Středoškolák Nathan Harper trpí návaly zlosti a sám sobě připadá cizí. Nevychází příliš ani s rodiči, kteří jsou na něj přísní, a navštěvuje psycholožku Bennettovou. Když se spolužačkou Karen pracují na školním referátu o pohřešovaných dětech, najdou na internetu fotografii malého chlapce. Na stránce simulující jeho dnešní podobu objeví Nathan sám sebe. Zjistí, že se jmenuje Steven a jeho rodiči jsou Lorna a Martin Priceovi. Spojí se on-line s adresou, ale netuší, že je odposloucháván muži kolem bývalého agenta srbské tajné služby Nikoly Kozlova. Ti záhy přijdou k nim domů, zabijí matku i otce a vyhodí dům po povětří. Nathanovi s Karen se ale podaří uniknout... Nathan volá policii, ale na lince se mu ozve agent CIA Frank Burton. Nathan je nedůvěřivý. Nakonec Nathanovi i Karen pomůže psycholožka Bennettová, která pracuje pro CIA. Harperovi byli také agenti. Nathanův pravý otec Martin Price je nezávislým tajným agentem a podařilo se mu ukrást Kozlovovi seznam pětadvaceti politiků a důstojníků CIA, kteří někdy prodali státní tajemství. Kozlov chce Nathana dostat, aby mohl Pricea vydírat a získat seznam zpátky... Nathan s Karen dostanou od Bennettové adresu, kde se mají zatím ukrýt. V bytě, který patří Martinu Priceovi, sebere Nathan pistoli a mobil. Když oba zjistí, že jsou jim CIA i Kozlov v patách, prchají odtud... Nathanovi se podaří několikrát odrazit útok Kozlovových mužů, pak ho najde Burton se svými muži. Nathan mezitím zjistí, že na mobilu z bytu je otcův seznam. Dojde mu, že je na něm i Burton, který se ho snaží dostat dřív, aby své jméno vymazal. Když je pak napadne Kozlov, Nathan s Karen znovu utíkají. Kozlov Nathana kontaktuje a vyhrožuje mu zabitím jeho přátel. Nathan mu řekne, že mu seznam vrátí, a dá si s ním sraz na stadionu během baseballového utkání... (TV Prima)

Kosmik 1

Půvabná a sexy Lily Collins, kterou už jsme mohli jednou vidět ve filmu Zrození šampióna. Nesympatický a pro mě totálně nezajímavý Taylor Lautner, který se spíš hodí do dojáků pro pubertální nebo předpubertální holky. Celkový dojem tedy průměrný, když k tomu ale připočtu ten divný amerikanismus a pocit, že to všechno už jsem jednou někdy někde v nějakém jiném mnohem lepším filmu viděl, vzejde mi něco, co mi nestojí za to, abych viděl v budoucnu znovu. Lehce zapomenutelný snímek. Oceňuji fakt, že Karen není příliš hysterická, tedy ne tolik, abych ji za to musel utrhnout hlavu, takže na ní byl příjemný pohled, což už jsem vlastně zahrnul v bodu jedna, takže ne další hvězdičku už vážně nepřidám. :) 45% s přimhouřenýma oběma očima... ()

Guzo

Už podle obsazení jsem si dovedl udělat obrázek o tom, jaký film bude - klasický akční film pro teenagery, kde opravdu divákům nedovolují přemýšlet (jinak by ty díry ve scénáři byly dost na pováženou). Psychicky jsem se obrnil před Lautnerem a.. Ono to šlo. Samozřejmě, že se nejedná o film roku ani to asi jen tak někomu nenaruší žebříček nejoblíbenějších filmů, ale ty odpady tady nechápu. Nikdo snad na to nenutí nikoho koukat a opravdu není těžké dopředu uhodnout, jak bude (celý) film vypadat. 5/10 ()

Pecival

Prvních dvacet minut ala beverly hills je poměrně zábavná fraška, pak trochu akce, kdy jsem si skoro říkal, že by to nemuselo být tak strašné, ale jak vyřknou hlavní zápletku jsou naděje v trapu, pač ta je teda fakt kvalit mrzkých. Nicméně film má jakýs takýs spád a přes opravdu ultimátní počet logických a jiných bot se koukat dá. Jinak je hezký, že po maníkovi jde jak CIA tak nějací Srbští pašeráci, ale vystopovat ho podle mobilu nezvládne ani jeden. Co se Lautnera týče je prkenej, ale co ... plátno už sneslo lecjaký herce. Překvapující je počet známějších herců ve vedlejších rolích. ()

jenik71

Lautner mi moc sympatický není a určitě bych si v jeho roli dokázal představit vhodnější typ herce. On totiž moc hrát neumí. To mi ale nezabránilo se na tenhle film podívat. Zápletka je docela nápaditá, jenže tvůrci z toho nedokázali nic moc vyždímat. Škoda - mohlo to být mnohem lepší, ale také i horší. Prostě taková tuctová jednohubka. Nic víc, nic míň. ()

ZkuKol

Je to utrpení dívat se na známá herecká jména, která se snaží odvést svůj standard a přijde Taylor a zatváří se jako napůl přejetý pomeranč (herecké kurzy na youtube nejsou žádná hitparáda). Singleton doufal že se sveze na deilitě teenagerů, kteří Lautnerovi sežerou všechno, takže se vykašlal na akci, nedonutil Lily ani jedné trenky napínající scéně, odvrhl hrdinský zásun a scénář mu nejspíš namalovali nohama děti v mateřské, když měli zrovna slabší chvilku. Je to prostě peklo, které vypadá i na 35 mega lacině je v něm málo akce (a když tak stojí za prd) a spousta zoufalého Lautnera, který chudák neví jak se prát, jak se tvářit, jak chodit, co s rukama. Taylor by měl asi zkusit porno, bez trička se holkám líbí a chlapy budou koukat na zbytek, jen ho nikdo nesmí zabírat na ksicht, protože i jeho kokot je větší herec. Prostě on není on, ale na začátku si stáhne triko, takže holky - co řešit?!... 10% PS: díky bohu to nevydělalo, takže Lautner už hlavní roli nedostane... ()

sedm.1

Zábavná akční teen jízda. Parádní tempo, fajn zápletka, skvělé obsazení, prostě nemám co řešit, já se skvěle bavil. Dle místní drtivé kritiky mi to spíš přijde, že to celé doplatilo na davovou hysterii vůči Tayloru Lautnerovi z Twiligh ságy. Já s ním neměl ovšem problém už ani tam a i zde si drze troufnu tvrdit, že podal velmi sympatický a pro hlavní roli důstojný výkon a věřím, že má před sebou slibnou budoucnost. Když už jsem u toho obsazení, celkově mi zde jinak přišlo velmi dobré, především Nyqvist je hodně působivý, jedině snad Lily Collins a opět to její děsivě brežněvovo obočí mě nehorázně vytáčelo. Jak jsem ale zmiňoval, zápletka mi nepřišla zas až tak obehraná, nebyla sice ani nijak vyjímečná, či jinak zajímavá, ale měla jak hodně výrazný spád, tak napětí a koule a poměrně i dost akce. Vytknout bych mohl snad jen slabší zpracování soubojů, kdy se zas bohužel předháněli kameraman se střihačem, který z nich toho víc zmrší, a pak i naprostou absenci krve. Chápu, že jde o film právě především pro mladé publikum, ale zde se posraného ratingu zalekli tvůrci už vážně moc a spoustu záběrů a scén tím přišlo naprosto o šťávu a působivost. Já jsem ale jinak s filmem velmi spokojen, hodně mile překvapen, jde o poměrně dost našláplou a zábavnou jízdu, kde se pořád něco děje, zkrátka to je nenáročná, ale velmi příjemná a svěží oddychovka, takže lehký nadprůměr. ()

marrjaana

Stejně jak patizonovi sem se rozhodla i vlčkovi dát jinou příležitost než jen stmívání, aby mi dokázal, že umí i něco jiného, než si sundávat triko. Trvalo asi minutu, než si sundal triko a převědčil mně, že to je jediný jeho talent. No a asi aby neměl takový šoky z toho, že ho obsadili do něčeho jinýho, než do stmívání, tak mu jako partnerku místo sněhurky vybrali Sněhurku. ()

remy

Taylor Lautner mi do role hlavního hrdiny moc nesedí. Při jakékoli akci, která se na Lautnera valí jako přívalová vlna se bojím toho, aby se nezměnil ve vlkodlaka Jacoba. Když se tohoto pocitu zbavíte, vrazíte mu místo drápů pistoli do ruky a oblíknete ho jako agenta, dostáváte poměrně slušné akční drama. Určitě šlo z celého příběhu vyždímat víc akce a lepší zápletku, která na 1čku nestačí. Navíc finále filmu bylo zklamáním. Pořád čekáte něco velkého, ale to nepřichází a nepřichází.. Bez dechu jsem sice nezůstal, ale určitě to není špatná volba na večer. //70% ()

Wicky

Tohle mohlo být o hodně lepší.Lautner je ve filmu fajn ale zpracování filmu je trochu ubohé.Málo akčních scén a hrozně krátké.Je to škoda.30% ()

Seti

Příběhem devadesátkové akční béčko přizpůsobené současné teen vlně. Zcela fatálním omylem tvůrců byl nápad založit film na starpower twilighťáckého vořecha Taylora Lautnera. Jak se totiž ukázalo, tak žádnou starpower nemá a navíc se potvrdil fakt, že umí hrát asi jako čerstvě rozkvetlý tulipán (nikdo mu nemůže upřít slušnou akční muskulaturu, ovšem jeho výrazový rejstřík obsahuje pouze zamračeného a smějícího se smajlíka, a sledovat ho při plačící scéně je vážně úsměvný zážitek). Nejsem žádný hater a proti Lautnerovi v podstatě nic nemám, ale když si uvědomím, kolik úsměvů mi během sledování Abduction na tváři vykouzlil, tak se musím podepsat pod tvrzení, že pasovat ho do role Arnolda, Slye nebo Jeana nového tísíciletí je čiré bláznovství. ()

666Carnage

Taylor Lautner má tu smůlu, že se oběvil v Twilight a tim je u všech skoro téměř odepsaný. Ale tenhle film má velké ALE protože ten film je dobrý. Akční podívána se CIA a tajnými agenty z Ruska. Ze začátku se pěkně rozehřejete a pak se vezete na vlně akce, no proč ne. Mě je ten kluk nesympatickej a to jsem Twilight ani poádně neviděl. Ale to nemění nic na tom, že tohle zahrál dobře a umí kolem sebe docela slušně kopat. Sigourney Weaver ty holka jedna ušatá, ty jsi nejdřív zde roztočila srandu s vlkodlakem z Twilight a o rok později jsi dělala jak jsi ze CIA a dala jsi druhé kolo s novým Supermanem. Jo a musim říct, že oproti filmu "S Ledovým Klidem" jsme se nenudil. :) 60% ()

iXtr3m3

Slabučký film, ktorý chcel vystaviť akciu na mladom zobáku z Twilight ságy, čo však v Twilight ságe vyzeralo namakano, tak v inom podaní je to slabota. Škoda, pretože ostatný casting bol skvelý. ()

Junglista

Pro začátek - kdo tohle srovnává s Bournem (co se týče obsahu), měl by ty drogy vysadit. A jinak je to rádobyakční film s nehrajícím křečkem, Sigourney, která se asi dostavila ke špatnýmu štábu (má zapotřebí hrát v takovejch kravinách?) a s přítomností snad všech klišé co v těchhle filmech existujou. Nevim co je to za oblibu situovat finální scény na stadiony. Jediný co za něco stálo bylo prvních asi 20 minut a to jenom pokud ten metrouš nebyl na scéně (takže možná pár vteřin). A překlad originálního názvu je taky super, příště můžou třeba Jurskej park přeložit jako Byl jednou jeden dinosaurus. Původně sem chtěl dát dvě, ale budu zlej. ()

divak84 odpad!

achjo, a to jsem Lautnera nikde jinde neviděl (ne fakt tfajlajt nesleduju). říkam si, třeba to fakt bude bourneovka, když ještě chodil na výšku a vono hovno. opravdu těch rádoby pohledů do jeho ksichtu bylo až moc a až moc z nich byly k smíchu.. trénink s fotříkem byla jedna jediná věc, která mě nerozesmívala. finále bylo asi 20 sekundové, včetně popcornové žranice, která křupala jako chipsy. brežněvova dcera ve filmu způsobila takovou vlnu smíchu či znechucení, jako ani babky v slunci seno. ten "thriller" oprvadu nefungoval, tak jak má, rozhodně se Lautnerovi nedalo věřit, bohužel. scena kde drsnaci rozstříleli kavarničku, oba velmi smart-ass poldové zavřeli očka a pak vystříleli všecky zlé pány, byla oscarová... zvlášt když oba leželi celou dobu střelby schovaní zatímco zlí hoši stříleli vyhradně kamis do poliček 2 metry vysoko.. achjo, tydle filmy jsou fakt shit... ()

Holina

Je to takový ten homosexuálně metrosexuální film. Lautner není herec a asi jím ani být nechtěl. Vypadá to, že na place se ocitl náhodou a jenom poslouchal kde má stát a kterým směrem má běžet. Ta holka, jejíž jméno ani nechci hledat, hraje hroznou krávu. Celý film je prošpikován patosem pro zlatou americkou mládež. Přitom námět, byť nijak originální, není zas tak špatný. Jedna hvězda za Molinu, Weaverovou, toho švéda a jednu akční scénu. Lautnera si už do filmu nedávejte pokud nechcete vydělat jen na amerických (a bohužel zřejmě i českých) pubescentkách. ()

Michael2807

Jediné co mě na filmu trošku vadilo, byla hlavní postava. Ale i tak je rozhodně příjemnější se na něj dívat tady než mezi teplými upíry. Byl jsem celkem příjemně překvapen. Příběh není nějak zvlášť originální, ale rozhodně je napínavý. I když chovám jistou averzi vůči Lautnerovi, film se mi velice líbil. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka