Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Naghavi

Ještě mne tato série neomrzela...I když se děj nedá brát vážně, je to pro mne docela napínavá podívaná, vždycky čekám, jak se ''smrt'' předvede tentokrát a vždy je to efektní...70 % ()

homer91

Asi třetí nejlepší film v sérii "Nezvratných osudů". Nejlepší byl první díl (hlavně originálním pojetí), druhý díl byl vybroušený, lepší a tento přišel zase s novým nápadem, který ale trošku pokulhává (závěr filmu). Takže děkujeme za film šesté pokračování? Ne, děkujeme, leda s novým originálním (OPRAVDU ORIGINÁLNÍM) nápadem. ()

halberdier

Oproti slabé čtverce určitě zlepšení. Úvodní scéna zničení mostu je dobře natočená, jednotlivé smrti jsou celkem originální. A konec obsahuje zajímavý vtípek. Otázkou je, zda má tato série ještě co nabídnout v případě, že by vzniklo další pokračování (což dle tržeb není vyloučené). ()

Braga

Od tohoto dílu jsem čekal opravdu víc , lehké sklamaní ale zas takový propadák to nebyl některé akce byly velmi povedené . Tento díl mi moc jako horor nepřišel , dávám pouze 3" ()

st4nford

Po docela nudné trojce, ve které nebyl žádný progress v ději a hodně špatné čtyřce byl tohle velice dobrý počin. Originální vraždy, sem tam i humor a herecké výkony byli docela obstojné. Hlavně sem mi líbilo propojení s prvním dílem. To bylo hodně dobré. Kdyby tento díl nahradil už v pořadí třetí díl, byla by to skvělá trilogie, ale aspoň tím zachránil celou ságu. Kvalitu prvního dílu to nedosahuje, ale zhodnul bych se na tom, že je to na úrovni dvojky, která je taktéž velice dobrá. ()

gpx

Kruh se uzavírá. Starý známý schéma, nová dávka cyničnosti a další sada brutálně zmasakrovaných teenagerů. Silnou stránkou efdépětky je i její genderová vyváženost. Tady ženský gebnou stejně jako chlapi. Konečně rovnoprávnost!!! Hurá. #NEZÁVADNÉ ()

bulawaio

6/10. V pátém "osudu" jsme se konečně dočkali nějaké slušné nástavby (tedy alespoň ke konci), to to trvalo. Rázem tenhle snímek nebyl tak debilní jako jeho nedávní kolegové. Po jedničce můžete klidně přeskočit rovnou k tomuhle dílu a o nic nepřijdete. ()

Jason13

Po žalostné čtyřce jsme se dostali zase o pár latěk výš. Úvod na mostě výborný a scénu v tělocvičně jsem si pustil hned několikrát.. Navíc je tu závan svěžího nápadu, což se zvlášť u téhle série musí ocenit.. :) Přesto doufám, že kruh, který se nám tady pěkně uzavřel (proti zakončení nic nenamítám) už zůstane uzavřený!! Pořadí oblíbenosti: FD1, FD2, FD5, FD3, FD4 ()

Saxos

Pokračování ve stejném stylu předchozích dílů. Žádný nový nápad. Jediná změna a pokrok je 3D zpracování, ale žádná bomba. Tímto snad už nezvratný osud dostihl pokračovatele kvalitní jedničky a je konec. ()

kishi_SO

uz som stracal trpezlivost s touto seriou. A v tom prisiel blesk z jasneho neba. Priamociare, bez zbitocnych kecov. Dej sa plynulo odvijal, nezabrzdoval sa prilisnou detailizaciou osobneho zivota postav, az sa nakoniec dostal k celkom efektnym a napaditym "nehodam". Zaver ma prekvapil, prijemne! ()

Tuty

Možná se napopáté mohlo podařit vnést do scénáře trochu inovace, už úvodní osudové zborcení mostu (jakkoli působivě to vypadá) působí tak trochu jako vaření z vody oproti prvním dvoum, možná i třem dílům, ale vem to čert, když se na to tak dobře kouká. Uvěřitelnost následujících nehod se podařilo jakž takž udržet v mezích lidského chápání a jakkoli jsou některé postavy scénáristicky hloupé a bez většího nápadu (pryč je i ta nápaditá snaha se zachránit, atmosféra jedničky je taky někde jinde), na pátý díl je to víc než důstojné pokračování jakkoliv předem víme, co bude následovat... ()

PatrikP4

Ona úroveň Nezvratného osudu pomalu ale jistě klesala... Samozřejmě sledovat to co se děje a jak se to stane, je zajímavé jak to někdo dokázal vymslet... Já jen doufám že to byl poslední díl celé série a že to opravdu ukončily... ()

BigBrother

Nezvratný osud má asi nejpitomější premisu ze všech hororových frančíz a tudíž je pak i děj děravý jako hlava jedné z filmových postav. Veškeré nekrvavé scény jsou jen nezáživnou výplní mezi vynalézavými způsoby, kterými si pomstychtivá a sadistická smrt bere hrdiny zpět. Nicméně to nijak zvlášť nevadí. Nezvratný osud 5 je odpočinkový film na večer s velmi působivou úvodní scénou. Díky ní je to o hvězdičku navíc. ()

Mangano

Tak jako sledovat to samé 5× po sobě začíná být trochu nuda. Na odpad to ale pořád rozhodně není. Oproti předcházejícím dílům se trochu zlepšily vizuální efekty a Nicholas D'Agosto je mi extrémně sympatický. I přesto víc jak jednu hvězdu dát nemůžu. Alespoň díky tomuto pokračování teď vím, že opakovaný vtip přestává být vtipem při jeho pátém provedení. ()

david141474

No co bych k tomu řekl, určitě je to lepší jak 4. Začátek je taky opravdu skvělej, třetí nejlepší. Děj je úplně stejnej jako v prvním díle, jak je zvykem. Postavy nic moc, jedna se dokonce vrátila po prvním a druhým díle. Herci celkem ujdou. Soundtrack opět nezazněl, jak je zvykem. Úvodní titulky byly mnohem lepší než ve čtvrtým díle. Finále filmu je otřesný a finální scéna v letadle je výsměch povedenému prvnímu dílu. Tato scéna je absolutní odpad a kdyby se vystřihla nic by se nestalo, navíc to měl být největší zvrat ze všech pěti dílů, no tak to vůbec. Byl to příšernej zvrat 6/10 Hroznej zvrat. ()

Luciaaas2

Nejlepším a nejzabavnějším dílem je pro mě dvojka, jednička je originální, 3-4 díl shit a 5 díl se konečně vrací ke kořenům a vydařil se. Což sem už nedoufal, že bych si mohl nový Nezvratný osud užít. Pokud se chystá 6.díl, tak ho rád přivítám. ()

Legi36

Film má 71%??Takové hodnocení nemněli ani předchozí díly.Obšlehnutý scenář z předešlých dílu.Tenhle díl mně teda vubec nenadchnul a ničím novým nezaujal.Kdo jste viděl všechny díly tak Vás tady vubec nic nepřekvapí.Mnoho lidí nadchla scéna na mostě.Nezlobte se ,ale viděl jsem o třídu lepší scény. ()

Ajfist

No co dodat. Je to už stále dokola. Jeden má vizi, ostatním zachrání život a ti pak popořadě umírají. Už bohužel nic nového. Tohle už je jen stále znovu nastavovaná kaše. I když se tvůrci snažili a vizuálně to bylo povedené, zvlášť ten padající most na začátku, tak jinak už to bylo vcelku zbytečné. ()

Drky

Final Destination 5 již ničím nepřekvapí a to co zde bylo nového tak již taky nepřekvapilo. Některé scény byli opravdu docela povedené, ale to bylo tak všechno. Je to stále se opakující klíšé, některé smrti již byly tak vyumělkované a přehnané, to už ani nebyly náhody, ale zhovadilost tvůrců. FD 5 je série která ani neměla být, mělo zůstat pouze u prvního dílu. Je ovšem pravdou že dnešní komunita si takovéto filmy žádá a proto je taky dostává. FD 5 nemůžu jen odsuzovat, bavil jsem se u ní a ani mě to nepohoršovalo, při každé smrti jsem se vždy od srdce zasmál. Hodnocení 2* a 50%. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání