Krycí jméno U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Rozpočet $75miliónovTržby USA $45,445,109Tržby Celosvetovo $109,845,109Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,612,454Tržby za predaj DVD v USA $4,916,748 ║ uvoľnená oddychovka v štýle starých bondoviek, príbehovo taká jednoduchšia osnova ale zas Guy Ritchie dokáže vizuálne ohromiť a využívať každý detail pre jemu vlastnú vtipnosť na hrane /videl v kine: 80%/(22.8.2015)

• KarelR

Obsazený jak z hollywoodskýho výprodeje (jenom Alicia tradičně super), až na pár scén mdle zrežírovaný a hlavně zoufale o ničem. Takže je úplně jedno, že to má luxusní šedesátkovou stylizaci. Chápal jsem, který scény měly bejt vtipný. Ale skoro žádná vtipná není, ve finále tudíž ještě horší než druhej Holmes. A to je co říct. (5/10)(20.8.2015)

Neoriginální a nebývale povrchní špionážní retro snímek ukazuje, jak moc Guy Ritchie plýtvá svým talentem. Po formální stránce zcela dokonalá věc, k čemu je to ovšem platné, když obsahově je to naprosto o ničem. Velká škoda, že Guy není schopen umělecky udělat krok směrem vzhůru a natočit konečně film bez té své (tak typické a po x-tém opakování už protivné) nadsázky, kdyby se zapracovalo na scénáři a tohle byl film takříkajíc ,,na vážno", mohla to být nebetyčná pecka...(6.12.2015)

(pře)Stylizovaná nenáročná špionážní retrohubka, která není vyloženě komediální, ale po celou stopáž jí nezmizí z koutků pobavený sebeuvědomělý úšklebek. Nepřekvapivě to stojí a padá (i díky záporákům do počtu) na škorpení ústředního tria, které většinou funguje. Většinou. A když zrovna ne, tak to na svá bedra berou "šedesátkový" Ritchie, "morriconeovský" Pemberton či strýček Rudi se svou pohádkou.(12.8.2015)

Krycí jméno U.N.C.L.E. sází na povrchní, ale dostatečně dynamickou a svůdnou retro vlnu. Je na co se dívat, je co obdivovat, ale po pár desítkách minut po projekci víme, že jsme viděli něco docela šťavnatého, ale ne natolik, abychom se těšili, až to někdo flákne na disk. Předlohu (kultovní americký seriál společnosti NBC ze šedesátých let) neznám, dopředu jsem věděl pouze to, že tu síly spojí americký agent (dřív zloděj uměleckých předmětů) a ruský likvidátor, samozřejmě povahově úplně někde jinde. Navíc je tu východoberlínská automechanička, která táhne na obličej stále zajímavější Alicie Vikander. Je to hezky vystylované, záměrně přestřelené, efektně zrežírované. Ale někdy zbytečně překombinované. Přitom příběh nepatří k nejsilnějším. Jeho vnitřní celistvost chybí také. Stejně jako víc vtipu. Herci jsou fajn, ale jejich postavy nejsou tolik zajímavé, abychom z nich padli na zadek. Nicméně pro oči je to poutavé. Jen to někdy nestačí. Navíc Ritchie potvrzuje pravidlo, že na mě to prostě neumí!!(14.11.2015)

• - Tom Cruise mal pôvodne hrať postavu Napoleona Solo, ale nakoniec musel z projektu odstúpiť, pretože sa potreboval sústrediť na Mission: Impossible 5 (2015). Preto Henry Cavill, ktorý mal pôvodne hrať postavu Illya Kuryakina, dostal hlavnú úlohu. (misterz)

• - Malé cameo si vo filme zahral aj bývalý anglický futbalista, David Beckham. (MikaelSVK)

• - Joel Edgerton a Henry Cavill sa uchádzali o úlohu Illya, ktorú nakoniec dostal Armie Hammer. (misterz)