poster

Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

 • Tuax
  ****

  Jedna z těch nejhezčích pohádek, ne tolik kvůli zpracování jako písničkám, které se vpíjí do myslí diváků a mylšenky promlouvání se zvířaty a jejich vděčnosti, ze které pak pomáhaj svému zachránci. Je to pohádkové každým coulem, škoda jen že v té době, nebyly filmové triky takové, aby to bylo ještě lepší. I tak je to krásné.(9.7.2010)

 • LiVentura
  *****

  Nádherná pohádková pohádka.....opravdu radost pohledět na místy naivňoučké scénky s dřevěnými zvířátky pomahájícími chrabrému Petru Štěpánkovi na jeho těžké dlouhé cestě po vytouženém "zlatém" cíli a milujícím srdci.. proti tomu stojí však arogantní ziskuchtivý a okázalý král v podání geniálního hlasu čes.dabingu Jiřího Holého, jednoho z posledních herců oné skoro vymřele herecké elitě našeho divadla a filmu.! A hudba, která nemá v pohádkové scéně čes.filmu rovněž konkurenta..!!!(11.8.2008)

 • Skejpr
  ****

  Tohle je klasikamého dětství. Co na tom, že je to celé takové... ochotnické a že mrtvý Jiřík mrká? Já na tom kruci vyrůstal!!(4.6.2007)

 • sud
  ****

  Sympatický Petr Štěpánek, krásná Jorga Kotrbová, démonický Jiří Holý a nádherné písničky, na kterých celý film stojí. S trochou fantazie by se dalo říci, taková "Noc na Karlštejně" pro děti. 85%.(23.12.2008)

 • Jenda
  ***

  Jiřík ležící s useknutou hlavou v kapli mě od mala traumatizoval(26.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace