Krycí jméno U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Nepatřím mezi fanoušky Guye Ritchieho, "The Man from U.N.C.L.E." je ale boží. Akce f.a.n.t.a.s.t.i.c.k.á., dialogy s.k.v.o.s.t.n.é. a takhle n.a. t.ě.l.o. n.a.p.s.a.n.é. postavy jsem neviděla už ani nepamatuju. Jak modro-červeného Cavilla, tak a o chlup lepšího zombie-cowboye Hammera od nynějška přestávám ignorovat.;-) P.S.: Občas se vyplatí nevidět trailer.;-) 4,5* a chci druhý díl!!!(20.8.2015)

Film v mnoha ohledech nedotažený, děj je opravdu jednoduchý a v podstatě o ničem, jenže nesmírně hravá režie Guye Ritchieho mě hodně bavila. Opravdu už dlouho mě tak nemrzel nedotažený scénář. Celková retro stylizace filmu, hudba a velmi sympatická hlavní trojice si přímo říkala o pečlivější scénáristickou práci. Mohla to být pecka, takhle to je jen zábavná oddechová jednohubka. 70%(31.8.2015)

Perfektní filmovou záležitost si pro nás Guy Ritchie připravil! Naservíroval nám na zlatém podnose vynikající akční špionskou komedii, která v mnohých pasážích připomíná nejen slavnou bondovskou sérii, ale také jiné snímky, čímž jim ovšem vzdává spíše hold než že by je lacině vykrádala. Skvělé záběry kamery, které si vychutnávají nejen akci, ale také krásy Říma, k tomu se připojuje dobrý střih a aranžmá scén mi občas připomněla tarantinovský styl, čemuž napomohla také hudba. Pochválil bych rovněž výběr herců a s chvalozpěvy začnu u Henryho Cavilla, který mi touto rolí definitivně potvrdil, že by se hodil na budoucího agenta 007 (bohužel již bude toho času příliš známou tváří), neboť jeho pohledy, šarm, hlas, postava a herecké umění jsou natolik kvalitní, že pozdvihuje tento snímek na čistokrevných pět hvězdiček. Ve více než příjemném světle se však představuje také jeho filmový kolega z východu, Armie Hammer. Potěšilo také obsazení dam. :) Opomenout však nelze také samotný příběh, který je poutavý, vtipný i dostatečně akční s lehkou dávkou romantiky.(26.8.2015)

.... A ono je to lepší, než jsem čekal. Když jsem letos viděl Kingsmany, myslel jsem si, že letos zábavnější a stylovější film neuvidím, ale pak přišel ultrazábavný Mad Max (minimálně s kino audiem) a hle, co se stylu týče, tahle grupa agentů pěstujících družbu uprostřed studené války je jednoduše dotažená na efekt v každém šroubku. Jasně nalinkované nadsazené postavy, špičkování mezi nimi jimi, kostýmy, knírky (Italský Tony Stark!).. A je to zábavné, jednak je skvělej casting, jednak skvělá režie, která výše vypsané dokáže spájet do výtečné retrózní atmosféry, ale především naprosto boží hudba, kolem které se vznáší auroela nakokainovaného Ennia Moriconeho. Jasně, chyby to má, třeba všichni záporáci jsou sterilně jaloví a všechny náhlé odhalení v ději jsou asi tak náhlé, jako únik moči devatenáctiletého jezevčíka paní Flusíčkové, ale... Ono je to prostě ideálně zábavné.. Howgh.(28.8.2015)

Jsem hrozně rád, že Guy Ritchie dostal do ruky scénář špionážní grotesky. Říkám záměrně grotesky, protože ono to tak opravdu působí. Rozhodně více mi to k tomuhle filmu sedí, jak pojem komedie. Zároveň mě ale strašně mrzí, že mě film nebavil na tolik, na kolik bych si já přál. Tři hvězdy jsem tady po shlédnutí filmu dával opravdu nerad. Film má totiž super scény, které Guy Ritchie prostě umí. To, že Guy Ritchie film dělá spíš na efekt, ale vyprávění příběhu mu moc nejde, je sice fakt, ale na druhou stranu díky tomu vytvořil suprovou retro atmosféru a celou řadu skvělých akčních scén (závěrečná akční scéna nebo scéna na základně u moře). Holt musíte ustát to, že příběhově je to někde na dně Orlické přehrady. A Henry Cavill a Armie Hammer tomu taky vysloveně nepomůžou. K jejich postavám jsem se vysloveně prokousával, nicméně mám pocit, že na po druhé už by to bylo určitě lepší, čímž netvrdím, že tomuhle filmu v budoucnu nedám druhou šanci a třeba názor nezměním. Když už nic jiného, tak naprosto úžasná Alicia Vikander měla charismatu, že s ním zacelila přebytečné rány. Takže když už nic jiného, alespoň na ní jsem koukal vysloveně s radostí. Tak, jako dlouho na nikoho jiného ve filmu.(27.10.2016)