Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

Tak tohle mě dostalo. Sice by šlo, aby pohádka působila veseleji, ale i tak jsem se skoro rozplývala.(30.10.2007)

Klasická česká pohádka. Zná snad každý. "Zlatovlásko, krásko, chce tě bohatý král..."(17.2.2013)

Skvostné dílo zejména co se týká hudby a plyšovo-gumových rekvizit. Angelo Michajlov našemu filmu a televizi dal hodně.(10.6.2013)

Pohádka, držící se zuby, nehty chvostu zlaté špice žánru, kam by možná měla patřit, ale díky jistým vadám na kráse nikdy nebude. Štěpánek je jako hrdina úplně plonkový, loutková zvířátka spíš trapná, pěvecké vložky falešné a jediné, co je alespoň trochu pohádkové, je zlý král.(15.12.2011)

Tak tuhle jsem měla jako malá strašně moc ráda...ty loutky alá zvířátka (zlatá ryba, mravenci a moucha), živá a mrtvá voda...sbírání perel...úžasné.. a ty písničky neměly chybu. A nejlepší bylo, když Jiřík poprvé ochutnal hada a slyšel všechny zvířata, husy, mouchy..atd..Páni měla bych se na ni zas podívat, až bude v telce. Prostě výborná česká pohádka (teda na pyšnou princeznu nemá no:)).(17.10.2009)