Krycí jméno U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Mám rád šedesátá léta a to zejména takhle kýčovitě barevná. V těch je krásné všechno - počasím začínaje a dámami konče. Ono to celé bylo tak nějak o ničem, ale mělo to styl a některé scény mi zůstanou navždy v paměti. Třeba výměna štěnic mě pobavila, plašení koní pod kapotami wartburgu s trabantem bylo dokonalé a znuděná svačina v náklaďáku snad ani nemohla být natočena vtipněji. Jedinou výtku mám k tomu, že mi chyběly nezapomenutelné a trefné hlášky, takže mi trochu uniká důvod mého lehce přiblblého úsměvu, který neopouštěl mou tvář během celého přímého přenosu honby za jadernou hlavicí.(19.1.2016)

Po Kingsman a Mission Impossible 4 letos další "bondovský" špionážní film, a to nás čeká ještě ta skutečná Bondovka... ale vůbec si nestěžuji, věru nevím který bych zatím vybral že mě bavil víc. Guy Ritchie se tu neopírá o kdovíjak zajímavý příběh, ale o to víc to nahání velice dobře napsanými dialogy, neustávajícím přívalem komediálního odlehčení a hlavně režijní hravostí, která letos nesnese konkurenci. 8/10(20.8.2015)

Jeden z důkazů o genialitě Guye Ritchieho. Při koukaní na úvodní titulky jsem se otřásal hrůzou z vědomí že v tomhle nehraje prakticky ani jeden z mých oblíbených herců a prakticky až na vyjímku (Vikander) zde hrají všichni, které bych označil za naprosté herecké dřeva... Jenže. Obrovské překvapení se koná. Snímek je zábavně nenucený a jede si na své vlastní vlně originality. Herci a jejich postavy fungují na jedničku. Hammerův nezničitelný agent KGB vylože potěší. Bavil jsem se, aniž bych od filmu cokoliv čekal a mrzí mě že jsem o režisérově vkusu zapochyboval. 80%(15.11.2015)

Nepatřím mezi fanoušky Guye Ritchieho, "The Man from U.N.C.L.E." je ale boží. Akce f.a.n.t.a.s.t.i.c.k.á., dialogy s.k.v.o.s.t.n.é. a takhle n.a. t.ě.l.o. n.a.p.s.a.n.é. postavy jsem neviděla už ani nepamatuju. Jak modro-červeného Cavilla, tak a o chlup lepšího zombie-cowboye Hammera od nynějška přestávám ignorovat.;-) P.S.: Občas se vyplatí nevidět trailer.;-) 4,5* a chci druhý díl!!!(20.8.2015)

Jako stvořené pro výlet do polozapomenutého obecního kina, kde italská architektura, staromódní forma i nostalgický soundtrack diváka nejrychleji nasáknou. Právě Pembertonova hudba mě přenesla do šedesátek hned při prvních tónech, protože tahle citace božského Ennia není vykrádačkou, ale naštěstí upřímnou a zcela trefnou poctou. Ritchie trochu překvapivě zůstává na sherlockovské vlně, ale protože to v praxi znamená hlavně smrtící dialogové výměny hlavní dvojice, nemám s tím sebemenší problém. Jen těch diváků by to chtělo víc. S nečekaně mizernou návštěvností se z kombinace elegána Cavilla, zarputilého Hammera a půvabné Alicie série nestane.(20.8.2015)

• - Film měl původně režírovat Steven Soderbergh, ale projekt opustil kvůli neshodám se studiem ohledně rozpočtu a castingu. (JORDY)

• - Ačkoliv je film zasazen do poloviny šedesátých let,  Alexander (Luca Calvani) ujíždí s unesenou Gaby (Alicia Vikander) vozem značky Land Rover Defender, který se začal vyrábět až v roce 1983. (TheDon)

• - Tom Cruise mal pôvodne hrať postavu Napoleona Solo, ale nakoniec musel z projektu odstúpiť, pretože sa potreboval sústrediť na Mission: Impossible 5 (2015). Preto Henry Cavill, ktorý mal pôvodne hrať postavu Illya Kuryakina, dostal hlavnú úlohu. (misterz)