Jednou přinesla kořenářka starému králi zvláštní rybu. „Kdo ji sní, porozumí řeči zvířat“, řekla. Kousek ryby, i přes přísný zákaz, snědl mladý králův sloužící Jiřík. Král ho za to potrestal a poslal ho do světa, aby mu přivedl nevěstu, krásnou Zlatovlásku. Klasickou pohádku K. J. Erbena zná v Čechách, na Moravě a ve Slezsku snad každé malé dítě. Tato pohádka patří k těm nejmilovanějším už od roku, kdy se na našich obrazovkách objevila poprvé. Písničky napsali Angelo Michajlov a Eduard Krečmar. Zlatovlásku si zahrála Jorga Kotrbová (zpívá Jitka Molavcová) a Jiříka Petr Štěpánek. (Česká televize)

gezper

Ale tak proč ne, ač ke klasickým kouskům to má stále hodně daleko. Zlatá Zlatovláska z gramofonu .. [50%] ()

RomanT

Doslovný přepis s dialogy na úrovni dětských říkadel, jediným autorským přínosem jsou písně, kterých je ale příliš a jen jedna stojí za zmínku. ()

harryexists

Nelze objektivně hodnotit! :) Uznávám ale nestydím se, že jsem v dobrém slova smyslu vůči téhle pohádce předpojatá :) Ale když si ji zpíváte už od malička, umíte všechny texty nazpaměť a vzhlížíte k Jiříkovi, tak to snad ani jinak nejde. Nejmilejší na tom asi je nepřekombinovaný a jasný děj, správné morální zásady a ztotožnitelné postavy. ()

Tsuki003

Znám plno lepších, ale ještě víc horších pohádek, než tuhle. Písničky mě jako dítě trochu štvaly, ale teď už mi nějak nevadí. A ty zvířátka byly celkem roztomilý :) Skoro vždycky se ráda znova kouknu. ()

Saxos

To by měli Greenprasáci radost. Mravenci, ptáčci, šikovná rybka, moucha bonzačka a dokonce i zlatá paruka, vše umělé. ()

Logout

Buďte spokojení, Jiřík se nám žení Prý já za to můžu, tak to není Na co z toho jářku vinit kořenářku? Láska vyhrává! ()

Kozlowski8

K této pohádce jsem odjakživa cítil jakousi averzi. Jednak kvůli nesympatickému obsazení, jednak kvůli umělým zvířátkům a taky kvůli docela stupidnímu příběhu. Jenom červený zámek na vodě mi učaroval - nic víc. 25%. ()

moriero

Normálně, když jsem byl ještě děcko, tak se mi tato pohádka příliš nelíbila. Moc levné efekty, moc zpívání, "divná" princezna. Ale s odstupem času jsem obrátil o 180 stupňů. Písničky jsou opravdu krásné (Štěpánek překvapivě dobrý zpěvák) a už skoro zlidověné. A Margaret Houlihanová mezi svými 11 sestrami fakt vyčnívá: má neskutečně ladnou šíji a sexy podmanivý hlas (než ji začne zpívat Molavcová). ()

alky

Hezká pohádka, určitě patří k těm lepším...vždycky se těším na Peška a i na Holýho, ten je tak úžasně slizkej a nechutnej král a ještě když začne zpívat "jen já, jen já" prostě kouzelný! :) ()

vlastovka

Klasika která mně nikdy neomrzí. Chytlavé písničky si pamatuji dodnes. Jedině nemusím J.Kotrbovou v roli Zlatovlásky (brutálně vytrhané obočí a obludná paruka jí zrovna nelichotí). ()

CID7

Patří to mezi lepší průměr, pěkné písničky, exteriér-pékná Červená Lhota. Kotrbová-pěkná. ()

Tanulin

Milá pohádka o dobru a zlu.Štěpánek je tu tak mladý a tak hezký....princ jak vymalovaný....kde ale přišli na to, že Zlatovlásku má hrát J.Kotrbová to nikdy nepochopím :o) ()

juluch

čím som staršia, tým viac viem oceniť dobre natočenú klasiku s bonusom na záver - krásnou zamilovanou zrepovanou pesničkou :) - tak proč z toho jářku vinit kořenářku LÁSKA VYHRÁVÁ! ()