8/10 Tak kombo Robert a Zidan (docela by me zajimalo, zda mu tak nekde realne rikaji, bo to sedi jak prdel na hrnec ;]]) jede jak cip. I reditel Jirka se da vydrzet stejne jako ti ostani po polski mluvici, ale Jara Plesl nad sebou uz ponekolikate lame hul a Robert by si to mel taky uvedomit a konecne tohoto sveho milce kopnout do prd...e, bo ten mu zmasti svou pritomnosti kazdy film ;[[(21.11.2011)

O natáčení jsem věděla, ale film jsem skoro propásla. Byla radost sledovat MĚSTO z ptačí a jiné perspektivy a vidět podivně barevné záběry, kde ani rodilý Třinečák nemá přístup (střecha Hotelu Steel) i absurdní jízdu transportérem do "slepé ulice". Jinak beru s nadhledem "černobílý" náhled na scenérie ocelového města jako stylizaci na doupě zločinu, protože je tu moc hezky, komíny fachčí převážně na sousední Těšín☺ a mnohé výhledy z paneláků ukazují např. na krásný Javorový vrch. Jazykové zmatky kolem polštiny jako varianty typicky slezského nářečí, aby všichni rozuměli, působily jako hotový paskvil v rukou laika neznalého místní problematiky... Perlička? Když byl Třinec v minulosti vyhlášen nejbezpečnějším městem v ČR, vychází z projektu úsměvný počin, respektive slušná reklama v oblasti turismu.(7.11.2011)

Dobrej námět v nevhodném formátu. Ne vážně, ve velké zahraniční produkci by to mohl být slušný krimi noir. Jsou lepší televizní filmy, ale víc je těch horších.(9.12.2011)

• Snorlax

Vyumělkované barvy, hudba a pes lapající mýdlové bubliny - to jsou tři zážitky z filmu, barvy stojí za pendrek, hudby je málo a dívat se na film kvůli šikovnému zvířeti mi nepřijde jako dobrý nápad.(6.11.2011)

Menší rozpočet je viditelný, ale zábavu a spád to má, byť je to přitažené za vlasy i na české poměry.(7.6.2016)