Krycí jméno U.N.C.L.E.

Man from U.N.C.L.E., The

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Jako stvořené pro výlet do polozapomenutého obecního kina, kde italská architektura, staromódní forma i nostalgický soundtrack diváka nejrychleji nasáknou. Právě Pembertonova hudba mě přenesla do šedesátek hned při prvních tónech, protože tahle citace božského Ennia není vykrádačkou, ale naštěstí upřímnou a zcela trefnou poctou. Ritchie trochu překvapivě zůstává na sherlockovské vlně, ale protože to v praxi znamená hlavně smrtící dialogové výměny hlavní dvojice, nemám s tím sebemenší problém. Jen těch diváků by to chtělo víc. S nečekaně mizernou návštěvností se z kombinace elegána Cavilla, zarputilého Hammera a půvabné Alicie série nestane.(20.8.2015)

Pohoda film na sobotní odpoledne. Ústřední herecký trio hraje jak z partesu (Armie Hammer palec hore a Alicia Vikander je k sežrání), na to je skutečně radost pohledět a soundtrack je - jak je u Richieho zvykem - parádní. Obzvlášť se mi líbilo finále v buginách a na motorce. Má to švih, má to vtip, výbornou chemii mezi herci, zestárlýho Hugha Granta a pořád se tam něco děje. Sice podobných (a lepších) filmů už Richie natočil dost a to retro už taky není nic novýho, to ale neznamená, že tohle stojí za prd. Na odreagování plně doporučuju.(27.2.2016)

Vtipná špionská komedie, která bohužel nedokáže udržet humor, akci a příběh v jedné rovině, což místy malinko bilo do očí. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(4.9.2015)

Ritchieho kariéru bych rozparceloval na období před a po Trosečnících (není bez zajímavosti, že předěl mezi těmito érami se nápadně shoduje s okamžikem, kdy mu Madonna poprvé šáhla na Guye Juniora). Zatímco v tom prvním svou hravou a exhibiční formu používal jen jako doplňující element k vymazlené story plné kultovních postav, v tom druhém se jejím prostřednictvím snaží zakrýt, že o vymazlenou story a kultovní postavy už léta ani nezavadil. Postrádám u něj to nadšené srdce z Lock, Stock and Two Smoking Barrels i rozvernou duši Snatch. Vlastně někdy od Sherlocka mi připadá, že točí jen proto, že Má potřebuje nový karavan..(15.2.2016)

Bylo super vrátit se do roku 2000, kdy frčela PC hra No One Lives Forever. Ritchie udeřil hřebík na hlavičku, teda alespoň u mého hřebíku, perfektní stylizace jak kostýmy, dialogy, prostředí a soundtrack. Bohužel mě chyběl pořádný záporák a ten konec, čekal bych vyhecovanější konec. Ritchie už není to co býval. Jedná se ovšem o velmi slušnou zábavu!(20.8.2015)