Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

Dragonflyfly

Odjakživa trpím na Matthewa McConaugheye (a je to spíš o vzhledu...ačkoliv...) . V posledních pár filmech (Obhájce) jsem si dokonce užila i jeho herecké kvality - jakoby se od romantických slátanin vrátil k úžasným filmům jako byl "Čas zabíjet"...Díky Bohu. V tomto filmu je totiž skvělý, bez kapky patosu, hysterie nebo falešnosti. Je zkrátka přesný, jak dlouho nikdo. .....já věděla, že se jednou vrátí -z toho romantického balastu- zpátky k herectví:-) . A on se vrátil. No a já holt nějakou dobu nezajdu do KFC. ()

sergio4

Ako začať? :D Tak drsný a úchylný film nabitými vulgarizmami od A po Z a pritom všetko zahrané tak úchvatne reálne som v živote nevidel. Každá z postáv bola výborne napísaná aj zahraná. Totálny masaker. Ak toto nebol oscarový výkon v podaní Matthew McConaughey tak potom už naozaj nechápem, pritom sa mi zdá, že nebol ani len nominovaný..Jeho policajt a nájomný zabijak Joe bol tak mrazivo chladný a úchylný a hlavne presvedčivo zahraný, že to až nie je možné. (SPOILER) Scénka ako si nechá vyfajčiť kuraciu nohu, to bol totálny humus :D Vyzdvihol by som ešte Juno Temple a jej nie celkom pri zmysloch postavu 12ročnej Dottie a konštantne skvelého Hirscha. Friedkin nám pripravil v celku zaujímavý a nevšedný kontroverzný film, len je škoda, že sa viac nevyhral s tým záverom a nechal ho akoby otvorený a myslím, že zbytočne. Vôbec mi nesedela hudba pri záverečných titulkách. ()

Benzinka

2* jen za vyhulenou kureci hnatu z KFC a MC Conaugheyho, ten byl jako vždy skvělý. Ostatně to byl můj důvod tento film vidět. Kladná hodnocení a v hl. roli jeden z mých oblíbených hollywodských herců. Ale co toto bylo? Mix slovníku pro velmi nenáročné, hrozného scénáře a totalně podělané zápletky. Tohle se nepovedlo. Obdivuju zdejších 70%, ale jak se říká 100 lidí 100 chutí. Já se fakt nudil a hrozně. A závěr raději komentovat nebudu. ()

STARKOVA20

Nudné, otravné, odporné....jedna hvězdička za Matthewa, byl neskutečně přesvědčivej úchyl. Nechápu tak vysoké hodnocení. Viděla jsem stovky lepších filmů. ()

gicous

Po trochu slabším začátku se Killer Joe rozjede do spravných psychopatických výšin. Graduje v naprosto absurdním závěru, který je skrznaskrz brutální, perverzní a šilený. Celý film drží výborně napsané postavy, které hrají skvěle typově vybraní herci. Exceluje mezi nimi McConaughey. Kdo by čekal, že kdy vystřihne takhle odpudivého psychopata. Killer Joe není žádná okázalost. Je tam pár herců, pár lokácí a celé to drží jednoduchý příběh. Když ale máte dobrého kormidelníka a vykonnou posádku, tak potom si můžete být jistí, že se vám vždy dostane, toho za co jste si zaplatili. ()

boombang

Přidávám se k oněm užívatelům, kteří si z tohoto filmu budou pamatovat 1) megabobra G.G., 2) KFC-kuřbu, 3) slízouna McConaugheye. Friedkin na stará kolena pořádně zaválel, ale takoví Coeni by to určitě zvedli o třídu výš. Ne náhodou mi to přišlo jako Fargo č. 2, ovšem slabší. Jo, a ten rukáv se fakt pěkně odpáral :-) ()

Kortexo

Parádně rozjetý film s velmi zajimavou paletou charakterů, jede celou dobu jak hodiny, ale konec je nepřirozeně useknutej. ()

victt

Bohužiaľ nezdieľam väčšinové nadšenie. Z traileru to vyzeral byť zaujímaví film o takej „bežnej“ americkej rodinke. Prvá polovica ma vôbec nezaujala, no záver bol super. Scéna s kuracími stehienkami ma dostala. ()

JK77

Obetoval som 30 minut mojho zivota. Videl dom zaciatok a uplny zaver. Aj to bolo vela. Hirsh je moj oblubeny herec, blaznive, psycho filmy mam rad. Ale toto nieeee. ()

pekas

Svlíkací scéna byla povedená. Otec byl taky dobrej podivín. Ale jako celek dobrý, jen trochu zbytečný. Tomuhle říkám naprosto průměrný pocit z filmu a tedy i tak hodnotím. 53% ()

kubilov

Výborná ultrabrutální, černohumorná a bizarně thrillerová podívaná, která rezignuje na jakýkoliv morální hodnoty a snaží se jen dost zvráceným způsobem bavit, což samozřejmě adekvátně smýšlející divák milerád akceptuje, ale mám takový dojem, že aby si to užíval více než Matthew McConaughey svojí výbornou postavu, to by se musel sakra snažit. Nejen Matthew je naprosto skvělej, mě osobně čím dál víc baví v podobných rolích i June Temple a tentokrát i Thomas Haden Church, kterej všechny trapné situace zvládal z celé rodiny snad úplně nejlíp, vážně paráda. Nakonec mi to tak celkově vyznívá na hodně lepší 4* s tím, že se nechávám otevřená vrátka na potenciální pátou *.. i když ne, půl hodiny po konci filmu už tu pátou chci dát tak moc, že jí Killer Joe ode mě má. ()

subic

Jsem v průseru, prodávám drogy a visím někomu prachy, kdo mě jinak sejme. Tak co nechat zabít matku a zinkasovat její životní pojistku? Jenže na tyhle prachy už má zálusk nový přítel matky, který je navíc spřažený a druhou manželkou otce. A pak je tu ještě malá sestra Dottie a texaský policista Killer Joe Cooper. Matka je mrtvá, její přítel zinkasoval pojistku a kolik že to vlastně bylo, 50 tis. nebo 100tis.? Takhle blbej konec bych ale nečekal. 50% ()

TonyStark

McConaughey v té lepší polovině své kariéry. V jeho podání se detektiv a nájemný vrah Joe Cooper mění ve ztělesněné zlo. Když se jeho dva metry výšky objeví v černých hadrech a klobouku ve dveřích, je jasné, že zoufalý a zadlužený Emile Hirsch se právě chystá podepsat smlouvu se samotným ďáblem. Herecky naprosto skvěle zahraný, téměř komorní thriller, ve kterém nikdo není svatý...Dialogy jsou bezkonkurenční. A scénka s Ginou Gershon a stehýnkem z KFC je jeden z největších filmových úletů dekády. Velmi nedoceněné dílko, když se podívám na zdejší hodnocení... ()

mirkath1

Opravdová lahůdka :) Matthew a Juno-neskuteční.Vůbec filmové postavy uvěřitelné, úplně jsem byla v tom karavanu s nimi :) Pecka nakonec- ňam ()

Demonn

Zbytečnej film s divnejma, nesmyslně se chovajícíma postavama, blbym koncem a solidními hereckými výkony některých zúčastněných. Jednou a dost! 52% ()

Pitryx

Já jsem to s tím šekem nepobral. Proč prostě Rexe nenechali vybrat peníze a pak jej o ně nepřipravili? No, asi jsem něco špatně pochytil, nebo přeslechl, nevím. No, ve filmu je místy dosti hlucho, ale jinak v ději nějaké to překvapeníčko je. Strhávám body za useknutý konec a to občasné hlucho. Ale jinak se na to dívat dalo. ()

mchlumak

Nikdy jsem neměl rád kuřecí stehna a po tomhle filmu je to s nimi ještě horší... Chybělo málo k pěti hvězdám, McConaughey je tu správně odpornej, ale pár věcí zůstalo nevyřešeno a posledních pár vteřin vytvořilo přesně ten typ konce, co nemám rád. ()

johnsnow

Ty vole to čo bolo? Friedkin to si vážne točil ty? Ty kokso tak krvavý, nechutný, erotický a za vlasy sťahaný film som nevidel. No to je divočina. A ten koniec WTF? Fakt neobvyklý film. Za 5*. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení