Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

(více)

Diskuze

Gwaihir

Gwaihir (hodnocení, recenze)

Proč musí být všechno fantasy, proč to nemůže být prostě jen akční drama. Tolik jsem se těšil na něco klasičtějšího.

na příspěvěk reagoval kiros179

maddy

maddy (hodnocení, recenze)

Yoda sama

tak tých konkurentov tam je v tomto období viac. Hlavne dva týždne predtým druhý Hobbit, mesiac predtým druhý Thor, takže diváci budú mať "fantasy" filmov až až. American Hustle je síce z iného súdka, ale tiež predpokladám, že dvojica Cooper a Lawrence budú tiahnuť v decembri oveľa viac ako Ronin

Atlacoya

Atlacoya (hodnocení, recenze)

Proč jsem si jen myslela, že když se to jmenuje 47 Roninů bude to o 47 Roninech? Podle traileru to je něco mezi Posledním samurajem a Mumií.

maddy

maddy (hodnocení, recenze)

Yoda sama

"O zárobok sa neboj, ten bude, ale nakoľko netuším koľko to celé stálo, neviem či bude dostatočný" ... z tej vety mi to tak znie, že ty považuješ za zárobok ak film zarobí akékoľvek peniaze (áno, platiaci diváci sa nájdu). Ja som skôr so zárobkom narážal na to, či dokáže pokryť svoje náklady - rozpočet by mal byť podľa zatiaľ dostupných informácii 175mil. (a ani podľa traileru to nevyzerá na "low-budget", otázne je o koľko ho následne nafúkli problémy, ktoré sa počas jeho produkcie vyskytli), čiže film potrebuje cca tých 350+ mil., aby vôbec pokryl náklady a nie to ešte aj zarobil. Čo mi príde pre daný film, v danom období a s danou konkurenciou značne nereálne. A oddychových filmov cez prázdniny, ktoré ledva zarobili alebo na seba ani nezarobili tu bolo už tiež plno (najnovšie sa trápi Pacific Rim), takže to by som ako argument tiež veľmi nebral. ;)

na příspěvěk reagoval Yoda sama

Yoda sama

Yoda sama (hodnocení, recenze)

maddy

Dozvuky z Hobita budú, ale nie také, aby po dvoch týždňoch nekleslo a neprenechalo niečo aj 47 Ronin. Naviac sa po Vianociach a cez prázdniny budú všetci hrnúť do kina na oddychový film. O zárobok sa neboj, ten bude, ale nakoľko netuším koľko to celé stálo, neviem či bude dostatočný, to je pravda.

na příspěvěk reagoval maddy

maddy

maddy (hodnocení, recenze)

Deryll

prúser sa dal tušiť už z tej tri krát presunutej premiéry, ktorá sa ťahá od roku 2012 :-/ (a trailer ten prúser len potvrdzuje). Mám pocit, že tomu filmu od počiatku ani samotné štúdio veľmi neverí. Navyše decembrový termín, kde to bude konkurovať druhému Hobitovi?! Možno, že to nakoniec až také zlé nebude čo sa týka kvalít filmu (aj keď tomu sám neverím), ale finančne sa bude jednať rozhodne o prepadák kvôli blbému naplánovaniu, nafúknutému rozpočtu (btw nemá niekto info na akom čísle nakoniec zastal?) a nakoniec aj chabej marketingovej kampani, lebo ďalšie prachy do toho štúdio pchať už nebude.

na příspěvěk reagoval Yoda sama

Deryll

Deryll (hodnocení, recenze)

Tak tohle asi nedopadne dobře:( no na výsledek si estě  budeme muset počkat ale už ted mam obavy a to sem tomu ze začátku tak moc veřil:( tváři se to jak naký anime ale anime to neni!:(

na příspěvěk reagoval maddy

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Takže vidím, že amíci opäť nesklamali a natočili presne takú sprostosť, akú som od potvrdenia, že to má byť fantasy aj očakával. Pár pekných miest využívajúcich japonskú kultúru, inak len jedna hrôza vedľa druhej.

balone

balone (hodnocení, recenze)

treba tam bude i sex mezi KR a nejakou japonkou :D Nebo japoncem, jak tomu bylo v poslednim samurajovi? :D

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Prekvapujúce ale je, že ohlasy na skúšobnú protekciu boli údajne dobré. Tak čo chcú?

Pajaindian

Pajaindian (hodnocení, recenze)

Proč jen se do toho ti producenti vkládají? Chtěl bych (jestli tento film vůbec přijde do kin) vidět i původní verzi bez romantiky atd... Když režisér chce, tak by se to i mohlo povést ;-)

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

vBaker: Ja som na romantiku alergický. Ešte aj v romatických komédiach tam musí byť veľa humoru aby som ho strávil. Priznávam, že v ojedinelých prípadoch romatika neublíži, ale nikdy nezaškodí ak je vypustená úplna (alebo znížená na minimum).

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

ywo666: Co se ve stáří naučíš, v mládí jako když najdeš. :D Romantika musí přeci být, bez by to nebyl "plnohodnotný" film.

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Pridávam sa k tým, čo ich nič z novinky o filme nepotešilo. Dúfam, že tam budú lietať bez zmyslu, čarovať a schopnosti postáv sa budú meniť podľa toho ako sa im hodí. To sa na to rovno môžem vysrať. A ešte aby tam nebola krv a bola romantika. Keanu Keanu. To kvôli tomu si tak tvrdo trénoval kung fu? V tvojom veku?

Související novinky

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Nějak se mu ten comeback nedaří. Jeho režijní debut Man of Tai Chi moc slávy ani peněz nepobral a obludně předražená samurajská fantasy 47 Ronin (rozpočet údajně přesáhl 200 milionů dolarů) vypadá na… (více)

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)

Reklama

Reklama