Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

chem.peace

Tak nevim, mám z toho takový rozporuplný pocity. Ten závěr to hodně zkazil. Pravda je, že na tenhle snímek nezapomenu jako na ticís jinejch a je to takovej Tarantinovskej film a tak dávám 4 hvězdy. ()

Epco

Neskutočne silný zážitok. Aj keď väčšinou sa skladajúci z nemého úžasu, krútenia hlavou a padania sánky. Čakal som veľa a dostal dosť odlišný zážitok, ale stále v mantineloch vysokej spokojnosti. Ponorenie sa do života a hlavne zmýšľania jednej skoro klasickej americkej rodiny je často fyzicky náročné a záverečná katarzia prichádza spôsobom priam nečakaným. Toto všetko podporené výbornými hereckými výkonmi. Ak by moje očakávanie neboli nastavené tak vysoko tak by to určite bolo za 5 ()

Jurcekk

Ako povedal canakja : komplexný rodinný film. Fascinuje ma že niekto narodený v roku 1935 dokáže vyprodukovať toto. Na druhej strane jediné čo má nejaký presah je žalm č. 31 nad mamkiným hrobom. Večne dávajú žalm č. 23: "... hoci by som údolím smrti kráčal.... " Takže aj v tomto smere osviežujúce. ()

ragtime

Atmosféra a prostredie mi pripomínali True Blood, aj keď sa v tomto prípade jedná samozrejme o iný žáner. Bavilo ma sledovať to ako herci rozprávajú a kam sa to celé posunie. Čoho som už mohol byť ušetrený je sprznenie kuraťa. A som osobne veľmi rád, že Matthew McConaughey si začal vyberať kvalitné role, kde môže ukázať, aký brilantný herec to je. Ostatne, ako aj ostatní v tomto snímku. ()

fabregas1

No vida i takový idol žen jako je Matthew McConaughey dokáže být tak humusný a zkažený do morku kostí, tak trochu mi to připomělo roli ve filmu Masakr v Texasu, kde zahrál taky psychopata, tyhle role umí na jedničku. No ale kromě dobrého příběhu a Matthew McConaugheyho jsou zde k vidění skvělé herecké výkony a to doslova od všech i od Emila Hirsche. Jak říká Rytmus, vypichol bych jen ten konec. ()

vito_s

Amerika ve spreji; McCounaugheyho slizký padouch předvádí až exploatační výkon, jehož vrcholem je SPOILER: vynucený blow-job na stehýnku z KFC. Je to tak nadsazené, že by to mohla být i komedie, ale není: jde o film plný uvěřitelného (krutého) násilí a nahoty, 77ti letý Friedkin tu s minimem prostředků ukazuje, jak vypadá drásající & drsný film, tak, že by se mladší od něj mohli učit. ()

stuly

Absolútna stupidita.Aké zvraty?Aké zápletky?.....dve "socky" (syn a otec) si najali veľkého zabijaka aby zabil jeho mamu resp. bývalú ženu.Nájomný vrah sa tvári,že má akože pevné pravidlá,ale je to len prepnutý úchylák, čo spáva s 12 ročným dieťaťom,ktoré je mimochodom sestrou resp. dcérou tých dvoch "sociek", fakt neskutočný profík. No a tá nechutná scéna s KFC tak to dalo korunu tejto zvrátenej somarine odtrhnutej od reality. ()

Mark1983

Byl jsem na tento film zvědavý a i když to bylo trochu jinak,než jsem očekával,přesto jsem nebyl zklamán.Ale poslední část filmu byla strhující. ()

pepca72

Panoptikum postav tohoto filmu, v podání Friedkina, nemá obdoby. Zápletka je jednoduchá, leč vykreslení postav, jejich charaktery a chování jsou mistrovské. Scénu s kuřetem, mám v hlavě ještě dnes. Herecký koncert ve špinavém mobilhousu. Bravo! ()

cyberic

Matthew McConaughey - prerod romantickeho doktora, ktory ohuroval Jennifer Lopez (The Wedding Planner), v uchylneho vraha v tomto filme... Mal som vzdy rad tohto herca, aj ked je takpovediac ukazkovy priklad narcizmu :) Nevedel som, ze film je na zaklade divadelnej predlohy, no ta zaverecna scena je vyslovene divadelna. Btw... "Kridielko, alebo stehienko ???" :) ()

dudel3333

toto akože "filmove dielo"malo byt čo? Tema zaujimava,ale.............celý film sa nič poriadne nedeje.Pribeh sprostej rodiny ,so sprostymi detmi,ešte sprostejšim zabijakom a čerešničkou -mega sprostým koncom.Skoda času,taketo filmy nemusím,dakujem ()

karel63

Tak už vím, proč ten Jágr z toho Dalasu utekl.... Dost dobrej a drsnej nářez (kam se hrabe DRIVER), tenhle film považuji za velkej a všechno už bylo napsáno. ()

klaranapoli

Bože co to bylo za kravinu??!! :D :D ale jo, když si na ten film vzpomenu tak se musím smát :D nejkrásnější tam byl samozřjemě Matthew, protože i když už je starej tak ten chlap furt v sobě sakra něco má :) ale jinak film je jedna velká kravina :D ()

Bosvin

Scéna s kuřecím orálem a následnou hláškou "už jste jedli?" je dokonalá. Jinak Emile je tu jediný slabý kus. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení