foto

Václav Jílek

  • nar. 27.3.1981 (35 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Václav Jílek se narodil 27. 3. 1981 v Praze. V dětství navštěvoval Dismanův rozhlasový dětský soubor. Po dokončení gymnázia byl přijat na DAMU na katedru činoherního herectví, a v rámci studia dostal Cenu Jiřího Adamíry za výrazné tvůrčí úspěchy. DAMU dokončil v roce 2006, absolvoval rolí Jakuba v Kunderově hře Jakub a jeho pán.

První angažmá dostal v Divadle F.X.Šaldy v Liberci. V současnosti hraje v Divadle v Celetné s pohybovým divadlem Veselé skoky v představeních Na hlavu!, Ve stanici nelze, Baby box a  Havran. V divadle Na Jezerce ho můžeme vidět  přestaveních Jeppe z vršku, Večer tříkrálový, Charleyova teta. V rámci Shakespearovských slavností účinkoval v představení Jindřich IV.

Účinkoval v televizních pohádkách Trampoty vodníka Jakoubka a Micimutr, či v seriálech Dobrá čtvrť, Kriminálka Anděl, Ach, ty vraždy! V cyklu televizních filmů Ach, ty vraždy! ztvárnil roli Kamila seriálového vnuka Jiřiny Bohdalové alias Květy Kalendové. Detektivem by ale v soukromém životě být nechtěl.

Vidět jsme ho mohli ve filmech Muži v naději, Láska je láska, Donšajni. Ve filmu Muži v naději hrál roli mladého Rudolfa (mladého Bolka Polívku).

Učil se francouzky a Francie je mu sympatická, svoji francouzštinu využil v malé roli ve francouzko-českém dramatu Paní z Izieu.

Eva "anitae" U.

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace