Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

55%(6.10.2007)

Chtěla jsem dát původně tomu filmu 3 hvězdičky, jenže pak jsem si uvědomila, že to je PRAVÁ POHÁDKA se zámkem, princeznou, hodným králem a zlým králem. Je to pohádka bez lítajících příšer, draků a čertů, zkrátka pohádka pro děti i dospělé. Vždyť to má tolik krásné hudby a pěkných písniček, z některých se staly evergreeny (Líbí mě se líbí...) Ne všechny supermoderní pohádky se dětem líbí. Děcka duše je stejná a pokud se nepřikrmuje absurditama, pak náhled je stejný ať se píše rok jakýkoli. Jedině co mě rozesmálo byla mrkající mrtvola (Jiřík leží na marách a prostě pevně zavřená víčka neustál). Ale toho si samozřejmě dítě nevšimne. Paní režisérka JANEČKOVÁ natočila milou pohádku.(28.11.2007)

Nebejt toho, že Zlatovláska není žádná princezní štramanda (a to mimochodem také málokterá je), nemám tuhle pohádku rád tak, jak by si možná zasloužila. Přitom natočeno je to krásně a spolu s hudbou patří mezi ty, které málokdy vynechám.(25.12.2015)