Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Ariano

Podle mého názoru nejhorší díl. Začátek zajímavý, ale pak jako by došly nápady, nebo rozpočet. Od kdy se tento film řídí heslem "zabij"? Tady jen postupně umírala parta ztroskotanců, kteří neměli nic lepšího na práci, než se zabíjet navzájem. Škoda, no. ()

cmeldova

První díly byli originál, ale tohle už je pořád dokola. Na diváka už nečeká žádné překvapení, pořád stejná písnička. Do třetího dílu to bylo ještě super, pak už je to jen vycucání co nejvíce peněz z jednoho úspěchu...takže mé hodnocení tomu také odpovídá ()

Qirozepi

Scéna s mostem skvělá. Škoda, že zbytek klasicky za moc nestál. Posledních 15 minut vyloženě utrpení. Až závěrečné propojení s prvním dílem mělo zas trochu zajímavý nápad. ()

Terik88

První díl - super, bylo to něco nového, druhý i třetí díl mne také bavil, čtvrtý byl hodně slabý, ale tento se opět podle mého povedl. Myslím, že zde byla smrt opravdu vynálezavá, a taky rozhodně nejkrutější. Opravdu jsem někdy musela až odvracet zrak. Úvodní scéna na mostě opravdu drsná, ale skvělá. Pořád mi vrtalo hlavou, jak tvůrci vymyslí konec a rozhodně ho vymysleli více než dobře, k pochopení ovšem rozhodně musíte vidět jedničku. Dávám slušné čtyři hvězdičky. ()

aDancer

Nezvratný osud 5, je stejně jako předchozí díly Nezvratného osudu (4,3,2) jen kopií prvního natočeného filmu. Celý vývoj událostí je tedy velmi předvídatelný a pro diváka nepřekvapující. ()

DavidAAAA

Tak konec pětky se vrátil na samý počátek a tím snad série definitivně skončila. Úroveň dílů je značně kolísavá, ale pětka je z těch lepších. I když se spousta detailů užponěkolikáté opakuje a třeba smrt pádem z bradel byla fakt hodně přitažená za vlasy, tak se opět dalo na celý film velmi slušně koukat. ()

tXtX

Rovnako dementné ako predchádzajúca ubohosť. Jedna hviezda z milosti za ten akože "ultimátny" koniec.. Dúfam, že táto séria už skončila, lebo sa to očividne nemá kam ďalej pohnúť. Piaty krát pozerať ten istý, dookola recyklovaný scenár ma už naozaj unavuje.. ďalšiu časť by som nezvládol.. ()

PORTER44

Další díl Nezvratného Osudu opět plný pastí,které si smrt nachystala svým vyvoleným obětem,kteří se vyhly smrti.V tomto díle zase nová parta a promyšlenější a krvavější smrtící pasti nejdřív autobus na padajícím mostě,pak masáž,gymnastika,laser,klíč v hlavě a nakonec letadlo a na závěr dobrý titulky z ukázkama ze všech dílů. ()

Milan.Nedwi

Těžký průměr spíš podprůměr protože film vlastně jen paroduje přechozí díly a sice přináší další nelogické umrtí ale to nestačí..3 hvězdu dávám aspoň za konec který dobře navázal na první díl... 45% ()

Rathe

Naprosto perfektní katastrofická úvodní scéna, ale jinak to pak jelo v zaběhlých kolejích celé FD série. A taky se mi docela líbila návaznost tohoto dílu na 1. díl. ()

Marty1905

Letadlem to začalo a letadlem to taky končí. Najednou celá série dává větší smysl. Musím říct, že takovýto závěr se povedl. Za to udílím 4 stárs. ()

guy_1

Tahle série byla absolutně skvělá, každý díl byl zlato a tohle bylo skvělé ukončení řekněme ságy, pořád překvapí obří kreativitou a každá smrt je uvolněna malím vtípkem ()

andy60

Předchozí díly jsem neviděl, takže srovnávat nemohu, ale sledování mě bavilo. Kromě zajímavých vražd film přináší i slušnou porci humoru (nejvíc jsem se bavil při čínské masáži). ()

Kelinej

Všem postavám v tomto pokračování jsem od začátku přál rychlou a krutou smrt, jak mi byly nesympatické´. (Podíl na tom mají herci i scénárista.) Po zbytek času by mohla ve smyčce běžet zásadní scéna na mostu, ta se skutečně povedla. ()

Myopia

Fajn pointa, explicitně řadící pátý díl do chronologie ostatních filmů, ale jinak je to jen další derivát zavedeného vzorce. V rámci celé série solidní průměr. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání