• cheyene
  *****

  Velkolepá historická romance se skvělým dějem s mnoha silnými momenty, unikátními hereckými výkony (zde bych chtěl vedle hlavních hrdinů vyzdvihnout Hattie McDaniel), úžasnou hudbou, která dotváří jedinečnost jednotlivých scén, perfektně zaranžovanými scénami a neskutečně dokonale prokreslenými charaktery postav, z nichž jsem si nejvíce oblíbil chůvu, Rhetta Butlera a Melanii. Jih proti severu je snímek velmi dlouhý, avšak ani při svoji stopáži nenudí. Zub času se zde samozřejmě podepisuje, ovšem stále jde o nadstandartní podívanou, u níž se lze oprostit od stáří filmu a plně si užívat oněch 238 minut. Dle mého názoru šlo o nadčasový počin, který předešel svoji dobu o dobrých 10 let!(14.1.2011)

 • Kass
  *****

  Když se řekne Hollywood, vybaví se mi Clark Gable líbající Vivien Leigh...(29.10.2007)

 • iamek
  ***

  Matty vše vystihl. Šarm herců zachraňuje celý tenhle snímek, ale tohle je zatraceně málo na osm oscarů.(9.10.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Málokdo ví, že slavný snímek Jih proti Severu měl původně celý režírovat George Cukor, jenže se nezalíbil svým zaujetím a typickým přístupem k hercům Clarku Gableovi. Ten intervenoval u produkce a film pak byl rozdělen mezi několik režisérů. Vrtochy hvězd neznaly mezí už ani v tehdejší společnosti. (LiVentura)

 • - Režisér Victor Fleming v průběhu natáčení odskakoval natáčet Čaroděje ze země Oz (1939), kdy za něj přebíral režii  producent David O. Selznick. (M.B)

 • - Hattie McDaniel byla první černoškou, která byla nominována a dokonce i obdržela cenu Oscara. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace