"Víš, co má cikán bílýho? Cikán má bílýho poslouchat." Bartošku i Plesla mám ráda, ani jeden mi ale do rolí nečestných policistů vůbec neseděl. Celý film se nesympatickými postavami jen hemží, všechno zachraňuje místy až absurdní černý humor (přestřelka v závěrečných minutách neměla chybu). A Třinec je opravdu tak hnusné, bezútěšné město?(16.7.2015)

• igi B.

Šišé klišé a trendy trenky s Robertkem v... . . . Jo, říkal jsem si celou dobu tak nějak relatívně za jednu, ty poslední dvě tři minuty mi to ovšem jaksi přehodnotily... Takže poctivej odpad za všechnu tu >in krimi (s)novanou< lekraci... :-[.. . . . Víc škoda slov, veřejnosrádně... - - - P.S. Zase jednou se musím stáda optat, mrkněte se mudrlanti, jakým filmům celosvětové televizní(!) či video produkce tady jinak dáváte dvě a více hvězd. Psina číst ty zdejší sentence místních rádoby >filmozpyteckých< (bojuj Radku! ;o))) kvazielit... %-/ - - - P.P.S. Ejhle kouzlo nechtěného - tentýž večer hnedle poté pro televizní stádo na >novoidní trdlovizi< - http://www.csfd.cz/film/206759-cerny-usvit/ - bez ohledu na obsah formou a výrazovými prostředky (včetně >hereckých< kreací!) fakt ke srovnání, jen ten A.G. aspoň >nesere žánr< a zvládá akční scénky, že... ;o[] - - - - - (Poprvé viděno 6.11.2011 na >sráčské jebničce< , hovnocení 85., komentsráč zde jako srádmnáctý - 6.11.2011)(6.11.2011)

Televizní film režiséra Roberta Sedláčka je velmi dobrou sondou do reality současného Česka, má kvalitní scénář i atmosféru, sráží ho však dvě věci - míru autenticity nahlodává kontroverzní (a já bych možná použil i adjektivum špatný) casting (Opravdu může někdo Jiřímu Bartoškovi uvěřit roli drsňáka? To samé platí ale i o Emilu Horváthovi ml. či Jaroslavu Pleslovi...) a především zvolený formát - televiznost výsledného filmu spolehlivě znevěrohodní jakoukoliv vážně míněnou snahu natočit thriller. Kdyby se Sedláčkův film mohl natáčet coby celovečerní projekt na filmový materiál a hereckou šanci dostaly neokoukané tváře především typově odrážející dané role a charaktery, mohl vzniknout jeden z nejlepších (a nejautentičtějších) krimi thrillerů naší kinematografie poslední dekády. Robert Sedláček na to koule má...(6.11.2011)

"Pan profesor prosí, abyste si nedělal legraci z polského jazyka!" Vtipny sou ty nizky hodnoceni slezskych a severomoravskych přatel - nedělejte že si ze sebe neumite dělat prdel!!(25.12.2011)

Série ozbrojených El Paso na teskném ocelářském severovýchodě aneb Sedláčková rázovitá sonda do mísících se policejních a kriminálních vod v páchnoucím rybníčku zvaném Česká společnost. Svérázné postavy se jmény zpěváků (Michal David, Dan Bárta, Jožka Černý), úsměv na rtu trvale rozprostřen na tváři diváka (chci věřit, že to byl autorský úmysl) a herci snažící se hrát, i když vlastně nemají co (Zinedinu Dulavovi bylo Slezsko malé). A kdyby jste náhodou taky chtěli někdy odlehčit vozu bezpečnostní agentury, tak vězte, že pár přátel stačí mít, co uměj za to vzít..(7.11.2011)

• - Aby film bylo možné v televizi vysílat před desátou hodinou večerní, režisér vystřihl dlouhou scénu se šňupáním kokainu. (Cucina_Rc)

• - Spoiler: Interiér první vyloupené pošty ve skutečnosti patří druhé vyloupené poště, do které jsme se ve filmu vůbec nepodívali. Obě pošty jsou od sebe cca 1,5 km. Krátce po filmu druhá pošta zrekonstruována. (Amper01)

• - Ve filmu si zahrálo několik herců z nedalekého Těšínského divadla, kteří stvárnili hlavně postavy mluvící polsky. (MIchael90)