Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

Pohádka, držící se zuby, nehty chvostu zlaté špice žánru, kam by možná měla patřit, ale díky jistým vadám na kráse nikdy nebude. Štěpánek je jako hrdina úplně plonkový, loutková zvířátka spíš trapná, pěvecké vložky falešné a jediné, co je alespoň trochu pohádkové, je zlý král.(15.12.2011)

V dětsví jsem tuhle pohádku viděl milionkrát a pokaždé jsem z ní byl unesen. Těžko říci, jak bych hodnotil po shlédnutí až nyní, ale vem to čert. Zlatovláásko, kráásko... rulez!(8.4.2009)

Pohádkový průměr poplatný době vzniku. Množství nechytlavých, otravných písní mě nutí vážně uvažovat o sejmutí hvězdičky. Víc zpívánek než dialogů, těžký opruz, ale výprava a obsazení to přece jen ještě udrží na snesitelné úrovni (s odřenýma prsama). V dětství byl dojem nejspíš lepší. 50%(14.6.2010)

Pohádka se zpěvy. Pohádka s mnoha zpěvy. Pohádka s až příliš mnoha zpěvy. atd.(26.12.2010)

Zlatovlásko, ty má lásko. Málem bych na tebe zapomněl. Je květnová neděle a já si jen tak "brouzdám" po CSFD a hledám filmy, které jsem ještě nehodnotil. A jsi to právě ty, Zlatovlásko. Vím, že jsem tě viděl, ale je to už velmi dávno. Doufám, že se v brzké době vrátíš do TV.(23.5.2010)