Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

JohnZ87

Tak téhle smrtonosné pasti oproti předchozím dílům cosi podstatného chybělo. Už v prvních několika minutách mě překvapilo, že si tvůrci vyplácali dobrou polovinu rozpočtu na nesmyslnou virtuální destrukci Moskvy, kvanta efektních výbuchů a hromadu zdemolovaných aut... méně je někdy více. John McClane jako by byl už opravdu v důchodu. Celou dobu se tvářil jako Alenka v říši divů a ten pokus o starostlivého otce scénáristovi také vůbec nevyšel (ve čtyřce to bylo zvládnuté mnohem lépe). Prostě ta chemie mezi Brucem a Jaiem není (patrně vinou špatného scénáře) a film jako celek prostě moc nefunguje. Asi po hodině jsem se začal sám sebe ptát, kde je nějaký charismatický záporák? Tucet nevýrazných "zločinců" charismatického záporáka prostě nenahradí. Divákova pozornost je příliš rozmělněna a k postavám si nelze vytvořit nějaký hlubší vztah. Kromě toho mě doslova iritovaly ty Bruceovy panbíčkářské hlášky typu "pane bože" nebo "pro krista" atd., kterých je ve filmu až příliš... Korunu tomu nasazují místy dost tupé dialogy, a minimum McClaneových vtipných hlášek (za film jsem zaregistroval asi dvě). Film celkově postrádá ten náboj, kerým disponovaly předchozí díly a jedná se tak bohužel o neslabší a nejkratší díl série, který má jen několik světlejších okamžiků utopených v jinak naprosto nevýrazném průměru. 50% ()

chelsea63

Uf, tak to je teda soda! Trpký konec legendy. Jen ničení, rozbíjení a střílení. Honička v autech ukrutně nudná, zápletka mizerná. Jednu hvězdu navíc dávám proto, že Amíci porazili Rusáky. Ale jinak... Chudák John McLane. A k tomu všemu tak příšerná hudba, že má člověk chuť hodit popelník do obrazovky (kdyby ho měl). ()

vozralec

Akční a demoličný scény bez výhrad. Příběh slabší. Willis se moc nepředřel. Nejleší hláška: "A takový to byl talent." ()

Gromit

Opravdu smutné. Měl jsem problém už se čtyřkou, ale i ta je vedle tohoto učiněným veledílem. Kam se poděl ten starý dobrý John McClane? Kam se poděli jeho charismatičtí protivníci? Kam se podělo napětí, originální akční scény a ultrasuché hlášky? Další Smrtonosnou past bych už opravdu neriskoval, ať si Bruce Willis vydělává na důchod něčím jiným a přestane likvidovat postavu (resp. roli), díky níž se před pětadvaceti lety stal slavným. ()

DjangoDoe

Po celkom dobrej 4ke som nečakal, že sa Brucík nechá ukecať na 5ku. Ale na druhej strane je to Bruciková životná rola, ktorá nás dúfam neprekvapí 6tkou podonou tomuto "filmu". Pre mňa sa Die Hard skončila trilógiou. Ale tak pre tú srandu nech nechaju natočiť pokračovanie Moorovi nech mám hattrick v hodnotení... ()

mr.hack

Co k tomuto filmu říct? Asi toto: Do Pripjati se nejspíš dostane každý blbec(zakázaná zóna zřejmě neexistuje), ve filmu může hrát každý blbec (výkon nejmenovaného Slováka by zasloužil Oscara) a scénáristu může dělat každý blbec (v čemž vidím největší problém tohoto filmu). Vůbec nebylo divný, že cesta z Moskvy do města duchů zabrala maximálně pár hodin(nebo spíše minut), vůbec nebylo divný, že v bazénu byla voda, která mi na konci přišla čistší než v Praze-Podolí, vůbec nebylo divný, že vojáci manipulující s nákladem, kvůli kterému by mladý Kim předhodil psům klidně celou KLDR, byli oblečeni pouze do půl těla…. A konečně vůbec nebylo divný, že Pripjať nevypadala jako Pripjať (opravdu si nešlo zjistit, jak daleko je elektrárna od města?)….. Tento film se zkrátka nepovedl a je velice smutné kam až se tato filmová série dostala – nebýt nesmrtelného MekLejna uvažoval bych nad odpadem. ()

DavidWebb

Po značnom sklamaní zo štvrtého pokračovania sa mi po pravde do piateho dlho moc nechcelo. Áno, aj piaty McClane ťaží zo svojho mena a zašlej slávy, ale narovinu, mňa to celkom bavilo - čo o štvorke povedať nemôžem. Akcia bola ako vždy bombastická a oproti príbehu vyhráva technickým K.O. Keď si predstavím svoju momentálnu finančnú situáciu a spomeniem si na tie desiatky zničených áut, chce sa mi prevrátiť oči k nebu a revať: "Prečo Bože, prečo?!" Na druhej strane ani príbeh nebol taký suchý aby som furt odbiehal od screenu, snáď v tomto dieli ma sklamali záporáci. Nevýrazní, bez charizmy, chýbala mi tam tá chuť pridať sa k taťkovi so synom a pomôcť im doraziť taťka s dcéruškou. Celkovo - môj osobný názor je, že to bol posledný McClane. Brús je už starý dedo a jeho filmový syn nemá osobnosť nato, aby mohol utiahnuť ďalšie časti sám. Akčný žáner potrebuje zúfalo nové osobnosti inak vymrie. 3 a ½ hviezdy z nostalgie zaokrúhlim hore. ()

Marty7CZ odpad!

klesá ten vykuk willisů do hrozný žumpy... kvalita jeho filmů jde neskutečně dolů a je to mega škoda, ale kdo chce kam... (ať se učí od cruise!!!). 25% ()

Voorhees

Za prvních 30 minut filmu se toho zníčí víc než za celou jedničku.. a tak se nám smutně a lacině už po druhé vytrácí kouzlo týhle série. Po špatný čtyřce přišla stejně špatná pětka, hrozná kamera, laciná akce a hlavní záporák naprosto tragickej. Ani Johnovo "kruci" už tak nějak nefunguje, halvně když zazní dvacetkrát, ale pár hlášek se povedlo. Od naprostý nulovosti to zachraňuje jenom sám wiliš, škoda že jsem se před tim koukal na jedničku... možná bych pak pár hvězdiček přihodil. ()

misar3

Selhání, Jai Courtney si nastartoval / zazdil kariéru. Bruce je hlavní hvězda a to je podstatné si uvědomit. ()

Chamyl

OMG! WTF? Ani ze slabosti pro Bruce a oblíbenosti této série nemohu hodnotit výše. Film pro amerického diváka o hloupých neschopných Rusech a neporazitelných Američanech, kteří z Moskvy do Černobylu dojedou autem za 2 hodiny. Ne, tohle už není ten John, který soupeře porážel chytrostí a vtipem. ()

DaveSmith

Doufal jsem, že čtyřkou to skončí. Bohužel se ale producenti rozhodli, že pošlou celou sérii do sraček. Mizenej scénář, dialogy na hranici trapnosti, zápletka přece jen celkem ušla. McClane se tváří pořád hrozně nad věcí (to už bylo i ve čtyřce), skoro nehláškuje a s přibývajícím věkem vydrží pořád víc a víc. Do bitky muže proti muži se nedostane ani jednou (což bylo pro minulý díly dost typický) a střílí už jenom s kvérem. Což by až tak nevadilo, kdyby to dělal jako John McClane a ne jako John Rambo. Celkově měli na těch efektech trochu ubrat a zkusit víc syrový surový osmdesátkový akce. Při automobilovejch honičkách se kamera a režie snaží napodobit Bourne trilogy, ale výsledek spíš připomíná Kobru 11. Abych to shrnul, jako akční film to úplnej propadák není, takovej průměr řekl bych. Ale jako Smrtonosná past je to hodně slabý. 1.5 hvězdy, zaokrouhluju na dvě. ()

wixet

Porušil jsem předsevzetí, že se na ten film nepodívám. Neměl jsem... Totální degradace postavy Johna McClana od 4.0 pokračuje a tvůrci si zřejmě myslí, že absenci logiky scénáře vynahradí přehršelem destrukce, která je navíc naprosto zbytečná a neadekvátní daným situacím. Prostě naprosté céčko a áčkovým rozpočtem. Jako by nevěděli, že nablýskané hovno je stále jen hovno. A nebo jim to bylo úplně šumák, což je pravděpodobnější varianta... ()

Comida

Kdyby Bruce měl plášť mohla by pětka Smrtonosné pasti být označována jako nepovedená digitální superhrdinská patlanina. Místo toho to je nepovedená digitální akční patlanina (co se týče těch fuj efektů, tak hlavně na konci jich je dost). Počáteční automobilová honička je extrémně nudná, zato po zbytek filmu to je krapet lepší, nicméně ne o moc. Z Johna McClanea je otravný super nesmrtelný dědek (možná i překvapivě otravnější než jeho synátor Kyle Reese), který už není ten sympatický John ale blbeček co mlátí obyčejné obyvatelstvo a ničí jim auta. Sice už ve čtyřce byla ta atmosféra původní trilogie ta tam, ale aspoň po akční stránce ušla, zatímco tady jsem se bavil nejvíce u konce, ale ne zas úplně královsky jako u předchozích dílů. Prostě pětka je nedůstojné pokračování skvělé série, u něhož se kromě zmíněného konce najde jen pár cool scén (např. do místnosti vtrhnou týpci a Bruce je rozstřílí - naprosto badass, ale přehnaný). 3/10. PS: Autoři by se měli stydět a doufám že už žádná Past nikdy nevznikne. Proč se musí pořád recyklovat? Aspoň že ten John Wick v poslední době za něco stojí. ()

Duke90

Kdyby se nejednalo o pokračování jedné z nejlepších akčních sérií všech dob a hlavní hrdina se nejmenoval McClane, možná bych dal bez problému za 4* a užil si tohle svižné akční béčko na plno! Jinak absolutně nedovedu pochopit, jak si tvůrci mohli dovolit celý děj natolik odfláknout, že se tomu upsal Bruce Willis a už vůbec nerozumím, že si osobně vybral režiséra takových "kultů" jako třeba Max Payne jen kvůli ochotě točit "postaru". Volba to totiž nebyla úplně nejšťastnější a hlavně záporné postavy nepůsobily dvakrát věrohodně - Hans Gruber by z nich nadělal sekanou. Za Willisovu snahu, pár hlášek, pořád slušnou kondici a kvalitní provedení akčních scén to vidím přesně na tři hvězdy. Proč jen nikoho nenapadlo udělat stejný film s jiným názvem, jinými jmény a klidně stejnou zápletkou. Krásná béčková oddychovka, která by se ale k opravdové Smrtonosné pasti moc přirovnávat neměla. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014