Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

sharky

87% jemné, elegantní, britsky decentní a přitom nezakrytě pornografické, pro mě komedie roku, na které je nejúžasnější, že se jedná o skutečný příběh a doktoři léčící hysterii skutečně existovali... docela by me zajimal americky remake, ale jenom pro srovnani, je mi jasne, ze takhle elegantne by to Amici nikdy nenatocili. ()

Roman.Ticka

Právě na mě vystřelila z profilu sebranka tvůrců z Evropy a já bláhová si celou dobu myslela, že takhle nevyužitý potenciál zajímavé předlohy zprasili puritánští Amíci. Houbec a škoda. Když Hysterii srovnám se Studem - nebe a dudy. Největší hysterkou byla viditelně hyperaktivní Maggie, ač léčbu údajně nepotřebovala, ale kdo ví, jak to bylo. Pokrokový felčárek by se krásně uživil i dnes, ba si vystavěl slušně prosperující byznys, i když dizajnový pokrok kapesních pomůcek pro domácí použití ušel kus cesty. Zato vyjukané jelimany při akci - co se to s tou ženskou probůh děje - můžeme pořád potkat na každém rohu. Bez záruky. ;-) ()

honajz

Český distribuční název zní poněkud z cesty, protože se slavným politickým dramatem Vrtěti psem nemá nic společného. V originále se film jmenuje Hysteria a o jejím „léčení“ na konci 19. století vypráví. Mladý a ambiciózní lékař, pro jehož nové vědecké postupy nemá na sklonku 19. století v Anglii žádná nemocnice pochopení, nastoupí praxi u doktora, který léčí ženskou hysterii zvláštním způsobem – drážděním klitorisu prsty. Tento starší doktor má také dvě dcery, z nichž jedna je sufražetka a bojuje za práva žen, kde a jak to jen jde. A mladý lékař má spolubydlícího, který vymyslí vibrátor. Snímek se jaksi snaží být vším, a není ničím. Není ani romantickou komedií (protože oba hlavní představitelé se během filmu setkají jen třikrát, navíc ona vypadá daleko starší než on, zkrátka k sobě nepasují), ani o komedii (přece jen vyprsťování starých anglických dam člověka moc vesele nenaladí), a nejvíce je asi o boji za práva žen (což je však téma dnes už tak provařené, že nepřináší nic nového). Navíc celé to má značně nelogický happy end, který vlastně ani nedořeší zasnoubení s druhou doktorovou dcerou, ani nenaznačí, že hysterie opravdu existuje (ve filmu se na konci tvrdí, že hysterie neexistuje) a co dál s vibrátory. Ty jsou zde představeny jen jako pomocník pro nudící se ženy, když manželé nejsou doma, nebo s nimi manželky nechtějí mít sex. ()

rikitiki

KOUSEK DĚJE. Milé děti, bylo nebylo jedno daleké království plné neuspokojivých mužů a tudíž i neuspokojených žen. Lidé byli tak nešťastní, že hledali pomoc všude možně, ale nenacházeli ji. Až jednou přišel mladý pohledný muž, který s pomocí svého kamaráda sestrojil zázračný přístroj a znovu tak vrátil ženám úsměv do tváře. Nakonec mladík prohlédl i v osobním životě a vzal si tu pravou princeznu. A to byla, milé děti, pohádka o vynálezu vibrátoru. _____ Přesně jako pohádka s lehce pikatním nádechem totiž film působí. Předvídatelný, plný klišé a očekávaných vtipů, ale zároveň i milý, úsměvný a pohodový se šťastným koncem. A to dokonce i pro královnu Viktorii. /24. 2. 14./ ()

Pítrs85

Takto zavádějící název filmu (a to nejen ten český, ale vlastně i originál anglický) aby jeden pohledal. V obsazení vidíte samé sympatické tváře v čele s babyfacem Dancym, fešnou Felicity Jones (která mě tak uhranula v Cemetery Junction) a samozřejmě skvěle živelnou Maggie Gyllenhaal (to je tak, když má někdo dar /neúmyslně/ strhávat po celý film pozornost jen na sebe) a tak jen stěží můžete chápat předem, jak to ten český distributor s tím názvem vlastně myslel :-) No ať je to jak chce, spustila se tu série okolností, jenž dala do pohybu výrobu něčeho vpravdě revolučního (prý hysterie :-)). Samotný film je pak velmi příjemným osvěžením díky svému jemnému a milému humoru, stejně tak jako díky těm krásným in/exteriérům. ()

hansel97

Opravdu? Historická komedie o vynalezení vibrátoru? Čeho jsem se to dočkal. Jediné plus je humornost/úsměvnost a příjemní herci. ()

claudel

Krásná britská angličtina, toť největší klad celého filmu, jinak šedý průměr, občas povedená scéna a místy jako bych se díval na tuctovou americkou podívanou. ()

eraserhead666

"Měla jste během pokusu záchvat?" "Tři, jestli počítám správně, byla jsem popletená." Cesty pokroku a poznání jsou spletité. Protože vždycky na té cestě stojí zaostalci. Z mluvy hlavního hrdiny se mi zvedal kufr. Něco mi na tom filmu chybělo, trochu mi vadilo skoro až zlehčení všech nastíněných problémů. Jako jasně, je to komedie, ale... ()

Morholt

Příjemná podívaná o tom, že nejspokojenější ženská je ta uspokojená. A že na to nebudou stačit jen doktorské ruce je celkem jasné. Perfektně obsazené. Maggie Gyllenhaal byla zmíněna již mnohokrát a zahrála výborně, stejně jako zbytek aktérů, ale mě se nejvíc líbil Rupert Everett, kterého jsem jednak neviděl ani nepamatuju a který zvládnul roli světackého elektro-experimentátora naprosto úžasně. Vlastně jediné, co bych vytknul je závěrečný soudní proces a to, že komparsistky hekající na gynekologické židli mohly být přeci jen trochu hezčí. mam docela plastickou představivost. :D 85% ()

ScarPoul

Bohužiaľ až príliš priamočiare aby dokázalo prekvapiť, ale natočené zo značným nadhľadom, takže film nenudí ale baví. Je to hlavne zásluhou sympatických hercov, ktorý podávajú svoj nadštandart. Najzaujímavejšie je samozrejme duo Dancy a Everett a ostatný ako Gyllenhaal a Jones ich skvelo doplňujú. Film si pohráva s istou kontroverznosťou, ale skôr ako o tému historicky vysvetliť, alebo šokovať má film pôsobiť ako ľahká anglická komédia. Bohužiaľ pod pojmom anglická komédia si predstavujem niečo podstatne originálnejšie ako zakončenie príbehu vetou " vezmeš si ma? " čo vlastne kazí finálny dojem. Predávanie vibrátoru kráľovne Anglicka počas záverečných titulkoch je potom len snahou vytrieskať ešte aspoň jeden vtip pred koncom. Koniec je asi najväčšou slabinou filmu, lebo sa hrá na morálku a hodnoty a skĺzava do nechcenej samoúčelnosti. Alebo chcenej? Neviem. Každopádne vidieť kačky ako si to rozdávajú bolo zábavné. Nebyť konca mohlo to mať o hviezdičku viac. ()

GeusX

Ano. I takto elegantně, velmi vkusně a inteligentně se lze bavit na toto lechtivé, vibrující téma :-) A já se velmi bavil. Pouze škoda, že většina těch třeskutě vtipných scének je v první polovině filmu a dle žánru romantické komedie je předem jasný závěr. 85% ()

maseer2

po všech stránkách skvěle nadsazená a především moc zábavná komedie o hodně netradičním povolání v dobách, kdy "ženy měly ženské důvody a v ložnici toaletní stolek, aby měly kde sedět a ronit slzy" (Dylan Moran: What It Is).. byl jsem moc příjemně překvapen, jak vkusně, elegantně a hlavně vtipně se dá natočit film o takhle choulostivém tématu.. celkově prostě moc příjemná zábava a za mě spokojené 4* ()

Tommassi3

"Dobrý den, tady lord Edmund St. John-Smythe !! Ne, já nejsem z telefonní společnosti !! Také jsem si pořídil tenhle přístroj a Vy jste byl jediný, ke komu mě dokázali přepojit.." ;) ()

bouncer

Zase další adept do soutěže o nejhorší český název. Film je o zaměstnání snů pro doktora Granvilla - místo kde může pomáhat pacientům a zároveň má nulovou úmrtnost. A to místo našel... a společně s rozšířením elektřiny ještě podstatně vylepšil a položil základy najrozšířenější sexuální pomůcky. True story. Trochu úříliš přikrášlený příběh, ale určitě zajímavý a příjemný odpočinkový film. ()

m.krudenc

Velmi pozoruhodná Komedie. Vrtěti ženou je prostě příjemná komedie, která je sice místy vtipná, ale také až ofenzivně nenáročná. Zkrátka to chce opravdu nečekat nic nečekaného. Jakmile je divák obeznámen se všemi klíčovými a nekomplikovanými postavami, je naprosto průzračné jakou cestou se bude děj ubírat. Samotný námět vycházející z reálné historie. Příběh je komický sám o sobě a tak si o humorné situace přímo koleduje. Který muž by tohle nechtěl zažít. ()

JohnCZ

Klasicky britsky šarmantní komedie, která se na můj vkus trochu dlouho rozjíždí, ale látku zpracovává elegantně a vkusně. I když je to ve výsledku spíše nekonfliktní romantika, než dobovka, která by šla více do hloubky (bez dvojsmyslu). ()

Ajinka126

Wow... ehm :D.. Film o tom, jak gynekolog (či jakou lékařskou specializaci vlastně měl) vynalezl vibrátor? :D No potěš koště, to je zase jednou scénář. Kdyby to aspoň zkoušel na nějaké svojí dívčině, ale představa, že ty ženský chodí do oné ordinace kvůli tomuhle, je poněkud děsivá. Asi se z toho nějak vytratil humor postupem času, protože mě to nebavilo... ()