Autorovi kontroverzných KIDS, newyorskému fotografovi Larrymu Clarkovi, zachutila sláva a tak sa ju snaží zopakovať s ešte väčšou dávkou sexuálnej otvorenosti. Zatiaľ čo v KIDS bol sex medzi deckami niečím, čo im ničilo životy, v Ken Parkovi už decká žiadne životy nemajú a sex je pre ne tým posledným, čo ich drží nad vodou. Ústrednými postavami sú mladý kalifornský skateboardista a jeho kamaráti, a veľkú rolu tu hrajú tiež rodičia a starí rodičia, ktorých vzťah k deťom (a naopak) je stredobodom sociálnej kritiky filmu. Vo filme sa prelínajú štyri individuálne príbehy, pričom zvraty v deji prichádzajú vo chvíľach, kedy by sme ich očakávali najmenej. Kameraman a spolurežisér filmu Ed Lachman zhŕňa jeho posolstvo do krátkej repliky: "Aj dospelí aj mladí, všetci sú obeťami." (POMO)

castor

Skutečně partička k pohledání. Jeden uráží svoji babičku zkurvenou děvkou a onanuje u tenisových utkání. Jiný spí nejen se svou přítelkyní, ale i s její matkou a s dcerou jistého náboženského fanatika a bůhví s kým ještě. Další odráží nejen agresivní útoky svého věčně opilého otce, což vyvrcholí pokusem o orální, ano, orální sex. Pokud chtěl Larry Clark (alespoň slušně vedl některé herce) něco říct, rozhodně na to nešel správnou cestou. Ken Park je typickým příkladem toho, že nezávislý film nemá hranic. Jeho hrdinové jsou v mých očích nesympatické trosky a zatímco snímeček Kids byl relativně upřímný pohled do světa mladých lidí, tohle je zbytečná a laciná exhibice jednoho narušeného tvůrce!! Chce šokovat, ale neumí to!! Řada scén by filmu vůbec nechyběla, naopak, jsou tam jen na efekt z umanutosti tvůrce, který si něco (místy i zajímavého) usmyslí, ale logicky to nikam nedotáhne. Víc než „zlým“ je Ken Park docela zbytečným filmem!! I když výpovědní hodnotu mít mohl.. 40%. ()

Trellíno

No to už si radši půjčit nějaký regulérní porno, tam vám to aspon nebude rušit děj. Kids byly ve své době překvapivý a poměrně šokující, ted už musel Clark přijít s něčím novým a tak do toho pořádně praštil a výsledek je průměrný film s opravdovými pornografickými scénami. Nic co by stálo za vícenásobné vidění. I když na druhou stranu, kdy se vám poštěstí vidět porno na velkém plátně. 2,5* ()

freddy

Kdysi jsem viděl v kině. Jsou to už nějaké čtyři roky. Pak se mi do ruky dostal film na DVD. A to se nemělo stát, neboť moje pubertální sestra si ho pouštěla minimálně dvakrát týdně a já před tím neměl kam utéct. Výsledek? Sestra z puberty vyrostla a já měl klid. Co z toho plyne? Že tenhle film už znám bohužel z paměti. A žádné hluboké ponaučení jsem tam nenašel, ač jsem k tomu měl mimálně nekolik desítek příležitostí. Podtitul nahlédnutí do života americké mládeže je podle mne až příliš přehnaný. Chtěl bych vidět kluka, který si vystřelí mozek z hlavy kvůli tomu, že je jeho holka těhotná, a ještě si to natočí na video. Chtěl bych vidět kluka, který v noci zničehonic vezme kuchyňský nůž, zabije prarodiče a ještě je u toho vzrušenej. Chtěl bych vidět holku, která se vdá za vlastního otce. Tohle se podle mne nemůže stát ani v Americe. A pokud ano, tak jsem rád, že žiju v Česku. Ale na druhou stránku, film je koukatelný, což je u filmu nejdůležitější vlastnost. Tři hvězdičky to jistí... ()

Spooner odpad!

Málokdy se mi u filmu stane,že bych ho nedokoukal.Tohle se ale opravdu nedalo a bylo mi z toho na blití už po první půl hodině. Ale k lepšímu se to bohužel nezlepšilo ()

2Pac

Sadal som k tomu s tym, ze to bude nieco podobne a aj tak dobre ako Kids.Mylil som sa.Tiez sa to sice zaobera American teenage life, ale je to strasne povrchne.Snazi sa to zabrat siroky zaber osudov.Vsetko je nacate a nedopovedane.Tvorcovia namiesto kvalitnej filmarskej prace pouzivaju neucelne "sokujuce' vyjavy... ()

Wacoslav1

No za těch pár celkem odvážných sexuálních scén jsem i přemejšlel o 3*, ale na druhou stranu to nevyváží fakt, že obsahově je to naprosto o ničem podobně jako předchozí snímky od tohoto režiséra. Prostě jenom samý, šukání, fetování atd ve filmu plným totálních dementů. Tak z toho si zase jako fakt na prdel nesednu.45% ()

Jamal

Do této chvíle si moje slečna stěžovala, že filmy vybírám já. Poté co se jí libily dnes už vím klamivé reklamy, tak mě přesvědčila abychom na tuto sra... šli. Byli jsme v kině na Ládví 10x10 metrů, asi 10 lidí. Bylo to tak nechutné a příšerné, že už raději film nikdy nevybírala. Proto u mě ty dvě hvězdy, (( ::, .... dnes, po pár letech si pamatuji jen tu scénku z hlavní etikety a pak tu sprosťárnu s tou klikou a jak se tam někdo uspokojoval nad ženskýma výkřikama z tenisu v televizy (( :: ()

Fiftis

Ďalší film, ktorý nemá pointu, ani žiadne posolstvo a je vyrobený zrejme z nudy. Navyše také množstvo vtákov mi už skutočne nerobilo dobre. Ak sa tento film nesnaží byť pornom, čo tam robia scénky ako dvojminútové masturbovanie pri ženskom tenise, alebo minútový pohľad na močiaceho ožrana.. Aj keby som mal IQ pod 30 tak by som sa hanbil vypustiť do sveta takýto film, alebo vymyslieť takýto scenár. Pritom začiatok vyzeral skutočne sľubne. Tento film mi sprotivil aj inak celkom obľúbeného Wadea Williamsa. Jednu hviezdičku dávam za krásnu Maeve Quinlan, inak si to asi zaslúži Odpad! a to práve kvôli tomu, že mi tento film nedal absolútne nič, iba znechutenie, nieje v ňom absolútne žiadne posolstvo, alebo význam, prečo vôbec niečo také vzniklo. ()

Jhershaw

Čekal jsem něco opravdu hrozného, a to se nestalo. Jak již bylo řečeno, je to docela komedie, což ale asi nebyl záměr tvůrců. Pokud je vám 15, možná že budete Ken Park považovat za šokující film (problém je, že pokud je vám 15, neměli by vás na něj pustit:). Ale ve mně vyvolala většina scén jen "hm", jsou velmi samoúčelné. Ale kdy jindy uvidíte orální sex na velkém plátně :) **1/2 ()

Paldini

Nechápu proč zavírat oči a ohrnovat nos? Prostě se některé věci dějí a dějí se naturalisticky, tak proč je nějak přikrášlovat. Samozřejmě nedějí se asi v takové koncentraci jako v tomto filmu, ale to si pište, že takoví někteří mladiství jsou, takoví jsou někteří rodiče a takto žijí některé rodiny a nejen v USA. ()

Silas

Ke Ken Parku jsem přistupoval s určitou radostnou zvrhlostí a velkým očekáváním. Jsem zklamán? Nejsem. Příběh bych klidně označil za výstřižek života amerických mladíků a slečen, kteří ho žijí se vším všudy. Proč si hrát na puritány a zakrývat si před velmi otevřenými sexuálními scénami oči, když jsou tak pěkně nasnímané? Jen škoda, že jich není víc. Děj se točí i kolem postav, u nichž je dobré znát prostředí, ve kterém vyrůstají, vztahy s rodiči a kamarády, abychom pochopili, proč se svým životem nakládají zrovna takto. Vizuálně si divák též přijde na své, protože kameraman užil velmi vhodných „teplejších“ filtrů, které tak tvoří velmi příjemnou atmosféru. Co ovšem filmu škodí nejvíc je, že si scénárista pustil fantazii na špacír až příliš. Když opilý otec provádí svému nevlastnímu spícímu synovi, kterého celou dobu bytostně nenáviděl, felaci, začínáte přemýšlet o uvěřitelnosti této sondy do soukromí Američanů. Ken Park jsem si jako páteční oddechový film na jedno (či klidně i více) podívání náležitě užil. ()

salahadin

Jo přesně, radši si stáhněte obyčejý porno... i to si zaslouží o jednu hvězdičku víc za ty herecké výkony a scénář (samozřejmě tvořený jen "ach, achich, och, uch, uchich")...rebelie mladých? Tak je pošlete makat a nebudou se nudit. ()

Rudovous

Bohuzel jsem to videl. Ciste vzato, jeden by se i vzrusil, ale jinak... ses vul Clarku a vzdycky jsi byl. Jestli chces "nastavovat zrcadlo" tak nevis jak a jestli chces sokovat tak se ti to povedlo, ale ne zrovna dvakrat rafinovane. Ja nevim, ale kdyby reziserovi bylo dvacet - tricet, ale natocit to v sedesati ... . ()

Legas

1) Ken Park NENÍ ŠOKUJÍCÍ FILM. 2) Ken Park NENÍ PORNO. Pokud to tvrdíte, tak jste porno v životě neviděli. 3) Právě otevřené sexuální scény jsou snad jediným sluncem tohoto filmu, jinak se veškerý děj brodí v hnusu; Americký hnus - tak jsem si pro sebe pojmenoval tento film. Nemyslím to nijak hanlivě vůči filmu samotnému, myslím to jako narážku na film Americká krása. V Ken Parku jsem si sice bílých laňkových plotů nevšiml, ale různými úchylkami (podivnostmi) života na americkém předměstí se zabývá také, akorát v trochu extrémnější poloze. Příběhy, zbavené melodramatičnosti a snahy zlehčovat trpké věci tragikomickými pomůckami, jsou podány s absolutní samozřejmostí, až z toho v některých momentech mrazí v zádech. Takovým příkladem budiž scéna s prarodiči. Je to sice už trochu extrém, ale věřím, že nebudete hledat dlouho, než narazíte v amerických novinách na článek s podobnou story. Když se ještě vrátím k sexu jako k jedinému úniku od nemastné, neslané reality nudící se (případně frustrované) mládeže, pak ten je rovněž nasnímán velice přirozeně, takže kamera se poslušně neodvrací od míst dění, jak tomu bývá ve "slušných" filmech, ale ani přidrzle dloho neciví a neslintá nad obnaženými genitáliemi. Největší šok jsem utrpěl až tady po přečtení naprosté většiny zdejších komentářů. ()

InJo

Nesmyslná a rádoby šokující slátanina, plná velmi otevřených (ale přesto nijak zvlášť zajímavých) sexuálních scén. Larry Clark má jistě plnou hlavu nejrůznějších prasáren, ale určitě by nemusel každou svou "vizi" přetavit ve film (alespoň ne v takovýto). Kids jsou vynikající, ale tohle je ubohost hodně velkého kalibru. 40 % jen za to, že jsem se u toho skoro vůbec nenudil... ;-) ()

Frajer42

Larry Clark se opět pokusil obohatit lidstvo a sdělit smysl života dalším svým vysoce intelektuálním kouskem a každý zdejší hodnotitel spatřuje ve filmu pouze laciné porno. Film nás seznamuje s několika rodinkami, jejichž životy jsou vysoce zkurvené. Nutno dodat, že život každého je zkurven jiným způsobem. Sami si můžete zvolit, kdopak žije život nejzkurvenější. Jako takové světélko na konci tunelu slouží sex, který je ve všech případech společensky nepřípustný. Larry Clark zkrátka dělá filmy, které vám nejsou jedno. Už tím, že vás absolutně zhnusí vlastně dosáhl svého, což rozhodně není můj případ, ale nemohl jsem si nevšimnout kupy zdejších odpadů, z nichž většina byla udělena právě z tohoto důvodu. Nevím, zda žijete tak bohémské životy, že vám příjde úplně normální a běžné, že vás uprostřed noci příjde znásilnit macecha mužského pohlaví. Já se přiznám, že při svém fádním způsobu života jsem se šokován cítil. S pornem film nemá nic společného. Můj komeťák povstal během filmu pouze jednou. Je mi jasné, že většina zdejších hanbářů stáhnula film proto, že se chtěli sebeuspokojit. U tohoto filmu to pochopitelně není možné, proto ty nespokojené komentáře, proto ty odpady. Poutavostí je film na podobné úrovni jako Larryho Kids. Hodnotím shodně. A abych nezapomněl, tak první věta v komentáři je vtip a bylo by vhodné ji nebrat vážně. ()