Trabantem napříč Afrikou

• angličtina Trabant Goes to Africa
všechny plakáty

Sny – malé, velké, nesplnitelné… Kde ale je hranice nesplnitelného? Zkuste ji překročit a uvidíte. Tohle je vyprávění o jejím překročení. O cestě, kterou prý nejde uskutečnit. 20 000 kilometrů a jedenáct afrických států – Tunisko, Libye, Egypt, Súdán, Etiopie, Keňa, Tanzanie, Zambie, Botswana, Namibie a JAR. Afrika nás pohltila, sežvýkala a vyplivla. Ohromené, odrovnané, odhodlané se vrátit. Co obnáší projet ji v jednom z nejprimitivnějších aut, jaká kdy byla vyrobena? Co se dělo v trabantech a okolo nich? Jak jsme auta stavěli, jak jsme spali, co jsme jedli, co jsme opravovali, jak jsme opravovali, kdo nás naštval, kdo nás okradl i kdo nás potěšil. (Doc Alliance Films)

LBsmoke

pohodáři nasedli do trabantů a bavili mě po celou dobu jízdy afrikou.. mohlo z té afriky být vidět trochu víc, ale i tak super ()

Mikino00

Působivý dokument mapující bláznivou cestu napříč Afrikou nejhorším autem Evropy, zkušenosti a zážitky jsou někdy zajímavé, jindy zase ne. U hodnocení jsem na vážkách (přece jen podobné expedice třeba Top gearu jsou mnohem zajímavější, ale zase se nejedná o stejný typ dokumentu, tohle je dobrodružství a štěstí), zvýším ho, za toho chlapíka v dresu naší reprezentace, který nádherně popsal svůj životní problém. ()

Ollie235

Svěží, milé, zábavné. Jednoduchý nápad, parta nadšenců a působivý příběh nejen o tom, že když se chce, je možné takřka cokoliv. Už počáteční příprava napověděla, že tato expedice má co nabídnout a že průjezd nemilosrdnou Afrikou nebude procházka růžovým sadem. A to je znát hned od začátku. Velmi oceňuji, že jsou během cesty zahrnuty jak krásy, tak i největší problémy kontinentu a to i přes to, že je tento dokument především o trabantech a hlavně jejich posádce. Některé země jsou projety aniž by se jim kamera věnovala, ale ve výsledku to nevadí. Přece jen to není turistický průvodce, ale zdokumentování toho, k jakým zážitkům mohou vést ty nejbláznivější nápady a jako celek to působí přinejmenším obdivuhodně. Solidní 4*. ()

Atheas

V 96 minutách tohoto dokumentu jsem se naplno vžil do kůži těchto obdivuhodných lidí. Nádhera, nejeden divák bude mít pocit, že by se k nim velmi rád přidal a podstoupil tuto Africkou cestu spolu s nimi. Pestrá směsice veselých pocitů, krásných momentů, veselých příhod a jedinečným a jasným poselstvím- Neexistuje slovo NEJDE. Toto bylo to co se mi na tom líbilo, cesta měla nějaký smysl, měla co dokazovat ostatním. Posouvat hranice o další kus dál. Skvělé, to se prostě musí vidět. ()

STxxEN

Pokud je film inspirativni slozkou zivota, tak tento dokument to dokonale doklada. Na zaklade tohoto snimku jsem se rozhodl do budoucna jet napric Afrikou na motorce (muj novy sen). ()

jilda

Pěkně natočený dokument. Obdivuji hlavně vůli do nekonečných oprav, já bych tam ten kus bakelitu nechal a cestoval dál jen s batohem. ()

Chosé85

Hodně příjemná cesta napříč Afrikou v trabantech trvající necelé 3 měsíce, nebo 1 a půl hodiny. Čas tu totiž nehraje roli. A ten černoch na konci, který uměl česky, neměl absolutně chybu....A pak že to nejde...80% ()

PhillM.

Chápu, že se v popisku neobjevuje slovo cestopis. To respektuju. Jenže dívat se hodinu a půl, jak mi někdo předvádí, že on to dokázal, i když mu nikdo nevěřil, to mi přijde docela málo. Bylo to určitě žůžo dobrodrůžo, ale vlastně jsem se kromě toho obligátního "ono to jde" nic kloudného nedozvěděl. Nic o lidech v trabantech, ani o lidech v Africe. Mám pocit, že v případě Jižní Ameriky se to tvůrci snažili napravit a udělat zajímavější, ale zase jim z toho vyšla jakási reality show. Nicméně to nechci hanět, téhle partičce fandím, ať se baví dál! ()

Hepy13

Respekt všem zůčastněným. Protože to bych se asi zblaznil se s tím takhle srát :-) Ale musela to být sranda a dobrodružství, to zase jo. ''Trabantový'' dokument tak trochu na styl Top Gearu special. Daleký kontinent, spousta problému s autem, řešených s úsměvem na tváři, a humorem. ()

crozet

Přirozenou antipatii teatrální až hysterické osobnosti Dana Přibáně, který působí dojmem, že cestování trabantem po světě je jednou z nejpřirozenějších lidských aktivit a ve zcela očividném souladu s běžnými životními úkoly (pokud o tom náhodou nevíte) jednoznačně přebilo principiální dobrodružství, jež cesta napříč Afrikou (navíc tímto způsobem) nutně přináší, metráž natočeného materiálu a solidní výkon zúčastněného kameramana a následného střihu. Výsledek je vpravdě bohatý a atraktivní autentický zážitek, kdy dostanete šanci zevrubně nahlédnout do africké divočiny, rozličné společnosti a samozřejmě ocenit obdivuhodnou energii a nezdolnost cestovatelů samotných. A nakonec i zmiňovaná osobnost kapitána výpravy se člověku ve výsledku jeví jako v lecčems obdivuhodná až inspirativní, to musím uznat. ()

adelina8

První trabantí film, který jsem viděla, byl "Trabantem do posledního dechu" o cestování po Austrálii a byla to nesmírná chyba. Afrika je mnohem lépe zpracovaná, komentář výborně doplňuje obrazový materiál a dozvídáme se i něco málo o navštívených zemích. Cestovatelé jsou sympatičtí a celkově to působí příjemným a uvolněným dojmem - na rozdíl od Austrálie, kdy se aktéři chovali jako namachrovaní a arogantní blbci a kde mi chybělo takové to nefalšované nadšení pro dobrodružství. Prostě v Africe to byla milá parta lidí, která to vše dělá z lásky, v Austrálii bylo až moc vidět, že jde především o komerci. ()

M1k9

Problém těchto dokumentů o trabantu a jeho opravách je ten, že je to pořád to stejné kafe. Zasloužilo si to i trochu dokumentovat, když už byl očividně takový problém se tam dopravit. Mimochodem, dnes existuje mnoho globálních problémů a témat o kterých by bylo dobré mluvit. Jedinců, kteří si jen jedou svoje je až příliš mnoho. Teď mi to bohužel připadá spíš jako honění ega. Holt stačí zasadit do širšího kontextu. 4.5/10 ()

nonick1 odpad!

Přiznám se, že tuhle partičku v čele s jejich neomylným guru Járou (pardon Danem) moc nemusím: planeta je už tak dost znečištěná i bez zplodin z čmoudu těch jejich dvoutaktních východoněmeckých šrotů, v Nové Vsi pod Pleší natřených na žluto a kouřících jako tovární komín. Pokud to má být dokument o cestě Afrikou, je hodně amatérský, a v podstatě ničím vyjímečný, protože se toho opravdu moc nedozvíme. Jedna hvězda za odvahu (spíše však troufalost) obrážet s těmi PPS* lokace po celé planetě. * páchnoucí plastové střepy ()

HouseMK

Ač divák ne zcela nezaujatý, musím říct ANO, takhle si představuji cestovatelský dokument! Opravdu zajímavé téma, silný příběh, povedené záběry, hudba a vtipné komentáře. Navíc si cením interakce s domorodci i ostatními cestovateli. Opravdovým zažitkem jsou pak scény z krizových situací - to se v dokumentech jen tak nevidí. Viděno na premiéře v nejdelší verzi. ()

jorgus

vynikajici dokument..ke kterymu jsem byl ze zacatku skepticky, prece jen auta me moc neberou..ale kazdou dalsi minutou kdy jsem poznaval cleny vypravy mi bylo lito, ze se jedna jen o jeden film a ne o cely serial..vynikajici..hned jdu na predchazejici Hedvabnou stezku:) ()

barteca

Sen každého cestovatele projet Afriku plní trabant a obdivuhodná nezdolnost a vůle cestovatelů. Díky , moc jsem si to užila. ()