filmu nie je dosť, taká predvídateľná "oddychovka", na ktorej je najlepšie to, že Lopez vyzerá, aj vďaka trom kilám gitu na ksichte, dnes oveľa lepšie ako predtým. Vtedy cigánečka, dnes diva. Vtedy neherečka, dnes stále neherečka. Ale ak mám nájsť podobný a lepší film, tak jednoznačne Bezpečný prístav. ()

Jinny

Americká mentalita nikdy nebyla daleko od toho brát spravedlnost do vlastních rukou. A jenom v zemi, kde i přidržení dveří je sexuální obtěžování, může vzniknout rádoby feministický film (jako žena to klidně řeknu), kde J-Lo dorůstá velikosti bojovnice Vlasty ()

MM11

Neobyčejně blbá slátanina. Přitom tenhle film nezařízl režisér (průměrný) ani scénárista (průměrný). Spíš představitelka hlavní role předvádí tragédii, že by nad ní Antičtí dramatici žasli.... Symbol její proměny v sobě nese znak vypočítavosti a chyba se zrodila už v zárodku, tahle herečka či zpěvačka se z principu měla takovému námětu vyhnout obloukem, svou přítomností s toho udělala leda zoufale parodující nanicovatost. ()

mm13

Mohol to byť vynikajúci pilot, ktorý by sa skončil v momente, kedy hlavná hrdinka začne trénovať alebo hoci ešte aj nejakých pár scén pred tým. Keby si vtedy tvorcovia povedali "Dosť! - a teraz urobíme niečo nečakané..." a to NEČAKANÉ rozvinuli v rámci nie veľmi naťahovanej minisérie, mohol to byť aj vynikajúci príbeh. Pretože Jennifer Lopez je kočka, hlavný zloduch zase "padouch" par excellence a ani ďalšie postavy nie sú bez potenciálu. Naviac réžia Michaela Apteda je, čo si budeme nahovárať, nadpriemerná tak akurát v rámci možností televíznej produkcie, v jej prostredí by mu to celkom išlo. Kto by sa ale neuživil ani v školskom divadle je scenárista... vlastne, aký scenárista? Toto na milión percent vzniklo v niektorom z tých scenáristických softvérov - ktorý škoda, že sa im tú spomínanú polhodinku pred koncom nezbláznil... za tú predstavu je tá druhá hviezdička. ()

Morholt

Upřímě řečeno Jennifer Lopez byla tak mizerná, až mě bavila. Stejně tak celý film. Copak o to, dokud se jednalo o servírku, která se kostrbatě seznámí se svým nastávajícím, ze kterého se stane tyran, ještě to šlo. Ale jak během útěku narůstá její, byť opodstatněná, paranoia, stává se z filmu fraška, která vyvrcholí ve chvíli, kdy si to rozhodne s manžílkem vyřídit jednou provždy. To jsem se od srdce zasmál. Sice jsem si to užil jinak, než tvůrci zamýšleli, ale užil a o tom to je. 50% ()

N.Strauber

Jennifer Lopez je hezká. Ale rozhodně není nejlepší herečka. Což bych jí klidně odpustil, kdyby si nevybírala tak nudné filmy... ()