Krycí jméno U.N.C.L.E.

Man from U.N.C.L.E., The

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

V letošním roce Špiónů ( Mi5, Kingsman, Spy a nepochybuji o kvalitách Spectre) je tedy Krycí jméno U.N.C.L.E bohužel nejslabším článkem. Film má solidní retro look, překrásnou módu ( Klobouky, velké brýle, obdivuhodné šaty a suity) vskutku galance a elegance na každém kroku a o kárách ani nemluvím. Cavill a Hammer jsou OK, ale nijak oslniví, za to Alicia Vikander má slušně našlápnuto na novou Hollywood power star, v minulém roce mi tohle jméno nic neříkalo a letos se může chlubit nálepkami Ex Machina, Seventh Son a U.N.C.L.E.M, což je pozitivní vizitka pro tuhle nadějnou slečnu silně připomínající Audrey Hepburn. Zklamáním je však akční stránka, které je nedostatečná a né příliš uspokojivá. Akce je pramálo a pokud je tak se skládá pouze s car chases ( "Bitka" jedna, přestřelky dvě), ale za to finále je alespoň krásně vygradované v horách s crosskou a terenním Jeepem, ale chyběl mi zde moment, kvůli kterému bych si chtěl pustit film znova, což je průser když konkurující Špionské filmy jsem viděl už alespoň 2x. Zábavné ano, ale nijak strhující či velkolepé. 75%(22.8.2015)

Perfektní filmovou záležitost si pro nás Guy Ritchie připravil! Naservíroval nám na zlatém podnose vynikající akční špionskou komedii, která v mnohých pasážích připomíná nejen slavnou bondovskou sérii, ale také jiné snímky, čímž jim ovšem vzdává spíše hold než že by je lacině vykrádala. Skvělé záběry kamery, které si vychutnávají nejen akci, ale také krásy Říma, k tomu se připojuje dobrý střih a aranžmá scén mi občas připomněla tarantinovský styl, čemuž napomohla také hudba. Pochválil bych rovněž výběr herců a s chvalozpěvy začnu u Henryho Cavilla, který mi touto rolí definitivně potvrdil, že by se hodil na budoucího agenta 007 (bohužel již bude toho času příliš známou tváří), neboť jeho pohledy, šarm, hlas, postava a herecké umění jsou natolik kvalitní, že pozdvihuje tento snímek na čistokrevných pět hvězdiček. Ve více než příjemném světle se však představuje také jeho filmový kolega z východu, Armie Hammer. Potěšilo také obsazení dam. :) Opomenout však nelze také samotný příběh, který je poutavý, vtipný i dostatečně akční s lehkou dávkou romantiky.(26.8.2015)

.... A ono je to lepší, než jsem čekal. Když jsem letos viděl Kingsmany, myslel jsem si, že letos zábavnější a stylovější film neuvidím, ale pak přišel ultrazábavný Mad Max (minimálně s kino audiem) a hle, co se stylu týče, tahle grupa agentů pěstujících družbu uprostřed studené války je jednoduše dotažená na efekt v každém šroubku. Jasně nalinkované nadsazené postavy, špičkování mezi nimi jimi, kostýmy, knírky (Italský Tony Stark!).. A je to zábavné, jednak je skvělej casting, jednak skvělá režie, která výše vypsané dokáže spájet do výtečné retrózní atmosféry, ale především naprosto boží hudba, kolem které se vznáší auroela nakokainovaného Ennia Moriconeho. Jasně, chyby to má, třeba všichni záporáci jsou sterilně jaloví a všechny náhlé odhalení v ději jsou asi tak náhlé, jako únik moči devatenáctiletého jezevčíka paní Flusíčkové, ale... Ono je to prostě ideálně zábavné.. Howgh.(28.8.2015)

Jeden z důkazů o genialitě Guye Ritchieho. Při koukaní na úvodní titulky jsem se otřásal hrůzou z vědomí že v tomhle nehraje prakticky ani jeden z mých oblíbených herců a prakticky až na vyjímku (Vikander) zde hrají všichni, které bych označil za naprosté herecké dřeva... Jenže. Obrovské překvapení se koná. Snímek je zábavně nenucený a jede si na své vlastní vlně originality. Herci a jejich postavy fungují na jedničku. Hammerův nezničitelný agent KGB vylože potěší. Bavil jsem se, aniž bych od filmu cokoliv čekal a mrzí mě že jsem o režisérově vkusu zapochyboval. 80%(15.11.2015)

(pře)Stylizovaná nenáročná špionážní retrohubka, která není vyloženě komediální, ale po celou stopáž jí nezmizí z koutků pobavený sebeuvědomělý úšklebek. Nepřekvapivě to stojí a padá (i díky záporákům do počtu) na škorpení ústředního tria, které většinou funguje. Většinou. A když zrovna ne, tak to na svá bedra berou "šedesátkový" Ritchie, "morriconeovský" Pemberton či strýček Rudi se svou pohádkou.(12.8.2015)