Zuzanu právě propustili z vězení a ona se chystá začít nový život. Do vězení se dostala poté, co s kamarádem Ronym a jeho partou kradli auta a Rony na ni vše shodil. Teď je to však Rony, kdo jako jediný na ni před vězením čeká. Ona odmítá do jeho auta nastoupit, vydá se na cestu domů stopem. Zastaví jí dva kamioňáci Juraj a jeho černý spolujezdec Vápno. Když se Zuzana dostane domů, zjistí, že se její matka odstěhovala, a od sousedky dostane všechny dopisy, které matce z vězení psala. Ani jediný není otevřený... Nezbývá jí než nastoupit do auta k Ronymu, který na ni čeká před domem. Dostane se s ním do jeho motorestu, kde se scházejí kamioňáci a prostitutky. V motorestu dělá vedoucí svérázná starší žena, které neřekne nikdo jinak než „mama kami“. Zde se opět Zuzana setkává s Jurajem a jeho spolujezdcem Vápnem. Zuzana se Jurajovi líbí a ani on jí není nesympatický. Na Zuzanu si však stále dělá nároky Rony, i když ho ona odmítá... Rony potřebuje realizovat svůj kšeft s falešnou vodkou, a tak posílá Juraje do Ruska, do Petrohradu. Juraj si však vyžádá jako spolujezdce právě Zuzanu, s čímž Rony souhlasí. Na cestě se Juraj se Zuzanou sblíží. Když se však oba z Ruska vrátí, Juraje náhodou v motorestu uslyší hrát a zpívat vlivný český producent a nabídne mu angažmá. Juraj na jeho nabídku přistoupí a odjíždí do Prahy... (TV Prima)

Majoslav11

Áno, áno, aj toto je súčasťou slovenskej popkultúry. Po úspešnej jednotke Fontány príde aj porevolučná dvojka a zožne rovnako veľký úspech. Prečo je tomu tak ? Je to totiž opäť dokonalý, dobový, teenagerský film. Neskonale naivný, s hlúpym scenárom, ale s Haberom v najlepšej forme (celý film je vlastne o ňom a nie o Zuzane), ktorý nakope aj pár zadkov. K tomu pridajme dobrý soundtrack (hudba Habera, Patejdl, lyrics Filan) a filmový hit, teraz už slovenskej generácie, je na svete. Po rokoch ale hodnoťme triezvo. Film zostarol, teraz je už len viac úsmevný, vlastne aj pomerne nudný. Koniec len tak nejako vyšumí do prázdna. A temný tón filmu podľa mňa tiež veľmi nesvedčí. Len za dve hviezdy. ()

os10

Inu, nevím. Nebýt geniálního hereckého výkonu Helenky Růžičkové a.k.a. Mami Kami, filmu bych nedal snad ani jednu hvězdičku. To co tam totiž Helena předvádí ve scéně, kdy je bodnuta, to nemá obdoby, vždyť hláška "ˇČlověče, máš to zapotřebí" v kombinaci s vykulením očí přepisuje dějiny československé kinematografie. Narodit se ona za velkou louží, Oskar by ji neminul. ()

De Large

Habera vôbec nie je najhorší herec, práve naopak, zdal sa mi dosť dobrý, na to, že hercom ako takým nie je. Keby to nemalo tú kratučkú zápletky veľkej hviezdy a potom pád, tak to snáď ani nemá dej... hudba je skvelá... toto je film svojej doby... ()

rs134

říkám ženě, že to vůbec nemá děj a ona: "jak nemá děj? dva lidi se do sebe zamilujou v kamionu a chtěji žít normální život, jenže on dostane šanci v nahrávacím studiu, protože má pěkný písničky. vždyť je to dobrý!" ()

poison

Tak musim zvysit prumer hodnoceni :) Jinak kdyz privru oci tak trojka. Proste z nostalgie, byl jsem tehdy jako nactilety na tom v kine, a proste byla to bomba. Odpad si to v zadnem pripade nezaslozi. Teamu a Palovi to tenkrat pekne slapalo, a duet s Lucii Bilou stal za to. Vzdy kdyz to vidim v TV, tak na me dychne ta paradni atmosfera prelomovych 80. a 90. let, kdepak ty casy jsou :) 45% ()

Pythonator odpad!

Neskutečný bordel dokazující, že Slováci jsou horší filmaři než Zdeňa Troška. Několik dobrých songů to už nezachrání. ()

Jard

Mohlo sa to síce volať inak, keďže s Fontánou pre Zuzanu to nemalo takmer nič spoločné, ale aj tak to nebolo až tak zlé. 75% ()

Hombre8

Už to není taková romantika jako v prvním díle, ale je potřeba dívat se, v jaké době film vznikal a kterou odrážel. Ty byla diametrálně odlišná od té předcházející. Myslím, že to není zas až tak zlé, když se divák do té doby vcítí, případně si na ni vzpomene. Pak už ty chyby a hlouposti nevypadají tak zle. Nejsou čisté, ale za tři. ()

Honza__St.

Zuzanu měli nechat na pokoji už po jedničce. Z tohohle stojí za to jen písničky, a že to je bez diskuze dokonalý dokument toho cvokhauzu jménem devadesátky (jak pokud jde o to, co se tu dělo za šílenosti, tak toho, co vznikalo za šílený filmy). Jinak naprostá katastrofa. ()

Nataniel73

V podstate len z akejsi nostalgie a hudobného doprovodu dávam tú jednu hviezdu, aj keď musím dodať, že úplne chápem aj ľudí, ktorí tomuto "skvostu" porevolučnej kinematografie nadelia odpad. Pre mňa má malé bezvýznamné plus aj Eva Vejmělková, na ktorú sa aspoň dobre pozerá, hoci herečka je to úplne priemerná. Na koho sa ale rozhodne dobre nepozerá je Pavol Habera, šušlavý Ibi Maiga a Maroš Kramár. Prví dvaja sú dosť mizerní herci, ale Habera vie na rozdiel od Maigu aspoň spievať a skladať obstojné skladby. Hviezdne obsadenie dopĺňa Helena Rúžičková (tá mala radšej zostať u Troškovho Slunce, seno...), Vašo Patejdl, Lucie Bílá a Karel Gott. Som si istý, že keby sa filmu ujal nejaký skúsený a zručný režisér mohlo to dopadnúť o dosť lepšie. Takto je to len sled scénok, ktoré nemajú hlavu a pätu, nieto ešte myšlienku. V podstate nechutný film,  ktorý robí hanbu viacerým umelcom českej a slovenskej scény. Ťažko pochopiteľné, že to niekto vypustil medzi divákov. 25% ()

Mič

TOTO je slovenska filmova realita..tak prečo ju nedoceniť?. Mimochodom Divacky najuspešnejši film v histórii Slovenskej republiky...asi tak a inak TURIEC velky rešpekt:D ()

Uframufrag

Palo Habera v najlepsich rokoch, je jasne ze na tu dobu to bol bomba film, ale ako vsetko postupom casu omrzi, tak aj tento film. Ked som ho videl prvy krat velmi sa mi pacil, ale teraz po nejakych tych rokoch mi pripadal miestami strasne trapny, co vsak ostalo su stare dobre hity, takze na tie 2* by to slo.. ()

KITTbx

Totéž co jednička, film, který „vezme“ jen určitá část lidí, převážně mé generace, kdo poslouchal TEAM tak mne pochopí. Kvalitou scénáře a podobně se nezabývám kolik toho a dobrého, zde bylo tehdy natočeno? Eva zde již byla o málo starší (než já) krásná mladá žena. ()