Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Lavinia

Nesmrtelný, nesmrtelnější, John McClane sr. i jr. Vnímám jako parodii, setsakramentsky zdařilou, zejména se mi líbí všechny ty skoky z budov za účelem záchrany života - a ejhle, ono to funguje, zase vstanou, otřepou se a jdou. Bruce Willis působí už trochu důchodcovsky (tedy akční důchodce), třeba bude v 6, na kterou si klidně počkám, zachraňovat synátor jeho krk? Jako takový Rambo mladší po 40 letech? ()

mimozakon

No ano, Bruce je moja srdcovka. Kameramanovi by som ruky odtrhol za moskovsku prezentaciu nahanacky. Inac je to standardny nesmrtelny McClane niciaci vsetko co mu pride pod ruky. Aj ked tentokrat vo vacsom meritku. ()

m.sheila

Byla to blbost nedomyšlená, ale Bruce je prostě neskutečnej a já ho naprosto žeru, za něj tedy aspoň pár těch hvězdiček :-) ()

TSZ

"V Rusku si rádi dělají všechno po svém", tuto repliku z nejnovější Die Hard si vybavuji, protože se mi jí chce parafrázovat na "John Moore a Skip Woods zmrvili sérii Die Hard po svém". Od začátku do konce průser, nic jiného mě o nejnovějším pokračování této akční klasiky nenapadá. Vyjmenovávat chyby by zřejmě byla jen ztráta času, každý real fanda jich jistě našel hodně. I na obyčejné akční béčko by to bylo blbé, ale takhle rozdupat kult Smrtonosné pasti, to je na žalobu. ()

IEO10

Hodně špatný,ale kdo čekal po mdlejch trailerech něco jinýho.Přijde mi jakoby Skip Woods a John Moore v životě neviděli ani kousek smrtonostný pasti,protože kdyby viděli,tak v životě nemůžou na svět vypustit tuhle s prominutím sračku,kterou by natočil kdejakej průměrnej evropskej režisér.I na Bruceovi jde vidět během filmu,že ví v jak špatnym filmu hraje a ani se nějak nesnaží ho vytáhnout,ne že by to šlo s tak stupidním scénařem,kterej se snaží bejt strašně cool,ale přitom je to jedna stupidní fráze za druhou a o akčních scénách se nemá ani cenu bavit,jelikož tam žádná,která by stála za zmínku není.Po hodně slušný čtyřce,která má sice taky pramálo společnýho s původní trilogií,ale aspoň v ní jsou slušný akční scény a pár obstojnejch hlášek,tady neni ani jedno.Bohužel naprosto zbytečnej film.... ()

john.h

Při pohledu na ňoumy na režisérské a scénáristické židli jsem si řekl, že nová Die Hard může jen překvapit. To se ale nestalo. Přesto to nebylo zas až tak hrozné, jak spousta negativních reakcí tvrdí. Ale rozhodně to je nejhorší Smrtonosná Past. Vlastně je to takový generický akčňák, kde jakejsi záblesk starého Johna McClanea se koná tak třikrát za film, když solidně zahláškuje (co ti to tu připomíná? New York...). Trošku mi vadí, že McClane je po čtyřech výhrách proti ultra teroristům pořád jen řadovej no name policajt. Jeho slávu a machovství by měl nějaký příští scénárista využít a ne totálně zazdít. ()

Adrai

Hvězdička za úvodní honičku ve které mají prsty lidi z UPP. Sice se nejedná o rekord v počtu zcela zničených vozidel (ale těch 132 je i tak dost), sice je místy opravdu megalomansky nereálná (to co Bruce projede s Géčkem by neprojelo žádné z klasických aut), sice je místy absolutně divně střihnutá (v jednom záběru jedou Sprinter a MRAP za sebou a v následujícím si to MRAP šine po výjezdu z dálnice a musí se vrátit skokem přes betonovej okraj) a fyzice odporuje snad pořád (vyřadit MRAP Géčkem - fakt?), ale celá scéna je jinak opravdu fajnová. A druhá hvězdička za Černobyl - sice je to opět úplně jinej Černobyl (i ten v Chernobyl Diaries byl reálnější) ale to místo můžu takže bod navíc. Jinak slabota - místy podprůměr :( A taková to byla značka ta Smrtonosná past ... ()

.killer.

Jedno z nějvětších zklamání, jakého se mi za poslední dobu dostalo... Opravdu špatný scénář, pod taktovkou opravdu špatného režiséra. Větším zklamáním je ale stále ten scénář... větší pitomost fakt už asi vymyslet nešla. Už se těšim na další díl, tam Willis najde své další dva syny a každý z nich bude vypadat stejně východně, jako Jai Courtney. Já se stále ptám - proč? Proč se Willis upsal takový sra*ce? Proč takovou sra*ku vůbec někdo schválil? A proč John Moore? ()

sWONDER

Nebyť "značky" pod ktorú patri tento počin, možno, ale naozaj iba možno by bolo tunajšie hodnotenie vyššie. Priznávam, je to až príliš prestrelené a tvorcovia si myslia že divák je totálny idiot. Debilne hlášky („som na prázdninách“, minimálne 3x), debilne rozhovory otca so synom, Černobyľ, scény nezaoberajúce sa logickým vysvetlením, ale absolútne, atd... Napriek všetkému som sa v celku bavil na kope "lietajúcich" aut, efektných spomalených záberoch a svižne natočenej akcie. Zaberi z Moskvy aj Pripyate potešili. Willis je už fakt starý a nemá toľko priestoru. Nevýrazný zaporak, suchý. Vlastne cele je to AKČNÁ, ale naozaj stupídna somarina, ktorá sa priživuje na dobrom mene Die Hard, ktoré stále viac a viac všetci kurvia. ()

Alojs

Kdyby se jmenoval hlavní hrdina Jožka Novák, držel bych hubu. Proč? Protože by vymizela jakákoliv spojitost se sérií Die Hard. Je to smutné, ale tenhle kopanec do koulí (opakovajný a řádně razantní) si McClane nezasloužil. A divák už vůbec ne. McClaneův synek je nesympatický, rodinná chemie iritujicí a akce poměrně nenápaditá (snad kromě automobilové honičky). Hotové peklo nastává, když se má pouze mluvit. Herci křiví obličeje a šikanují vlastní mimiku... Těžkým hřebíčkem do rakve je pak absolutní absence ústředního záporáka (každý chvilku tahá pilku). Těžká prohra a kamikadze útok do vlastních řad. ()

vetsinezobri

V Moskvě skvělý, v Černobylu špatný. Úvodní dálniční honičku si ale ještě několikrát pustím samu o sobě, to bylo žrádlo. ()

snek888

Akce bylo hodně a o tu mi šlo, takže já jsem spokojený. Nenudil jsem se, .....ale přijde mi, že John McClane do Ruska nepatří - svůj styl si sice drží, ale spíše už jen ze setrvačnosti. Jedinou výtku mám ke kameře, která na mě působila "neutěšeným" nebo zbytečně moc roztřeseným dojmem. Tak nakonec 72%. ()

Clark_Kent

Je to slabší ale John McClane je furt stejnej nezničitelnej a paličatej policajt. Ten čtvrtý díl mě vůbec nepobavil a tahle pětka taky ani ne. Přece jenom to je přimeřeně akční film. ()

diffside

Blazniva automobilova nahanacka po Moskve, pocas ktorej herci zdemolovali desiatky aut je to najlepsie, co vo filme mozete vidiet. Od tohto momentu to ide dolu vodou, hlavne po logickej stranke. Nesmrtelne hlavne postavy, padajuce z budov a velkolepe finale v Cernobyle, ktore snad nemohol reziser mysliet vazne. (Spoiler: ako je mozne, ze John a Jack sa na aute dostali do Cernobylu v rovnakom case ako zaporne postavy vo vrtulniku?). Aj napriek nedostatkom sa to ale da pozriet a urcite ide o lepsi film, ako Expendables 2. ()

keka68

Velké zklamání..Obvykle dávám přednost dialogům a vtipným hláškám. Zde jsem bohužel vděčná za třesky blesky, výbuchy a ohně..Ty aspoň v tomhle případě stály za podívanou. ()

Maniik88

Kiná plné, herci zaplatení, efekty nadupané. Zdá sa, že sú všetci spokojní, ..až na diváka. Tento diel si táto skvelá séria nezaslúžila. To čo sme mohli vidieť bolo tak, ale tak, hlúpučké a naivnučké, že by to nebavilo ani skalného fanúšika B-čkových filmov v 80.tych rokoch. Strašný scenár, plný logických dier a nezmyslov, otcovských drizdov a nefungoval ani McClane. Neviem či som sa zasmial aspoň raz na nejakej podarenej hláške. Dúfam, že John Moore sa už nikdy nedostane do režisérskeho kresla a taktiež, že Woods už nikdy nenapíše scenár. Jediné čo to držalo nad odpadom, je ozaj efektná naháňačka mercedesov a obrneného transportéra. Ináč to bolo utrpenie pozerať. Bruce Willis, sklamal si ma, že si sa upísal takému nezmyslu. SPOILER: opäť raz zničený vrtuľník. Len tak sa objaví Brusik s kľúčmi od Maybachu, v ktorom je samozrejme výzbroj na tretiu svetovú. Následne prídu z Moskvy do Černobiľu v porovnateľnom čase ako zločinci na vrtuľníkoch. Nastriekaním nejakej tekutiny zázračne zničili radiáciu. Zase raz treba spadnúť z mrakodrapu s pár škrabancami, rozbiť pár okien a vyhýbať sa guľkám lepšie ako Superman. A takto by sa dalo pokračovať ajajaj.. Amerika musí masívne hlúpnuť, ak jej stačí takýto odpadový scenár, aby sa zabavili. Nebiť značky Die Hard, polovica ľudí musí dať odpad! ()

donkocicak

Nebylo to špatné a určitě se na to ještě někdy podívám, Willise mám rád a i celou sérii Smrtonosná past. Ale... Ten film byl nějak podivně krátký... Neměli jsme možnost správně zločince nenávidět tak jako v jedničce nebo trojce. Rodinná tématika rodič versus dítě se prolíná celým filmem a škoda, že způsobila tak podivný závěr... Čekal jsem velkolepější závěrečnou přestřelku nebo bitku. A toho jsem se nedočkal. Kdyby tento film neměl označení Die Hard, asi bych hvězdičku přidal. Co mi vadilo nejvíc, byly ty počítačové výbuchy a střepy, co se tříští... Škoda. Nápad rozhodně nebyl špatný a prostředí Ruska bylo vykresleno krásně temně. Nýbrž těch ALE je tu prostě nějak moc... A co typický McClaneův humor? Toho tu taky moc nebylo. ()

Jacques1

Tak takovou nudnou, nezajímavou a nesmyslnou s**čku jsem už dlouho neviděl. John Moor mě i spoustu dalších okradl o 105 min. života a myslím, že bychom ho měli žádat odškodné. ()

Hisnuklusi

Ta hodinka nebyla vůbec špatná. Navíc jsem si říkal, že ta drastická změna prostředí určitě nějak neuškodila. Ale závěr filmu byl hodně zvláštní. Dál nemám moc co k tomu psát a speciálně u filmů s Brucem potřebuju prostě slyšet dabing. Ještě je třeba zmínit dvě věci. Oproti předchozím dílům je tenhle pátej určitě o pár levelů uplně jinde a tím myslím dole. Ale zase to určitě nebylo nic, co by se nedalo přežít. Ale vzhledem k tomu, že šestku Bruce už asi těžko natočí, tak tohle určitě nebylo důstojné zakončení serie, to jako ani omylem a o to víc mě to mrzí. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014