Autorovi kontroverzných KIDS, newyorskému fotografovi Larrymu Clarkovi, zachutila sláva a tak sa ju snaží zopakovať s ešte väčšou dávkou sexuálnej otvorenosti. Zatiaľ čo v KIDS bol sex medzi deckami niečím, čo im ničilo životy, v Ken Parkovi už decká žiadne životy nemajú a sex je pre ne tým posledným, čo ich drží nad vodou. Ústrednými postavami sú mladý kalifornský skateboardista a jeho kamaráti, a veľkú rolu tu hrajú tiež rodičia a starí rodičia, ktorých vzťah k deťom (a naopak) je stredobodom sociálnej kritiky filmu. Vo filme sa prelínajú štyri individuálne príbehy, pričom zvraty v deji prichádzajú vo chvíľach, kedy by sme ich očakávali najmenej. Kameraman a spolurežisér filmu Ed Lachman zhŕňa jeho posolstvo do krátkej repliky: "Aj dospelí aj mladí, všetci sú obeťami." (POMO)

MartinNDL

Já proti experimentům, sexu atd. nic nemám, ale co je proboha tohle? Vždyť je to jenom sračka, nicneříkající sračka. Třeba u hororů nikdy nezavírám oči - jsem asi tvrdej kluk. Ale když máte před sebou týpka, co se škrtí a onanuje při poslechu vzdychajících tenistek, to mi přišlo nechutný. Proč se mám sakra koukat na masturbujícího hipíka? Jsem snad teplej? Ne. Proč se má kdokoliv koukat na masturbujícího hipíka? Vždyť to nemůže vzrušovat ani dívky. Ten hipík je nechutnej a hnusnej. Pánové režiséři, jděte s touhle sračkou do prdele. ()

MrPierc

Bez obalu, bez cenzury a možná proto to tady většina lidi nemůže rozdýchat. Velmi silný zážitek během celého filmu. ()

MA.KI

Ale jo, Ken Park si čtyři rozhodně zaslouží. Netřeba srážet hodnocení jen kvůli jménu režiséra Clarka, který je jinak režisérem opravdu mizerným. I když koukám, že má snímek na svědomí režisérské duo. Možná v tom tkví onen zakopaný pes. ~ Velmi kontroverzní drama nejen o stavu americké mládeže, ale celé západní společnosti. Sledujeme pokrytectví / egoismus / skrytou agresi / citovou vyprahlost / osamocenost. Sledujeme fungování společnosti, která vyžaduje principy, které přitom sama porušuje. Sex je znázorněn coby to jediné hezké a smysluplné, coby únik z reality. Sledujeme obnaženou NEFUNKČNOST rodinných / mezigeneračních / partnerských vztahů. Sledujeme ZVRÁCENOST dnešní společnosti VYHNANOU DO EXTRÉMU. A tato skutečnost je problematická, jelikož právě jakási maximalizace negativismů / transformace myšlenek a tužeb v reálné činy / hyperbolické konání postav jsou dle mého soudu nadbytečné a podlamují realističnost sdělovaného. Nicméně je to také jedna z možností, jak k této látce a kritice společnosti přistoupit. A možná kdyby tvůrci nezvolili tuto poměrně radikální cestu, nebylo by kolem jejich díla tolik pozdvižení. Na rozdíl od většiny ostatních si však nemyslím, že by zde byl problém v naturalismu či explicitě sexuálních scén. ~ Naopak oceňuji promyšlené řazení scén, s čímž souvisí sofistikovaný nástup nových postav na scénu, o nichž již před tím byla řeč. Za povšimnutí také stojí fakt, že sama postava Ken Parka se ve filmu v podstatě nevyskytuje, ačkoliv film nese její název. Jeho mikropříběh film pouze otvírá a posléze uzavírá, řekněme i generalizuje. /spoilery!/ Ken Park si vystřelí mozek z hlavy už na začátku. Na konci zjistíme, že tak učinil poté, co zjistil, že jeho přítelkyně s ním čeká dítě. Základní otázka tedy zní: přivést dítě do takovéhoto světa? Kameraman a spolurežisér Lachman údajně řekl: 'Jak dospělí, tak mladí, všichni jsou oběťmi.' ~ Podceňovaný, neprávem odsuzovaný snímek. Clark se zde nesnaží pouze šokovat jako v ostatních jeho pokusech, ale je zde (ať už záměrně či nikoliv) relativně komplexní a staví na dobrém scénáři. ()

ad odpad!

Možná se to celé snaží o nějakou myšlenku, ale hledat jí opravdu nehodlám!!! Nashle a nikdy víc. ()

Fallen_One

Pravdivý příběh o životě americké mládeže. Face the reality! Provokující a zamyšleníhodné. Ale zas místy až moc provokující...tak moc, že sem si řikal esli se furt dívám na film nebo na porno :-)) ()

Juto

Dobrý film s morálnym a súcitným vyhlásením. Postavy sa cítia veľmi reálne. A v ich banalite je skutočný pátos. V skutočnosti nevýrazné dialógy vysvetľujú, prečo je pre tieto deti sex tak silným lákadlom. 6/10 ()

BoXBe

Sbírka bizarností s útěkem do ráje na závěr. Explicitní erotické scény nejsou o nic explicitnější, než explicitní toxické charaktery, od kterých chtějí ti mladí co nejdál, i kdyby jen ve svých snech a v soukromí. ()

Aquarius

Tento film mnohých ľudí znechucuje podobne ako Saló. Ale znamená azda pocit znechutenia že sa automaticky jedná o zlý film? Aj fotky z automobilových nehôd môžu vyzerať odporne, ale ak donútia tých idiotov aby jazdili pomalšie, majú svoje opodstatnenie. ()

Gavin87

Velice skličující obraz amerického snu. Film není nejpovedenější, ale je zbaven všudy přítomného amerického pokrytectví, které je v USA hluboce zakořeněno. Proto považuju své hodnocení za adekvátní. ()

StanislachKo

Pre mňa jasná demonštrácia filmového prúseru, ktorý je o to väčší, o čo sa tvári serióznejšie (a nemôžem si pomôcť, ale mám pocit, že aj dosť arogantne). Takýto film môže vďačiť iba faktu, že stále tu bude chvíľu generácia, ktorá sa ochotne nechá zmanipulovať svojimi lacnými trikmi (kozy, grupáč, onania so všetkým... (bľah!) Toto bude určite konečne niečo... niečo INÉ ako sa točí teraz!, to bude bomba!), ale zväčša každý raz dospeje a pochopí, že keď ako filmár nemáš nič v rukáve, z porna neurobíš umenie iba tým, že ho vykastruješ... ()

fantoci

Tento film je jakýmsi pelmelem různých zážitků a událostí teenagerů z jednoho amerického, tuším kalifornského, města. Tvůrci se spíše snažili diváky šokovat některými sexuálně otevřenými scénami, i tak si myslím, že se to spíše nepovedlo. Na rozdíl od jiných úchylárnen z poslední doby, jako je Rána v srdci či Šnup, se na tento snímek dá koukat. ()

vadic

Společně s Brunem stojí Ken Park na vrcholu mnou viděných filmů co se týče koncentrace ocasů. BRGHHH. Sice to nemělo vůbec žádný syžet ani jeho náznak, ale to nasrat. Jsou horší věci. Třeba právě zmíněná "čůrakovitost" nebo absurdní fanatický otec a jeho promluva o 3 rukou do dceřiny duše. A skok k závěrečnému "grandioznímu" finále?? Kámo, ses snad posral v kině....Pozdní dodatek....Já úplně zapomněl na tu matku. To je naprosto prvotřídní milfa a za ní přidávám první hvězdu :) ()

Motinski odpad!

Bez komentára. Komu sa toto páčilo musí byť úchyl a minimálne mentálne narušený. Spolu s The Room od Tommyho Wiseaua suverénne najhorší film aký som kedy v živote videl. Ken Park je nechutný, bez niečoho čo by aspoň trochu pripomínalo filmárčinu a hlavne na silu kontroverzný. Nedokázal som to ani dopozerať ale z toho čo som videl mi bolo zle. ()