Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

Delfador

Jaj, rodinná komedie, že já se radši nepodíval dopředu. Co se dá dělat. Navzdory zajetým kolejím typické rodinné komedie jsem se celkem dobře bavil. Jim Carrey sice nebyl tak šílený jako obvykle, ale když k němu přidáte ještě hromadu malých tučňáků.. ()

v.indruchova

Parádní oddechovka, pořád jsem se něčemu chechtala. Mám od malička slabost pro Jima. (kdo by v pubertě nezbožňoval někoho bláznivě vtipného až trapného a tak sebevědomého?:) Známka snížena pro klasickou naivní rodinnou komedií. A umělé chování tučňáků, ale s tím se musí počítat, když se díváte na něco takového. Často je vidět, jak jsou tučňáci "namalovaní", ale mě to zážitek nekazilo. Proč se na Poperra a tučňáky podívat? Jemný humor (J.C. se proslavil svým "ksichtěním", jako mladší jsem to žrala, teď jsem ráda, když to nepřehání), roztomilé, zamilované, zdůraznění určitých životních a lidských hodnot (poučení). Film probudí v člověku zase dítě bez starostí. ()

zodiak217

Konečne som videl príjemnú komédiu, ktora nebola bulvárna, ani oplzla a bola príjemné vtipná. Čo sa týka Jimma Carreyho taktiež som bol príjemné prekvapený. Pôsobil prirodzene, no zároveň využil svoje bohaté skúsenosti z komédii. Tucniaky pôsobili veľmi reálne a vtipne, no miestami som dostával viac ako som čakal. Nuž môžem len doporucit. Skvelý film a skvelá zábava pre celú rodinu. Najlepšia komédia akú som videl za posledné obdobie. ()

brasek

Ďalšia zo sérií zvieracích komédií, ktoré ostatnú zabudnuté... nie je to nič extra, sú aj lepšie zvieracie filmy. ()

Kalda69

Klasickej Jim Carrey. Srandicky kam se podivas a vzhledem k tomu, ze to je primarne mireny na detsky publikum, davam tomu lehkej nadprumer v podobe 4*. ()

Goumen

Klasická americká rodinná komedie včetně dost ujeté myšlenky a kýčovitých situací. Potěší hlavně děti, ale pokud víte, co očekávat, tak se na to dá celkem dívat a chvilkami se i zasmějete. ()

Kontryhelka

Jim je vždycky záruka dobré zábavy. Jeho filmy jsou plné hlášek,keců, vtipů. Jim do své role dává vždycky vše, prostě pobaví diváky. Ne každému ale jeho osoba a humor sedí. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Karlosik_4

Jedná se o klidnou, rodinou a s místy vtipnými nápady Carreyovskou komediii.  Která neurazí a místy někoho i pobaví. Celý příběh filmu je vcelku zajímavě zasazený a až na ůvod, dává soustavově smysl. Není asi pro každého, ale já si ji užil. ()

PTuranyi

Jim Carrey v dobrej nálade ide svoje fóry ale nepreháňa to. Horšie je to so scenárom, ktorý klesol na úroveň rodinnej komédie s happy endom o scelení rozbitého manželstva. ()

Riddler

Pohodová rodinná komédia. Žiadne veľké herecké výkony ani dejové zápletky nečakajte. Ale po ťažkom dni, keď si chcete vyvetrať hlavu, nad ničím moc nepremýšľať a občas sa z chuti zasmiať ideálny film pre celú rodinu. Len aby ste po odchode z kina od detí nepočuli - 'Kúpme si tučniakaaa, aspoň jedného! ' " :-)) ()

BlackVelvet

Jedna se o film pro deti, kterym ale neopovrhnou ani dospeli. Dej ma spad, film se mne nezdal ani prilis dlouhy, ani prilis kratky. Dej neni samozrejme uplne realny, jedna se o nadsazku, ve stylu blaznivych a trochu pompeznich (hlavne konec) americkych komedii, kde vse je mozne. Premysleni nad realnosti nebo logikou fakt nema moc smysl, film se proste musi prijmout jako lehce dobrodruzny film pro deti a pak je vse OK. Carrey zde hraje roli, ktera ve filmu byla jiz hodnekrat (vecne „busy“ otec, ktery si tim pokazi vztah s rodinou a vlastnimi detmi), timto film neni nijak originalni. Originalnost spis deji dodava blaznive story s tucnaky, kteri jsou podle mne fakt dobre animovani a cely dej ktery se kolem nich toci usmevny a zajimavy (vse videno detskou optikou). Tucnakum jsem dokonce drzela palce ! Carrey trochu prehrava sam sebe, film je plny jeho grimas a „obliceju“, to je ale koneckoncu to, cim se proslavil. Tohle mu jde jako remeslo dobre a v tomto ohledu mu role opravdu sedla. I kdyz historka ohledne tucnaku jako takovych je malo realna, tak jednotlive role jsou odehrany podle mne dost uveritelne a divak je vtahnut do deje. Film jako celej je jednoduchy, pribeh take, nicmene vtipy dle mne funguji a docela jsem se nasmala. Kdyz clovek tento film bere s nadhledem a jako film pro deti, tak se muze i dobre pobavit. Humor to je hlavne asi pro deti, ale dospeli, kteri maj radi animovane filmy nebo filmy kde hlavni roli hraje pes/kocka/tuckak, tak se pobavi. Nic originalniho, ale zaroven ani nic vyrazne podprumerneho/zklamavsiho. Potlacte nutnost se ve filmu moc pitvat, proste si to uzijte jako prijemy film treba v obdobi Vanoc. ()

nudlis

Film, dobrý tam maximálně na deštivé sobotní odpoledne pro děti od 6 do 10 let, starší už se budou nudit. Jim sice přestal dělat ty svoje typický xichty, ale jinak jde o další jeho "komedii" v řadě. Pousmál jsem se asi tak 3x, ale že bych se svíjel na zemi, to ani náhodou. Celkem nuda. ()

psycho.ta

Průměrná rodinná komedie..neurazí, ale ani moc nepobaví. Když pominu totální nesmysl toho, že Vám někdo pošle zmražený tučňáky v bedně poštou a Vy se o ně budete starat a zamilujete si je, tak budiž . Carrey jako vždy sympaťák, ale neměl moc šancí v tomhle filmu ukázat co umí. Myslím, že kdyby tam hrál jiný herec, tak se na to určitě koukat nebudu. A proto za Jima a ty tučňáky 3*** ()

rambo3

Myslím, že tato komedie nezklame děti ani rodiče. Svižně a vtipně natočená komedie, která více méně připomíná film Lhář lhář. Jim Carrey rozhodně nezaostává za svými obvyklými výkony a výbornou vizuální stránkou tohoto filmu. Nedá se než doporučit. Nudit se a koukat otráveně na hodinky rozhodně nebudete. ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)