Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

Krásné pohádkové písně a pohledný Petr Štěpánek :-)) Jorga Kotrbová mi tam sice malinko neseděla - možná to bylo tou trochu divnou zlatou parukou, ale i tak je to jedna z pěkných českých pohádek, která patří ke sváteční klasice. https://www.youtube.com/watch?v=R9UqAn4m3-A(6.10.2014)

TV-film. Pohádka, která si získá srdce spíše svojí hudební stránkou.(6.11.2012)

Tak už to v našem zámku chodí každé ráno, každé ráno. Egocentrický král zpívá svým akvarijním rybkám, zlatým akvarijním rybkám. Vůbec je fixovaný na zlato. Ve svém pokročilém stáří se rozhodne oženit se Zlatovláskou. Využije toho, že jeho kuchař se provinil ochutnáním jídla, z čehož je patrné, že král o vaření ví starou belu, a že ten kuchař umí, jak už tak kuchaří obecně, jezdit na koni a může cestovat i na větší vzdálenosti a pošle ho Zlatovlásku hledat. Kuchař Jiřík úkol splní, ale co se tak stane, když se potkají dva mladí krásní lidé. Kvůli rybáři Třískovi byla tahle pohádka dlouho utajovaným pokladem českého filmového fondu. Díky Bohu, že už tomu tak není a čas od času se můžeme podívat, jak Jiřík plní úkoly, aby mu král Pešek dal jednu ze svých dcer, tu zlatovlasou, pro zlého krále.(25.8.2010)

Jako malá Lyli, jsem tuhle pohádku milovala. Díky ní vznikla moje nekonečná touha, stát se modrookou princeznou se žlutýma vlasama (těžce nepravděpodobné). Stojí za zmínku, že již tehdy jsem propadala lásce k zomboušům, i když z mrtvých vstalý Jirka, je na můj vkus málo olezlý. No jo, chutě se tříbily s věkem uživatelky. Z dnešního pohledu velké Lyli, dílko neztrácí nic na pohádkovosti a romantice, jen ty blond vlasy už mě moc nelákají (kecááám).(5.7.2014)

Československý pohádkový mírný nadprůměr. Výtečný Štěpánek, a pro mě nesympatická Kotrbová v podobě Zlatovlásky. 65%(26.12.2014)