Kevin Lewis vyrastal v chudobnej londýnskej štvrti, jeho rodičia alkoholici ho často bili a nechávali hladovať, v škole ho šikanovali a nepomohol mu ani sociálny úrad.  Z takejto štartovej čiary bol už len krôčik na šikmú plochu. Kevinovi sa však napriek všetkému podarilo všetky útrapy prežiť a vydobyť si pre seba lepší život... (STV)

J0hny5

Příběh celkem sílný, ale zas ne až tak extrémně. První půlka podle mě výrazně lepší než ta druhá. Celkově mi přijde zpracování slabší a rozhodně to šlo udělat líp, včetně hereckýho obsazení. Knihu jsem nečetl, film hodnotím mírně nadprůměrně. 65% ()

campix

Tradiční životní příběh underdoga, kterého sledujeme už od jeho útlého dětství. Hlavnímu hrdinovi se neděje prakticky nic dobrého a pokud se alespoň trošku něco dobrého objeví, tak příjde ještě něco horšího, co ho okamžitě vrátí na úplné dno. Velmi těžko se na to kouká. Hlavní hrdina trpí naprosto abnormálně a já jsem trpěl s ním. Nic, co bych si užil a nic, co bych chtěl sledovat. Já vím, je to cíl a v tomhle aspektu Kid naprosto exceluje. Bohužel možná až příliš, a tak je sledování téměř až fyzicky nepříjemné. Příběh se zaklíná berličkou, že je inspirován skutečnými událostmi, což možná umocňuje jeho nepříjemnost. Navíc mi neseděl Rupert Friend v hlavní roli. Prapodviný a ukňouraný projev, který asi seděl do tohoto rámce, ale mě neuvěřitelně iritoval. Za mě čistě subjektivně negativní hodnocení pro tento film Nicka Morana. ()

Juto

Film je intenzívna britská dráma, ktorá sa zameriava na tému zneužívania detí. Je to strhujúci príbeh o boji proti nepriazni osudu. Ukazuje, že bez ohľadu na to, aké tmavé sú veci, na konci tunela je svetlo. 6,5/10 ()

Icefist

Je to drama se vším všudy, ale mě osobně to tolik nevzalo. Určitě můžu pochválit tradiční, na jazyku plně ulpívající, britskou syrovost, jíž je celý snímek protkán. To, že je film podle skutečné události, mu také něco přidává na atraktivitě a nemůžu zapomenout ani na vyvedenou hudbu. Na Rupertu Friendovi byla vidět snaha, ale tak nějak nemůžu zahnat pocit, že to mohlo být ještě lepší. A co u mě nejvíce sráží hodnocení, je velice pomalé tempo, které mě trápilo skoro až do konce. Alespoň že ten závěr má trochu větší šmrnc, jinak vážně nevím, jestli bych nemusel dát ještě nižší hodnocení než konečných 60 %. Oblíbená část- úsek s pistolí ()

Radiq

Matka McElhone byla skvěle hnusná, vzhledem i hlavou, ta byla dokonalá. Otec alkáč se taky dal. I ty mladší klony Ruperta Frienda byly fajn, ale až vyrostl, tak už to nebylo ono. Asi byl málo bit, Kid. Nevim, příběh sice drsnej, když si ho představim, že je podle pravdy, ale jinak mě to zas až tak moc koule neškrábe, protože takovejch hnusů se po světě děje spousta a nikdo si kvuli tomu hlavu neláme... Ale tak ze soucitu dávám tři, víc si to nezaslouží... ()

andrii

Obtěžkán nesnadnou existencí. Začni psát svůj příběh, než na něho sedne prach. Nebuď pouhým komparzistou, spoj se se svým životem v pravý čas. Svět nabízí své příležitosti, zahryzni se, bojuj, kupuj. Nedej se jím ošidit, postupně sesbírej všechna zrnka. ()

ecceHOMMO

Pokiaľ mi na plátne bol servírovaný príbeh chlapca - bavilo ma to. Akonáhle to už bol príbeh muža strácalo to u mňa na zaujímavosti. ***/**** ()

Ryuuhei

Jen marně jsem očekával příchod Bruce Willise. Na tento stejnojmenný film jsem se podíval omylem, ale rozhodně tohoto omylu nelituju. Je to velice smutný, drsný film o člověku, který rozhodně nežil pohádku a do poslední chvíle to vypadalo, že se z nanicovatého života nikdy nevyhrabe. Často jsem věci prožíval za hlavního hrdinu a nechápal, jak dokázal po celou dobu toto trýznění snášet bez toho, aniž by klesl k násilí. Tedy, alespoň ne v každém případě. První polovina děje skvělá, leč až neuvěřitelně bezmocná a drsná, se skvělými prostřihy a přeskoky z období do období. Druhá polovina o trochu slabší, s ovšem zajímavým zakončením. Oceňuji i přímé propojení se skutečným případem. 80% ()

rockwoman

"Někdy se osud chvilku nedívá. Možná je vyrušen neštěstím někoho jiného." ...Zase jeden z těch silných příběhů, kdy jsem hlavnímu hrdinovi držela pěsti, aby se už definitivně odpoutal od svý neštastný minulosti a začal konečně ŽÍT. ()

Mishqo

neviem či to bolo tým že som to pozeral s dabingom ale nijak obzvlášť ma tento film nedostal...chcelo to byť dojemné čo sa miestami darilo ale miestami vôbec nie...zdalo sa mi povrchne zobrazené, nedali si záležať na detailoch...a herci mi boli strašne nesympatický...5/10 ()

dANo

Čakal som pekný príbeh, keďže som vedel, že ide o sfilmovanie skutočných udalostí... Ale veľmi príjemne ma prekvapila aj technická a hudobná stránka filmu, takže som dokonca váhal aj nad plným hodnotením. Akokoľvek, zhliadnutie filmu vrele odporúčam, dodá divákovi veľa pozitívnej energie. ()

Autogram

Šialene drsný príbeh, až ťažko uveriť, že by mohol byť podľa skutočnej udalosti, skôr podľa skutočného románu. Už len postava krkavčej matky, Frankensteina v sukni, to bilo do očí najviac, takúto rolu Nataschi asi nikto nezávidí. Prvá drsná polovica sa príbehovo dala chápať, ale v poslednej časti sa to priblblými obratmi zvrhávalo (olúpenie mafiánskych šéfov) až po nebeský záver. Akoby v závere došla scénaristovi sila vymyslieť niečo normálne. –––– Niekedy sa osud na chvíľu odvráti. Možno sa zameria na nešťastie niekoho iného a anjeli šťastia vás zveria do bezpečných rúk. –––– Život nie je o minulosti, ale o budúcnosti. A o tom, ako ju šťastne môžete dosiahnuť. ()

Zagi20

Když s vámi život vyjebává už od útlého dětství ... moc nadějí na šťastný konec nemáte. Příběh podle skutečné události o člověku, který to fakt neměl snadné. A přesně v ten okamžik, kdy se dostal na úplné dno, pochopil, že teď už může jen stoupat vzhůru. Jako byla to síla ... ale tak nějak mě to nechalo chladným. 60% ()

tommmy89

Veľmi silný a pútavý príbeh. Mladý chlapec Kevin, vyrastajúci v rodine s mamou zvanou : "sukňový Frankenstein" a otcom alkoholikom, prežíva neraz chvílky vhodné na zaplakanie. To, čo si človek môže vytrpieť si málo kto dokáže uvedomiť, napriek tomu si niektorí ľudia nevážia to čo majú a čo mali. Chcú viac, viac a ešte viac. Ako dokáže životom zbičovaný chlapec docieliť rodinnú pohodu a nájsť si napriek svojej tmavej minulosti pochopenie, lásku a rodinu sa dozviete práve v tomto srdcervúcom príbehu. Mňa osobne zaujal a miestami aj dojal. 4* ()

TroiMae

Nikdy není pozdě na to mít šťastné dětství. "Můžete se z toho dostat. Udělejte pokaždé třeba jen malý krůček. Jen se nesnažte ovládnout svět." ()

LuciusWlk

The Kid je jeden s těch příběhů, které nám bezsmlouvavě nachystá život. Je pravda, že jsou mnohem závažnější a tragičtější příběhy. Tohle je prostě jeden z mnoha. Je jednoduché kritizovat takový film, je jednoduché shazovat hlavní postavu pro svou důvěřivost a zaslepenost, koketující s naivitou a dobrou vírou ve snaze rádoby pomoci od přítele. Je jednoduché mít vše po čem toužím a sedět a datlovat tady moudra. Ale není jednoduché si takový život prožít a neskončit někde v drogovém rauší, v base, nebo s kulkou v hlavě. Je těžké hodnotit to, co si jeden neprožije a hledat v tom vyšší cíle. Já jenom smekám, jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a že jsem viděl opět jeden s těch příběhů, který vás donutí zamyslet se. Film se mi sice chvilkami táhl, ale nic, co by se nedalo překousnout. 5* už jen proto, že takových filmů je potřeba! ()

Hanys_

Tohle byla fakt síla. Pěkně podle skutečnosti, bez nějakých příkras natočený životopis kluka, kterého matka (McElhone!!!) mlátila při každé příležitosti a život se s nim rozhodně nemazlil. Kdyby druhou půlku točil Ritchie tak jdu do plných. 8/10 ()

kolemjdouc

důkaz toho,že člověk vydrží někdy víc než zvíře. Šokující ale zároveň dojemný příběh."Matku" toho kluka budete mít chuť zahlušit hned několika způsoby... ()