Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

• Zíza

Tahle pohádka je jedna z těch slabších, co byla natočena u nás v ČR. Raději než tohle si pusťte třeba Princeznu se zlatou hvězdou na čele, nebo S čerty nejsou žerty nebo Jak se budí princezny. O několik tříd lepší pohádky.(25.12.2010)

"Zázrak !! Je mnohem hezčí a mladší než dřív.."(24.12.2014)

Pohádka, držící se zuby, nehty chvostu zlaté špice žánru, kam by možná měla patřit, ale díky jistým vadám na kráse nikdy nebude. Štěpánek je jako hrdina úplně plonkový, loutková zvířátka spíš trapná, pěvecké vložky falešné a jediné, co je alespoň trochu pohádkové, je zlý král.(15.12.2011)

Pohádkový průměr poplatný době vzniku. Množství nechytlavých, otravných písní mě nutí vážně uvažovat o sejmutí hvězdičky. Víc zpívánek než dialogů, těžký opruz, ale výprava a obsazení to přece jen ještě udrží na snesitelné úrovni (s odřenýma prsama). V dětství byl dojem nejspíš lepší. 50%(14.6.2010)

Kách pohádka se vším všudy. Líbezný dabing Jitky Molavcové, sexuální idol Petr Štěpánek, nádherná výprava (včetně zvířecích loutek) a mistr zla Jiří Holý. Z Lály Peška mi sice bývá teskno, ale sem to zapadá na výbornou.(18.3.2011)