Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

Simonsa

pěkný průběh i děj,takový pěkný film, já sem se nenudila,ani nějak nezasmála,ale bavilo mě to....už jen ta představa,že takhle vznikl vibrátor :D ()

Blackwolfik

:D Nikdy bych neřekl, že se dá natočit film o vibrátoru. A už vůbec bych neřekl, že po přečtení recenzí, se na něco takového budu dívat, ba co, že to dokoukám do konce. Kupodivu to nebyla zase taková hrůza. Teda až na vyjímky, kdy doktůrci prstí staré a ošklivé anglánky v kloboučcích. Protože to fakt hrůza byla. Ale jinak jsem se i pobavil. Takže hodnotím 5,5/10. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /to agitační vystoupení u soudu + některé dialogy/chování postav/hlavně Maggie/ příliš moderní, neodpovídající a přepjaté, romantické scény sladké jako vždy, není to seriózní film, nedejbože životopisný, někoho by to mohlo zklamat, ale to není mínus v pravém slova smyslu/, + /ta pozitivní atmosféra/energie, co z toho jde, kostýmy, atmosféra té doby - slušně zachycená, Hugh + Maggie, vtip, lehkost - ono to pořád jde, když se chce/, hodnocení - odpočinková historická konspirace, u které se nemůže a ani nesmí moc myslet, hlavně se bavit, po delší době zas komedie, u které se člověk zasměje více než 3x, poznámky - Mortimerovo neustálé cvičení s tou masážní kuličkou v ruce, aby mu trochu povolila ta křeč a služka - prostitutka/lízátko v jednom ()

pravda1

Film ktorý nám mapuje vývoj a vznik obľúbenej dámskej pomôcky - vibrátora plus je k tomu pridaný nejaký ten romantický príbeh a to je asi tak všetko.Dozvedel som sa niečo nové,párkrát som sa aj zasmial aj znechutil hlavne pri pohľade na tie rozcapené staré príšery a keď som si predstavil chudáka doktora kde to tam musí strkať... brrrr.Inak vcelku pozerateľný film tri hviezdy zaslužene.. ()

JARDAHONDA

Vrtěti ženou je svěží romantická komedie o překvapivém, ale pravdivém vzniku prvního elektricko-mechanického vibrátoru a o tom, že hysterii není nutno léčit návštěvou lékaře. Tento sympatický snímek hodnotím rozhodně nadprůměrem, svým netradičním nápadem a podařeným humorem, kde vše k sobě zapadalo.. hodnotím 85 % ()

NellieLovett

Historická romanťárna s pár vtipnými momenty ,která nás nechá zlehka nakouknout na počátky boje o rovnoprávnost žen a zboření mýtu histerie pomocí masažního strojku. Nebylo to špatné, oddychovka. ()

Lockeroom

Docela příjemný film - slovem příjemný nemyslím v umění žádnou pochvalu, i když zde se o umění nejedná. Na filmu je poznat, že ho dělala žena - mužské postavy zde slouží jen pro ukojení žen a hlavní postavou, k níž cítí tvůrkyně evidentně obdiv, je vlastně slečna Dalrympley, přesvědčivě zahraná Maggií Gyllenhaal. Ale film byl zábavný, nic mi na něm nevadilo, u mě tak na 3,5 hvězdičky ...... ()

Pierre95

Miluju historické filmy a můžu říct, že tenhle film se naprosto povedl. Hugha Dancyho moc nemusím, ale tady se mi líbil. Maggie Gyllenhaal byla naprosto fantastická, excentrická, drzá a vtipná. Film je o vzniku vibrátoru, ale myslím si, že o vibrátor tady moc nejde. Starý Londýn, skvělí herci, perfektní scénář, kostýmy, dokonalá režie. Celkově je to krásný film a těch je poslední dobou jaksi málo. Doporučuju vidět. ()

ladymarmelad

wow.....jo tak tohle je boží film =) ze začátku sem si říkalo no to bude průměrný ale potom ooooo. Je to vtipný, romantický...prostě geniální =) no a ještě k tomu Hugh Dancy no tak to je boží chlap tak že fakt můžu doporučit všem kdo se rádi kouknou na pěknýho a milího chlapíka a genialní film. =) ()

rhodos

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o vzniku vibrátoru ......... a báli jste se zeptat se dozvíte v této originální, romantické komedii, která se odehrává ve viktoriánské Anglii. Film jistí přesvědčivé herecké výkony všech představitelů. Nejvíce mne zaujal anglický herec Rupert Everett v roli hrdinova bohatého excentrického kamaráda. Tento film spolehlivě zaujme, pobaví a poučí všechny, jen těch ženských partií mužské oko nezahlédne tolik, kolik očekávalo. ()

phoenix9

Malý filmík , ale o to zaujimavejší. Dobre sa na to pozerá a pripomína tiež veĺkofilmárom, že k dobrému filmu nestačí mať 100-milionové rozpočty, keď im chýba dobrý námet ,či pútavý dej . 76 % ()

JaninaM

Moc milý a příjemně relaxační film z viktoriánské Anglie, kde byl vynalezen první vibrátor. Jemný britský humor provází celý film. 80. léta 19. století, které provází technologický pokrok a prudérnost mravů, jsou v tomto snímku zaměřené na uvolňování žen...na jejich stimulaci proti histerii. Prostě jde o klasický orgasmus. Bohužel jeden doktor ručně nestačí ,,léčit´´ všechny ženy, proto je vynalezen první elektrický vibrátor. Moc pěkná historická komedie, s krásným prostředím, kostýmy a účesy. Romantika samozřejmě také nechybí, ale bohužel Maggie Gyllenhaal zrovna nepatří mezi mé oblibené tváře, takže mi nesedla jako romantická hlavní hrdinka. Pro pobavení a rozptýlení vřele doporučuji. Nemusíte nad ničím uvažovat a jen se bavit. ()

io.

Perfektní! Perfektní herci, skvělé téma - "historie robertků aneb první byla šťastná Molly". Vynikající konzervativní komedie na o dost méně konzervativní téma. Pobavil jsem se skvěle a naprosto doporučuju všem (18+) Rozhodně se podívejte a užijte si to! ()

Yony

Ten film je prostě vynikající :) Asi maličko patetický a romantický kýč s odhodlanou, zapálenou a nezkrotnou hlavní hrdinkou, která se nezalekne ničeho, je odhodlaná dělat smysluplnou práci, idealistka... ale tak výbornej a kvalitní kýč, že jsem na něj koukala už potřetí :) vynikající herecké obsazení, perfektně vykreslené postavy... každá z nich mě bavila. Myšlenka, zasazená do téhle doby předpotopních názorů na ženskou sexualitu a celkově ženskou roli, vede k lehkému, vtipnému a šmrncovnímu příběhu. Výrazy pacientek podstupujících léčbu...stojí za shlédnutí. Hlavní hrdina co se nebojí postavit za ženskou, kterou obdivuje, za názory, které zastává... všechno je to tak dokonalý až to bolí...ale proč se nepodívat na romantiku, když není trapná :) Jeden z mých milovaných filmů. ()