• sinp
  ***

  Monumentální dílo, proti tomu nenamítne asi nikdo. Zvuková a vizuální stránka je naprosto dokonalá, jenže tu zatracenou dějovou linku plnou těch nejpokleslejších klišé v režii nesneitelné Vivien Leigh nerozdýchávám. Clark Gable dělá mnohé a některé scény (hlavně s první poloviny) prostě jsou klasikou. Ale jako celek? Ze zvláštního důvodu je mi tenhle snímek nesmírně protivný. To se pak moc dělat nedá...(14.5.2006)

 • xxmartinxx
  ****

  Velmi, velmi, velmi dlouhý romantický příběh, který zachraňuje vypiplaná vizuální stránka a vkusný konec, který trochu napravil ty galony cukru, které obsahuje zbytek. Nevím, nakolik si všechen ten úspěch zaslouží. Je to velkolepý film, ale až moc rozvláčnělý, divadelní a pilcherovský na pět hvězd.(16.5.2010)

 • packa
  ***

  Tento film ale sakra zestárnul. A jen proto, že se jedná o tzv. klasiku, nebudu nadhodnocovat. Před sedmdesáti lety bych byl nadšen, dnes jsem se nudil.(23.10.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Během natáčení kouřila Vivien Leigh čtyři krabičky denně, zatímco Clarke Gable kouřil tři, prý celou svou hereckou kariéru. (Kulmon)

 • - Film první týden vydělal 1 000 000 dolarů. Společnost CBS zaplatila za 20 let vysílání 35 000 000 dolarů. (M.B)

 • - Autorka literární předlohy Margaret Mitchell osobně schvalovala interpretaci Scarlett v podání Vivien Leigh. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace