Krycí jméno U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Krycí jméno U.N.C.L.E. sází na povrchní, ale dostatečně dynamickou a svůdnou retro vlnu. Je na co se dívat, je co obdivovat, ale po pár desítkách minut po projekci víme, že jsme viděli něco docela šťavnatého, ale ne natolik, abychom se těšili, až to někdo flákne na disk. Předlohu (kultovní americký seriál společnosti NBC ze šedesátých let) neznám, dopředu jsem věděl pouze to, že tu síly spojí americký agent (dřív zloděj uměleckých předmětů) a ruský likvidátor, samozřejmě povahově úplně někde jinde. Navíc je tu východoberlínská automechanička, která táhne na obličej stále zajímavější Alicie Vikander. Je to hezky vystylované, záměrně přestřelené, efektně zrežírované. Ale někdy zbytečně překombinované. Přitom příběh nepatří k nejsilnějším. Jeho vnitřní celistvost chybí také. Stejně jako víc vtipu. Herci jsou fajn, ale jejich postavy nejsou tolik zajímavé, abychom z nich padli na zadek. Nicméně pro oči je to poutavé. Jen to někdy nestačí. Navíc Ritchie potvrzuje pravidlo, že na mě to prostě neumí!!(14.11.2015)

jedine plus je 60's stylizace, ale krom koukani na hadry film moc moznosti neprinasi(31.8.2015)

A vy byste snad někdy v životě na ČSFD otevřeně napsali, že asi tak nějak přestáváte číst MovieZone, páč jste kvůli tamějším recenzím už třikrát za posledního půl roku nevyrazili do kina na ve skutečnosti zatraceně našláplé hollywoodské pecky, hm? No já si myslim! Tak ticho. [zdravím KarlaR, nějak jsem se vymluvit musel, v létě nebyl čas](10.11.2015)

Tenhle film se možná nestal v kinech hitem, ale za mě je to jeden z nejlepších filmů roku 2015. Úvodní nápad spárovat amerického a sovětského špiona možná není úplně originální, ale Cavill s Hammerem si své role neskutečně užívají a špičkování Napoleona s Iljou je radost sledovat. Cavillův americký superboy je možná až moc dokonalý, je to prostě další (povedená) variace na Bonda. Je to ruský dvoumetrový sympaťák Ilja, kdo si mě z těch dvou získal - má zajímavé charisma, vypadá jako obr, ale je na něm něco mile lidského a zranitelného. A mezi ním a šťabajznou Gaby (tradičně super Alicia Vikander) to úžasně jiskří. Guy Ritchie s přehledem zvládl špionskou retro akci, evropské lokace jsou jako vždy sexy a dokonce i padouši jsou mile jednorozměrně zlí. Druhého dílu se skoro určitě nedočkáme, ale v tomhle případě by mi vůbec nevadil.(1.1.2016)

Pohodová, nenáročná, audiovizuálně vybroušená špiónská stylovka se sympatickými postavami, které nechybí nápady, ale mohla by přitlačit na příběh, akční scény i humor. Fajn honičky i scéna mučení.(19.12.2015)

• - Děj v rozděleném Berlíně se odehrává v roce 1963, ale v ulicích a především v rukou agenta Kurjakina (Armie Hammer) vidíme klasické Trabanty 601. Ty však dostaly svou finální a typickou podobu až o rok později. (Robbi)

• - Pôvodne bol do hlavnej úlohy obsadený George Clooney, no kvôli zdravotným problémom od projektu odstúpil. (Sufferer)

• - Film měl původně režírovat Steven Soderbergh, ale projekt opustil kvůli neshodám se studiem ohledně rozpočtu a castingu. (JORDY)