poster

Kód Enigmy

 • anglický

  The Imitation Game

 • slovenský

  Kód Enigmy

Válečný / Životopisný / Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 2014, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Pravdivý příběh autistického matematika Alana Turinga, který vyhrál druhou světovou válku.(5.3.2017)

 • Psema
  ****

  Kariéra neherečky Knightley je pro mě větší záhada než celá Enigma. Diky bohu je ale její totální antitalent spolu s pár uber klišé momenty jedinou věcí, která mě nesmírně iritovala. Takže spokojenost.(27.1.2015)

 • Malarkey
  *****

  Krásné a naprosto poctivé ztvárnění jedné dost zásadní události, která se udála uprostřed Británie v průběhu nehostinného období druhé světové války. Výborné je na ní prakticky vše...a to i přesto, že šifrování a Enigma ve své podstatě nikdy neměla nějaké výraznější a zajímavější filmy, které by stály za to si je zapamatovat a nedokázali by nudit. Morten Tyldum ale vše změnil spolu s naprosto úžasným Benedictem Cumberbatchem, který opět dokázal, jak skvělý herec je a co by si Británie měla hlídat jako oko v hlavě. Každopádně i Keira Knightley je zde nebývale krásná a stejně tak mi udělal radost i Charles Dance, který si víc rolí ve velkých filmech na stará kolena rozhodně zaslouží. Každopádně samotný film bych rozdělil na dvě části. Tedy před rozluštěním a po rozluštění. Před rozluštěním je to napětí totiž úplně jiné, než po. Časově je ta druhá část o něco málo kratší. Na druhou stranu je daleko intenzivnější a v tu chvíli přicházejí ty opravdové emoce. V tu chvíli mi vlastně dochází i fakt, že Alexandre Desplat si připravil úžasný soundtrack. Jestli je něco, co bych tomuto filmu měl vytknout, tak o tom nevím. Snad jen ten závěr života bych Alanovi přál lepší, ale život si bohužel nevybírá. Stejně tak ani doba, do které se narodil.(6.2.2015)

 • larelay
  ****

  precizne natocene, vyborne zahrane, ale chybal tomu cveng. Kino neochkalo, nekvikalo, nechytali sme sa v uzase za hrudniky, nesedeli sme napati ako struny. Takmer by som povedala, ze to bolo svojim sposobom az chladne.(14.2.2015)

 • Arx
  *****

  Výborný film o Alanovi Turingovi, "Sherlock" si došel pro Oscara a po čase konečně film, u kterého jsem neměl strach o inteligenční újmu na mozku. Vřele doporučuji. 90%(13.1.2015)

 • - Alan Turing je vo filme viackrát znázornený ako beží pri rôznych príležitostiach a hoci nikde vo filme nie je o tom zmienka, bol prvotriedny bežec s osobným rekordom v maratóne s časom 2:46:03, ktorý dosiahol v roku 1946. (jofffo1)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo okrem Londýna aj na viacerých miestach po celom Anglicku, vrátane Bletchley Parku. (MikaelSVK)

 • - Herecké duo Benedict Cumberbatch a Keira Knightley sa stretlo už v predchádzajúcom filme z obdobia 2. svetovej vojny, a to Pokánie (2007). (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace