poster

Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

 • Stegr
  ***

  55%(6.10.2007)

 • Orlau32
  ****

  Chtěla jsem dát původně tomu filmu 3 hvězdičky, jenže pak jsem si uvědomila, že to je PRAVÁ POHÁDKA se zámkem, princeznou, hodným králem a zlým králem. Je to pohádka bez lítajících příšer, draků a čertů, zkrátka pohádka pro děti i dospělé. Vždyť to má tolik krásné hudby a pěkných písniček, z některých se staly evergreeny (Líbí mě se líbí...) Ne všechny supermoderní pohádky se dětem líbí. Děcka duše je stejná a pokud se nepřikrmuje absurditama, pak náhled je stejný ať se píše rok jakýkoli. Jedině co mě rozesmálo byla mrkající mrtvola (Jiřík leží na marách a prostě pevně zavřená víčka neustál). Ale toho si samozřejmě dítě nevšimne. Paní režisérka JANEČKOVÁ natočila milou pohádku.(28.11.2007)

 • Malarkey
  ***

  Nebejt toho, že Zlatovláska není žádná princezní štramanda (a to mimochodem také málokterá je), nemám tuhle pohádku rád tak, jak by si možná zasloužila. Přitom natočeno je to krásně a spolu s hudbou patří mezi ty, které málokdy vynechám.(25.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace