Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Zombiepod

Konečne sme sa dočkali znova dobrého dielu Final Destination. V štvorke som sa väčšinou len smial a smial, tu sa priznávam, že som sa miestami smiechu tiež neubránil (predsa len tá séria už nemá veľmi čo ponúknuť), no väčšinu stopáže zhltlo neustále nervydrásajúce napätie, dobre vymyslené osudy hlavných postáv a skvelé previazanie na záver. Škoda, že som to nevidel 3D - možno by som pridal hviezdu naviac pretože na trojrozmerné kino bol tento film priam robený a určite by zapôsobil viac. ()

Shredder

Kazde jedno pokracovanie Final Destination je ako velmi dlhe deja vu. Viete ako sa to zacne, aj skonci a vytiahnut piaty diel z vod priemernosti mohli len kreativne sposoby umierania. Fantazia vacsiny scenaristov v Hollywoode je vsak momentalne na bode mrazu a tak nam zoslali len dalsie tuctove pokracovanie so slabymi pocitacovymi efektami, opozeranou dejovou kostrou a nevyraznymi postavami, ktore rovnako matne odchadzaju zo sveta. ()

.killer.

Poslední díl této série mě v některých aspektech docela potěšil a v některých neskutečně otrávil. Nesnášim 3D technologii, která tu některé momenty jako obvykle zmrvila. Dále mě otravovaly herecké výkony v podstatě všech zúčastněných a některé nesmyslné chyby, způsobené špatným střihem. Proč mě ale bavil tento díl zatím nejvíc od dob toho prvního? Protože to tvůrci tentokráte brali s nadsázkou a nasázeli do scénáře pár poměrně povedených vtípků, které film nadlehčovaly a k tomu ještě přihodili vtipně krutou finální scénku, jako vystřiženou z prvního dílu. Takže i přesto, že se jedná o ne úplně dotaženou zábavu po stránce technické, tak jsem se poměrně bavil. ()

masekjc

5x a stále jinak...ovšem tohle byla efektní jízda od začátku do konce :) pokud máte možnost jít na 3D určo to bude tak o dva levely vetší zábava, ale i tak je to porcovačka jak má být :) 8/10 ()

JeanMarthan

Začátek jako vždy, průběh jako vždy a konec snad nemohl skončit hůř (asi už to chtěli mít tvůrci za sebou, tak to ukončili smrští stupidit). Zbytečně dlouhá série, ale fandím smrťákovi, takže jedna z těch dvou hvězd je jeho/její. ()

vZeč

Napadly mě dva filmy. Sám doma a Od soumraku do úsvitu. V tom prvnim Harry s Marvem celkem zvládali to, co by zdejším hrdinům rozšmelcovalo mozek. Jsou totiž křehcí jako upíři z druhýho filmu :) ()

Lukaso1

Asi o něco lepší než 4, ale i tak je to mizérie. Já prostě nechápu, proč amíci musejí každou smrtící scénu zakončit něčím co je spíš než lekací úsměvné a trapné. Přijde mě, že digitální triky a 3D dnešní horory spíše ničí než aby přinesla nějaké revoluční vychytávky. ()

TommyDiamond

V pátem pokračování nezvratného osudu se naše partička ocitne na mostě, který spadne. Ale díky vidině se všichni se štěstím zachrání. Ovšem jen na čas. Smrt se přece nenechá okrást. Jelikož jsem všechny předchozí díly viděl, tak jsem věděl, že naši přátelé bodou hezky jeden po druhém umírat. I když víme, že všichni zemřou, tak asi největším kouzlem tohoto filmu je čekaní na to jak zemřou. Tvůrci filmu nás vždycky doslova šponují a u mě v tomto díle vyhrála jednoznačně gymnastka. Celý film parádně ubědl a na konci bylo spojení s prvním dílem, Kdy dva přeživší nastoupili do letadla, které spadlo. Celkově 60% ()

TMontana odpad!

Toto je nezvratný osud ? To je niečo medzi sračku a pi****nu .Nezvratný osud 1 a 2 boli najlepšie časi ake som kedy videl. Prehnane a nerealne scény. ()

dj_kure

Podle mě by tenhle díl nezvratnýho osudu měl bejt v žebříčku nejhorších filmů. Pokud jste viděli alespoň první tři tak vás pětka akorát nasere. Efekty jak v TV filmu, smrti hodně povědomé z předchozích dílů a hlavně je ve filmu mraky kravin. Normálně bych dal asi jednu hvězdu, ale protože už mě s tim stejnym průběhem tvůrci pěkně serou napálil jsem tomu odpad!. Nehorázně mě štve, že jsem u týhle kraviny ztratil svůj čas. 5% PS: Viděl jsem na DVD a ne v kině ve 3D což může být důvod nízkého hodnocení. DODATEK: Při namátkové kontrole odpadů jsem došel k závěru, že Nezvratný osud 5 mezi tuto elitu nepatří, takže zvyšuji na 1* ()

altaica

PRO MUŽE:Pětka rozhodně nezklamala. Úvodní katastrofa – dobře vymyšlená a luxusně zpracovaná. Další bizarně brutální “nehody” vymakaná záležitost. Stejné schéma okořeněné drobnou novotou a víte co? Vůbec to nebylo špatné. Závěr dokonce skládá hold původnímu filmu a tváří se jako prolog. Trocha sebeparodie, trocha nadhledu. Nejde o umění pro třeskuté yntelechtuány, ale o poctivou filmovou zábavu. Přesto chytrolínci csfd brblaj. Jít na pátý díl jednoznačně stavěné série a čekat něco jiného může jen debil. Už se těším, až potkám obitus, myšičku, Tuxedo a spol. na fotbale a uslyším je držkovat nad tím, že tyhle čutálisty už viděli hrát 4x a proč tu není rej panen tančících o lásce za doprovodu šalmají a vozembouchu. Já pětku rozhodně doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Vztyčený prostředníček na dámu s kosou je jen krátkodobá záležitost. Přijde znova a bude hůř. O to hůř, že to budete vědět a čekat. A nedá se tím udělat, madame, vůbec nic.          HLÁŠKA:Víš, jestli se chceš zbavit přebytečných tuků, měla bys posilovat. Maj tam přístroj, na kterých ležíš i na zádech, to ti přece jde! Zlato, to nejsou tuky. Ale kozy!! // Smrt je nerada ošizena. Všichni byste měli být opatrní ()

Renci

Prekvapenie. Film má síce rovnakú kostru ako predchádzajúce diely, upúta uvodná nehoda na moste (tá je urobená fakt skvele, za to sa tvorcovia rozhodne nemusia hanbiť). Trikovo je to oveľa znesiteľnejšie ako u štvorky (všetko je stále až príliš digitálne, ale nepôsobí to tak strašne umelo ako v štvorke), mám dojem ,že sa tam dosť zapracovalo, síce trocha mi vadila miestami veľmi premrštená brutalita, ktorá je ale pre sériu príznačná a dosť rýchly strih. Herci nevadia, celkovo taký pozerateľný priemer, extra sa nesnažia, ale sú celkom uveriteľní. Do umierajúcej série však prišlo zopár skvelých nápadov (úvodne motto: ,,Kill or be killed,,) ktoré osviežujú celé dianie. Aj keď sa nájde zopár hlúpych scénok, film sám o sebe je neškodný, pozerá sa to príjemne ľahúčko, A rozhodne musím pochváliť koniec, ktorý je dobrý, prekvapivý a nápaditý (také niečo som nečakal, nie je tam pocit, že by to bolo šité rýchlou ihlou, čo sa stávalo v minulých dieloch, hlavne v 4ke, kde ma koniec sprosto otrávil). Chcelo by to lepší scenár, a trošku zručnejšieho režiséra, ktorý by dal postavám život,emócie, a vytrieskal by z námetu viac.. Celkovo vzaté však neide až o takú katastrofu,ako sa tvrdí vo vačšine recenziách a ja som bol s filmom spokojný. ()

beso74

Páni, tak ten pomätený Herakleitos sa mýlil, keď tvrdil, že do tej istej rieky dva krát nevstúpiš! Filmárom stojacím za fenoménom Nezvratný osud sa to už podarilo 5x! Jediným problémom, ktorý, ako to vyzerá, je už nezvratným, je fakt, že je to čím ďalej, tým je to horšie. Začiatok je vynikajúci, potom to začína skĺzavať do rutiny a neskôr do nudy. Mám dojem, že tie filmy sa od seba dajú odlíšiť len podľa toho, kde sa stala prvá nehoda... ()

topi80

Návrat ke kořenům. Dokonce se nám vrátila jedna démonická vedlejší postava (i když zjistíme, že se vlastně tak docela nevrátila - ale to bude překvapení). Počáteční masakr opět skvěle natočený. Tvůrci si byli vědomi, že efektnější mord už asi nevymyslí, a tak se rozhodli zahrát s divákem trochu jinou hru a ve chvíli, kdy pominulo napětí, dát ránu. A závěr? Skvělý. Asi nejlepší díl. A paradox? Pětka bude působivější, pokud jste nejdřív viděli všechny díly, zejména jedničku. ()

Scraffy

Môj druhý najobľúbenejší diel z tejto série. A považujem to za ukončenie celej tejto série. Dúfam, že ďalšie diely už nebudú, lebo nemusia dopadnúť takto dobre. ()

Shitonit

Dalo by se říct, že když jsem viděl nezvratný osud , jako jedničku, tak jsem se domníval že jde o dost dobrej film, který by neměl mít pokračování. A on ho měl, a měl a další..a ne že by bylo lepší, horší, prostě se jedná o asi pětilogii nebo kolik toho je, že ty filmy jsou každej inej, každej dost vymazlenej, takže se prostě musej sjet všechny, a hotovo. Páč na každym bych našel něco, čím to můžu schodit, nebo vytáhnout před ty ostatní. A to bych nerad, páč se vcelku jedná o promakaný, prorážející téma, nad kterym jistě každej přemýšlí a nevíme si stím tak nějak rady. No a zde to máme dokonale polopaticky osvětlený. Takže jupí čerte, šup do toho, udělejte si den volno a nezvratně se voosudujte. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání