Kevin Lewis vyrastal v chudobnej londýnskej štvrti, jeho rodičia alkoholici ho často bili a nechávali hladovať, v škole ho šikanovali a nepomohol mu ani sociálny úrad.  Z takejto štartovej čiary bol už len krôčik na šikmú plochu. Kevinovi sa však napriek všetkému podarilo všetky útrapy prežiť a vydobyť si pre seba lepší život... (STV)

rikitiki

Drsný osud kluka, kterému se přes rány osudu podařilo vždy se vzchopit, je podaný velmi reálně, ale zase není – jako film - ničím výjimečný. Snad jen zvukovou stopou, která hraje podstatnou roli, například když se hrdina chce schovat před příšerným prostředím a řeší to sluchátky na uších a klasickou hudbou. /27. 6. 16./ ()

ARI50

Chlapče život ti teda dal pořádnou lekci do života, matku si měl hned ze startu trefit a fotra taky no dost zajímavé od narození ani v dospívání se ti vůbec nedaří, ale nenašel jsem tam žádné větší drama. Akce Filmová Výzva Tomx2 ()

Morholt

Dětí jako Kevin je bohužel hromada a jen málo z nich se dokáže vyšvihnout a žít normální život. Přesto to není zase jev tak výjimečný. Z tohoto hlediska není tenhle příběh nijak originální v porovnání s tím, co se na toto téma standardně točí. V tomto případě jeho specifičnost spočívá ve zpracování, které se zaryje pod kůži a v hereckém obsazení, kdy i přes výrazný projev Ruperta Frienda jednoznačně boduje Natascha McElhone. Tuhle herečku mám strašně rád, protože na mě vždy působila svou zvláštní krásou i výborným vystupováním. Ale tady se změnila v čarodějnici nejtěžšího kalibru a v noční můru všech týraných dětí. Jediné, co bych filmu vytkl, byla jedna ze závěrečných scén, která působila jako ze špatné romantické komedie (všichni asi vědí, co mám na mysli). Nicméně pokud se stala tak, jak je podávána, tak se filmařům poníženě omlouvám.. 90% ()

Handle

Život není o minulosti, ale o budoucnosti... a jak šťastně se do ní dostaneš. // Škoda, filmu chybí něco, čím bych si ho déle zapamatoval, ale špatný určitě nebyl. ()

Tommassi3

"Jasně, klidně si ho vemte !! Já toho kluka stejně nechci.." Potenciálně velmi silný snímek, který se hned zkraje kasá, že vychází ze skutečného příběhu, se nezkušenému tvůrci Nicku Moranovi naprosto rozpadl pod rukama coby scénáristicky nezralá a především dramaturgicky nezvládnutá báchorka, v níž hloupej Honza ke štěstí přišel, na níž vyjma naprosto příšerného výkonu Nataschi McElhone, která si střihla dokonalou karikaturu macechy, iritují také některé laciné motivy, polopatisticky se neustále opakující.. Navíc právě pasáže s vážnou hudbou, kde si pro změnu režisér Moran hraje na Scorseseho, jehož mistrovským dílům však tahle šmíra nesahá ani po kotníky, při nichž často pomocí nefunkčních zpomalovaček i dík naprosto nezvládnutým bitkám dochází až k sebeparodizaci snímku, jasně dokazují bezradnost tvůrců.. Až na pár výjimek, v čele s ve svých malých partech výtečných Jamesem Foxem či Ioanem Gruffuddem, Kid z mého pohledu skutečně platí za řemeslně velmi nezvládnutý snímek, u něhož si ten hype s hodnocením prostě nějak nedokážu vysvětlit.. ()

Martinibaby

Původně jsem zamýšlela dát o hvězdičku míň, protože jistá část filmu mi přišla až zbytečně zdlouhavá a rozvleklá, říkajíc to samé co by se dalo vyjádřit šikovným sestřihem - až poslední část filmu mě přesvědčila, abych od toho upustila. Ale to nic nemění na tom, že The Kid je vynikající drama s perfektně zvolenými herci, kde sílu příběhu umocňuje fakt pravdivosti. ()

Dale

Prvá polovica je je naozaj silná a typicky anglicky surová, no druhá časť mi už taká silná ani zaujímavá neprišla, aj kvôli Rupertovi Friendovi, ktorý mi so svojim ksichtom a piskľavým hláskom do tejto úlohy nielen životom bitého outsidera nesadol. Hlavne som nepochopil tú výmenu hercov, keď 23-ročný Augustus Prew hral 18-ročného Kevina a 20-ročného Kevina zrazu hral 29-ročný Friend, ktorý je úplne iný typ. Prew mi v tej úlohe sedel oveľa viac. Ešte keď vidíte Frienda, ktorý vďaka svojej vychudnutej postave vyzerá, že s ním praští o zem aj mierny vánok, ako boxuje a mláti o niekoľko váhových kategórií ťažsích chlapíkov, tak je to naozaj na smiech. Aj vďaka tomu, ako sú tie bitky nasnímané, lebo tie spomalené akože švihy päsťami, ktoré preletia dobrého pol metra od protivníka, no on aj napriek tomu odletí na zem, sú fakt hrozné, hodné maximálne tak nejakého študentského filmu. Čo ale musím vyzdvihnúť je Natascha McElhone, ktorá zahrala mrchu-matku naozaj dokonale. Škoda, že ani koniec veľmi nepotešil, čakal som niečo v štýle Sunset Blvd. alebo American Beauty, ale "based by true story" filmy zvyknú končiť happy endom, takže 70%, no začiatok sľuboval oveľa viac. ()

Ten Druhy

Mala to byť silná dráma podľa skutočnej udalosti. Najmä pasáže o ťažkom detstve hrdinu, týraného sociálne neprispôsobivými rodičmi vyznievajú menej vážne, a skôr ako groteska. Smiať sa v tomto prípade je nevhodné. Natasha McElhone vyzerá naozaj ako "Frankenstein v sukni" alebo Baba Jaga z rozprávky. To by iste nebolo na škodu veci, no je jasné, že tvorcovia filmu sa o žánrové presahy a hyperboly vôbec nepokúsili. ()

TomX2

Výborný dojemný snímok, ktorému sa darí vo mne vyvolať emócie. Perfektná hudba, scenár aj herci. Odporúčam zhliadnuť každému. ()

HareS

Štylistická vycibrenosť (a to predovšetkým z úvodnej sekvencie, v ktorej titulky neslúžia len ako doplnok filmu ale sú jeho neprehliadnuteľnou súčastou) plne kontrastuje so scenáristickou nefungujúcou ošúchanosťou. Výsledný filmový tvar (spočiatku sa tváriaci ako "niečo" so sociálnym podtextom, postupom filmového času však prerastajúci v čoraz väčší dramaturgický zmätok) tak zaujme hlavne vysokokvalitnou hudbou (samozrejme, britský film) a atraktivitou anglického prostredia, menej však už rutinnou, takmer až hallmarkovsky televíznou réžiou (nerátajúc tých zopár už spomenutých štýlotvorných hrátok). 55% ()

runner85

Vraj je tento film pre citlivky. Som rád, že som citlivka! ... ( i keď v živote je mi to naprd) ... P.S trenkoplienky tam nie sú, takže smola pre tých čo to tam chceli mať ... ()

Petroff

Takové nijaké. Postava hlavního hrdiny mi byla velmi nesympatická, je to o celoživotním loserovi, kterej na mě působil po celou dobu dost tupě, mimojiné třeba i proto, že se velmi snadno nechá uvrtat do mlácení se v ilegálních zápasech, pak zas má hospodu, která je pořád plná, ale on stále prodělává a neni mu to divný... Prostě takovej blbeček s kterým si všichni celej život házej zleva doprava. Že je to podle skutečnosti je smutný, ale dějou se i horší věci. Dnes kupříkladu umřou tisíce dětí hlady. To mi potom je hlupáček, co si nutně musí koupit barák, aniž by vůbec tušil, jak ho zaplatí, docela dost ukradenej. ()

Taninaca

I když se po celý film děj s hrdinou vůbec nemazlil, stále si The Kid udržuje jakýsi sluneční paprsek, aby toho nebylo na diváka moc. Krásný příklad toho, že když se chce, všechno jde...jen se tomu musí jít naproti a Kevin Lewis šel dost dlouhou a trnitou cestu – o to je jeho životní příběh silnější a pro diváka poutavější. ()

HappySmile

Sice to byl film podle skutečné události a já mám ráda životopisné filmy a sice herci vše zahráli na jedničku, ale i tak nemůžu dát víc než 3 hvězdičky, protože se příběh neskutečně vlekl. ()

Hennes

Disfunkční rodina, šikana, šikmá plocha, rozhodný krok, láska, úspěch. Života Kevina Lewise tedy opravdu asi nebyl žádný med a film o něm mnohé řekl. Poučil jsem se a jelikož je to ze života, je to o to víc smutné. Zase v životě zvítězil jeden co to nevzdal a tak je to správně. ()

Aljak

Krutý príbeh, no predsa reálny. Kevin si už od detstva užil len samé ponižovanie a týranie - niet divu, že sa to potom odrazilo aj na jeho ďalšom živote, v ktorom bol vlastne nepoužiteľný. Asi takto to vyzerá, keď dieťa nedostane žiadnu poriadnu výchovu a nikto k nemu neprechováva žiadnu úctu alebo empatiu. Aj keď potom mal šťastie, že sa ho ujali rozumní a ohľaduplní ľudia, a vtedy ma prekvapilo, prečo sa sám rozhodol rútiť po tej naivnej ceste podnikania. Ako inak, aj to sa mu skôr či neskôr vypomstilo a opäť ho nečakalo nič iné ako dno. Je to smutné, keď naivita ťahá človeka stále zlým smerom - a vlastne o tom bol aj tento film. Napriek tomu ma až tak moc neočaril ako som spočiatku očakával. ()

Martin741

Vyborny britsky filmecek o mladom cloveku, ktoremu zivot hadze same polena pod nohy. SPOILER!!! Najprv ho tyrala matka, psychicky aj fyzicky, potom kde kto s nim zamietol /Kevin Lewis mal bar ...../. KONIEC SPOILERU!!! Videl som tu aj Jamesa Lisku /Sluha 1961, King Rat/. Napriek tomu maximalne zaujimava podivana, reziser Nick Moran sa predviedol. 92 % ()

sulimo

Otec alkoholik, matka brutální frankenstein, asi deset sourozenců a k tomu selhávající sociálka....to jsou podmínky, ve kterých Kevin vyrůstá. Zoufalství hlavního hrdiny je podané tak, že se Vám velice rychle dostane pod kůži a někdy máte chuť film vypnout, pro neúnosnost Kevinovy situace, což by byla škoda, neboť je to výborný film a hlavně výborně zahraný. Hlavně Rupert Friend je skvělý herec, který tímto dokazuje, jak všestraný je. V jednom filmovém počinu ho nenávidíte jako krutého nacistu, v dalším jako emocionálního, ziskuchtivého vyděrače a v tomto filmu si ho zamilujete jako životem týraného chlapce s obrovským srdcem a ještě větší vůlí se z těch, s prominutím sraček, které mu osud připravil, vyhrabat. ()