Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

Hodnotil bych lépe, kdybych neměl averzi vůči "umění" (muzikálové zpěvy a tance) v pohádkách. To je ovšem moje soukromá záležitost, takže si klidně připočtěte jednu * navíc.(28.12.2010)

Jedna z těch nejhezčích pohádek, ne tolik kvůli zpracování jako písničkám, které se vpíjí do myslí diváků a mylšenky promlouvání se zvířaty a jejich vděčnosti, ze které pak pomáhaj svému zachránci. Je to pohádkové každým coulem, škoda jen že v té době, nebyly filmové triky takové, aby to bylo ještě lepší. I tak je to krásné.(9.7.2010)

• Hrabka

Tuto pohádku jsem viděl asi 2x a ani jednou se mi moc nelíbila. Ten styl, prostředí a hlavně závěrečné okamžiky mi moc neseděly. 50%(28.12.2007)

Pohádka se zpěvy. Pohádka s mnoha zpěvy. Pohádka s až příliš mnoha zpěvy. atd.(26.12.2010)

Chtěla jsem dát původně tomu filmu 3 hvězdičky, jenže pak jsem si uvědomila, že to je PRAVÁ POHÁDKA se zámkem, princeznou, hodným králem a zlým králem. Je to pohádka bez lítajících příšer, draků a čertů, zkrátka pohádka pro děti i dospělé. Vždyť to má tolik krásné hudby a pěkných písniček, z některých se staly evergreeny (Líbí mě se líbí...) Ne všechny supermoderní pohádky se dětem líbí. Děcka duše je stejná a pokud se nepřikrmuje absurditama, pak náhled je stejný ať se píše rok jakýkoli. Jedině co mě rozesmálo byla mrkající mrtvola (Jiřík leží na marách a prostě pevně zavřená víčka neustál). Ale toho si samozřejmě dítě nevšimne. Paní režisérka JANEČKOVÁ natočila milou pohádku.(28.11.2007)