Třicetiletá Annie (Kristen Wiig) má za sebou těžké období, ale život se jí nečekaně obrátí naruby ve chvíli, kdy jí nejlepší kamarádka Lillian (Maya Rudolph) pověří přípravami na její svatbu. Starostí je s tím až nad hlavu, Annie se přesto s odhodláním ujímá skupiny nedočkavých družiček (Rose Byrne, Melissa McCarthy, Wendi McLendon-Covey a Ellie Kemper) a společně se vrhají do svatebních příprav, během kterých ale nic nevychází podle plánu. (Magic Box)

jadran90

Ženy si sobě daly asi slušný dárek a pokud mezi ně patříte, zvyšte si mé hodnocení možná i o dvě hvězdy. To co je pro muže Pařba ve Vegas, to budou pro ženy Bridesmaids. Pro mě je to ale jasné zklamání. Škoda i toho nepřesného překladu názvu. V první řadě, film ničím nevybočuje z už tak bohaté sbírky předsvatebních komedií. Souboj o hlavní družičku vás překvapí asi jako zjištění, že fotbalová Sparta po sezoně změní trenéra. Občas se něco podaří, občas ta tlustá družička hodí slušnou hlášku, občas vás pobaví scény s policistou. Jenže u scény, kdy se jedna družička "vyprazdňovala" do umyvadla a další dvě zvracely do záchodu mi teda rozhodně do smíchu nebylo. Režisér Feig zručně pracuje se vztahy mezi holkami, ale ty údajně zábavné scény působí většinou nuceně a uměle. Kristen Wiig pro mě není natolik sympatická herečka, abych se na ní rád díval celý film, ale třeba si ji ještě oblíbím. Rose Byrne ho tam dostala a po Jackie Q dostala další roli sebejistě působící krasavice. Pamatuji si ji hlavně z uplakaných rolí jako ve Sunshine nebo Troja, tak konečně vychází na svět její půvab. Zbožňuji ji, ale tentokrát jí to úplně nesedlo. Možná to chtělo větší mrchu.:-) Bezkonkurenčně nejlepší je Chris O'Dowd, který se tu naopak našel. Dokonce ve filmu pracuje s notebookem, tak snad ho nemusel vypínat a zapínat. Jenom mě zděsilo, že ho dabuje pan Táborský, kterého mám moc rád, jenže jeho hlas jde k Vy víte komu, ale k o dvacet let mladšímu Chrisovi ne. Nicméně Dowdova postava mi k filmu moc nepasovala a závěrečné usmíření s hlavní hrdinkou bylo víc než odfláknuté. Hodnocení: 35% ()

sulda007

no pořád to bylo míň trapný jak hangover, ale stejně teda žádná sláva, tenhle humor jde naprosto mimo mě, celkem mě bavila jen ta silná žena :D ()

Shredder

Po uplynuti prvych 20 minut som bojoval so silnou tuzbou predcasne vypnut film a ohodnotit ho ako odpad. Po dalsich dvadsiatich tato tuzba este zosilnela. Postupne sa naslo zopar usmevnych momentov, ktore ma presvedcili vytrvat do konca, ale to, ze film bol navrhnuty na 2 Oscary, ziskal 10 roznych oceneni a bol nominovany na dalsich 42 je pre mna zly vtip. Situacie, ktore by mali byt zabavne su vacsinou len trapne a zbytocne hnane do absurdnych extremov, hlavna hrdinka je nesympaticka a dej sa da rozdelit na dve casti - predvidatelna nuda a "zabavne" scenky. Cim su vlastne Bridesmaids vynimocne? Odpoved je jednoducha - absolutne nicim. Dobra komedia potrebuje bud vyborny scenar, alebo osobnosti, ktore ju dokazu utiahnut, pricom samozrejme najlepsie funguje ak sa v nej fuzionuju obidva spominane prvky. V tomto pripade nam naservirovali partiu nevyraznych tvari a porciu biedneho klise. Co uz, dviham palec hore aspon za zensky Fight Club. ()

baltik

No tak jsem se do toho pustil a shlédl to... Koment? No víte je to prostě holčičí film, ale i přesto kdyby vás třeba přítelka, převaha žen v domácnosti nebo podobná situace kdyby nastala tak si nezoufejte, ono se to dá snadno přežít a nejspíš se i zasmějete pže to není úplně špatná blbost. ()

john.h

Ale tak jo, docela sranda. Spatne ale je, ze o nejvetsi vtip se postavila totalne vedlejsi postava s hlaskou o tenisu a reklame na tampony. ()

Šňůra

Jako chlap jsem k téhle "ženské" komedii přistupoval s mírnou skepsí, ale pravdou je, že jsem se bavil prakticky od první minuty. A vydrželo to po celé dvě hodiny. S humorem je to těžké, ne každému vše sedne, ale mě tohle sedlo výborně - vtipné, svěží a chytré. Kdoví, jestli bych těch hvězd nedal pět, kdybych byl ženská. ()

Voorhees

HOLKY NESEROU! Všechno v nich se vyloučí do atmosféry a vrací se v podobě ranní rossy a duhy! Za tenhle pokus o zakrytí jejich zrůdnosti film ohodnotím šedesáti procenty. Odpusťte si ten záchodovej humor. ()

boo-boo

Nevravím, že to bolo zlé. Lenže žiaden klad nevyváži to neskutočné trápno, ktoré naviac niekto ani za toho boha nevedel adekvátne načasovať a tak každá scéna trvá raz toľko ako je znesiteľné. Každá. ()

Misulka93

Tip na tento film jsem našla na internetu v článku s názvem "Top10 filmu od roku 2000", takže jsem čekala pecku! Pecka přišla ovšem v úplně jiném duchu, nez jsem si myslela... Bylo tam pár vtipných momentů, ale jinak to bylo lehce nechutné, zdlouhavé a s předvídatelným koncem. Nevím, kdo zařadil tento kousek do To 10 od roku 2000 ☺ ()

TaNya_

Imdb nechali hlasovat lidi o 10 nejvtipnějších filmů a tohle skončilo tuším na šestým místě, tak sem si řekla, že to vyzkouším. Panebože takovou sračku sem už dlouho neviděla. Úplně přemrštěná stopáž, scény který měly být vtipný byly mega trapný, hlavní postava otravná a do toho ty ostatní stupidní družičky. Upřímně nejlepší část filmu byla někde za půlkou s tím poldou, protože tam už se nesnažili narvat nějaký rádoby "gagy". ()

uodevr

Stoprocentně babský film a já coby majitel penisu se u toho stoprocentně bavím. Kdepak mýtus, je to holá skutečnost. Mám dojem, že u lákání policejní pozornosti jsem si málem i cvrknul. Ale jo, sem tam z toho kouká fekálnost, krom těch třech nejdůležitějších tu ostatní ženy mají pramalou váhu a je to mnohem delší, než to muselo být. Ale jinak jsem se opravdu bavil výborně. A po vyřčení "Are you fuckin' kidding me?!" je Kristen Wiig úplně ňam. >_> ()

Brumlak

Já se bavil a řehtal. To je myslím pro žánr komedie to podstatné. Nebyl to trapný smích ani ze soucitu. Bylo to spontánní. ()

Mr.Roman

Veľmi dobrá a vtipná komédia, nielen pre ženy. Stručný komentár, no v trhu preplnenom neinvenčnými komédiami, resp. nevtipnými filmami, ktoré vsadili na známe tváre, je zároveň veľmi vzácny. ()

Sagisia

Já vím, já vím...čtyři bludišťáci jsou možná moc - na to, že je tam jedna opravdu nechutná pasáž a občas film sklouzává do trapnosti. Nesnáším to. Jenže je tu taky spousta výborných a vtipných momentů, který prostě převažujou. Už dlouho jsem se u filmu takhle nenasmála. Navíc Annie je hrozná sympaťanda a Rhodes jakbysmet. "Čau, já jsem Helen, Potkala jsi už Lillian? Je to moje nejlepší kamarádka.Známe se už pět minut." ()

MaxForValue

Čakal som nejakú komediálnu road trip v štýle Hangover, dostal som celkom príjemnú drámu, ktorá miestami pobaví, miestami poučí a hlavne je veľmi dobre charakterovo rozmanitá. Kristen Wiig odviedla veľmi slušný kus práce a ukázala, že je nesmierne univerzálna ako v komediálnej polohe, tak i v tej vážne. Celkom príjemné prekvapenie. ()

ratpile

První polovina byla ujetá, ale stravitelná a místy fakt vtipná ("Bojíš se smrti?"). Ta druhá už byla jenom přehlídka klišé a ohraných postav. Oscarová nominace za scénář je ale sakra velký WTF. ()

Berry0153

Američani jsou prostě exoti, ale tohle je snad první film, kde mám pocit, že jsi udělali prdel sami ze sebe. Ač to mu opět nechyběla notná dávka prasáren a typických gest, má to něco do sebe. Při scénách v autě jsem se válela smíchy. Bavilo mě to a to je přece na komedii to hlavní :-) 75% ()

konysua

Scénář si zaslouží svůj obdiv. Zrovna teď jsem měl takové filmové období, že mi dialogy přišli jako kdyby postavili 3 děti s downovým syndromem před kameru a řekli "tak tam hodně nějakou improvizaci". A právě proto jsem byl maximálně nadšen ze slovní náplně tohoto snímku. A ty trapasy. Je těžké pomyslet na to, co bych dělal, kdyby se mi to taky stalo. Nejspíš bych to přirovnal k prcičkám s ženskýma, které mají vytříbenější vkus a pár let navíc, které rozhodně neuškodí. Scénka s Terry Crewsem byla parádní a kdykoli když se objevila Melissa McCarthy, dostával jsem křeče do břicha. 8/10 ()

Scarlett Johansson a mrtvý striptér

Scarlett Johansson a mrtvý striptér

29.08.2016

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Seznamte se s Krotitelkami duchů

Seznamte se s Krotitelkami duchů

28.01.2015

Třetí díl Krotitelů duchů se chystal tak dlouho, až od něj studio Sony ustoupilo a raději zvolilo cestu rebootu. K tomu se rychle dostal Paul Feig, režisér úspěšných komedií Ženy sobě a Drsňačky, a… (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni