Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

Jedna z těch nejhezčích pohádek, ne tolik kvůli zpracování jako písničkám, které se vpíjí do myslí diváků a mylšenky promlouvání se zvířaty a jejich vděčnosti, ze které pak pomáhaj svému zachránci. Je to pohádkové každým coulem, škoda jen že v té době, nebyly filmové triky takové, aby to bylo ještě lepší. I tak je to krásné.(9.7.2010)

Československý pohádkový mírný nadprůměr. Výtečný Štěpánek, a pro mě nesympatická Kotrbová v podobě Zlatovlásky. 65%(26.12.2014)

Překrásný Jiřík a zlý král. Super pohádka.(21.5.2014)

• Beastmaster4

Král hrůza, ty kníry jak sumec, každej jinej :-D, plastikový zvířátka atd. Ještě, že tu hrál oblíbený herec starých filmů Ladislav Pešek. Alespoň tedy za něj a za ty písničky dvě hvězdy a je to až moc.(17.11.2011)

Pohádka ze stejné výpravné třídy jako svého času Pyšná Princezna nebo z o něco bližší doby Princ A Večernice. Erbenovská klasika se zpěvy, krásnou hudbou, kýčovitě roztomilými loutkami zvířátek a výbornými herci. Musím se přiznat, že jako malému se mi Zlatovláska nelíbila, ale čím jsem starší, tím raději ji vidím. Jiří Holý je překrásně zlý král:)(7.6.2003)