Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

Seti

Dwayne, Dwayne...popravdě absolutně nechápu, komu přišlo jako dobrý nápad obsadit tě do podobného filmu. Je mi jasný, že musíš platit účty, ale podobné "projekty" vážně nemáš zapotřebí a obzvlášť v současný době, kdy ses vypracoval v jednoho z největších bijců Holywoodu. Doufám proto, že už sis ujasnil, v jakém žánru je tvoje místo. Jo a nevim, jestli je dobrej nápad ještě někdy někde zpívat. Samotné pokračování Cesty do středu Země je pak ještě prázdnější a plošší než jeho předchůdce a scvrkává se na pouhou 3D atrakci pro nejmenší, jež ve svých silnějších (akčních) momentech povětšinou vykrádá Cameronova Avatara. Děcka si to nejspíš užijí, ale jejich rodiče si asi radši zahrabou hlavu do kýble s popcornem. ()

CSSML odpad!

Další výsměch dobrodružným románům z pera katolíka Julesa Verna, i když inspirace je zde pouze letmá – za spojující prvek bych označil snad jen ostrov. Film není dobrodružný, není ani zábavný a už vůbec, ale vůbec, není rodinný. V rodinných filmech nepobíhají polonahé divoženky. ()

iXtr3m3

Ani horšie ani lepšie ako prvá časť. Ešte treba tú Cestu na Mesiac a bude to skvelé. Keby som chcel byť puntičkár, tak by som privítal ešte samostatných 20000 míľ pod morom a Robura dobyvateľa, Robura pána sveta. ()

Loki_Six

"I see trees of green, red roses too. I see them bloom, for me and for you. And I think to myself: What a wonderful world! I see giant bees, and I could have told ya: Don't trust Alexander - he's older than Yoda. And I think to myself: What a wonderful world! The island that we stand on... Well, it's currently sinking. Sending those secret codes - what the heck were you drinking? But it's all in the past, we wiped the slate clean! We're going to find Nemo's submarine! And you'll think to yourself: What a wonderful world. Oh, yeah..." ()

Perry-

Je to blbost pro děti... ale na nic si to nehraje a nestydí se to za to, že je to blbost. Vypnout mozek a jenom koukat, 50% ()

dopita

Pokračování hovadiny o cestě do středu země je o fous lepší, ale asi jen proto, protože tady hraje Dwayne Johnson a prostředí ztraceného (a krásného) exotického ostrova je pro mé oči mnohem přijatelnější, než hrabání se v zeměkouli. Tím asi pozitiva končí. Příběh je blbej, což se dalo čekat. Takže se hlavní hrdinové nějak dozvědí o exictenci ostrova a nějak se tam i dostanou. Tam potkaj přerostlý ještěrky, miniaturní slony a kreténskýho Seanova dědečka Alexandra (kterého hraje jinak sympatickej Michale Caine) no a taky sopečnou lávu ze zlata, Nautilus (Nemo se ovšem nedostavil) a jiný nesmysly. Pak je konečně konec. Slabota tenhle film, cílenej primárně pro velmi nenáročnýho diváka tak kolem dvanácti let. Což nejsem. ()

kedl

Taková jednohubka, která se nemá za co stydět. O fous lepší než jednička, nejspíš za to může the Rock, který si roli vazouna doslova užívá. P.S. Existují 3 pravidla, jak sbalit holku :-) ()

AdamesWWE

[6/10] Voľné pokračovanie prvého dielu, druhý diel chvalabohu nekopíruje niektoré filmy ako to robil jeho predchodca. Tento film nemá prakticky s jednotkou vôbec nič spoločné okrem mladého Seana. Teraz sa po jeho boku ukáže skvelý Dwayne The Rock Johnson, ktorý je stvorený pre takýto typ úlohy, moje pocity sú také že tu pôsobil lepšie ako Fraser v jednotke. Potom sú tu dalšie postavy, v prekvapivo dobrej úlohe Caine a dalej poteší aj Luis Guzmán, ktorý dá pár dobrých hlášok, dalej aj sympatická Vanessa Hudgnes. Každý herec tu má pre svoju postavu dostatok priestoru, vznikne tu aj niekoľko dobrých, vtipných momentov. Ako dobrodružná jazda celkom ok. Je tu dosť počítačových efektov, niektoré sú veľmi dobré a pôsobia skvelo ale niektoré ak nevidíte 3D nepôsobia tak skvelým dojmom, ale nevadí. Moc som od filmu nečakal a niesom ani sklamaný, dostal som v celku dobré, nadpriemerné dobrodružné pokračovanie, ktoré stavia na štyroch pevných charakteroch, dobrom prostredí, vizuálne skvelom využitý, ale nezaregistroval som počas filmu žiadnu pasáž, ktorá by ma nejak extra nadchla a bola by hodná toho, aby som si ju uchoval v pamäti. Na jedno pozretie fajn film, lepší priemer. ()

Ilhan

At už mluvíme o první Cestě (do středu Země), nebo od druhé (Cesta na tajuplný ostrov), komentář může zůstat rovnaký, oba dva filmy jsou na stejné úrovni, jak svými klady, tak svými neduhy. Pokud jste milovníci náročných filmů a "pitomé" popkornovky nemáte v lásce, oboum filmům se vyhněte obloukem. Pokud však chcete jen vypnout mozek, nebo vzít holku na randa na nějaký oddechový film, ideálnější možnost asi nemáte. Je to tak blbý, až je to i dobrý. S logikou a fyzikou si hlavu nelámejte, tady jste ve fantasy, kde všechno je možné, jen tomu musíte dát šanci. Je to takový menší GP. Za mě pěkných 65 % po hodně dlouhém váhání. ()

fantasmic

Tento film by si zaslúžil za viacero vecí "odpad". Najmä za tie digitálne triky, z ktorých ma budú bolieť oči ešte minimálne týždeň. Veľa však zachraňuje Michael Caine, ktorý si strieľa z "The Rocka" a samozrejme Vanessa Anne Hudgens na ktorú sa pozerá veľmi dobre. ()

Litvicek

Nemám rád toho fracka Hutchersona. Celý film jebe svým egem a nabubřelostí. Film zachranuje pěkný vizuál, atraktivní příběh a herecké trio Luis, Rock, Alfred. Je to příběhově sice pofiderní ale proč nevyužít trochu té fantazie a nenechat se unést ? Nebýt toho dementa hutchersona, líbilo by se mi to mnohem víc a ani menší proměna v jeho chování na konci filmu nic nezachranuje. Kdybych ho potkal na ulici a byl by přímo takový, jaký je ve filmu, dal bych mu pěstí, že bych mu zlomil nos. ()

Ripley

Velké překvapení a velká zábava.Tvůrci Journey 2 oproti "předešlému dílu" vsadili především na skvělý humor a nadsázku.Jednička mě nudila.Tady se neustále něco děje a je to nejen zabavné,ale i vizuálně atraktivní.Ostrov vypadá parádně.Příšerky nejsou příšerky,ale CGI zvětšeniny reálných zvířat.Triky jsou výtečné.Hudba v dobrém překvapí,ačkoli mě jméno skladatele nic neříká.A obsazení se také povedlo.Hvězdou filmu je Dwayne Johnson,který neustále perlí a skvěle mu sekundují Luis Guzmán a Michael Caine.Třešničkou na dortu je zde Vanessa Hudgens,která sice nemá tolik prostoru,ale hezky se na ni kouká.Takže kdo není rýpal,kdo ocení tento žánr a chce se dobře pobavit,nechť se vydá na cestu na tajuplný ostrov. ()

Simbet

Tady je ukázkově vidět, jaký je rozdíl mít ve filmu Brandona Frasera a nemít. Zatím co Cesta do středu země díky němu byla vtipná, tohle pokračování bez něho nestojí vůbec za nic. Námět sám je dost jednoduchý a tak by potřeboval někoho, kdo ho vtipem oživí. Jestli to měl podle tvůrců být Dwayne Johnson to netuším, protože mně vtipný nepřipadal. Kladu si jedinou otázku, co tam dělal Michael Caine?! ()

PetkaW.

Vizuální stránka úžasná, několik dobrých nápadů, ale podle mě měl film mnohem víc prostoru a větší potenciál, který nevyužil, což je velká škoda. Knižní předlohy, kterými se tu inspirovaly, nabízejí tolik možností a tolik motivů... škoda. Ale dívat se na to dalo, pár slušných scén se tu taky našlo, děj šlapal bez větších zádrhelů, herci (v čele s úžasným Michaelem Cainem) taky předvedli slušný výkon. Jen mi na filmech vadí, když vyvolávají hodně otázek, na které nemůžu dostat odpověď. A tím nemyslím nějakou filozofickou rovinu, naopak, tu mám ráda. Mám na mysli otázky typy, "Jak je možný, že se nepotopili, dyť to nedává smysl, už měli být dávno pod vodou, měl jim dávno dojít vzduch, mělo se stát tamhleto a tohleto..." a podobných nedořešených míst bylo v Tajuplném ostrově bohužel hodně.... ()

iampatrik

55% Kdybych film viděl v před pubertálním věku asi bych se skvěle bavil. Průměrný dobrodružný rodinný film, s jasně nalajnovaným a předvídatelným příběhem, akcí, solidním vizuálem, který určitě cílenou diváckou kategorii zaujme. Bohužel Dwayne Johnson už navždy zůstane rváčem, takže příště zpátky do akčních filmových vod. ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)