hejahou

Další výborná česká komedie. Vtipných scén je tam tak akorát, takže to filmu neubírá ani na ději.Obsazení herců taky dobrý. Pěkných holek taky dost. Takže se na film kouká dobře. Rozhodně doporučuji... ()

Terva

CITÁT - No a v pátek si zase půjdeme šťouchnout......... DIALOG : POLÍVKA - Dvojitej Absinth a pro slečnu taky jeden. MACHÁČEK - Mě Matonku......... Opravdu jsem všem těm ženskejm a mužskejm ve filmu začal věřit a pomalu je i chápat. Začali se mi všichni líbit. Říkal jsem si, že to bude pěkná česká komedie. Jenže pak přišla scéna z ukradenou kabelkou a mě úplně zatrnulo. CITÁT - Opravdu nevědí, co má hodnotu..... Tady jsem snímek na chvilku vypnul a bál se pokračovat. Nevěříte - podívejte se sami. A ikdyž jsem pak film asi po patnácti minutách znova pustil, byl jsem velice opatrný k ději, který se začal rozvíjet tak trochu jiným směrem. CITÁT - Asi jsem měl vzít o číslo menší, viď ?....... Příběh nabere trochu vážnější směr a poukazuje na to, že každý má své tajemství, které si možná vezme i do hrobu. CITÁT - Ale já tu zůstala jen kvůli tobě........ Nakonec jsem uronil i slzu. Abych napsal pravdu horská dráha ve Fučíkárně, pardon v zábavným parku v Praze mě adrenalin nezvedla. Nakonec je to velice pěkný snímek. V závěrečných titulcích zazní píseň "Chci ti říc" kterou napsal Jiří Macháček a zahrála skupina MIG 21. Natáčelo se třeba v Butiku v Pařížské ulici číslo 18, v hotelu Europa nebo v restauraci Máneska. ()

jh666

O dost lepší než jsem čekal. Za prvé jsem se opravdu docela nasmál (občas spíše té absurditě) a herecky a řemeslně to bylo taky docela zvládnuté. Macháček s Polívkou opět hrají idioty, ale menší než obvykle, takže ani s nimi problém nemám. Přesto trochu váhám s hodnocením. Opravdu se mi úplně nelíbí režisérův náhled na vztahy. Ale na druhou stranu je to jen film a musím nějaké to procento přidat za Vicu Kerekes. 70 % ()

moviesfan

"Ženy" byly určitě lepší. Co mě nejvíc však zaujalo, byla role Stašové a vše co se pak událo. Ostatní bylo sice občas vtipné, ale někdy humor hraničil s trapností. Ať už to je jak chce, nebylo to zas tak hrozné, ale ani výborné. ()

jahol

Z upoutávek a z rozhovorů Macháčka a Polívky pro přílohu Dnes jsem čekal něco úplně jiného, pořádnou ironickou sondu do současných masivních změn v mužských a ženských rolích, kde si jeden už nemůže být jist vůbec ničím. Nakonec jsem dostal něco zcela jiného, odlehčeného, asi zábavnějšího, ale kupodivu se jako celek docela dobře vyhýbajícího klišé (kterému českému filmu z poslední doby se to povedlo?) a stokrát viděným stereotypům (v detailu jsou těch stereotypů mraky, ale naštěstí je vždycky hned něco vygumuje nebo překryje), až na jeden příklad - naprosto otřesný časový skok do mládí v závěrečné jízdě na horské dráze. Prvních pět minut přitom šustí papírem, že by jeden ohluchnul, ale pak přijde Vica Kerekes, naši bardi zapomenou, že natáčejí film a začnou se chovat jako ti správní samci, kteří jsou v každém z nás (ano, ještě je nutné vytěsnit z paměti trapnou scénu na houpacím křesle, ale pak už je to opravdu lepší a lepší). Scénky u kulečníku a odběru spermií nakopnou Vaši náladu a ochotu spolupracovat definitivně do té lepší poloviny a pak už se tak nějak nezávazně vezete na vlně našeho chlapského osudu. Že bude dobrý Jiří Macháček, to jsem tak nějak očekával, ale velmi příjemně překvapil Bolek - jak jinak, když ani nemusel hrát... Ano, na sledování tohohle filmu musíte být naladěni a nesmíte být šťouralové, ale tři hvězdičky mi přijdou málo. Jo, a kdyby nic jiného, tak za tu čtvrtou hvězdičku stojí scénka se "zlým" chlapečkem ubližujícím "hodné" holčičce, i když je smutné, že v podobném duchu jsem původně očekával celý film... ()

Expendable

Dnes jsem na tom byl v kině a musím konstatovat, že film má na české poměry silný příběh, ale komedie je to nic moc. Polívka nepředvedl ani desetinu svého potenciálu a vše je rozpytváváno na dlouhých 115 minut. Sice jsem se sem tam zasmál, nicméně mě film nijak nezaujal.55% ()

Marek1991

Záchvaty smiechu som chytal. Jedná sa síce o film hlavného prúdu v českom podaní, opäť o téme nevery a sexu s vtipkármi a trdlami, ale bolo to fajn. A spoznal som citát, ktorý síce neospravedlňuje, ale pomáha prekonať neveru: "Nie je dôležité ku ktorým ženám muž chodí, ale ku ktorej sa vracia!" Scénka s gulečníkom mi rozbúchala srdce, naviac sa to vystupňovalo s tými tangáčmi ako gumičkou do vlasov, ale nič to nemení na tom, že Petra Hřebíčková bola prenádherná, toto bol film pre mužov, bolo to letné, svieže, vtipné a sex na koníka to ešte vystupňoval, nemám rád odhaľovanie vo filmoch, podľa mňa často zbytočné, ale sexy to bolo až moc a dokázalo ma to aj ako diváka rozpáliť. Nakoniec všetko dopadlo celkom fajn, aj keď som čakal, že si manželia navzájom vyjasnia vzájomné nevery, keď už sa tak veľmi milovali, ale aj tak to dopadlo dobre, bolo to roztomilé, trochu hlúpe a detské, najmä jednoduché, že scénky sa dali predvídať, ale ako komédia mi to vyžiarilo veľký úsmev a budem na to rád spomínať, škoda že som to nevidel s nejakou frajerkou. ()

Marsik

Palace Cinemas Anděl - Na film jsem se dlouho těšil, protože Macháček a Polívka jsou moji 2 nejoblíbenější čeští herci. No a když se oba objeví v jednom filmu, tak jsem v kině nemohl chybět. V podstatě jsem byl spokojen, bylo to celkově vtipné a duo M+P mě pobavilo. Mělo to sice i pár slabších chvil a kdyby se člověk nad filmem více zamyslel a odnesl si z toho něco do osobního života, tak výsledek by byl, že je výhodné a správné ve vztahu podvádět :-) Ale byl to přece jenom film a účelem bylo pobavit a rozesmát díváka, což se povedlo. 80% (with T.) // 25.2.2012 viděno doma v TV podruhé a abych byl upřímný, tak už mi to tak vtipné nepřišlo a možná bych to i o pár minut zkrátil. Snižuji hodnocení na 70%, ale 4 hvězdičky nechám. ()

ConanVJ

Většinou mě české rádoby komedie vůbec nebaví, ale Muži v naději mě hodně překvapili. Komedie ze života mě místy hodně rozesmála a hodně mě bavila. Smutný pasáže taky v poho. Na tento film se opět někdy rád podívám, za mě 85% :) ()

roswelll

Příjemná komedie, na kterou není možné se dívat realitou života, protože v něm to takto prostě nechodí. Ale jinak se mi tyto typy komedii pro zasmání líbí a rád se na ně podívám i vickrát. ()

hous.enka

Kdo by byl býval řekl, že tahle komedie bude fungovat? Nejde o typickou řehtandu, ale přesto je film nabitý vtipnými scénami a dokonce se objevují nové tváře (Eva Vica Kerekes a Petra Hřebíčková). Co se mi ale moc nelíbilo bylo líčení nevěry jako něčeho, co je běžnou součástí vztahu. A pokud to tak není, je vztah špatný, nudný. Nevěra tu funguje jako skvělé dobrodružství, kterého by se měl každý - byť trouba - zúčastnit. Takto podaná nevěra je v komedii je poněkud zvláštním tématem. A taky je už předem jasné, jaké vtipné příhody s nevěrou souvisejí (podobné dárky manželce i milence, hloupé zapírání a lhaní, setkání milenky a manželky...) Atmosféra filmu není nepodobná Ženám v pokušení - stárnoucí postava se nevzdává svých dobrodružných výprav, postava středního věku hledá sama sebe a mladí hledají svoje místo ve společnosti. Ženy v pokušení se mi líbily asi o fous víc - kvůli písničce (i když ta od Jirky Macháčka taky vůbec není marná) a hlavně kvůli Elišce Balzarový. Bolkovi pořád nemůžu přijít na chuť, i když jeho role je milá. Vlastně ta role je mi nejsympatičtější. Ale bavila jsem se, takže dávám * * *. ()

SaNcHeZ_cz

Jiří Vejdělek vypráví o tom, jak je vlastně společensky opovrhovaná nevěra vlastně dobrá pro životaschopné a prosperující manželství. A diváci by měli poslouchat, neboť se obdobnému tématu jako konkurence rozhodl zabývat opravdu stylově. Ne, že by to bylo kdoví jak závratné dílo, ovšem ve světle podobně ražených filmů posledních let Muži v naději působí nenuceně, příjemně a nadmíru zábavně. Slušné herecké obsazení si své role očividně užívá a diváci spolu s nimi. ()

Korbitch

Jestli tady někdo brečí nad tím, že film nám říká, že nevěra je vlastně fajn, vůbec to nepochopil a jeho IQ je na hranici Potápky Vodní. Film nic takového netvrdí. Tvrdí to určitá postava, které se vše pak až neskutečně krutě vymstí. Film nám naopak ukazuje situace v manželství, které prožívá nejedna rodina a dopad nevěry jako takové na rodinu i osoby jednotlivě. Nějaký plkání o tom, že film propaguje nevěru...to může vyblít jen blbeček, co se nedostane filmu pod kůži a nepochopí tak jeho poselství. Ty jo, a že vás tady pitomců zase je. ()

MartinezZ

Kupodivu ne tak hrozné, jak jsem čekal, přesto prostě jen film o kancích, kteří si vymění svým způsobem role, s plno očekávanými zvraty, zvláštními hodnotami, nudou a rádoby ponaučením a směšným pokusem o něco jako mentorství, které ale nebylo směšné tím způsobem, jakým bylo autory zamýšleno. Jen další český moderní film. Plusem je snad jen to, že to není z doby okupace Němci nebo z období socialismu. Na český film jsou ** ještě celkem dobré hodnocení. ()

zlabus

Neuvěřitelný konflikt mezi formou a obsahem. Celou dobu sledování zažívá člověk (u českého filmu neobvyklý) feeling, že sleduje něco ze západní provenience. Kamera, střih, hudba (Muchow byl vždycky frajer) a herecké obsazení jsou bez výtky. Bohužel ve chvíli, kdy dojde na děj, jde to celé do hajzlu, ani náznak totiž nepůsobí živě a celé vyznění je pak vyloženě zmýlené a dost pervezní. Nevěra všech se všemi je totiž asi normální - to by se ještě nějakým teoretickým způsobem dalo ustát, ale závěrečné rozuzlení v restauraci už je nemocné maximálně. U Žen v pokušení mi tohle prapodivné poselství nějak nevadilo, ale tady mě to bilo do očí. Přesto je pro mě však Vejdělek světlou nadějí do budoucna, pokud se totiž vysere na psaní scénářů, tak by se svým tvůrčím týmem mohl jednou zplodit něco na české poměry naprosto výjimečného. 60% Edit: Po nějakém čase jsme přidal další projekci a stahuji hodnocení níž, protože ten naprosto amorální pohled na vztahy mě aboslutně odpozuje a rozčiluje a činí tak z Mužů v naději film, který stojí za vidění jen a pouze kvůli Vice Kerekes. 40% ()

Wysch

Má to drajv, má to šajnu, má to občas i vtip (byť ne humor), má to Macháčka a Polívku a má to pěknou hudbu. Co víc si u českýho filmu přát - snad jen, aby byl trochu konzistentnější. Jednou je to komedie, jednou je to dramedie, jednou je to čistý drama, jednou je to vztahovka, jednou je to Vejdělek. V tomhle ohledu mi Ženy v pokušení přišly trochu povedenější, páč tam těch několik různejch žánrů až zas tak moc nebylo, a tak to i podle mýho líp drželo. Tady to lepení různejch subžánrů drží dohromady jen ten Macháček a Polívka. A hudba. ()

ivishka

I když velmi často nechápu zdejší hodnocení filmů a občas mi i docela irituje, u tohoto jsem s ním celkem spokojena. Nutno říci, že někdy hvězdnou oblohu vyfasují filmy, které si to ani nezaslouží. Muži v naději jsou filmem nenáročným a jímavým. Snímek pobaví svou interakcí děje a vkusné komedie, které se navzájem doplňují. Herecká sestava: Simona Stašová, Jiří Macháček a Bolek Polívka nezklamali. Škoda ovšem je, že si Simona Stašová nezahrála více. ()

Sandiego

Vejdělek podruhé vstoupil do stejné řeky a nechal se příliš stáhnout proudem. Na poslední "opusy" Poledňákové film sice stále nemá a stále si udržuje vkus i eleganci, bohužel se však topí v opačném extrému. Lidovost střídá magazínová exkluzivita. Z reklamní estetiky na mě opakovaně útočila klaustrofobie a skleníkový efekt, z postav a jejich precizně pospojovaných peripetií se přede mnou zjevila konstrukce jako hrom, jež se po slibném rozjezdu stala čím dál více fádnější, předvídatelnější a povrchnější. Ne, skutečně mě neoslovují filmy, kde rodina má pro sebe celý dům na Staroměstském náměstí, koberce klepe v romantických kulisách kilometr vzdálené Kampy, umírá se pro kabelky Valentino, a okatost product placementu se obrací v očích tvůrců v klad. Ženy v pokušení působily přirozeněji, tematicky přijatelněji a jejich přechod v tragikomickou rovinu byl hladký a dramaturgicky vyvážený. Zde jej lze vnímat jen jako jasně vyčíslenou snahu zopakovat předchozí úspěch a namíchat podobný koktejl, následovné směřování ke "closure effect" typického pro hollywoodské slaďaky je pak jen únavným natahováním plytké pikantní historky. Nebýt sympatických herců a poměrně dobře napsaných dialogů, asi bych se nedodíval. ()