Kevin Lewis vyrastal v chudobnej londýnskej štvrti, jeho rodičia alkoholici ho často bili a nechávali hladovať, v škole ho šikanovali a nepomohol mu ani sociálny úrad.  Z takejto štartovej čiary bol už len krôčik na šikmú plochu. Kevinovi sa však napriek všetkému podarilo všetky útrapy prežiť a vydobyť si pre seba lepší život... (STV)

Schuldiner odpad!

Drama, který je díky režii a hereckejm výkonům k smíchu, neni drama! Takhle trapně natočenej film jsem už dlouho neviděl. Ubohost první kategorie! Klišé nad klišé. Stovky klišé.. Klišé v dramatický složce, klišé gangsterský, romantický.. Klišé v chování postav.. Ve všech ohledech a detailech desítky klišé. Z čehož vyplývá neskutečná nuda. I ty rvačky byly udělaný katastrofálně! Odpad, jak vyšitej! Téměř nedokoukáno! ()

toi-toi

Kid je drsná dráma na ktorú sa ťažko pozerá. Škoda, že autori veľmi tlačia na pílu a chcú byť neskutočne drsný a prehnane citlivý. Každopádne skvelý výkon McElhone, ktorá ukázala, že má na viac ako byť životnou múzou Hanka Moodyho. ()

Lachvos

Nebýt konce, tak by moje hodnocení zůstalo jen u "Hodně silné drama" což je v podstatě stejné co napsali kolegové pode mnou, jinak řečeno "Je to syrové (chápej režisér se snažil aby to bylo přirozené) a i když se mi to nelíbilo, takovýmhle filmům se dávaj minimálně 3 hvězdy už jen ze zvyku." Konec kdy se hrdina konečně zvedne ze svého životního dna, kdy jinou část stupnice vlastně nepoznal, "zabejčí a nahodí machra" a také závěrečné titulky jak se vypořádal se životem dodalo filmu asi to, co by zbylých 100 minut chybělo... ()

KOZEL84

Dost nevyrovnaný film,který mě místy spolknul a to hlavně v pasážích bez dialogů,kdy děj plyne jen za doprovodu (výborné) hudby,aby mě zase po chvíli vyplivnul a já přemýšlel jen o tom jak ochotnické až parodické výkony tihle dobří herci předvádějí.Hlavně Natasche McElhone sem nevěřil vůbec nic a můžou si ji maskovat na ježibabu jak chtějí,ale ty hezké oči nezakryli.Do té role se totálně nehodila.Postupně jde ale kvalita nahoru a finále to vystřelilo ke čtyřem hvězdám,protože tohle byl prostě dobrý příběh,který mě i přes to nevydařené herectví (proto ne 5),nenechal chladným.Moran měl prostě štěstí,že měl v rukou takový scénář (no spíš příběh než scénář),protože režii moc nezvládl a ty herce si měl pohlídat on. ()

dawe787

Vydařené drama s pěkným koncem, opravdu se mi to líbilo. 4 hvězdy a ani o jednu více či méně. Škoda, že těchto příběhů vytržených z reality všedních dnů se točí málo díky přesycenému trhu hollywoodských romanťáren. ()

ondrin

Kéž by život vždycky spravedlivě napravil způsobené křivdy a Kevin nebyl výjimečně zářící hvězda okolo mnoha potemnělých. Opět se mi potvrdilo, že Britové opravdu umí. Přirozeně srdcervoucí bez potřeby přibarvovat. ()

zuzanocka

,,Život nie je o minulosti, ale o budúcnosti a ako šťastne sa do nej dostaneš." Naozaj smutný film o živote Kevina, chlapca ktorý bol bitý životom a bol bitý aj doslova.. A to veľmi.. Neskôr pútavý príbeh muža, ktorý bojuje o prežitie, domov a lásku.. Taaaaak strašne som mu priala nech je konečne šťastný - a podarilo sa :) ()

Rado-KE

neuveritelny pribeh,ako postavila laska na nohy cloveka ktory bol ochotny spachat samovrazdu,a stal sa z neho velmi uspesny clovek ktoremu mozu mnohi zavidiet. ()

agassi68

Námet nie veľmi originálny, naviac rozťahaný. Herecky OK, akurát koniec som nečakal až tak happyendovský. Takýchto príbehov sú tisíce.. ()

Fridecka

Pět hvězdiček dávám za vyjímečný příběh. Vyjímečný, ale stal se. Odmalička dostával od života jen bití, nadávky a facky. A jejich zdrojem byli převážně ti, kteří ho měli chránit a bezvýhradně milovat. Ale nevzdal to, statečně se pral o své místo v životě. Ale ani to pak nestačílo, aby ho život dál nezkoušel. Přesto se nevzdal. Dokonce neskončil ani jako bezcitná a sobecká bytost jako tomu někdy u tak těžce emočně a sociálně deprivovaných lidí bývá, ale nebylo by proč se tomu divit, když už v dětství je malá osůbka napadrť. Byla v něm neobyčejná vůle k životu, ale také k férovému jednání, což u lidí s jeho původem nebývá na prvním místě. Je úžasné vidět jak si život, osud, Bůh s člověkem "hraje" a jak těmto "hrám" dokáží někteří lidé čelit. Skoro by se mi chtělo říct, že by měly tento příběh znát děti z dětských domovů a ústavů, možná alespoň několika z nich by mohl být inpirací. ()

MickeyStuma

Příběh o člověku, který dostával již od dětství od života takové rány, jaké si mnozí ani neumíme představit. Týrání od rodičů, šikanování spolužáky, nepochopení sociálního úřadu a ponechaní ho napospas osudu, kriminální past na ulici a v podsvětí, lsti, podvody, neúspěchy. Ale bojoval dál. Nenechal se ničím ani nikým zviklat a ve víře sobě vlastní bojoval silně dál. Šokující osud vyvolávající mnohé otázky se skutečně stal a o to více je k neuvěření. Emotivní vyjádření toho všeho však nemá za cíl vyvolat útok na city, ale ukázat sílu ducha člověka který se ničeho nezalekl, věřil si a dokázal nemožné. Tento příběh budiž inspirací pro všechny, kterým jejich osud nepřál. Vzdát se je to nejjednodušší co může být. Bojovat za svůj sen už vyžaduje značné úsilí, ale kdo vytrvá, dosáhne svého. Dřív nebo později. Snímek je natočen s naprostým respektem k dotyčnému člověku, takže nelze pochybovat nějaké falši. Tohle by měl vidět opravdu každý. ()

safety

Na toto téma jsem přečetla již řadu knížek a jako u všech knížek, tak i tady musím konstatovat, že pocity, popisy situací, emoce a celá ta atmosféra se nedá ani z poloviny vložit do filmu. Přesto je dobře, že se točí takové filmy. Z počátku jsem si říkala, že je tam příliš krátkých scén a není z nich cítit ta hrůza.. uplně jako by se film vyhnul utrpení, které zažíval doma, která však ale byla pro Kevina klíčová. Ovšem film ukazuje i jiné hrůzy, než jeho matku a utrpení v rodném domě a přináší pro diváka spoustu emocí a do očí vžene někomu i slzy nad tak tragickým osudem malého chlapce. Škoda, že spoustu lidí vidí jen ten film. Tyhle věci jsou ale skutečnost a dějí se dnes a denně. ()

netWoor

Večerní zpravodajství bývají plná smutných příběhů týraných dětí. Todle je jeden z nich, naštěstí se šťastným koncem. Bohužel, námět je jeden z mála pozitiv filmu. Ne, že by byl špatný, ale mě to prostě nebavilo. Nedokážu říct proč, možná proto, že to je britské (nemam nic proti Britům, jde o způsob zpracování). Nelíbila se mi kamera, herci, ani již zmíněný způsob zpracování. Ale možná jsem jen ovlivněn hrůzou, která se tomu dítěti děla a podvědomě dávám nižší hodnocení, protože už se na to dívat nechci. Nevím. Tři hvězdy ... ()

Petulka88

Drama, které mě dokázalo chytit jen v první polovině, v té druhé už jen neškodně prošumělo kolem. Životní příběh Kevina Lewise je sice neuvěřitelný, ale podruhé už bych se na jeho filmové zpracování dívat nemusel. ()

Margarettka

Realita umí být tvrdá. Film o tom, jak za každým drsným lidským osudem, za každou troskou, je nějaký příběh - přinejmenším odůvodnění, ne-li omluva. Vždť ne každý se rodí milujícím rodičům a se stříbrnou lžičkou v puse. Film o tom, že je důležité vidět dál než skloněnou hlavu skrytou v kapuci a umět podat pomocnou ruku. Že každé gesto se počítá. Že každá rána tuží skořápku kolem srdce, za kterou skrýváme své já. A že to "já" hlavního hrdiny je přes všechny ty rány osudu krásné a vůle žít lépe obdivuhodně pevná a byla by proto škoda ochudit svět o jeho příběh. Má co říct. ()