Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Hodně špatné. Žádný záporák, žádná sofistikovaná zápletka, přiblblá akce, děj nulový a i občasné hlášky se ztrácely do prázdna. Ani nevím proč dávám 30%. +++ SPOILER 20ti slovy: Bruce jede do Ruska a potká syna během "útoku" + nějaké to střílení a autohonička. Společně jedou do Černobylu, střílení, výbuch a konec. ()

papadoce

Akčná reklama na meďáky je podľa mňa viac ako vydarená. Popravde piaty diel opäť zdvihol laťku Die hard nahor. Výborné automobilové honičky, premakané explózie a veľkolepý návrat McLaneovskeho humoru. A vy tomu nadelíte miestnych okrúhlych päťdesiat? Mňa bavila obzvlášť tá moskovská pasáž. Áno, úroveň prvej trojky Dajhardov to nedosahuje, ale som spoko. Nevadil mi Jai, bavil ma Bruce, ľúbila sa mi Júlia. Bolo to sexi, dynamické, bolo to Die, aj Hard. A viem pozerať filmy na xboxe, len aby ste vedeli súdruhovia. V šestke budú hrať päťrukí Meklejni. ()

TaNya_

Toto ne, to opravdu nemělo vzniknout. Je to urážka a facka původnímu filmu a jeho obstojným pokračováním. I když měl scénář pár zvratů, vrtěla jsem se skoro celou dobu nudou, ani nemluvě o stupiditě některých částí. Ten patos bych od McClana nečekala, laciné vtipy a rádoby hra na rodinný city to jenom zhoršují. ()

Pedronaut odpad!

Tak tohle fakt ne. Dejte pryč Willise a příjmení „McClane“ a máte nudné akční béčko, které poběží někdy ve čtvrtek v 10 na Prima Cool a hlavní roli v něm bude hrát třeba Kevin Sorbo. Tohle prostě nemá se Smrtonosnou pastí vůbec nic společného, ale co taky čekat od režiséra, který nepochopil, že tou nejdůležitější ingrediencí celé série je humor. Tohle ale není vina jen režiséra a scenáristy – vždyť on se nesnaží ani ten Willis. ()

JanoCizmar

No toto bol des a hrôza, jedna hviezda s prehľadom a nemôže mi nikto nič zlé povedať. Moore to totálne posral, tak isto aj kameraman a scénarista. To bolo niečo neskutočné. Ani neviem kde začať. Kamera bola totálne rozstrasená, až mi to liezlo na nervy. Scénár?! Bol tu vôbec nejaký?! Toto bolo úplne mimo, súvislosti nedávali vôbec žiadnu logiku. Hroznééé. Celkovo sa tento film snažil ísť veľmi rýchlo dopredu a pritom tak veľmi nudil !!! Aby som tento film len nekritizoval, tak sem tam sa nejaká ta hláška zadarila ale to je asi tak všetko. Akčné scény stáli úplne za hovno, posledná pol hodina stála za poriadne mega hovno, Bruce v Černobyle?! Preboha!!!!!!!!!!!!.....Úplne celé zle. Ak som niečo kritizoval Die Hard 4, tak berem späť, toto je mega prešľap, kde by si režisér a ostatní jeho spoluvinníci zaslúžili guľku do hlavy. Ja fakt nemám slov, čo sa v tomto filme odohralo, to bolo totálne mimo a ako fanúšik Die Hard, posielam všetkých do najhorúcejších pekiel. Dám filmu šancu ešte v lepšej kvalite....P.S. Je mi smutno z toho, ako sa dá táto mega akčná séria dodrbať a Bruce nám hrozí šiestym pokračovaním?! Ďakujem, NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

vieriX

Hodně naštvaný můžu být na scénář, který je hodně velká prasárna a režisér je taky celkem katastrofa. Nechápu jak může někdo legendární sérii svěřit těmto dvěma tragédům a z Johna Macleina udělat je pouhou figurku.John byl přece vždycky originál a tady se jenom recyklujou hlášky s předchozích dílů. Ono se může zdát, že jsem nebyl spokojen, ale to není tak úplně pravda akce byla celkem fajn a vyšlo to lehce nadprůměrně, ale na to nejsem zvyklý s legendárních předešlých dílů. ()

FortKnox

Po první hodině to ještě vypadalo na slušný průměr, ale v poslední půlhodině jako kdyby přišli o režiséra scénáristu a řekli si no tak dáme tam zvrat divák z toho bude paf a zbytek nějak dotočíme. ()

dfast

Ťažko povedať niečo zmysluplné o tomto nezmyselnom počine pána Moora. Zápletka napínavá, asi ako guma v trenkách môjho otca z pred 20ich rokov.. Prvá polovica filmu ma vcelku bavila. Johnove hlášky vždy rozosmiali celú kinosálu. Sarkastický Bruce, akého zbožňujem! ale "rejžo" Moore tak nechutne sprzdnil túto kultovú sériu, až mi je z toho do plaču aj do smiechu. Pri poslednej scéne sa nám v kine dokonca vypla premietačka cca na 5 minút (filmoví bohovia zasiahli). Samozrejme, že na Bruca nedám nikdy dopustiť, sme svoji v dobrom i zlom, ale momentálne by to chcelo v skutku poriadnu kompenzáciu nejakej akčnej klasiky, na napravenie chuti! Film by si zaslúžil pravdepodobne 2 hviezdičky v porovnaní s predchádzajúcimi dielmi, ale z úcty k môjmu idolu hodnotím troma. ()

Locksley

A bude se lámat a bortit a ničit. Zatraceně drahá a dlouhá reklama na Mercedesy pro kterou ukecali policejní legendu, ale, Johne, už se na to vyser. ()

J.McClane

Všichni jste blázni....je to McClane!..Co má dělat, když ne jezidt SUV po střechách aut v záscpě, skákat z mrakodrapu a jezdit v nákalďáku po helikoptéře? Geniální vtipy, kdy způsobí zjevně smrtelnou nehodu a jen se otřepe, aby do sebe nechal záměrně vpálit pár dávek z kulometů:)...A i ty hlášky sem tam utrousí:) ()

george82

Z filmu se vytratila McClaneova lehkost, hravost a nadhled. Furt tam mele jen o tom, že je na dovolené a hraje druhé housle. Film je v dosti prvcích přehnaný až za míru únosnosti a to ve všech směrech. ()

borohub

Bohužel co má tento film společného se smrtonosnou pastí je jen to, že tam hraje Bruce Willis a vystupuje pod jménem John McClane, jinak to nemá se starou dobrou smrtonosnou pastí společného snad nic. Kdyby se to jmenovalo jinak, kdyby tam byly jiné názvy postav neřeknu nic, ale prostě nazývat něco takovéhle klasikou je asi špatné. Kdybych to měl hodnotit jako nezávislý film(což jsem také dělal) tak musím uznat že to bylo poměrně dobrý, někdo by řekl že ví od první minuty jak to dopadne, ale to ne. Mě ten konec rozhodně docela překvapil. No to je jedno, musím dát 3 hvězdy, protože 4 jsem dal za 4 a přišlo by mi to nefér. Každopádně asi i dobrá zpráva pro nás pro všechny, že smrtonosná past 6 už asi nebude(nebo, ikdyž kdo ví? Ona smrtonosná past 6 John McClane & Syn je také dost pravděpodobná.. ) ()

konysua

Akční hrdinové chtějí zpět, ale jediný Sly zná magickou formuli. John by měl raději držet jazyk za zuby, protože člověk, který mu psal hlášky (což je asi 60% všeho co řekne) se musel narodit v tomto miléniu. Ono se tam dějově opravdu nic neprobírá. Nejtrapnější chvilka? Vyznání lásky ALA plané řeči před další planou akcí. 3/10 ()

HEED

Čím víc se snaží hláškovat, o to víc je to horší. Johnovi chybí cigáro a pár vulgárních narážek. Všechno co film ukazuje, už jsem viděl i v jiných filmech. Situaci zachraňuje akce, obzvláště silniční závody, obrněný transport vs. mercedes vs. dodávka. O žádnou filmovou nezapomenutelnou akci se nejedná. S poklidem můžu konstatovat, film si užijete i když bude puštěný do podkresu v hospodě u piva. ()

RyanRainheart

Děs běs, hrůza, nuda a utrpení. Všechno, co obsahovaly poslední Smrtonosné pasti zde chybí, především zarazí absence jakýchkoliv vtipných narážek, kterými se postava Johna McClanea vždy vyznačovala. Pokud mám toto brát jako pokračování Pasti, tak nemohu a navždy jej vymazávám z mé paměti. Nicméně, pokud k tomuto filmu zase budu přistupovat jako k obyčejnému akčnímu filmu, ktrý nemá s McClanem nic společného, pak se jedná o naprosto nudný, tuctový film bez nápadu a pořádné akce. Akce tu sice je, ale bohužel je nudná, s žádnou pořádnou scénou, která by toto povyšovala na něco víc, než je. Závěrem - nuda a pořádný průser scénáristy i režisera a bohužel i Bruce (roli jsem mu tentokrát vůbec nevěřila a ani on se netvářil příliž spokojeně). Nechápu, proč v tom chtěl Willis hrát a pokud budou chtít tvůrci za nějakou dobu v McClaneovkách pokračovat, tak doporučuji zvýšenou pozornost při výběru příštího scénáristy i režiséra. ()

miki68cz odpad!

Adept na nejtrapnější film desetiletí. Nechápu, že se vyhazujou peníze za takové zbytečné filmy. Trapas, vážně nedoporučuji, neztrácejte s tím drahocenný čas. ()

Idris

V tomto filmu je vidět jaký je Willis drsňák. Udržovat se takhle super cool v jeho letech - nepředstavitelné. Ale stal se z něj nesmrtelný a neporazitelný detektiv. A to se mi nelíbí. ()

ratpile

Kde jsou časy Nakatomi, letiště, Grubera a plukovníka Stuarta... Opět a znovu nepochopení úspěchu série, jalový scénář (hlavně že hraje dramatická hudba) a přemíra CGI. Samo o sobě to nebylo tak strašné. Jako protiklad k daleko civilnějšímu McClaneovi - naprostá hrůza. Snad jen Skis Woods může poslat Willise do Černobilu... Přesto, nehledě na předešlé, akční výplach to místy nebyl tak tragický, byť měl režijně blíž k sterilním Resident Evilům, nežli kultovní Die Hard. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014