Krycí jméno U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

• KarelR

Obsazený jak z hollywoodskýho výprodeje (jenom Alicia tradičně super), až na pár scén mdle zrežírovaný a hlavně zoufale o ničem. Takže je úplně jedno, že to má luxusní šedesátkovou stylizaci. Chápal jsem, který scény měly bejt vtipný. Ale skoro žádná vtipná není, ve finále tudíž ještě horší než druhej Holmes. A to je co říct. (5/10)(20.8.2015)

Pohoda film na sobotní odpoledne. Ústřední herecký trio hraje jak z partesu (Armie Hammer palec hore a Alicia Vikander je k sežrání), na to je skutečně radost pohledět a soundtrack je - jak je u Richieho zvykem - parádní. Obzvlášť se mi líbilo finále v buginách a na motorce. Má to švih, má to vtip, výbornou chemii mezi herci, zestárlýho Hugha Granta a pořád se tam něco děje. Sice podobných (a lepších) filmů už Richie natočil dost a to retro už taky není nic novýho, to ale neznamená, že tohle stojí za prd. Na odreagování plně doporučuju.(27.2.2016)

V letošním roce Špiónů ( Mi5, Kingsman, Spy a nepochybuji o kvalitách Spectre) je tedy Krycí jméno U.N.C.L.E bohužel nejslabším článkem. Film má solidní retro look, překrásnou módu ( Klobouky, velké brýle, obdivuhodné šaty a suity) vskutku galance a elegance na každém kroku a o kárách ani nemluvím. Cavill a Hammer jsou OK, ale nijak oslniví, za to Alicia Vikander má slušně našlápnuto na novou Hollywood power star, v minulém roce mi tohle jméno nic neříkalo a letos se může chlubit nálepkami Ex Machina, Seventh Son a U.N.C.L.E.M, což je pozitivní vizitka pro tuhle nadějnou slečnu silně připomínající Audrey Hepburn. Zklamáním je však akční stránka, které je nedostatečná a né příliš uspokojivá. Akce je pramálo a pokud je tak se skládá pouze s car chases ( "Bitka" jedna, přestřelky dvě), ale za to finále je alespoň krásně vygradované v horách s crosskou a terenním Jeepem, ale chyběl mi zde moment, kvůli kterému bych si chtěl pustit film znova, což je průser když konkurující Špionské filmy jsem viděl už alespoň 2x. Zábavné ano, ale nijak strhující či velkolepé. 75%(22.8.2015)

Perfektní filmovou záležitost si pro nás Guy Ritchie připravil! Naservíroval nám na zlatém podnose vynikající akční špionskou komedii, která v mnohých pasážích připomíná nejen slavnou bondovskou sérii, ale také jiné snímky, čímž jim ovšem vzdává spíše hold než že by je lacině vykrádala. Skvělé záběry kamery, které si vychutnávají nejen akci, ale také krásy Říma, k tomu se připojuje dobrý střih a aranžmá scén mi občas připomněla tarantinovský styl, čemuž napomohla také hudba. Pochválil bych rovněž výběr herců a s chvalozpěvy začnu u Henryho Cavilla, který mi touto rolí definitivně potvrdil, že by se hodil na budoucího agenta 007 (bohužel již bude toho času příliš známou tváří), neboť jeho pohledy, šarm, hlas, postava a herecké umění jsou natolik kvalitní, že pozdvihuje tento snímek na čistokrevných pět hvězdiček. Ve více než příjemném světle se však představuje také jeho filmový kolega z východu, Armie Hammer. Potěšilo také obsazení dam. :) Opomenout však nelze také samotný příběh, který je poutavý, vtipný i dostatečně akční s lehkou dávkou romantiky.(26.8.2015)

• Superpero

Alicia Vikander je sexy....a to je asi tak všechno. Nemastný, neslaný film po všech stránkách.(13.1.2016)