Série ozbrojených El Paso na teskném ocelářském severovýchodě aneb Sedláčková rázovitá sonda do mísících se policejních a kriminálních vod v páchnoucím rybníčku zvaném Česká společnost. Svérázné postavy se jmény zpěváků (Michal David, Dan Bárta, Jožka Černý), úsměv na rtu trvale rozprostřen na tváři diváka (chci věřit, že to byl autorský úmysl) a herci snažící se hrát, i když vlastně nemají co (Zinedinu Dulavovi bylo Slezsko malé). A kdyby jste náhodou taky chtěli někdy odlehčit vozu bezpečnostní agentury, tak vězte, že pár přátel stačí mít, co uměj za to vzít..(7.11.2011)

"Víš, co má cikán bílýho? Cikán má bílýho poslouchat." Bartošku i Plesla mám ráda, ani jeden mi ale do rolí nečestných policistů vůbec neseděl. Celý film se nesympatickými postavami jen hemží, všechno zachraňuje místy až absurdní černý humor (přestřelka v závěrečných minutách neměla chybu). A Třinec je opravdu tak hnusné, bezútěšné město?(16.7.2015)

• Radko

Prídem do krčmy a počujem: "polícia je skorumpovaná, ľudia sa utápajú v alkohole a stávajú sa z nich patologickí hráči. Tomu a tomu ušla žena. Nezamestnaní vykradli banku. Úradný postup bol vrcholne necitlivý.". Sráči pripomínali tieto krčmové reči. Nielen názvom. Otrasne pôsobiaca televízna inscenácia s nepresvedčivo zvolenými "hereckými esami" odrážala svet krčmových zúfaní na dobu, diskutujúcich ubezpečujúcich v tom, že drobné podvody a korupcia na ich úrovni sú vlastne v poriadku, pretože všetci sú takí a všade sa tak koná. No a pokiaľ to mala byť sarkastická sranda, ako sa tu naznačuje v niektorých komentároch, tak sa hrubo nevyviedla. Pretože v tomto prípade útočí stále len tam, kde mozogvymieľajúce každodenné mediálne spravodajstvo - voči poslušným robotom (polícia, policajná inšpekcia) a obetiam systému (prostitútky, drobní zlodejíčkovia). Poznámka: Pri sledovaní tohto ma mimochodom napadlo, aký má pán režisér vzťah k ženám a či ich náhodou trochu nepodceňuje. Ich obraz je vo filme zúfalý: buď ide o vydierateľné ženy, tiché domácke puťky, ktorých najväčším činom je nemý odchod alebo štetky - zlodejky a práskačky.(2.10.2013)

Docela sympatický pokus o vypořádání se s dobou na půdorysu kriminálky. Kdyby se to dramaturgicky dotáhlo (úsměvné naplňování některých žánrových klišé, jako je převracení nábytku rozzuřeným policajtem nebo rozmluva umístěná nemotivovaně na střechu hotelu) a dostalo to šanci v kině, mohl touhle žánrovkou Sedláček u diváků konečně zabodovat. Určitě by si to zasloužil. "A takhle to jako bude furt?" Tahle závěrečná otázka zůstává viset nejen nad pinožením se ústředních postav, ale také nad celou naší společností.(7.11.2011)

No doufám, že se Robert Sedláček bude věnovat klasickým filmům a ne TV tvorbě. Sráči nejsou sice špatný film, ale Bartoška jako záporák ? Vidět o lítat s bouchačkou byl fajn zážitek. Zbytek castingu už tak špatný není a například Čtvrtníček byl úžasný. Na TV film to špatné nebylo, ale kdyby to mělo jít normálně do distribuce tak bude hodnocení horší.(9.11.2011)

• Norbert Lichý