Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

lenuse

Plytká agitace. Nebýt Rupperta Everetta, co by šílenéh vynálezce, vůbec by se to nedalo. Nebo tak nějak, jak tu píše paasha. ()

gogo76

Dráždiť klitoris je pekná predstava. Dráždiť ho 8 hodín denne, navyše starým a rozvedeným ropuchám, to už lákavo neznie. Nenormálne z toho bolí ruka. No, ale za taký plat...Ako vznikol prvý vibrátor rozpovie tento film, ktorý veľmi solídne a sebavedome kráča na hrane slušnosti a nikdy neklesne pod úroveň trápnosti a hnusu. Žánrovo sa veľmi šikovne podarilo skĺbiť love story, komédiu a príbeh podľa skutočnej udalosti. Dobre napísaná dobrosrdečná postava M. Gyllenhaal i jej výkon filmu výrazne pomohli. Ja som sa bavil a samotný záver ponúka vtipný moment. 80%. ()

venus

Pravdivý příběh o vzniku vibrátoru, první asociace provokuje všelijaké oplzlé a vulgární scény s primitivním scénářem. Ale není to tak! Vrtěti ženou je neskonale chytrý počin s velkými moudry. Velmi úsměvný příběh srší vtipem ve starolondýnském stylu. I když je zřejmé, jak asi dopadnou osudy hlavních hrdinů, nemíří údalosti přímočaře k happyendu. Podle reakcí v kině se velmi pobaví také muži! Ilustrovaný přehled vývoje erotických pomůcek zcela odvrátí zraky od závěreřných titulků. ()

Tom_Lachtan

Po většinu času? Skvělé! Mezi ústřední dvojicí sršela energie hbitěji, než japonské atletky na olympiádě. Božská Maggie zahrála jak jinak, než skvěle, obdivuhodně, dokonale a... A.... A další superlativy mě zatím nenapadají. Příběh je podán přirozeně a všechny složky v něm fungují v dobré kombinaci a humor i romantika se opravdu dostaví a to ve velmi příjemné míře. Proč teda jenom 3 hvězdičky? Ten konec! Ten tak nechutně patetickej rádobyantišovinistickej, přehnaně feministickej, že v mých očí snížil hodnocení o jednu a půl hvězdičky. Prostě tomuhle jinak dobře natočenýmu filmu vůbec nesluší. _____ ps: narozdíl od jiných zde, považuju českej překlad za lepší, než je originální. Proč by ne? ()

kinej

Vrtěti ženou je příjemná komedie, která je sice místy vtipná, ale také až ofenzivně nenáročná. Zkrátka to chce opravdu nečekat nic nečekaného. Jakmile je divák obeznámen se všemi klíčovými a nekomplikovanými postavami, je naprosto průzračné jakou cestou se bude děj ubírat. Samotný námět vycházející z reálné historie už je komický sám o sobě a tak si o humorné sitauce přímo koleduje. V tomto případě je pak otázkou, jestli je tento film vážně až tak dobrou komedií, když scénáristům stačilo vzít námět s tako obrovským potenciálem, jehož adaptaci téměř nešlo pokazit. Přeci jen, možná se historie dámských masážních přístrojů dalo vyždímat mnohem víc. ()

paascha

Ach jo, co si myslet o filmu, kde buď nesympatický blbeček cpe prsty stařenám mezi pysky, nebo nesympatická kráva skáče kolem špinavých socek, aby se na konci francouzsky políbili? ()

Hunt

Příjemný "staromódní" (myšleno v tom nejlepším slova smyslu) film. Dobré obsazení, které udrží pozornost. ()

Pepinec

Hist+o/e+rická komedie o vzniku vibrátoru, součásti povinné výbavy každé ložnice? No a proč ne? Krapet nám to sice klouzalo po povrchu, ale to ostatně první prototypy vibrouše dělaly také. Jsem rád, že humor a nadsázka zvítězila nad vážností a odborností, stejně jako jsem rád, že většina z nás tenhle film nevnímá jako nechutnou oplzlost pro gerontofily. Jo a Maggie bych rád vzkázal, že moje ordinace je pro ní otevřena nonstop... ()

Big Bear

Přítel gogo76 se tu děsí 8 hodin dráždění klitorisu starých a rozvedených ropuch. S tím jistě nelze než souhlasit. Ovšem se znalostí hygieny konce devatenáctého století a to nejen intimní mně osobně děsí ještě další věci o kterých tu raději nebudu nic psát. Takže ta práce doktora léčícího hysterii musela být srovnatelná s kamenolomem nebo galejemi... Tvůrcům filmu musím vyseknout poklonu. Natočit film o ženském orgasmu + vzniku a vývoji vybrátoru tak, že to není ani vulgární ani laciné s takovou až britskou noblesou do které je ještě vmontovýn příjemný humor, to už je umění. Tady se to skvěle podařilo. Všichni herci mi skvěli sedli, pravda když na to koukám optikou dnešní doby, měli chlapi některé ženské opravdu více držet na uzdě. Dneska budou u soudu velmi brzo chlapi bojovat o tu svojí dělohu. Ve Švédsku prý jeden dobrák ze staré školy otevřel nějaké sufražetce dveře a ona ho zažalovala. Je stejně schopná jako on, dveře si umí otevřít sama tak proč ji veřejně ponižuje... Panovat tohle na Titaniku tak by se asi nesmělo ani křičet Děti a ženy napřed ! No, to jsme to dopracovali. U téhle komedie jsem se celou dobu culil, nic nebylo zase tak těžkotonážní abych u toho řval smíchy vyjma závěru. To jsem se fakt chcechtal jak už dlouho ne ! :-). Angličané si prostě ze sebe umí dělat legraci i ze svých historických ikon a to se mi na nich moc líbí. Dávám tedy za 4 mikroby ! * * * * ()

Vančura

Námětem i časovým zasazením podobné Nebezpečné metodě. Přijde mi zajímavé, že do českých kin šly loni krátce za sebou dva tak podobné snímky. Žel, oba nespojuje jen zasazení děje do éry fin de siècle a námět sledující historické okolnosti vývoje vědy a lékařských poznatků, ale i povrchnost, hloupost a nuda. Kde byl první protivně vulgární, je druhý jen nudný a zbytečný. Smysl podobných historických slátanin mi uniká - začala se snad současná přesexualizovaná produkce uchylovat k divácky vděčným kostýmním návratům do viktoriánské éry, kdy byl sex ještě velká věc? Bezprostředně po dokoukání téhle kraviny si připadám jak po nevyžádané prohlídce toho příšerného muzea sexuálních pomůcek kousek od Staromáku. Mimochodem děsivější příklad českého titulu, pod nímž byl film distribuován do kin, aby pohledal. Za tuhle parafrázi titulu známého snímku Barryho Levinsona z r. 97 fakt nedík. ()

Snorlax

Film natočený s obrovským nadhledem není sice komedií, u které se divák válí smíchy po zemi, ale rozhodně přináší pohodu a dobrou náladu. Natočit film o vzniku vibrátoru je samo o sobě značně neotřelé, ale natočit s ho s grácií a šarmem, to už je vyšší level. /// Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

sochoking

Neviem, čo mám povedať. Doposiaľ som nemyslel, že existuje anglický trápny humor. Šeredne som sa mýlil ! A ešte rád by som upozornil, že gentleman dáme ruku nepobozká, bozk sa iba naznačuje ! Udeľujem jednu hviezdičku skutočne iba za ten romantický záver pred basou! ()

Payushka

Britové umí točit velice příjemné romantické komedie, odlišné od hollywoodské produkce, kde neustále sledujete ty samé herce pořád dokola, jak se afektovaně pitvoří (kromě pár výjimek). Vrtěti ženou opět patří mezi nadprůměr. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, vtipy jsou výborné a rozesmějí vás. Jen ta sociální myšlenka, že bohatí by měli rozdávat svoje peníze, aby i chudý lid se měl dobře… ()

dr.horrible

Veľmi príjemná zábava. Nenávidím síce to slovo, ale skoro sa mi až chce napísať veselohra. Herci super (hlavne Maggie samozrejme), humor je skôr na pousmiatie, no to vám vydrží po celú stopáž a mimo to občas príde nejaká vážne výborná hláška a tá potom pobaví o to viacej. Najlepšia bola tá Maggiena, po skončení súdu Dancymu. Pôvodne som ju sem aj chcel napísať, ale nemôžem to urobiť - nebolo by to fér voči ostatným. Len si to pekne pozrite. ()

Aknah

Příjemný film postavený na zajímavém ,,roztažené nohy" podkladu :D Vtipné, svižné, mající nápad a hlavně půvab Hugho Dancyho a Maggie Gylenhaal nezná mezí. Jak kdyby z té doby vypadly. Trošku ranaři.. ty filmaři. Good one. ()

IQ Tiqe

O vzniku vibrátoru, zastaralých lékařských metodách a snaze o ženskou rovnoprávnost v prudérní společnosti (konfliktem „pokrokovosti“ s prudérní společností mi lehce připomíná Easy Virtue). Film není přímo vtipný, nečekejte výbuchy smíchu. Avšak kontrast toho, jak vědecky, zastarale nabo „suše“ se baví o výše jmenovaných věcech, mi na tváři trvale vykouzlil přihlouple nevěřícný úsměv a vykulený oči. Příběhově to až takový zázrak není, ale film mě moc bavil a můžu ho doporučit; ostatně – viděli jste někdy film o vzniku vibrátotu? A určitě nevynechejte závěrečné titulky. Chytrý citát na závěr: „Náš život bude do velké míry takový, jakým si ho uděláme.“ # příběh 6 | hudba 7 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7 ()