Peníze jako první a poslední životní téma – pro lumpy i pro spravedlivé... Dva zdaleka ne čistí policejní detektivové, jeden zelenáč a druhý zkušený, jdou po dvou kriminálnících, kteří sériově vylupují malé pošty a pobočky bank. Při zásahu a přestřelce zelenáč jednoho z lupičů zastřelí. To mu změní celý život. Je vyšetřován inspekcí ministerstva vnitra, odchází od policie, dlouho marně shání práci, opustí ho žena, začne pít. I jeho zkušený kolega se k němu obrátí zády… Mezitím lupič, který přestřelku přežil, chystá s právě propuštěným vězněm „velkou ránu“ – přepadení transportu s penězi. Tahle partička ale netuší, že jsou sledováni starším z naší dvojice policistů. Do detailů připravený plán svede dohromady všechny jednající postavy. Rádi bychom se dočkali vítězství dobra nad zlem. Jenže to bychom museli věřit na happy endy a poslední dobou je těžké na ně sázet i ve filmu… (Česká televize)

Hennes

Dobrý námět a jako televizní film to nebylo zas až tak špatně zpracované. Kriminálka z Třince je nám určitě bližší než ta z New Yorku a jelikož byla i dobře herecky obsazená, vznikl z toho celkem příjemný snímek. ()

Martin741

A to tento reziser ma tocit Kamenak 4? Sakra, uz viem, ze sa sfilmovalo jedno filmove lajno, a ako vidim, chysta sa aj druhe. Zufalost. 15 % ()

rakovnik

Režisér "jdu si v mikině, protože chci znesvětit obřad, pro udělení vyznamenání za pomoc Milošovi" (nechtěje tím znesvětit ocenění od Miloše, ale státní obřad, který znesvětil stejně už Miloš), natočil také kriminálku. Nenatočil ji špatně, scénář je rozhodně zajímavý a ani televizní zpracování až tolik nevadí, i když dokumentristická kamera mě po polovině filmu začala už trochu otravovat. Co se ale rozhodně nepovedlo, je obsazení filmu. Záporáci jsou víceméně směšní, a to na obou stranách barikády. Také nechápu, proč v televizním filmu ČT sledujeme reklamu na Blesk, Michala Davida a další PP. Ke konci filmu jsem zjistil, že jsem jej už viděl, ale téměř dokonale zapomněl. To hovoří za vše, co se týče kvality a "nezapomenutelnosti" filmu. ()

carlos 2010

Taká jednohubka. Najlepší bol Emil Horváth ako gangster, ktorý ani cigaretu nevie držať a rozpráva ako učiteľ slovenčiny. Aj tie štetky boli nádherné... ()

agathon

Skvělá třinecká variace na heist movie žánr, plná skvěle dávkovaných hlášek, občasného (fungujícího) napětí i neskrývané společenské kritičnosti (byť stále v zábavně žánrovém těstíčku). Taky vám připadalo, že Sedláček výborně čerpá ze Scorseseho nebo De Palmy a přesně ví, jak vybalancovat grotesknost svých postav s jejich démoničností? Jinak nevím, ale stejně jako u jiných režisérových filmů mi i ve Sráčích hrozně vadila zvuková stopa - snad je to jen subjektivní dojem, ale dialogům bylo rozumět tak mizerně, že se občas ztrácel i smysl celé scény... (podobný problém jsem měl i u Mužů v říji a Největšího z Čechů). ()

zette

Tak predne prosim opravte stopaz:-). Takovy zaver tvurci nemohli myslet vazne, neuveritelne. I tak se jedna o film ve velmi vlacnem tempu, ktery sazi na prostredi kolem zelezaren, coz sice muze chvili divaka bavit, ale nelze na nem stavet vetsinu filmu. Bartoska uz je davno za zenitem a jeho vykon pusobi temer stejne jako naprosto zoufala Erbova. Film nema cim zaujmout. Uvedeni komedie v zanru, vedle stopaze nechapu. ()

dr.fish

Kdyby to bylo točené před dvaceti lety, asi bych hodnotil líp, ale přeci jen je to moc velké retro a do dnešní doby se tento způsob vyprávění už moc nehodí. Překvapil Bartoška, že do toho vůbec šel. Nemůžu upřít snahu a pár zajímavých momentů, celkově ale velice nevýrazné dílko. Obsazení super, výsledek hubenější než bych očekával. 60% ()

Mylouch

Scénáristicky nevypracovaný příběh, který ve zpracování od scény ke scéně s televizním produkčním nadhledem a ambicemi dokáže spolehlivě zaniknout, můj oblíbený Třinec kulisou s vyzněním chcíplého skanzenu. Zvuková stránka jak z četby na pokračování Rádia na polštář, jinak chvályhodná snaha o výtvarnou a kameramanskou pestrost mě svou technologickou samoúčelností donutila na hodnocení dokonce ještě ubrat. ()

StanislachKo

Trochu prekombinované (počas celého filmu sa tu vyskytujú nové a nové postavy), ale v konečnom dôsledku zábavné. Avšak záver prudko predvídateľný. ()

Jizni Tlapa

Hodně kvalitní inscenace, která potěší ne-jednoho fanouška českých krimi. Bartoška to prostě umí, to se musí uznat. Skvělé kostýmy a originální príběh. Označení komedie bych vynechal. Přidal bych víc akce, dotaženější vykreslení vedlejších postav (obzvlášť V.Erbové)a směle můžu hodnotit za pět! Dobrá "fízlovsky zkorumpovaná" práce! ()

RonaMidu

tady zmiňované Prohnilé jsem neviděla,tak nemůžu srovnávat,stejně bych to nejspíš nedělala ...no,a tak se mi tohle hodně líbilo....i vtipně dosazená hudba a taky hra s kombinací přebarvených a černošedých pohledů na město ()

Master19

Zdá se, že kvalita kriminálek se natolik zvedla, že kdejaký současný seriál je lepší než tenhle film, který se na 90 minut neskutečně táhne. Dobré je prostředí Třince a mystický Norbert Lichý. ()

mcleod

Myšlenkami a dějem trochu lehčí film, atmosférou hodně depresivní film. Krimi příběh z nejnižších vrstev společnosti v Třinci se zamýšlí nad nedefinovatelností dobra a zla. Hranice mezi nimi je nepatrná, nenápadná a snadno se přelévající bez jasného ukotvení. Konec, nikdy nebude konec. Závěrečná titulková píseň jako by hodnotila budoucnost takového stavu společnosti, a uzavírá tak naprostou bezvýchodnost příběhu. ()

Autogram

Tento pokus o paródiu kriminálky nevyšiel. Zjavná bola snaha režiséra o výber hercov nevhodných k postavám, nereálny príbeh a nakoniec aj nevhodnú hudbu Michala Davida Pár přátel k ozbrojenému prepadnutiu a vražde. Ani neviem, či som sa viac čudoval alebo trápne usmieval. ()

navorski

Na televizní film je to paráda. Sedláček to umí hezky realisticky. Například v porovnání se Svobodovou Dominou je to jako nebe a dudy. (Sedláček nebe, Svoboda dudy.) Jo a víš, co má cikán bílýho? Cikán má bílýho poslouchat :) ()

jefff

Unavené tempo a bídné herecké výkony strhávají Sráče na kvalitativní televizní průměr. I přes přítomnost mých oblíbených tuzemských herců jsem se nebavil a doslova nudil. Film nemá švih, pořádný scénář, postavy jsou placaté jak palačinka a nezaujmou. Ona bezvýchodná atmosféra mi přišla příliš hraná a nucená a nevyplynula přirozeně což je u těchto filmů zásadní nedostatek. Nutno říct, že si Sedláček za toto téma zasluhuje uznání a vykreslil ho věrohodně, jen to zpracování není úplně ono. ()

ZkuKol

Sedláček se pokusil o poctivou žánrovku v rámci čt. Dopadlo to tak nějak po česku: žánr se nedrží, je tu usilovná snaha o přesah děj i tempo tím trpí; nebylo dost peněz, takže se skáče ze stylu do stylu (voyerské záběry, steadycam, jeřáb, ručka) a do toho totálně nahodilý soundtrack, jenž možná má nějaký ten nápad, ale celistvost nulovou. Ale na Bartošku se vždycky kouká hezky a Plesl ustál i svou dost nedotáhlou postavu a Sedláček talent má, jen by potřeboval producenta, jenž ví, co chce... 55% ()

herr_carter

Taková česká poctivá kriminálka o korupci. Bartoška se svým klasicky pragmatickým nadhledem tu kromě policajtování vybírá i výpalné od šlapek a nedaleké herny, jeho kolega Plesl mu zdárně sekunduje a na ten jeho strnulý tupý výraz by si pomalu mohl nechat zajistit ochrannou známku, Dulava je v roli poštovního zlodějíčka solidně hnusný a vypočítavý a Čtvrtníček s Danielem hrají příjemně do počtu. Třešničkou na dortu tak zůstává Vladimíra Erbová, toho času Řepková, toho času bezřepková, která sice nemá možnost předvést svoje největší předpoklady (čti kozy), zato ale během filmu řekne asi tři rozvité věty !!...................moje hodnocení = 6 z 10. ()