Ceberus

Měl jsem obavy, aby tady Cumberbatch nehrál Sherlocka, ale naštěstí hrál někoho úplně jiného a navíc výtečně. ()

Likan7

Sázka na jistotu, která ale vůbec ničím nepřekvapuje. Morten Tyldum ukecal Cumberbatche a jen tímhle má z půlky splněno. Benedict je skvělý herec a tady to jen potvrdil. I tak se ale právě nemohu zbavit dojmu, že celý film byl moc vykalkulovaný. Chybí mi v něm cokoliv zajímavějšího, něco, co by ten film udělal skvělým. Scéna, u který bych si řekl "wow". Takhle bych to přirovnal k autu, které jede po dálnici, má nastavený tempomat na 130 a senzory mu lehce korigují dráhu, aby se drželo v pruzích. Nic navíc, žádné předjíždění nebo zrychlení. Neusnete u toho, ale nestrhne Vás to. Naštěstí máte vzadu Cumberbatche a Knightley, kteří tu trochu monotónní jízdu utáhnou. ()

gemi

Vcelku povedené drama s pomalejším rozjezdem, ale Herlock Sholmes tady hraje jako bůh a konec je docela strhující, takže čtyři s odřenýma rožkama. ()

Nix

Benedict mne dycky překvapí v tom správným slova smyslu. Skvěle zahraný životopis, který ukazuje, že hrdinství může mít spoustu významů a zachránit tisíce životů už něco znamená. 2.světová má spoustu takových příběhů a jsem rád, že jsem toho byl součástí, mne to přesvědčilo. ()

DD

Klasicky vystavěný scénář, nudnej vizuál... Takových oscarovek tady už bylo (a nejspíš ještě bude). ()

mac000

Až tak bych nesouhlasil s "baribalem" , ve srovnání s THEORY OF EVERYTHING bych to viděl na plichtu, ale v tom nejlepším slova smyslu. Alespoň co se výkonu obou hlavních protagonistů, ztělesňujících Turinga, resp. Hawkinga. Také byli oba nominování za svůj výkon na Zlatý Globus 2015. Každopádně jedinečné a dechberoucí drama, zobrazující výjimečnost génia Alana Turinga (ale i cenu, kterou za to musel zaplatit). A nemyslete si, že pokud jste viděli ENIGMU M.Apteda (2001), že se z filmu nedozvíte nic nového . Román R.Harrise, podle něhož byl film natočen, neměl k dispozici všechna fakta o skutečném pozadí utajeného týmu, pracujícího v Bletchley na dešifrování kódu. Tato byla odtajněna teprve později. ()

john.h

Cumberbatch jede zakřiknutou variaci na Holmese, celkově to je takovej nadstandard, kterej si říká o nějakýho toho Oscara a zřejmě nějakou tu nominaci asi dostane, ale ve výsledku těch Oscarů moc nedostane. Ne že by to byla nuda. Cumberbatch pořád baví. Ale nebyla to taková pecka, jak se z hodocení může zdát. Chaotické přeskakování ve třech časových rovinách a celkem nudný děj byly asi hlavní zápory jinak velmi nadprůměrné podívané. ()

RAFT

Wau ,tak tohle je ale,opravdu dokonalý film.Hlavní roli ve filmu Benedict Cumberbatch ,tahle role mu dokonale sedla.Vůbec mi ani ve filmu nevadila hrečka Keira Knightley,která ve filmu byla skvělá ,nijak mi vůbec nevadila.Tohle je opravdu strašně silné drama z období 2.světové války.U tohodle filmu sem se nenudil ,vše odsejpalo tak jak se na kvalitně natočený snímek patří.Skvěle ve filmu sekundují ostatní herci Mark Strong a spousta dalších .A hudba ve filmu ,no prostě skvělá.Tohle je prostě skvělé drama ,a jako že mám rád tyhle žánry ,tak proč ne .A jestli film vyhraje oscara ,já sem pro všemi deseti.Skvělí film ,opravdu famozní.90% ()

Pistacie

Ano, příběh nepřináší nějak záludné a divoké zvraty, ale místo toho, co je vyprávěno, je důležitější, jak je to vyprávěno, a kým je to vyprávěno - v tom celá úžasnost filmu více méně závisí hlavně na výrazové preciznosti a uměleckém umu hereckého představitele hlavního hrdiny. Po řemeslné stránce lehce průměrně nadprůměrné. A možná to někomu uniká, ale když se napíše, že je něco podle skutečnosti, tak to opravdu neznamená, že se má film hodnotit podle toho, do jaké míry odpovídá dějinám a známým faktům. Naopak - film je umělecké dílo a jako takové musí být fikcí a možnostmi a hrou, není to dokument. Zároveň bych si jako inteligentní a intelektuální člověk nedovolila do komentáře vpouštět jakékoliv homofóbní ubohosti jako jiní. Vypovídá to pouze o osobě samotné, nikoliv o kvalitě snímku. Zvlášť když homosexuality je tu tak zlehka, až je to konzervativní a vyloženě dobové. Film je výjimečným pojmutím lidské individuality. Proč by to nemělo stačit. ()

hero_bk

Příjemné překvapení. Sice jsem na způsob, jakým rozluštit Enigmu, přišel asi o hodinu dřív, než největší géniové celé Británie, ale dejme tomu. Mělo to dobrou zápletku, napětí a sympatické postavy. A taky to bylo asi poprvé, co jsem v nějakém filmu fandil homosexuálovi. Prosil bych Oskara pro Cumberbatche! :) ()

w_laura

Nemám k němu výhrady, líbil se mi. Jako jeden z mála filmů, které jsem v poslední době viděla, na mě dokázal emocionálně zapůsobit. Je mi jasné, že to byl primární záměr tvůrců. V mém případě se jim to prostě skvěle povedlo. Určitě neočekávejte pravé špionážní drama z druhé světové, ale příběh zvláštního, pro běžný život nepraktického muže, který má své vlastní démony. Benedict Cumberbatch se sem skvěle pasoval a jeho herecký výkon se mi líbil, nevím, jak na vás, ale na mě působil prostě tak realisticky... ()

-tHESWINe-

Velmi povrchní, přehypovaný a obyčejný film o neobyčejném člověku, bohužel změřený na popové potěšení namísto toho, co tehdy Turingovi muselo procházet hlavou a co pro něj bylo důležité. Ono by to totiž asi nebylo tak líbivé ... ()

hamir0

Herecký koncert páně Cumberbatchova, kterému se skoro podařilo zakrýt nedostatky zanechané panem scénáristou. Ten totiž občas tápe a nechává diváka na pochybách, o čem má vlastně film vyprávět. Dvě hlavní pointy se sice umělecky prolínají napříč třemi časovými rovinami, ale místo aby se vhodně doplňovaly, navzájem si spíš překážejí. Po závěrečných titulcích tak kromě úžasu na Benedictovým umem a uznání nad zručným technickým zpracováním zůstane v hlavě i malý hlodavý červík, který má za to, že se z toho všeho dalo vyždímat přeci jen trochu víc. ()

LakiyL

Niečo tomu chýba. Neviem síce čo, ale toto je výkon hodný Oscara? No neviem, mám taký pocit, že každý rok nesmie chýbať v nomináciách v kategórii herec/herečka úloha za "životopisný film". Napríklad v takom Star Treku to zahral omnoho lepšie. Ťažko síce porovnávať žánrovo tak rozdielne filmy, fakt je ten že Benedict je jeden z naj hercov súčasnej generácie, a týmto nemienim jeho výkon zosmiešňovať. Ako som ale písal, niečo tomu chýbalo- ani tak nie Benedictovmu herectvu ale samotnému filmu. ()

Taffey

Je legrační a do značné míry mě to sere, když čtu některé komentáře typu, že film je řemeslně udělán ale že mu chybí nějaký dechberoucí moment. Já jsem tam, těch dechberoucích momentů, zažil více. Nemá smysl se tu rozepisovat, které to byly, protože někdo, kdo potřebuje rozhýbanou ruční kameru, potoky krve, 90% filmu zpracovaných počítači nebo střih každé dvě vteřiny, by to stejně nepochopil. Pro mě osobně nebylo prolomení kódu Enigmy, ve filmu to podstatné, byť se kolem toho všechno motalo a polopatisticky založený divák to tak mohl brát. The Imitation Game byl film o úplně něčem jiném. Byl to psychologický film o životě matematického génia a homosexuála současně. JAsně, že tohle asi přímočaře uvažujícímu diváku proteče mezi prsty a ani si toho nevšimne. ()

TSZ

Další z těch snímků, vyrobených na oscarovou zakázku. Ta vykalkulovanost je tu bohužel dost cítit a celým filmem se táhne hlasitě křičená ambice (režijní i herecká), která je místy dost otravná. Nic pro mě, akademici však patrně budou vidět věci jinak. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel