Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

toomm

Nezvratný osud po páté, tentokrát trochu jako variace na Hlas smrti 2. Oproti čtverce však obrat o stoosmdesát stupňů nahoru a je zřetelný od úvodu až do konce. Mnohonásobně lepší, zatímco čtyřka se pohybovala na okraji "hvězdičkového hodnocení" a od odpadu ji dělil jen vlásek, tohle jsem zhédnul s chutí a upřímně mě to i docela bavilo. Pravdou je že s nápadem odehnat smrt vraždou, který je zajímavý, byť neoriginální, se dalo pracovat daleko lépe. Takhle to často skouzávalo do vod komediálních a roli vážného filmu, potažmo hororu, se tak vlastně samo vzdalo. Nicméně na jedno zhlédnutí velice slušné a tan pěkně navazující závěr je taky fajn. 65% ()

CrazymanM

A máme tu opět,již popáté to samé!Zde,samozřejmě s použitím 3D techniky a vymakanějšími skony přeživších postaviček,přesto prosím,už toho nechte!!!Nezvratný osud byl výborný film,originální a zajímavý,tyhle zbytečné pokračování jsou k hovnu!(Tedy pro tahání peněz z kapes diváků,pardon)Ocenil bych pouze tu spojitost s původním filmem,ta mě aspoň trošku potěšila! ()

lobo87

No a je to tu zas. Opäť raz partia mladíkov (lebo len takým sa stávajú zlé veci, že?) bojuje o svoje prežitie s pomstychtivou smrťou. Bohužiaľ, podobne ako štvorka je to už len zbytočné naťahovanie a žmýkanie peňazí z originálneho námetu jednotky. A záver, nadväzujúci na jednotku ma akurát tak rozosmial... 45% ()

george16

Po slabé trojce a čtyřce jsem si říkal, aby snad už další díl radši ani netočili. Ale nezvratný osud 5 je důstojným nástupcem velmi povedeného originálu. Film sice nenabízí nic nového, ale natočen s docela spádem, hezky to ubíhá, tak je jen opravdu málo chvil, kdy se divák nudí. A provedení padajícího mostu a některým smrtí jsou docela hezky povedené. I když já osobně považuji nejlepší smrt v solárku (což bylo snad jediné povedené v 3) A herci mi byli sympatičtí a nejen díky nim jsem tuhle teenagrovskou sérii vzal opět na milost. ()

Simo16

So zvyšujúcim sa číslom klesá úroveň.Dookola tie isté omáčky, nič nového a žiaden strach či napatie, také pocity som veru pri jednotke nemal! ()

VanBradley89

Z doposud viděných dílů, bych tenhle zařadil na stejné místo, možná o trochu lepší než dvojku. Fajn humor, povedený smrťáci. Prostě oddechová zábava, třeba do vlaku :D na ukrácení dlouhé chvíle. PS: Hrozně mě potěšil konec v letadle. Pořadí série by bylo asi takhle: NZ1, NZ5, NZ2, NZ4, NZ3. ()

elanista1

Jedna lahodka. Uvodna vizia klasicky vyborna, nasledne nato prve dve umrtia perfektne natocene, atmosferou doplnene a krvou pozmacane. Quale pridal k tejto serii psychologicky prvok a zaujima sa o myslenie postav viac ako jeho predchodcovia, co vobec nie je na skodu. Musel som si dva-trikrat zakryt tvar, lebo niektore veci boli na mna dost /napriklad balancovanie nad klincom/. Celkovo velmi prekvapivy posun vpred, vratane zaujimaveho zaveru, kde uz mali tinedzeri proti sebe aj ludskeho nepriatela, nielen smrt. Druhy najlepsi Nezvratny osud po originale. ()

FREEWHEELER

Treba si odmyslieť TO, že ide o Nezvratný osud, TO, že všetci skapú, TO, že sme už pár chujovín v sérií videli, TO, že je to fakt brak, TO, že vždy je dobrá len jednička a TO, že je človek unavený z roboty. Scenár dostal kryšťálik v podobe polminútoveho odmenového finále, ale film zlý rozhodne nebol! A výborná úvodná scéna. ()

Unlimit

Tržby tohoto filmu odpovídají spíše tomu že už je to pátý díl a lidi už si na tento film takřka zvykli a šli na to do kina či si koupili dvd ,tak bych to viděl asi já , protože si nemyslím že tento film je nějako úspěšný .Podle mě to jde s nezvratným osudem už jen skopce.U tohoto zatím posledního dílu jsem se opravdu spíše i já nehororový typ pouze bavil s úsměvem na tváři. Nic nového , pouze vylepšené efekty možná trochu víc krve akorát jiný námět jak se to všechno seběhne. ()

DandaPiper

Za posledních 10 minut, kde je nám vlastně vysvětleno, že tento díl je matka stvořitelka celé série a závěrečného krvavého shotu musím hvězdičku přidat. ()

Honzulik

Opět mrazení po těle, které se u mně projevuje od prvního dílu. Už jsem si myslel, že u této série mě již nic nepřekvapí, ale i tento díl mě opět celkem dostal... ()

Martanecek007

Hm, tady už se asi nedá ani nic jiného vymyslet. Všechny díly mají stejnou zápletku se smrtí. Některý díl je lepší, některý horší. Tohle je jeden z těch horších a to hlavně kvůli "béčkovým" počítačovým efektům. Já na to fact nemohla koukat. Co se příběhu týče, mají scénaristé asi největší práci s tím vymyslet úvodní scénu, jaká bude vlastně vidina hlavního hrdiny, který pár lidí zachrání... Hm zachrání, nezachrání... Nu, doufám, že další díly už nepřijdou. ()

pida123

Čtyřka a pětka docela promakaný, hlavně ty krvavý scény, ale jinak nic moc, ale zas je to lepší než 1 a 2, ale pořád horší než 3. Tři hvězdy, ale se sakra odřenýma ušima. Docela mě překvapilo, že poslední díl ze série Nezvratných osudů navazuje na ten první - takže defacto je pátý díl první. Trochu na makovici, ale u takhle velkých sérií nic neobvyklýho, škoda že to člověka pak nasere a celkově mu to otráví zážitek z toho filmu. Tohle by neměli dělat, ale asi už jim došli nápady a nevěděli jak ty dva zabít - no tak je šoupli do letadla, co vybouchne v prvním díle. Ach jo. ()

klichem

Je to rovnaka blbost ako vsetky diely predtym. Ale aj tak si to pozriete s tesite sa na drasticku smrt kazdej otravnej postavy filmu. ()

vodkasesemte

You should apologize. Why? Doesnt matter. Look at me. Whats my name? Look away. Whats the one thing we cant recycle? Wasted time. Way to show some initiative. Something I do to relax me. Shes superstitious. This is the major liability issue. I just had a hunch that something bad was gonna happen. Death doesnt like to be cheated. You see the crazy shit those gymnasts do. I m surprised it doesnt happen more often. Amber, is that weird sound on your end or (to si zapamatuju)? Uh-huh. What happened to the younger version of you? Killing ppl to survive death list. ()

Kokutek

Moc líbilo. Vyvražďovačka pana Osuda s paní Smrtí funguje dobře, jako správnej ouchyl jsem se těšil na každou další smrt. Předvítalelný jak hřmění po blesku a jednoduchý jak Pepek Vyskoč, ale funguje skvěle. Až na ten nečekanej konec, kterej mile překvapil neholywoodským nehappyendem. Výborný. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání